Si te behemi te padukshem ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  master L prej 26.02.11 9:20

Une po kerkoj nje magji qe te ben te padukshem, nese mundet te me tregoje dikush.
avatar
master L

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 26.02.11 22:41

master L shkruajti:une po kerkoj nje magji qe te ben te pa dukshem
nese mundet te me tregoj dikush


UNE DI NJE RITUAL POR AI TE RREZIKON JETEN DUKE MBETUR GJITHMON I PADUKSHEM !
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

amiirr

Mesazh  amiirr prej 28.02.11 14:36

a mund te me tregosh se si esht ky rituali
avatar
amiirr

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  arsida llana prej 28.02.11 16:48

te na e thoj dikush kush di ndonje gje per kte teme
avatar
arsida llana

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Aldo1ification prej 02.03.11 22:15

Magic One One ti meqe e di nje ritual pse nuk e thu,thuaj edhe pasojat qe vijne mrapa na takon neve te ndermarrim hapin...Por meqenese nuk e thua e nxjerr justifikime me ben te mendoj qe nuk di gje....Flm
avatar
Aldo1ification

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  99koli prej 11.03.11 14:47

me te degjuar e kam se ka dy menyra per tu ber i pa dukshem , qe do te thot jo trnsparent si ajeri , por thjesht i pa pranishem ne mendjet e te tjereve , te dya menyrat duan nje zemer te fort qe mos pesosh infakt , sepse kalon ne dimensione me te medha se 3D .

nje menyr eshte kur ke fuqi urdheruese ndaj xhindeve .

dhe e dyta eshte si nje legjend per mua por dhe e dyshimt,
thon se dikush ka detyruar nje hoxh per kete formul , e cila fillon me gjetjen e nje mace te zez ku nuk ka asnje qime te badh , me pas duhet te shkosh ne nje rrug pylli ku kryqezohet , dhe ne mes te ndezesh nje zjar e te vesh nje kazan qe valon uje , gjithnje naten . mbasi te jet valuar uji duhet te hedhesh macen brenda deri sa te japi shpirt , dhe gjat kesaj kohe thuhet se te gjitha llojet e shpirtrave te kafsheve qe ka bota ndodhen rotull teje .
nqs i ke rezistur deri ketu , ateher mer nje pasqyr ja drejton vetes dhe me gersher fillon te heqesh te gjitha kockat e maces duke i mbajtur ne dor para pasqyres deri sa te shohesh se ti nuk e shef dot me veten tende , thuhet se eshte nje nga kycet e kembes ajo qe e ka kete veti .

per detaje me te hollesishme mos me pyet se nuk i di ,
kaq e bera per te te nxjer ate pak kurjozitet qe ke .
avatar
99koli

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  kleakaraj@yahoo.com prej 13.03.11 19:59

magjistar dua te behem e padukshme.si mund ti ja arrije qellimit tim ?
avatar
kleakaraj@yahoo.com

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  lindormorina prej 21.03.11 18:53

jepmani nje pergjegjje
avatar
lindormorina

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  zekirja alidema prej 21.03.11 21:06

A ka mundesi me u tranu a?
avatar
zekirja alidema

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  stessa prej 05.10.11 16:17

99koli shkruajti:me te degjuar e kam se ka dy menyra per tu ber i pa dukshem , qe do te thot jo trnsparent si ajeri , por thjesht i pa pranishem ne mendjet e te tjereve , te dya menyrat duan nje zemer te fort qe mos pesosh infakt , sepse kalon ne dimensione me te medha se 3D .

nje menyr eshte kur ke fuqi urdheruese ndaj xhindeve .

dhe e dyta eshte si nje legjend per mua por dhe e dyshimt,
thon se dikush ka detyruar nje hoxh per kete formul , e cila fillon me gjetjen e nje mace te zez ku nuk ka asnje qime te badh , me pas duhet te shkosh ne nje rrug pylli ku kryqezohet , dhe ne mes te ndezesh nje zjar e te vesh nje kazan qe valon uje , gjithnje naten . mbasi te jet valuar uji duhet te hedhesh macen brenda deri sa te japi shpirt , dhe gjat kesaj kohe thuhet se te gjitha llojet e shpirtrave te kafsheve qe ka bota ndodhen rotull teje .
nqs i ke rezistur deri ketu , ateher mer nje pasqyr ja drejton vetes dhe me gersher fillon te heqesh te gjitha kockat e maces duke i mbajtur ne dor para pasqyres deri sa te shohesh se ti nuk e shef dot me veten tende , thuhet se eshte nje nga kycet e kembes ajo qe e ka kete veti .

per detaje me te hollesishme mos me pyet se nuk i di ,
kaq e bera per te te nxjer ate pak kurjozitet qe ke .
mua me vjen gjynah per macen e shkrete, sa bukur duhet te jete, ti te kalosh rruges dhe asnjeri nuk te sheh, shkon ne shtepi dhe degjon gjithe thashethemet, shkon ne pune po ashtu...
avatar
stessa

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  LaNi prej 05.10.11 20:25avatar
LaNi

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 05.10.11 21:50

Shume interesante kjo, duhet te kete ndonje magji si tek harry poter . Macen e gjej une, kush eshte gati le te vije ta marre macen, kush di ndonje formule ta tregoje se formojme nje grup dhe e ndihmojme njeri tjetrin me sende.


Edituar pėr herė tė fundit nga maqomaqo3 nė 12.10.11 5:09, edituar 2 herė gjithsej
avatar
maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  denieri prej 07.10.11 20:38

master L shkruajti:Une po kerkoj nje magji qe te ben te padukshem, nese mundet te me tregoje dikush.
ska shanse kjo pune pervec alllahut
avatar
denieri

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  toni_bbb2000 prej 08.10.11 18:01

kyt me mace e di edhe une esht 95% e sakte me ato qe thot anetari me siper , por ka edhe disa menyra tjera siē eshte ajo me unaze e disa te tjera

kujdes mos harroni kthimin
avatar
toni_bbb2000

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Blak Devill prej 08.10.11 20:05

toni_bbb2000 shkruajti:kyt me mace e di edhe une esht 95% e sakte me ato qe thot anetari me siper , por ka edhe disa menyra tjera siē eshte ajo me unaze e disa te tjera

kujdes mos harroni kthimin
ket me unaze e di kjo ishte nje nga gjerat qe johan faust i kerkoi mefistofelit {dukes se madhe te ferrit } gjate nje pakti ka dy menyra me e marre unazen
1 ja kerkon nje shpirti te mire ose te keq
2 e krijon vete { gje pak e veshtir per tu bere pasi te harxhon shume energji } por pervec kesa ka hajmali rite qe ta shkaktojne kete gje
por kujdes me kthimin pasi ne disa raste eshte e veshtire ne disa te tjerat e pamundur dhe ne disa te tjera e lehte
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  stessa prej 11.10.11 16:11

e kush eshte ai qe qofte edhe per disa sekondta te mos doje te behet i padukshem....
problemi eshte se keto menyra te kallin daten...
ctaksirat ka macja e shkrete te valoje ne kazan me uje te nxehte, nuk e di mua me duket e pamundur kjo lloj metode....
dhe me duket e pamundur qe dikush ta kete provuar kete gje...
me e thjeshte me duket te vdesesh e te ngjallesh perseri sesa kjo
avatar
stessa

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Blak Devill prej 12.10.11 18:33

stessa shkruajti:e kush eshte ai qe qofte edhe per disa sekondta te mos doje te behet i padukshem....
problemi eshte se keto menyra te kallin daten...
ctaksirat ka macja e shkrete te valoje ne kazan me uje te nxehte, nuk e di mua me duket e pamundur kjo lloj metode....
dhe me duket e pamundur qe dikush ta kete provuar kete gje...
me e thjeshte me duket te vdesesh e te ngjallesh perseri sesa kjo
magjistaret e zinje e perdorin metoda shume te keqia me beso nuk eshte asgje kjo para sakrifices se nje njeriu per te thirrur djallin kjo eshte nje metod qe nje magjistar i zi perdor per te marre ate cka do gje qe ai e ben pa frik ne zemer dhe pa meshire
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  stessa prej 13.10.11 9:39

blak devill shkruajti:
stessa shkruajti:e kush eshte ai qe qofte edhe per disa sekondta te mos doje te behet i padukshem....
problemi eshte se keto menyra te kallin daten...
ctaksirat ka macja e shkrete te valoje ne kazan me uje te nxehte, nuk e di mua me duket e pamundur kjo lloj metode....
dhe me duket e pamundur qe dikush ta kete provuar kete gje...
me e thjeshte me duket te vdesesh e te ngjallesh perseri sesa kjo
magjistaret e zinje e perdorin metoda shume te keqia me beso nuk eshte asgje kjo para sakrifices se nje njeriu per te thirrur djallin kjo eshte nje metod qe nje magjistar i zi perdor per te marre ate cka do gje qe ai e ben pa frik ne zemer dhe pa meshire

ndoshta ti ke te drejte, kjo eshte ajo "bota" tjeter qe une nuk e njoh fare, kam degjuar shume njerez qe flasin per magjira edhe ne kete forum kam lexuar shume, por deri diku i besoj, me duken pothuajse te pamundura disa gjera. kam provuar kete metoden me lavjerres edhe me monedhe dhe here me dalin here sme dalin dhe deri diku e kam marre si tip loje, por te merresh me keto lloj magjish nuk e di se cfare duhet te kesh ne vend te zemres edhe guri do te thyhej...
avatar
stessa

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Blak Devill prej 14.10.11 16:54

ke shume te drejte
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  vlorjeta prej 01.12.11 23:58

mos enderroni me sy hapur se nuk ka mundesi
avatar
vlorjeta

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Elson Precaj prej 02.12.11 18:54

un di nje metode shum efikase qe tju beje te padukshem !mundesisht pegjithmon te padukeshem !
avatar
Elson Precaj

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ahahahhah

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 02.12.11 19:25

un di si te behesh i padukshem te futem brenda nje kutije ku nuk dallohem edhe nuk ekspozohem ahahahahahahh
avatar
Ushtari i krishtit

455


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  aqqq prej 25.12.11 15:58

menyra se si funksionon per tu bere i padukshem eshte kjo : Xhindet ose demonet mblojne te gjith pjeset e trupit dhe pasaj demonet vene aftesine e tyre dhe per tu bere i padukshem njesoj sic ndodh ne trekenshin e bermudes ku me mjera demon e mbulon avjonin dhe pasaj ....
avatar
aqqq

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  valentinaa prej 21.02.12 12:59

blak devill shkruajti:
toni_bbb2000 shkruajti:kyt me mace e di edhe une esht 95% e sakte me ato qe thot anetari me siper , por ka edhe disa menyra tjera siē eshte ajo me unaze e disa te tjera

kujdes mos harroni kthimin
ket me unaze e di kjo ishte nje nga gjerat qe johan faust i kerkoi mefistofelit {dukes se madhe te ferrit } gjate nje pakti ka dy menyra me e marre unazen
1 ja kerkon nje shpirti te mire ose te keq
2 e krijon vete { gje pak e veshtir per tu bere pasi te harxhon shume energji } por pervec kesa ka hajmali rite qe ta shkaktojne kete gje
por kujdes me kthimin pasi ne disa raste eshte e veshtire ne disa te tjerat e pamundur dhe ne disa te tjera e lehte
pershendetje
a mund te me shpjegosh ne menyre private se si behet kjo menyre me unaze
dhe si behet ritmi qe te kthehesh prap ne gjendjen normale
e-mail : valentinadalipi@live.com
me nderime vali pres e pa duruar pergjigjje nga ti
avatar
valentinaa

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Gjinkalla prej 22.02.12 0:23

Oj valentina edhe une sikur ti kam kerkuar dikur ndihme nga magjia,qe ta fitoj personin e zemres,por vetem sherrin ia kam pare!
avatar
Gjinkalla

339


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  monita prej 23.02.12 16:00

master L shkruajti:Une po kerkoj nje magji qe te ben te padukshem, nese mundet te me tregoje dikush.
nese me lejon ,dua te them dicka....pale ne cfare situate gjendesh apo sa seriozisht e keni ,por nuk ekziston nje gje e tille,ne asnje vend te botes dhe kush pretendon duhet te jete ndonje sharlatan ose mashtrues qe thote se di......
avatar
monita

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  valentinaa prej 19.03.12 11:00

gjinkalla5 shkruajti:Oj valentina edhe une sikur ti kam kerkuar dikur ndihme nga magjia,qe ta fitoj personin e zemres,por vetem sherrin ia kam pare!

si jeni edhe pse jam e re ne kete univers dua te mesoj shume gjera ngase jam shum kurreshtare ne dijeni por si po mendon ti se ja ke pare sherrin nuk po te kuptoj une e kam pyetur per unaz por sme ka kthyer pergjigje ende
nuk e kuptova e ke provuar ti dhe pastaj nuk te ka dalur mire apo ēfare.
avatar
valentinaa

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  dijon prej 26.03.12 3:34

Pershendetje, valentina se pari dot kisha pas deshir te dija sa vjeqare je, vetem qe te dija kujt po i drejtohem .
Une deshta te them se nuk ekziston ndonje menyre nuk ka magji e as dreq e as shejtan qe e ben njerin te padukshem ...... te jesh e bindur per kete gje. Kurr nuk dote jep pergjigjeje aj tipi me unaza e me maca se ska teori te behesh e padukshme ne kuptimin e fjales, qe te mos te shef syri i njeriut, per te qen ashtu dot duhej te jet nje krijes nga drita dhe jo nga mishi e e nga kockat siq jemi ne raca njerzore.... ska magjistar qe e ben ket gje ska pas asnjeher e as qe dot ket kurr, si shembull i kesaj po te marr pejgamberet e gjitha feve ata kan pas mundesi shum te tjera dhe mrekullija nga vet zoti por asnje pejgamber ska pas mundesin te jet i padukeshem. e me trego tash ti qka ta merr menja ty ne rast se ka ndonje kesi personi qe mund te behet i padukshem si mendoni ju , po ai njeri dot jet shum i kerkuar ne bote per te dhen ndihmen ne vendet e caktuar , se pari ne rast se ka ndonje keso njeri europoli e interpoli dota kerkojn qe te punoj per ta hahahahha ne rast se thet ndonje njeri qe une mundem te bej ket gje , ATI NJERIU UNE I THEM BEHU I PADUKSHEM TI DHE EJA NE SHTRATIN TIME ME PERQAFO NEJ HER ahhahaahhahhah leni keto marrezirash se paskeni shku ne ekstreme , ne te cilat ka pas lloj lloj xheni ne ket bot e skan mundur te bejn nje gje te tille.
avatar
dijon

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  dijon prej 26.03.12 3:44

Magic-0ne-one shkruajti:

UNE DI NJE RITUAL POR AI TE RREZIKON JETEN DUKE MBETUR GJITHMON I PADUKSHEM !shpresoj qe kete ritualin qe po e kerkojn te jet i padukshem ,hahahahahah i vetmi ritual eshte kur te VDES NJERIU DHE VERTET BEHET I PADUKSHEM ME NE FAQEN E DHEUT SEPSE NUK FIGURON ME ahhahahhh
avatar
dijon

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  GanGstaGirl prej 26.03.12 21:45

qyqa noneeee....kujt ja mban t kape nej mace te zeze??? un kam frik dhe kur e shikoj jo m ta kap ta fus n kazan ...t'i pres kockat....ej ms ka noj kalama ktu dhe shkon e provon me verte -_- ekziston nje menyr te behesh i padukshem...ne nje universitet shkencor ne SHBA kane gjetur nje solucion qe ta ben trupin te padukshem po ene se kane provuar se nk i dihet cpasoja ka......gjithsesi m duket budallallek kjo puna maces ...mendimi im me falni !
avatar
GanGstaGirl

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Gabriel prej 13.04.12 16:04

Me vjen keq qe jeni kaq naiv dhe besoni 2-3 persona qe thone behet me mace apo me unaze. Dhe me keq akoma qe mendoni per rituale magjie te zeze dhe gjera te ngjashme.
Lexoni per kulture te pergjithshme dhe jetoni jeten, mendoni per nje te ardhme e mos besoni gjera te tilla.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Albi4all prej 13.04.12 17:47

hahahha vertet naiva njerz nuk do te thot se me te vertet ti behesh i padukshem por vetem ne sy te njerzve do te thot mashtrim i mendjeve njerzore
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  anonymja prej 13.04.12 20:43

kuku breee o zot..,po kijameti nuk esht bre larg shum esht ka na man kjo tok neve.....,ae ki perime qe e ki ba ket pyetje apo qka..,ae ki qit gishtin nje her ne kry para se me ba kit pyetje ketu..,vertet mendon se ka mundesi njeri mu ba i padukshem???..,kjo per mu esht cmenduri spo gjej as fjal..,nejse secili e ka at mendimin e vet..,t“pershendes ty qe e ki qit ket tem e inshallah zoti te ka ndor..,spo di qka te t“them tjeter
avatar
anonymja

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Blak Devill prej 14.04.12 15:51

master L shkruajti:Une po kerkoj nje magji qe te ben te padukshem, nese mundet te me tregoje dikush.
Thirre nje demon se ta thote ai por kujdes mund edhe te te mashtroje po se thirre me fjalet e pushtetit
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  Gjinkalla prej 14.04.12 16:57

Kur te beni ndonje magji kujdes thuani fjalet mire si duhet dhe thuani pa leter,sepse kur e pata bere une nje ritual,e pata thene me leter dhe nuk i shqiptoja fjalet siē duhet sepse ka qene gjuhe e pa kuptimte,dhe tash le qe sja kam pare hajrin asaj magjie por ja kam pare sherrin.
avatar
Gjinkalla

339


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  leotrimi89 prej 15.04.12 20:29

Shikoni vėllezėr, sa pėr kėtė temė dhe shumicen e temave tė cilat i keni hap qė janė pak a shumė te njėjtit kontekst do ti shpjegoj tri gjėra:

1. Ne si qėnie njerėzore kemi dy nivele tė mendjes (vetėdije dhe ndėrdije) tė cilat janė nė funksion tė vazhdueshėm dhe tė pėrbashkėt), dhe kėto dy nivele janė pjesė pėrbėrėse tė trupit tonė fizik atij eterik, astral dhe dimensioneve tjera tonat. Nuk ėshtė kusht qė tė jemi nė njė vend tė jemi gjithsesi prej mshi dhe gjakut ka momente kur dalim jasht kėtij konstrukti dhe veprojm ndonėse pėr individ me zhvillim tė ulėt shpirtėror kjo ndodhė pėr pa vetėdije.

2. Gjėrat e ngjashme si kjo qė kėrkoni dhe shumė gjėra tė tjera tė spektrit shpirtėror dhe tė energjisė statike tė universit janė tė njė perfeksioni tė paimagjinuar dhe njė intervenim i vogėl mund tė shkaktoj dėme tė mėdha dhe dėmi i tėrė bie mbi vet individin i cili reagon. Po ju them si vėlla se gjėra tė tilla mund tė jenė tėrheqėse pėr veshin po besoni se janė shumė shumė tė tmerrshme dhe tė vėshtira kur tė kalojnė nė spektrin psikik dhe shpirtėror tė individit i cili bėnė pėrpjekje pėr tė bėrė gjėra tė tilla.

3. Dhe e fundit po ua them nga pėrvojat e mia dhe nga dashuria qė kam pėr ju tė dashur vėllezer se po ta dinit se me qfarė po mendoni tė merreni do tė rrėnqethenit nga tmerri. Ju nuk mė besoni nė kėtė fjalė mirėpo jam i bindur qe mė besojn ata qė e kan barrėn nė shpinėn e tyre qė e kanė provuar gjėra tė tilla apo edhe ju nėse i hyni kėsaj rruge.

Kėshilla ime pėr ju tė dashur vėllezer do tė ishte qe ti impenjoheni jetės me dinjitet dhe menquri me zemėrgjerėsi dhe sinqeritet e devotshmeri tė arsimoheni sa mė shumė dhe tė jeni tė dashur pėr tė gjithė tė ndihmoni tė gjithė dhe larg shumė larg gjėrave tė kėtilla.
avatar
leotrimi89

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behemi te padukshem ?

Mesazh  kalaja96 prej 16.04.12 11:21

ndersa une e kam idene sikur duhet te futesh nje elefant te zi ne kazan duke u zijere elefanti ti duhet te qerosh oriz me dorashkat e boksit thuaj edhe tre ere une jam injorant 99% eshte e bere 1% e ka bashkia kan ikur njrzit per lesh e vetmja gje qe sarijne njerzit te kuptojne eshte se ndeshen dite per dite me injorancen e tyre edhe sarijne ta mundin por per kundrazi behen edhe me shume injorante
avatar
kalaja96

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi