Aforizma rreth simboleve

Shko poshtė

Aforizma rreth simboleve

Mesazh  Admin prej 30.05.08 0:54

Aforizma rreth simboleve

Zoti ėshtė simbol i simboleve . [Carl Gustav Jung]

Alkimia eshte nje gjysme rruge ne mes poezise dhe matematikes, mes botes se simbolit dhe atij te numrit. [Marie-Madeleine Davy]

Arti eshte imazhi i krijimit.Eshte nje simbol, sikur bota tokesore qe eshte nje simbol i gjithesise. [Paul Klee]

E gjitha ēka ndodhe nuk eshte tjeter veē simbol.[Johann Wolfgang von Goethe]

E verteta eshte nje simbol qe e ndiqin matematicienet dhe filozofet.[Graham Greene]

Duart jane simbole dhe nganjehere zbulime.[Eve Belisle]

Kjo force qe ne e quajme enderra; reflekton ne pasqyren e simboleve
fytyren time te vertete.[Yvette Naubert]

Femra eshte imazhi dhe simboli i tokes.[Sahar Khalifa]

Nese simboli vdes mbetet ndjenja.[Sahar Khalifa]

Simboli me i madh i arqitektures,Babel,eshte nje zgjua.[Victor Hugo]

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi