Nephilim

Shko poshtė

Nephilim

Mesazh  onufri prej 26.03.11 19:52

Cmendoni per gjiganded e kohes.A kane ekzistuar me te vertete?

Kush jane ata?
avatar
onufri

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nephilim

Mesazh  abdullah prej 31.03.11 11:17

Qe nga fillimi i civilizimit te njeriut,njerezit e sotem jan me te medhenje me trup,ato te kohes se lasht, ne ate kohe kur njerezit sapo e kan zbuluar zjarrin kan qene me te vogel, nuk do te thot qe sot nuk ka njerez ne ate madhesi, por ne ate kohe shumica prej tyre kan qene te vegjel me trup por sigurisht me te fort, e shum pak prej tyre kan qen te medhenje, faktikisht nje njeri me permasa gjigande eshte qujatur atehere nje njeri i gjate afro 163 cm, ose me pak.
Por qe pyete ti per gjiganded, eshte e vertet se arkiologet kan gjetur disa kufoma te njerezve gjigand me gjatesi 3.6m dhe me shum, nje prej tyre eshte gjetur ne Lompock Rancho California, dhe disa ne vende arabe.Nuk dihet se kush kan qene ata si kan arrritur nje gjatesi aq te madhe trupore.
avatar
abdullah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nephilim

Mesazh  kolaqi prej 01.04.11 1:31

nephilim-et ose annunaki
ata jane banoret e pare.te ardhur ne Toke nga planeti i 10-te ose 12-te sic quhet Nibiru.
Ata e bene njeriun sipas shembelltyres se tyre,sic shkruhet dhe ne librin Zanafilla.por arsyet nuk ishin ato qe shkruhet ne kete liber.tek zanafilla perpjekja me e madhe eshte qe nga shume zota ti mbledhin ne nje te vetem e kryesor.Shume zota banoret e babilonis e shumerit njihnin nephilimet ose annunakit ,e jo brockullat e bibles.Shumica e historive te bibles jane te kopjuara nga historite e shumereve,civilizimit te pare qe njeh bota.Ne pllakat e argjilit qe kane lene shumeret gjenden te gjitha sekretet e kesaj bote,e njerezimit e sistemit diellor e shume te tjera..............
avatar
kolaqi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nephilim

Mesazh  gentjan kaloshi prej 03.04.11 21:06

Me sa kam lexuar njeriu i pare Ademi ka qene pak a shume i gjate
61 arshin(njesi matese),dhe me sa mbaj mend 1 arshin=6.8cm=414.8 cm dmth mbi 4metra i gjate, dhe thuhet se njerezit kur do te ingjallen do ringjallen me lartesine e Ademit (ne shtat) dhe moshen e Isait kur u ngjit lart ne qiell(33 vjec afersisht),pak nga pak gjatesia e njeriut u ul
avatar
gentjan kaloshi

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nephilim

Mesazh  kolaqi prej 10.04.11 0:08

Nuk i besoj shume ringjalljes personalisht.Por besoj plotesisht tek ajo cfare shkruhet per nephilim-et.Ademi ishte i gjate sepse u krijua nga zotat qe tu shembellente atyre,dhe ata ishin te gjate.
avatar
kolaqi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nephilim

Mesazh  maqomaqo3 prej 13.04.11 1:53

Kjo eshte teme interesante por cdo te thoni ju me (adem) ,mos doni te thoni per adamin dhe even? nefillimet kan qene jashtokesore dhe filmi indiana jones 4 per ata ben fjale .Per nje kafke kristali jashtokesori .
Por skeletet qe jane gjetur nuk jane prej jashtokesori ato jane prej gjigandi .gjigandet thuhet se ishin race hibride dhe lindnin nga maredhenia e njerezve me jashtokesoret .As zot as gje skan qene Nefillimet .
Ndoshta Thoti i Egjiptit ka qene nje i tille i konsideruar nga njerezit me vone si zot. Piramidat ka shume mundesi ti kene ndertuar ata se ne var u gjet i ngjashem i tille nga ruset.
Per planetin Niburi nasa thote se nuk ekziston, ndoshta jau fshe njerezve te verteten per arsyet e saj.
Po ato skeletet e gjigandeve qe kane gjetur duhet ti jene bere analizat dhe cfare viti kane dale qe kan ekzistuar perafersisht ?
Nga keto dalin shume gjera te tjera .Kjo teme u be interesante pasi shume njerez e pane librin e Zakarias te perkthyer ne shqip .Se kam lexuar po duhet te kete gjera interesante , dhe mos u besoni te gjithave se 70 % genjeshtra jane.
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nephilim

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi