Qeveria zodiakale dhe aromat

Shko poshtė

Qeveria zodiakale dhe aromat

Mesazh  Nikolaos prej 28.02.11 16:31

Seciles shenje i pershtatet nje ministri. Sikur te kishim ne krye te seciles ministri shenjen perkatese do ishte ideale dhe vendi do ecte me mbare.

Dashi - ministria e mbrojtjes (ngaqe Deshet kane dobesi per ushtrine)
Demi - ministria e financave dhe e bujqesise
Binjaket - ministria e kultures, rinise dhe e sporteve
Gaforrja - ministria e ushqimeve
Luani - kryeministria
Virgjeresha - ministria e shendetesise, e punes, e mjedisit
Peshorja - ministria e drejtesise, e ēeshtjeve sociale.
Akrepi - ministria e rendit (e brendshme)
Shigjetari - ministria e jashtme, e transporteve
Bricjapi - ministria e ekonomise
Ujori - ministria e energjitikes, e telekomunikacionit
Peshqit - ministria e arsimit dhe e shkences

Shenjat kane prirje per keto fusha.


Shenjat dhe aromat

1- Dashi = portokalli, livando, shega
2- Demi = sherbela, uthulli. portokalli
3- Binjakėt = Grejfruti, limoni
4- Gaforrja = Pisha, mandarina, portokalli
5- Luani = livando, portokalli
6- Virgjėresha = shega, mandarina, dushku
7- Peshorja = Limoni, molla, portokalli
8- Akrepi = Livando, portokalli, limoni
9- Shigjetari = Pisha, dushku, qitro
10- Bricjapi = Uthulli i mollės, qitro, mandarina
11- Ujori = Portokalli, limoni
12- Peshqit – qitro, limoni, mandarina, portokalli[/b]
Edituar pėr herė tė fundit nga Nikolaos nė 02.11.11 21:17, edituar 9 herė gjithsej
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi