Solidariteti mes shtazėve

Shko poshtė

Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Admin prej 24.03.11 19:35

Ja njė video qė kam gjetur rastėsisht dhe qė tregon solidaritetin nė mes tė dy qenėve pas tėrmetit dhe tsunamit nė Japoni:Kjo dėshmon se ka ende shpresė qė nė kėtė botė tė errėt drita tė triumfojė.

Ky ėshtė njė shembull i mirė pėr njeriun.


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 22.02.14 0:13, edituar 1 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Admin prej 21.12.12 20:26

Dashuria prekėse e dy qenveNjė qen ka qėndruar plot gjashtė orė pranė njė qeni tjetėr tė pajetė, duke u pėrpjekur ta ngjallė.

Pamjet qė do t’i shihni, tė prekin nė zemėr dhe janė xhiruar nė Ēangēou tė provincės Fuxhian tė Kinės, tė cilat tregojnė qenin i cili lėpin miken e tij tė ngordhur, pasi e kishte goditur njė automjet.

Ndonėse nuk ia doli ta ringjallė, ai u shtri pranė trupit tė saj dhe aty qėndroi plot gjashtė orė, raportojnė mediet.

Ata i fotografoi njė kasap, i cili e kishte ushqyer mė parė kudrėn e ngordhur. Ai ka treguar se qentė ishin miqėsuar ditė mė parė dhe qė atėherė s’ishin ndarė.Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Luli prej 25.06.13 0:58

Kopeja e buajve shpartallon kopenė e luanėveĖshtė njė video tė cilėn e kanė parė mė shumė se 71 milionė vetė!

Ndėrsa njė kope e madhe buajsh po ecte buzė njė lumi, bie nė pritėn e njė kopeje luanėsh tė cilėt nuk e humbėn rastin dhje i sulmuan. Pas sulmit kapėn njė dem tė vogėl, i cili po tentonte t’u rezistonte kopesė sė luanėve, sikur tė mos mjaftonte kjo shfaqet edhe njė krokodil i cili edhe ai donte pjesė.

Por, ėshtė e pa imagjinueshme instinkti dhe dashuria e kafshėve, ku kopeja tregoi njė gatishmėri tė pabesueshme, ku u kthyen dhe...
Mos e humbisni!!!

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Luli prej 24.10.13 15:34

Gjate nje shperthimi te nje fabrike,e cila gjendet ne Kine, nje majmun i cili eshte kapur nga kamerat duke shpetuar nje kelysh qeni,duke e mbajtur ate ne krahe qe e largonte nga vendi ku gjendej dhe vatra e shperthimit...nqs kafshet kane kete lloj ndjenje dhe e tregojne ate duke kryer akte te tilla, atehere cfare bejme ne njerezit nderkohe ??

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Luli prej 10.11.13 18:55

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Siroco prej 26.11.13 23:42


Brtekosat ndihmojne njera tjetren te ngjiten

Studiuesit jane mahnitur nga nje foto ku tregohet se dhe amfibet bashkepunojne per te shpetuar nga situata te ndryshme. Ne foton shfaqen dy bretkosat me ngjyra te mahnitshme teksa kapen pas njera tjetres per tu  ngjitur ne nje dege


avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Luli prej 26.12.13 19:41avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Odin prej 15.02.14 9:15

Zgjohu shok i dashur, zgjohu! Njė video pikėlluese shfaqė njė qen qė provon tė ringjallė shokun e tij tė ngordhur, i cili ishte goditur nga njė veturė.

Klipi tragjik shfaqė kafshėn duke e prekur me shputa trupin e pajetė tė shokut tė tij qė ėshtė i shtrirė buzė rrugės, derisa veturat vazhdojnė tė kalojnė prapa tyre.

Por ai provonte kot, sepse asgjė nuk mund ta kthejė prapė shpirtin e tij.

Videoja ėshtė postuar nė LiveLeak sot. Duket se ajo ishte filmuar nga shoferi i njė kamioni, automjeti i tė cilit mund tė jetė dhe tė mos jetė ajo qė e ka goditur qenin e gjorė.

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Berti69 prej 13.05.14 10:08

Dėshpėrimi i njė nėnė nė mesin e botės sė egėr

Ky ėshtė momenti kur njė majmun makake mban nė krah beben e saj tė ngordhur.

Dėshpėrimi lexohet qartė tek kjo nėnė, e cila e mbajti majmunin nė krah pėr disa ditė, duke mos pranuar as njė mashkull qė tė afrohet e ta prekė.

Fotot janė realizuar nė njė rezervat nė Indonezi.avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Odin prej 06.06.14 20:31

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Solidariteti mes shtazėve

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi