Proteste Drite

Shko poshtė

Proteste Drite

Mesazh  Neo prej 21.03.11 23:00

PROTESTĖ DRITENjė protestė drite i ngjan njė proteste normale (tė llojit pėr tė cilin dėgjoni nė lajmet ose lexoni nė gazetė), por me disa dallime kryesore:
Njė protestė drite bashkon miliona njerėzish nėpėr gjithė botėn.

Njė protestė drite i fton njerėzit tė kryejnė njė akt tė thjeshtė nė njė ēast tė caktuar kohor pėr njė qėllim tė vetėm.

Njė protestė drite ėshtė njė medium i ri global, i cili shton fuqinė e njė personi pėr t’u angazhuar.

Njė protestė drite lufton gjithmonė pėr njė ēėshtje fisnike, si tė drejtat e njeriut, lirinė e zgjedhjes, mendimit, besimit e ashtu me radhė.

Njė protestė drite ėshtė jofitimprurėse dhe e padhunshme!

Kini parasysh qė njė protestė drite varet nga ajo qė secili prej nesh tė angazhohet nė tė njėjtėn ditė dhe tė ftojė njerėz tė tjerė dhe shokė pėr tė marrė pjesė.

Ėshtė aq e thjeshtė dhe shumė e efektshme!

Pavarėsisht nga distanca qė na ndan nga njėri-tjetri, si nė tokė ashtu edhe nė qiell, ne jemi tė tė gjithė lidhur, tė bashkuar nga drita.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi