Top 10 shprehje qė kanė bėrė histori

Shko poshtė

Top 10 shprehje qė kanė bėrė histori

Mesazh  Fikrro prej 28.02.11 13:00

Top 10 shprehje qe kane bere histori


Te thena nga njerez te ndryshem ne vende dhe kohe te ndryshme, keto shprehje jane te destinuara te mbeten ne histori.CHE GUEVARA

"Te jemi realiste! " Kerkoni te pamunduren "

MAHATMA GANDHI

"Jeto sikur do te vdesesh neser, meso sikur do te jetosh pergjithmone"

ALBERT EINSTEIN

" Imagjinata eshte me e rendesishme se dituria "

JOHN FITZGERALD KENNEDY

"Historia eshte si nje mesues i pameshirshem. Ajo nuk ka te tashme, por vetem te shkuar qe nxiton drejt te ardhmes"

MARTIN LUTHER KING

"Une enderroj qe femijet e mi nje dite te kene mundesine te gjykohen jo per nga ngjyra e lekures, por per nga nga personaliteti. Une kam nje enderr"

OSCAR WILDE

"Te mesuarit eshte nje gje e admirueshme, por duhet te dime se jo cdo gje qe vlen per tu ditur mund te mesohet"

WINSTON CHURCHILL

"Nje burre shteti qe shtyn perpara tam tamet e luftes, duhet te dije qe pasi ajo ka filluar, ai nuk do te mund te jete me dirigjent i fateve te saj, por skllav i gjerave te pa pareshikuara dhe te pakontrolluara"

THEODOR SEUSS

"Ndersa genjeshtra ka bere nje gjysem rrotullimi rreth botes, e verteta nuk ka veshur ende pantallonat"

VIDAL SASSOON

"E vetmja fushe ku suksesi vjen para punes eshte fjalori"

WINSTON CHURCHILL

"Statistikat jane per ne, si ajo shtylla e drites per te dehurin, qe me shume se per te ndricuar, sherben per tu mbajtur"
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi