Fundi i Botes me 2116

Shko poshtė

Fundi i Botes me 2116

Mesazh  kalideris prej 25.03.11 9:33

A eshte e vertet qe fundi i botes do jete me 2116????????????????????????
avatar
kalideris

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Nikolaos prej 25.03.11 11:58

Sipas mendimit tim dhe llogaritjeve astrologjike, as ne ate vit nuk do te ndodhe asgje, jane thjesht mashtrimet e radhes. Do te kete gjithnje termete, vullkane, tsuname, uragane, siē ka pasur gjithmone, por fundi i botes do te jete teper i larget, te pakten mijera vite larg.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Pink prej 25.03.11 22:11

Ore seriozisht e keni?Nuk ka asnje fund bote,u tha do jete fundi i botes ne 1996 pastaj u tha qe do jete ne 1999 pastaj ne vitin 2000 tani u spostua ne 2012 me vone ne 2054 tani na doli dhe 2116 -ta.Asnje nga keto vitet 1996 - 1999 - 2000 - 2011 nuk solli fundin e njerezimit.Por ajo qe me cudit eshte se ky njerezim duket sikur po e kerkon deshperimisht nje fund te vetin.Meqenese nuk funksionuan vitet e parashikuara duhet patjeter te nxjerrim ndonje date apo vite tjeter dhe te shpresojme qe kesaj radhe ja qelluam ne shenje,dhe me ne fund te vije dhe fundi yne i shume deshiruar prej nesh.
avatar
Pink

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  ajnurr@hotmail.com prej 26.03.11 16:53

kuku qa po japin informata pa lidhje vec ni zot e din se kur oshte fundi i botes......
avatar
ajnurr@hotmail.com

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nuk besoej

Mesazh  toni79 prej 21.07.11 16:38

nuk besoej qe dot dihet fundi i botese keto jon trillime biblike fetaer legjenda ,mund te ndodh shkatrrim po jo qe dihete kurse une ju besoej rastsive rastesisht e kemi zbulue zjarrin shkrimin amereikn makinen me avull ,dhe rasishte dota ta shkatrrojm vetn po kur nuk i dihete sot neser mbase 1 .....shekull ...........miljenumi .milojna vitev ?
avatar
toni79

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  cosmiclove prej 21.07.11 20:42

bota nuk ka fund dhe ska per te pasur kurre. sistemi i kohes qe po jetojme keshtu sic e mendojme ne ka per ti ardhur fundi. toka do te kaloje ne nje dimension te ri dhe vetem ata te jane te pergatitur spiritualisht do te jetojne ne boten e re. te tjeret do te vazhdojne sic po jetojme aktualisht. ajo qe me intrigon mua personalisht eshte sinkronizimi befasues per vitin 2012 te shume kulturave. kalendari maja, indianet hopi, prifterinjte egjiptiane, murgjit tibetiane, i-ching te gjithe flasin per fundin e ciklit ku po jetojme pikerisht ne vitin 2012. kjo perkon edhe me hyrjen e tokes ne planin e galaktikes qe do te thote ne epoken e re te arte te ujorit. me vjen keq per te gjithe ata qe mendojne se vertet do te kete nje fund kataklizmik pasi kjo eshte e pabazuar komplet. se shpejti do te perfundoje sistemi i besimit ashtu sic e njohim ne dhe do parapergatitet hyrja per ne sistemin e ri me nje vetedije me te larte.
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  maqomaqo3 prej 22.07.11 2:12

cfare ????????? kaq vone hahahha jo or shoku jo eshte afer shume afer ,prite 2012 se po vjen ,behu gati mer masa ,bej ndonje depozite me uje dhe ushqime gati ,vetem frikacaket se pranojne kete fakt se kane frike nga vdekja ,vdekja eshte pak se jetA e vertet kalon nga parajsa dhe ferri ,mjer kush nuk beson dhe kush ben gjynaje pa pendim ne kete bote .mos kujto se fundi do jete brenda nates ,ai do vazhdoje per ca kohe . per te ligjte do jete fundi ,per te miret fillimi .WOLCOME 2012
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Ufo prej 22.07.11 10:29

Pikėrisht sepse jemi qenje humane kemi shpresėn dhe besimin. Kemi inteligjencėn dhe shkencėn. Shkenca gjithmonė arrin t'i bindė tė gjithė me prova tė pakundėrshtueshme, edhe nėse njė teori shkencore psh del e pabazė kjo ndodh sepse del tjetra qė ka pikėrisht atė bazė.

Shkenca ėshtė njė pėrpjekje e vazhdueshme pėr tė zbuluar dhe pėr tė rritur njohuritė e njeriut dhe tė kuptuarit pėrmes hulumtimit tė disiplinuar.Rezultatet e kėtij procesi tė mundur tė kuptuarit mė tė mirė tė ngjarjeve tė kaluara, dhe aftėsi mė tė mirė tė parashikojnė ngjarjet e ardhshme tė njėjtit lloj si ato qė janė testuar.

Por nga ana tjetėr me injorancen e fajshme, njeriu po keput degen ku mbahet, po shkaterron burimin e vet jetesor dhe njė nga mėnyrat e tilla janė edhe fundi i botės qė ishte pėrcaktuar me dhjetra herė dhe para kėtij momenti qė unė po shtyp nė tastierėn e kompjuterit tim pikėrisht me gjepura antishkencore thellėsisht fetare qė bėhen pėr interesa tė caktuara dhe tėrheqje vemendjeje nga disa ngjarje shumė tė rėndėsishme nė rang global.

E fundit nuk njoh njeri qė s'ka frikė nga vdekja, tė gjithė do donim tė jetonim sa mė gjatė dhe sa mė t'lumtur, se kuptoj se si mund tė thuhet nga dikush kjo e pėr mė tepėr dhe t'ironizohet kaq shumė.
Tė jeni tė sigurtė qė shumė forume mes tė cilash edhe EXPLORER UNIVERS, do jenė edhe pas vitit 2012. Dhe kėtė besim tė patundur mua ma jep SHKENCA e VĖRTETA dhe DIJA.avatar
Ufo

149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  nert prej 22.07.11 19:06

maqomaqo3 shkruajti:cfare ????????? kaq vone hahahha jo or shoku jo eshte afer shume afer ,prite 2012 se po vjen ,behu gati mer masa ,bej ndonje depozite me uje dhe ushqime gati ,vetem frikacaket se pranojne kete fakt se kane frike nga vdekja ,vdekja eshte pak se jetA e vertet kalon nga parajsa dhe ferri ,mjer kush nuk beson dhe kush ben gjynaje pa pendim ne kete bote .mos kujto se fundi do jete brenda nates ,ai do vazhdoje per ca kohe . per te ligjte do jete fundi ,per te miret fillimi .WOLCOME 2012

Eshte pikerisht e kunderta pasi vetem frikacaket e pranojne kete gje, pasi kane frike nga vdekja.
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Gerta Gerta prej 22.07.11 19:09

maqomaqo3 shkruajti:cfare ????????? kaq vone hahahha jo or shoku jo eshte afer shume afer ,prite 2012 se po vjen ,behu gati mer masa ,bej ndonje depozite me uje dhe ushqime gati ,vetem frikacaket se pranojne kete fakt se kane frike nga vdekja ,vdekja eshte pak se jetA e vertet kalon nga parajsa dhe ferri ,mjer kush nuk beson dhe kush ben gjynaje pa pendim ne kete bote .mos kujto se fundi do jete brenda nates ,ai do vazhdoje per ca kohe . per te ligjte do jete fundi ,per te miret fillimi .WOLCOME 2012
shkruhet WELCOME po nejse
me jep nje argument te forte qe ta besoj kete qe thoni ju zoteri...nqs ka...

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  cosmiclove prej 22.07.11 23:08

nuk ka asnje arsye per te pasur frike. 2012 eshte shume afer por nuk ka per te ndodhur asgje nga ato qe shumica mendojne. personalisht besoj se do te kemi kontakt global me qenie jashtetokesore. kjo do te shenoje perfundimin e nje epoke dhe fillimin e nje tjetre. nuk eshte e logjikshem te besosh ne ferr pasi perendia eshte dashuri dhe jo kriminel.nese doni prova per 2012 do tju duhet pak kohe per tu bindur pasi jo te gjitha informacionet jane te sakta. une do tju sugjeroja te lexoni me kujdes ndonje nga artikujt e kesaj faqeje :http://www.in5d.com/2012.html
ne te ardhmen do te pergatis disa artikuj ne lidhje me ashendimin (ngritjen shpirterore) qe do te ndodhe se shpejti ne shkalle planetare. gjithashtu do te shkruaj per zgjimin mendor te njerezve dhe faktet e pamohueshme se jemi me fat qe po jetojme ne kete periudhe te shndritshme te historise njerezore.
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Cimi Elezi prej 23.07.11 0:20

gerta gerta shkruajti:
shkruhet WELCOME po nejse
me jep nje argument te forte qe ta besoj kete qe thoni ju zoteri...nqs ka...
Je nje islamist i pandreqshem.Kete argument do te jap maqua.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  maqomaqo3 prej 23.07.11 3:33

jo or cimi jo ,epo sjemi angleze ne moj.fakte ke ne tema 2012 sa te plasesh se lexuari hahahah mos kini frike se asgje nuk ndodh pervecse do te kalojme dicka te pazakonte ,po vine disa anije kozmike drejt tokes por mund te jene edhe meteore(mendimi im) arijne ne 2012 ne dhjetor .si ka mundesi qe kaq shume gjera puqen ne kte date ??? mos kini frike nga vdekja njerez,njeriu eshte shpirt qe nuk vdes kurre ,ferri dhe parajsa na mirepresin te gjithve ,sidomos njerezit e pa fe dhe te pa bese dhe kriminela te pashpirt
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Gerta Gerta prej 23.07.11 15:30

maqomaqo3 shkruajti:jo or cimi jo ,epo sjemi angleze ne moj.fakte ke ne tema 2012 sa te plasesh se lexuari hahahah mos kini frike se asgje nuk ndodh pervecse do te kalojme dicka te pazakonte ,po vine disa anije kozmike drejt tokes por mund te jene edhe meteore(mendimi im) arijne ne 2012 ne dhjetor .si ka mundesi qe kaq shume gjera puqen ne kte date ??? mos kini frike nga vdekja njerez,njeriu eshte shpirt qe nuk vdes kurre ,ferri dhe parajsa na mirepresin te gjithve ,sidomos njerezit e pa fe dhe te pa bese dhe kriminela te pashpirt
mire eshte te debatojme pa ofendime apo jo??
fundja ne debat kush ska argumenta nxehet dhe fyen

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  nert prej 23.07.11 18:21

Mbani ferrin dhe parajsen ju, se keni shume prova qe egziston ajo. Jetoni mo jeten, se eshte shume e bukur, e mo harxhoni me parashikimet e te tjereve qofte dhe e shkencetareve (me respekt por dhe ata e ekzagjerojne).

Para disa vjetesh kam pare nje film shume te bukur, fatkeqesisht s me kujtohet titulli, por luante Angelina Joli. Ishte gazetare dhe dikush i parashikon nje date ne jeten e saj qe e quajti si diten qe ajo do te vdiste. Ajo e mori seriozisht ate date, por filloi qe te ndryshonte menyren e te menduarit dhe te jetuarit. Me pare ishte nje femer me karrier qe s dinte te jetonte jeten e saj, shikonte vetem punen. Dhe pikerisht nje dite para asaj date ajo beri shume gjera ne jeten e saj te gjitha gjerat qe do donte ti bente para se te vdiste. Dhe si perfundim ate date ajo ben aksident, ....por.... nuk vdes...

Merrjani vete kuptimin si te doni ketij filmi.
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  nert prej 23.07.11 18:26

Ah dhe nje gje tjeter qe harrova t ju tregoja per shkencetaret. Besoj se e dini se per shume vjet spinaqi eshte konsideruar si burim i pasur me Fe (hekur) epo s eshte e vertete pasi shkencetaret kishin gabuar ne llogaritje me nje shifer pas presjes. Keshtu dhe mund te gabojne per shume vjet dhe per parashikimet, per moshen e vdekjen e diellit, dhe per kohen dhe vendin kur mund te godasin meteoret Token
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Gerta Gerta prej 23.07.11 18:54

nert shkruajti:Ah dhe nje gje tjeter qe harrova t ju tregoja per shkencetaret. Besoj se e dini se per shume vjet spinaqi eshte konsideruar si burim i pasur me Fe (hekur) epo s eshte e vertete pasi shkencetaret kishin gabuar ne llogaritje me nje shifer pas presjes. Keshtu dhe mund te gabojne per shume vjet dhe per parashikimet, per moshen e vdekjen e diellit, dhe per kohen dhe vendin kur mund te godasin meteoret Token

hahahahhaha ke te drejte per spinaqin po nuk e ka fajin shkencetari por sekretari
100 gram spinaq pėrmbajnė vetėm 3 mg hekur, ēka do tė thotė se ėshtė shumė pak. Sa pėr tė treguar historinė e vitin 1890, njė shkencėtar amerikan bėri autopsinė e njė gjetheje spinaqi. Duke kopjuar tė dhėnat e tij, sekretari bėri njė gabim nė presje. Dhe nė vend tė shkruante 3m g, shkroi 30 mg.

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  inkubacioni prej 23.07.11 19:11

Fundi i botes neser rrini hazer ahhahahahahahahahhahahahahah
avatar
inkubacioni

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  nert prej 23.07.11 19:27

E po jane te bukura...
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  LaNi prej 23.07.11 19:30

Nuk e di pse disa njerzė nuk e mendojn diten e nesrme a eshte gjalė apo i vdekur?
por gjithe interpretojne rrena te kulluara


thjesht mendoje neser a jeni gjallė? mjafton...ai eshte fundi botės per individin


avatar
LaNi

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  nert prej 23.07.11 19:32

Ate kam dashur te them dhe une kur kam sjelle shembullin e atij film
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  cosmiclove prej 23.07.11 19:56

nert shkruajti:Ah dhe nje gje tjeter qe harrova t ju tregoja per shkencetaret. Besoj se e dini se per shume vjet spinaqi eshte konsideruar si burim i pasur me Fe (hekur) epo s eshte e vertete pasi shkencetaret kishin gabuar ne llogaritje me nje shifer pas presjes. Keshtu dhe mund te gabojne per shume vjet dhe per parashikimet, per moshen e vdekjen e diellit, dhe per kohen dhe vendin kur mund te godasin meteoret Token

shume i bukur ky krahasimi qe ke gjetur. ne fakt e kisha degjuar edhe kohe me pare qe teoria e spinaqit ishte e gabuar. po kjo sdo te thote gje per 2012 qe mund te jete gabim. une personalisht besoj me force se dicka e madhe ka per te ndodhur por i eleminoj kategorikisht hipotezat e shkaterrimit. sme pelqen kur flitet rendom per fundin e botes pse valle e kerkojne njerezit me kaq ngulm kaq te deshperuar jane nga jeta? nuk ka per te pasur fund bota o njerez harrojeni. maksimumi qe mund te ndodhe eshte ndonje zbulim me permasa te medha si psh ardhja e jashtetokesoreve apo dicka tjeter. imagjinoni sikur bota mos kishte sistem ekonomik, fetar dhe politik...
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  nert prej 23.07.11 20:00

Lexo siper shembullin qe kam dhene per filmin, dhe c mendon
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  gentjan kaloshi prej 24.07.11 14:20

gerta gerta shkruajti:
hahahahhaha ke te drejte per spinaqin po nuk e ka fajin shkencetari por sekretari
100 gram spinaq pėrmbajnė vetėm 3 mg hekur, ēka do tė thotė se ėshtė shumė pak. Sa pėr tė treguar historinė e vitin 1890, njė shkencėtar amerikan bėri autopsinė e njė gjetheje spinaqi. Duke kopjuar tė dhėnat e tij, sekretari bėri njė gabim nė presje. Dhe nė vend tė shkruante 3m g, shkroi 30 mg.
mire se skagjetur ndonje bullon
avatar
gentjan kaloshi

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Uliks prej 25.07.11 0:08

Infot qofshin ato elektronike apo te shkruara jan vetem literatura te pa bazuara ne fakte e deri sa nuk jan te vertetuara nga shkenca ato mbesin vetem hipoteza normal qe ja vlen te hulumtohet dhe diskutohet mbasi kalendari maja, filmi avatar dhe perkrhasit e kesaj ideologjie kane bere te veten.
Flas mbas nje informacijoni te cilin kam degjuar ne nacional geografic pra tv gjerman se tema e 2012 esht tema me e diskutuar ne vitin qe lam pas dhe kete vit besoj se asgje e veēant sdo ndodh se thjesht eshte vetem nje teori e te besuarit mbi nje te ardhme te pa faktuar.
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  gjinkall prej 25.07.11 11:40

O na lodhet me keto funda te botes,nese egziston zoti vetem ai duhet ta dije se kur eshte fundi i botes
avatar
gjinkall

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Gerta Gerta prej 25.07.11 11:48

gjinkall shkruajti:O na lodhet me keto funda te botes,nese egziston zoti vetem ai duhet ta dije se kur eshte fundi i botes
o gjinkall a nuk ishe ateist ti?

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  black man prej 04.10.12 17:28

sipas llogaritjeve fundi i ciklit te kalendarit maja eshte kalimi i venusit me diskut djellor kalimi i venusit simbolizon ngjarje negative te shoqeruara me lufterat qe po behet dhe ...permbytjet e tjera.

ME 21 dhjetor te ketij vite nuk do te ndodhe asgje sipas agjencise te hapsires se nasa-s nuk shihet asgje ndryshe nga ajo qe ndodh cdo vit nuk ka asnje prove shkencore se dicka e tille do te ndohde ,astronom dhe drejtori i NEAR-EARTH OBJECT PROGRAM i NASA-sqe merret me ndjekejn e objekteve afer tokes -asteroidet ,ndikimi i te cileve shkaktoi zhdukjen e dinosaurve 65 milion vjet.

sipas asaj qe deklaron dhe astonomi yeoman toka eshte shpesh subjekt i ndikimit te trupave qiellorepor as nje gje e rrezikshme nuk ka per te ndohur ...rrezik do te jet nje perafrim i vecante i disa yjeve a planeteve lidhur me kete te fundit ato nuk perbejne ndonje efekt ne toke problemet me serioze mund te jene stuhite djellore perbytjet e grimcave te emertuara nga djelli qe ndodh cdo 11 vjet e qe mund te demtojne satelitet dhe linjat elektrike eshte thene se superstuhia e fundit djelloreka ndodhur ne vitin 1859 kur bota nuk u varej nga elektronika dhe se nje ngjarje e ngjanshme sot do te ishte katastofike,nga te gjitha skenaret fundi i botes mund te jete i mundur te pakten nga ata me origjine hapsinore kjo e fundit eshte me pak gjasa por nuk ka shenja se nje mega-stuhidjellore po vjen kete vit pak shqetesim dhe per perbysjen e poleve magnetike te tokes e cila ndodh cdo 500 mije vjet dhe sidomos jo nga nje dite ne tjetren dhe nese ndodh mjafton vendosja ne kundert e busulles veriu behet jug dhe anasjelltas me pak fjale katastrofa e 2012 eshte e gjithe pseudoshkence.
avatar
black man

pervoja me e bukur dhe e thelle qe mund te kete njeriu eshte ajo e misterit

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lufta e trete boterore

Mesazh  Pellumb039 prej 06.10.12 23:45

Pershendetje i nderuar
Te lus qe ta shikosh ket video ne qoft se je dakord me permbajtjen e videos te sygjeroj qe tja besh share qe te ken mundesi edhe tjeret te informohen .
Faleminderit per mirkuptim !

https://www.youtube.com/watch?v=H827orwUff0&feature=youtu.be
avatar
Pellumb039

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

prsh

Mesazh  kitara-61 prej 08.10.12 19:55

qe moti keni fillu te caktoni data njeri me siguri do te ja qelloj?!?!!1?!
avatar
kitara-61

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Jetmira prej 01.02.15 12:14

kalideris shkruajti:A eshte e vertet qe fundi i botes do jete me 2116????????????????????????
edhe nese eshte ateher, do kemi fat qe mos tshohim vdekje te tmerrshme
p.s asnjeri nga ne smund te jetoj deri me 2116
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Fundi i Botes me 2116

Mesazh  enderrimtari prej 01.02.15 13:17

zoti nuk i braktis kur qenjet e tij ndoshta fundi i botes nuk do vij por ne po jetojm fundin e nje epoke shum te rendesishme per njerzimin ..
avatar
enderrimtari

Kjo force qe ne e quajme enderra; . reflekton ne pasqyren e simboleve fytyren time te vertete

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  syri i art prej 08.02.15 15:38

Fundi i botes behet kur njeriu largohet nga natyra qe i perket e behet makin siq edhe esht duke u ber,sepse nje makin nuk din qesht dashuria,ska ndjenja per kete,mungesa e dashuris do te thot fund...por ajo sdo te ndodh se perher ka dikush qe zgjon kete ndjenj te dashuris,qe esht vet zoti...!Ato qe prodhon mendja njerezore,jan pyetje qe skan as pergjigjje dhe perher ashtu do te jen pyetje te papargjigjje...!Pergjigjja vjen vetem nga ambisi i qetesis,por ajo ju vjen vetem kur jeni me dashurin jetoni me te e dhuroni ate...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes.

Mesazh  Okult powers prej 08.02.15 19:10

syri i art shkruajti:Fundi i botes behet kur njeriu largohet nga natyra qe i perket e behet makin siq edhe esht duke u ber,sepse nje makin nuk din qesht dashuria,ska ndjenja per kete,mungesa e dashuris do te thot fund...por ajo sdo te ndodh se perher ka dikush qe zgjon kete ndjenj te dashuris,qe esht vet zoti...!Ato qe prodhon mendja njerezore,jan pyetje qe skan as pergjigjje dhe perher ashtu do te jen pyetje te papargjigjje...!Pergjigjja vjen vetem nga ambisi i qetesis,por ajo ju vjen vetem kur jeni me dashurin jetoni me te e dhuroni ate...!
Bukur, jo keq.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fundi i Botes me 2116

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi