Ēka eshte me lehte?

Shko poshtė

Ēka eshte me lehte?

Mesazh  Neo prej 21.03.11 23:13

Ēka eshte me lehte?Ēka mendoni qe eshte me lehte, ndryshimi i botes apo i vetes?

Bota dhe vetja juaj jane komplement i njera tjetres. Ne ballans absolute, pa marre parasysh se a jeni vete te balansuar, bota do t'iu balansoje.

Tjeter, eshte i mahnitshem fakti se si njerezit, me shumice, tentojne t'a ndryshojne boten sipas bindjeve/deluzioneve personale.

Medalet e Injorances jane te shumta.

Por e arta ne kete drejtim eshte te tentosh t'a ndryshosh boten pa ditur si ta ndryshosh veten.

Njeriu sheh ate qe eshte vete. Gjendja juaj e brendshme ua dikton "realitetin".

Mohoje veten, t'a lejosh te verteten.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēka eshte me lehte?

Mesazh  Xhemajl prej 16.07.12 22:41

Ndryshimi i vetes, ndryshon konceptin e botes!
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi