Martese e kryqezuar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Martese e kryqezuar

Mesazh  Konteverde prej 07.03.11 23:24

Kemi nje burr me djalin e tij , kemi dhe nje grua me vajzen e saj te cilet martohen kryq. Babai i djalit martohet me vajzen e gruas kurse djali martohet me mamane e vajzes . Keta dy femije qe lindin car bien me njeri tjetrin?
avatar
Konteverde

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shkurt

Mesazh  Besar_mulaku prej 14.03.11 3:43

Konteverde shkruajti:Kemi nje burr me djalin e tij , kemi dhe nje grua me vajzen e saj te cilet martohen kryq. Babai i djalit martohet me vajzen e gruas kurse djali martohet me mamane e vajzes . Keta dy femije qe lindin car bien me njeri tjetrin?

Keta jane gjithqka dhe asgje. Po ti shikosh nga disa kendveshtrime gjithnje jane dicka ndermjet veti, por ne te njejten kohe asgje. E vetmja gje qe i lidhe eshte Gjaku
avatar
Besar_mulaku

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigje

Mesazh  Nikolaos prej 14.03.11 9:24

Thjesht jane kusherinj
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martese e kryqezuar

Mesazh  TheDog prej 14.03.11 16:47

Konteverde shkruajti:Kemi nje burr me djalin e tij , kemi dhe nje grua me vajzen e saj te cilet martohen kryq. Babai i djalit martohet me vajzen e gruas kurse djali martohet me mamane e vajzes . Keta dy femije qe lindin car bien me njeri tjetrin?
Femija i babit i bie ta kete femijen e te birit nip/mbese dhe daje/teze
avatar
TheDog

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martese e kryqezuar

Mesazh  stessa prej 20.10.11 15:14

sipas legjislacionit nje martese e tille nuk lejohet...
avatar
stessa

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martese e kryqezuar

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 21.10.11 12:49

Konteverde shkruajti:Kemi nje burr me djalin e tij , kemi dhe nje grua me vajzen e saj te cilet martohen kryq. Babai i djalit martohet me vajzen e gruas kurse djali martohet me mamane e vajzes . Keta dy femije qe lindin car bien me njeri tjetrin?


Ti thua : "Babai i djalit martohet me vajzen e gruas kurse djali martohet me mamane e vajzes."
Pastaj vazhdon:"Keta dy femije qe lindin car bien me njeri tjetrin?"Kur linden femijet xhanem????????????
Kjo gje me detyron te te them se pas martese nuk eshte e thene te te lindin femije me patjeter!!!.
avatar
Dimitrov Xhunga

192


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martese e kryqezuar

Mesazh  .#HeTr!c.K#. prej 21.10.11 13:07

Konteverde shkruajti:Kemi nje burr me djalin e tij , kemi dhe nje grua me vajzen e saj te cilet martohen kryq. Babai i djalit martohet me vajzen e gruas kurse djali martohet me mamane e vajzes . Keta dy femije qe lindin car bien me njeri tjetrin?
Femiju i babait te djalit dhe i vajzes se gruas (mamas), (maman) e ka gjyshe kurse femiju i djalit te babait dhe i gruas (mamas) se vjazes bie ta kete babain e djalit gjysh :-). Asgje nuk jane me njeri tjetrin...
avatar
.#HeTr!c.K#.

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martese e kryqezuar

Mesazh  Perla prej 14.01.13 20:42

INTERESANTE!
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martese e kryqezuar

Mesazh  beslasht prej 09.07.14 23:30

Supozojmė qė janė meshkuj fėmijėt. Fėmiun i kėtij djaloshit, e ka atė tjetrin axhė dhe nip nga e gjysmėmotra, kurse fėmiu i vajzės e ka dajė dhe nip nga i gjysmėvėllai.

Pra kėta janė mes vete dajė e axhė, dhe nip e nip :p
avatar
beslasht

peshq dhe yje

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi