Alienet ekzistojne, une i kam takuar!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Alienet ekzistojne, une i kam takuar!

Mesazh  Luli prej 26.03.11 0:13

Alienet ekzistojne, dhe une i kam takuar!

Nje ndjenje qetesie dhe shume drite. Ky eshte rrefimi i italianes Marina Tonini, teknik grafolog ne Gjykaten e Verones ne Itali, mbi eksperiencen e kontaktit me popujt «jashteplanetare».

Ka diēka qe te ben per vete deshmia qe jep doktoresha Tonini, sepse jemi mesuar te degjojme histori «abduction» (ose rrembimesh, keshtu quhen takimet me jashtetokesoret, qe sipas deshmive rrembejne njerez per te kryer eksperimente): ishin tregime shpesh rrenqethese me qenie te shkurter, ngjyre gri, me sy te medhenj ne orbita sysh bosh, ose mikroēip te vendosur nen lekure.

Ndersa rrefimi i doktoreshes Tonini, qe banon ne Val d’Adige, ne Rivoli, ne mes te nje pylli, ne nje oborr te ’400-s, i cili ishte nje manastir i murgjerve te bardhe cistercense te San Bernardo nga Chiaravalle, eshte komplet ndryshe. Eshte e sigurte mbi ate qe rrefen, dhe per kete arsye vendosi te tregoje publikisht dhe fytyren e saj.

«Isha ne dhomen time dhe po behesha gati te flija», tregon, «kur papritur degjoj nje zhurme, si gumezhitje, dhe shoh nje drite te bardhe qe ndriēon krevatin tim. Ndjej qe po ngrihem lart, nje ndjesi boshlleku. E gjej veten brendanje anijeje kozmike, nje ambjent esencial pa shume objekte brenda, shume i ndritshem, brenda te cilit ishin tre persona dhe pas tyre disa oblo (dritare rrumbullake, si ne avion ose anije) dhe ekrane.

«Shikoj perreth, por ata me ftojne te shoh jashte nga oblote, por jo duke me folur me ze, por duke me derguar mendimin ne menyre telepatike. Dhe shoh nje planet jeshil, me shume vegjetacion dhe ne mes te tij kupola te medha ngjyre argjendi. Sa hap e mbyll syte pastaj u gjeta serish ne rrezen e drites dhe e gjej veten brenda kesaj kupole ngjyre argjendi. Dhe aty me shoqerojne te njejtat qenie/persona (nese keshtu mund t’i quajme) dhe fillojme te flasim», vazhdon rrefimin Marina Tonini, «me ftojne t’u bej atyre pyetje.

«Pyes se ku ndodhem. Me i gjati prej te treve, gati 2 metra e 20 cm, me pergjigjet se jemi ne nje yll multidimensional, te quajtur Sirio B. Mepas me tregojne kopshtin, gati si nje xhungel shume e madhe, me shume lloje pemesh frutore».

Tregimi i Marina Tonini permban shume detaje: «Atyre u kerkova se si arrinin te menaxhonin nje gje kaq te madhe. M’u pergjigjen se perdorin teknologji shume te avancuara.

Pastaj pyeta se me ēfare merreshin gjate dites: ēdokush prej tyre kultivon talentin e tij, qe e ve ne dispozicion te komunitetit, dhe vlerat e shpirtit», nenvizon doktoresha.

«Me folen per ndryshimin qe kishte qyteterimi i tyre nga yni: nuk perdorin monedhen ose parane, jane tendergjegjshem mbi sensin konstruktiv te jetesdhe jetojne ne frekuenca te tjera, e cila edhe ne nivelin fizik u jep atyre karakteristika me pak materiale, me pak te prekshme.

Informohem per faktin se disa persona, si une ne planet ne kete moment, duhet te tregojne kete mesazh ndergjegjesimi dhe te nje transformimi te mundshem te qenies njerezore, qe na mundeson dhe ruajtjen e planetit tone, qe tashme eshte shume i kompromentuar».

Nga kjo eksperience kontakti, ndodhur gati dy vjet me pare, Marina Tonini ka filluar nje kerkim personal ne fushen e ufologjise dhe fenomenologjise, duke gjetur material fotografik interesant, te publikuara ne revista te ketij sektori. «Me nje sjellje racionale pyeta veten shume here nese ky udhetim mund te ishte thjesht nje enderr imja», perfundon rrefimin, «por shume eksperienca kontakti te mevonshme me kane bindur mbi egzistencen e popujve ekstraplanetare, qe per fatin tone, jane shume me te evoluar se ne, dhe qe kujdesen per ne, tokesoret e varfer dhe te paditur».
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

928


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienet ekzistojne, une i kam takuar!

Mesazh  Jorghoson Vanilla prej 26.03.11 13:48

Me bere pershtypje e gjithe historia , si mund te abonohet tek RSS 2.0? Cfare te vecante paska ky planet "Sirius B"?

Jorghoson Vanilla

If you want to know the outcome of a game before the game has even started, you need to control each side.

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

mjaft interesante

Mesazh  cosmiclove prej 26.03.11 20:11

vertet qe historia ishte mbreselenese. une personalisht jam nje besimtar i flakte i qenieve jashte tokesore. kam qene vete i ndergjegjshem ne nje enderr ku kam pare anije kozmike dhe aliene te shndritshem. bota do te perjetoje nje ndryshim drastik kur te behet e ditur kontakti me qenie inteligjente jashte tokesore. jam i lumtur kur degjoj qe shume veta po zgjohen nga endrra e erresires dhe padijes ku jane zhytur prej mijera vitesh. tashme ka ardhur koha per ngritje shpirterore
avatar
cosmiclove

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

alient egsitojn

Mesazh  toni79 prej 21.07.11 17:09

une besoje qe jashtoksoret ekzistojne ,por jashtkosoret nuk jon siq i paraqete dokumetert e hollivudit,po besoej qe jon njerze siqe jemi ne ,po qe kan nje civilzime shum me te perparuere se ne po edhe besoej qe ka tjera civilzime qe jon me mbrapae se ne ,sa i perekte formese se jashtetoksorev kjo me gjason me paqritej qe ne kohert antike kishe gerekt pere popujte jo greke barbaer dijetert grek barbaert i parqishin si njerze te shemtuar me koka te medha.ashtue sot ne kemi pershtypje per jashtetoksoret ,po ata jon si ne edhe besoej qe ka ardhur kohe qe te e pranoje se ekzistoje nuk prese qe dota na pushtojn.
avatar
toni79

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ufot

Mesazh  Sara83 prej 12.09.11 14:46

un sjam e sigurt vec tek rrathet e arave me grur (a i bejn njerezit vet o jo). sa x kete tjetren un ne gusht kur isha ne shqiperi rrija vone ne oborr te shtepise dhe po veshtroja ne qiell dhe dalloja shum larg objekte te vogla me shum drita qe udhetonin njeri pas tjetrit ( sbesoj se ishin aeroplane ,sepse kalonin shum dhe ishin njeri pas tjetrit, se ne ate lartesi qe po shikoja, aeroplani ecen me ngadale) i thashe dhe vellait dhe na beri shum pershtypje....
avatar
Sara83

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienet ekzistojne, une i kam takuar!

Mesazh  nert prej 12.09.11 19:44

sara83 shkruajti:un sjam e sigurt vec tek rrathet e arave me grur (a i bejn njerezit vet o jo). sa x kete tjetren un ne gusht kur isha ne shqiperi rrija vone ne oborr te shtepise dhe po veshtroja ne qiell dhe dalloja shum larg objekte te vogla me shum drita qe udhetonin njeri pas tjetrit ( sbesoj se ishin aeroplane ,sepse kalonin shum dhe ishin njeri pas tjetrit, se ne ate lartesi qe po shikoja, aeroplani ecen me ngadale) i thashe dhe vellait dhe na beri shum pershtypje....

Kur i ke pare keto objekte ne qiell se i kam pare dhe une ne gusht nga fundi,
avatar
nert

119


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienet ekzistojne, une i kam takuar!

Mesazh  desi prej 15.09.11 22:41

Edhe une kam pare ne oren 2:30 te nates nga fundi gushtit se mbaj mend mire daten objekti te cuditshme ne qielli....ishin si toptha me ngjyra qe formaonin nje trapez me nje fashe drite qe i rrethonte te gjithe bashke.
Topthat me ngjyra fiknin dhe ndiznin dritat tre e nga tre me radhe.U cudita shume sme kishte bere vaki te shihja dicka te tille.
Kur i shikoje pa mendje te dukeshin si yje ne qiell por fikja dhe ndezja e drita ne menyre kronologjike me rregull me terhoqi vemendjen pasi yjet nuk jane ashtu.
Edhe aeroplanet sjane te tille ecin ngadale dhe kane drite te kuqe mbrapa.Ndaj mendoj se ishte dicka tjeter
avatar
desi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ufot

Mesazh  Sara83 prej 16.09.11 9:31

ky eshte pershkrimi i duhur , pershkrimi qe ka bere desi ,keshtu ikam par un.
i kam par ne Vore te tiranes. me shum me terheq arsyeja qe kurre skam par aero te udhetojne dy e nga dy ngjitur e me ate shpejtesi e ndricim te theksuar ,por jo 2 ose 4 un ate nate pashe mbi 12 cifte objektesh,bile i thash dhe plakes dhe cudit dhe filloj te thonte qyqa,qyqa. dhe i thash normal plake : pse gjith kte hapsin te modhe pa fun, vetem ne duhet ta shfrytzojm e ?
avatar
Sara83

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e verteta mbi u f o t

Mesazh  Sara83 prej 16.09.11 10:09

(se ku i kom mgju kta vargje')

ajo qe thua ti eshte e vertete
dhe kete se mohon njeri
sjemi ktu x te bere moral
ose x te edukuar njeri
ata shihen qe te gjitha (ufot)
qe te gjitha shihen fort
qe udhetojn vetem naten
me anije kozmike lart e posht.
avatar
Sara83

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienet ekzistojne, une i kam takuar!

Mesazh  stessa prej 07.10.11 9:39

ne ditet e sotme asgje nuk me duket cudi, edhe per ato rrathet qe shfaqem gjithandej, une kam degjuar qe per to eshte perdorur nje teknologji qe nuk njihet dhe nuk perdoret nga ne tokesoret
avatar
stessa

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienet ekzistojne, une i kam takuar!

Mesazh  TIRAMISU99 prej 07.10.11 16:31

dakort jam dhe une me parafolesin, ne ditet e sotme gjthcka mund te ndodh , dhe si ben pershtypje askujt,per ufot kemi degjuar histori te ndryshme ,edhe pse dicka konkrete nuk eshte dhen me fakte.
Por mendoj se mbahen shume sekrete ndaj publikut [ njerezve] se mbase nuk duan te perhapin panik ,por gjithsesi nje gje eshte esigurt qe ekzistojne, se ku jane dhe cfar kerkojne, ket gje nuk e dime, deri ne momentin qe do perhapet nje lufte mes njerzve dhe jasht toksorev, kjo besoj do jet dhe lufta e tret boterore, po jo me njerzit po me jashtetoksoret nga hapsira galaktike...ishalla nuk na kap ne si brez kjo lufet....hahahah
avatar
TIRAMISU99

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienet ekzistojne, une i kam takuar!

Mesazh  maqomaqo3 prej 07.10.11 23:53

jashtokesoret ekzistojne dhe ka mjaft prova dhe fakte per ta . rusia dhe amerika kane patur kontakte por me jashtokesore te vdekur me shume . ne dokumente sekrete te dosjeve per ufot jane te dokumentuara te gjitha rastet. rasti me i paster eshte ai ne roswell ne nevada . ku nje anije kozmike ufo ra . njeri nga qeniet mbijetoi dhe ka edhe video te publikuara ne youtube .por objektet qe shikojme ne ne qiell nuk jane jashtokesore ,ata jane tokesore ose nentokesore . vetem 5% e objekteve fluturuese te panjohura mund te jene jashtokesore qe vine nga galaktika dhe sisteme te tjera planetare ,ndersa 95% mbetet te jene banore te nentokes dhe mjete fluturuese te teknologjise me te larte te shteteve si amerika apo rusia ,te cilat modelin e ufo-ve te rezuar e kane kopjuar dhe kane aritur ne prodhimin e ketyre disqeve . amerika dhe rusia mund te dine sekretin e njera tjetres por e mbajne ate te fshehte per mbare boten ,prandaj edhe i druhen dhe e kane frike njera tjetren sepse ruajne sekrete te perbashketa .keshtu mendoj une ,se me gjithe ata radare dhe satelite qe ka shba do kish dale nje shkencetar dhe tregonte te verteten nqs keto objekte fluturuese qe shfaqen ne mbare boten do vininin nga hapesira kozmike
avatar
maqomaqo3

204


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi