Ritual per te mesuar me shume?

Shko poshtė

Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Armiri prej 25.02.11 20:50

Kush di ndonje ritual per te qene me i perqendruar ose per te qene me i mire ne mesime dhe shkolle?
avatar
Armiri

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigje per armirin

Mesazh  ularica prej 25.02.11 21:36

pershendetje Armir di unn disa rituale te mrekullueshme per te mesuar por duhet te kemi kurajon dhe motivin per ta ber ate, ky ritual perqendrohet ne disa teknika te fuqishme qe jan perdorur nga shum njerez te medhenj qe i njef historia. nese te intereson me tej me shkruaj ne privat dhe te tregoj per format e ketij rituali,
deri ateher kalo mir
avatar
ularica

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  The-Moon prej 26.02.11 0:43

[po a mundem edhe un ta di se cilat jan ato rituale nese ben


ju faliminderit
avatar
The-Moon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per Ularicen

Mesazh  Armiri prej 26.02.11 19:16

Ularica i ke marre sms qe te kam shkruar ne privat?Pres pergjigje.
avatar
Armiri

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Perla prej 26.02.11 20:31

Ularica te lutem m'i trego dhe mua ato metoda se jam ne sezon provimesh .
Te faleminderit.
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 26.02.11 22:38

Perla shkruajti:Ularica te lutem m'i trego dhe mua ato metoda se jam ne sezon provimesh .
Te faleminderit.


Eshte nje ritual , relaksi ! behet me gjethe dhe me vaj por smund tua tregoj ritualin !
avatar
Magic-0ne-one

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Armiri prej 26.02.11 22:46

Pse smund te ma tregosh ritualin?
avatar
Armiri

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  thepirust prej 26.02.11 23:47

Dua te mbaj mend , Te arrij te zgjidh ushtrime shume te veshtira ne matematike , fizike , kimi etj qe jam munduar e ster munduar por sia arrij
Dua te arrij te mesoj mesimet shume shpejt etj
& Dua te mbaj mend shume gjera por vetem ato qe dua te mbaj mend
Ka ndonje gje ?? --------> me ndihmoni
avatar
thepirust

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  master L prej 27.02.11 8:50

me trego ritualin te lutem ...........................
avatar
master L

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  vanina cela prej 27.02.11 18:42

Hey pershendetje.Une kam qene nje nxense e mire po ka nja 2 vjet qe kam ren shum nga mesimet,me ka humbur vullneti,nuk perqendrohem,nuk kam durim dhe nuk me mesohet dot fatkeqsisht kete vit jam dhe maturante si mund te me ndihmoni qe te mesoj dhe te mbaj mend mire.Dhe si mund tre me kthehet vullneti qe me ka humbur? Ju lutem me ndihmoni.
avatar
vanina cela

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 27.02.11 18:42

armiri shkruajti:Pse smund te ma tregosh ritualin?


se pastaj perhapet shume !
avatar
Magic-0ne-one

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Perla prej 27.02.11 19:56

Jepi Magic-one po presim te na ndihmosh...
Nuk do na ndihmosh neve qe tani kemi nevoje per nje ritual te tille?!
Te lutem Magic-one.
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Perse nuk te ndihmoni kur dikush ju kerkon dicka, te pakten ktheni 1 pergjigje FLM ......

Mesazh  thepirust prej 27.02.11 23:02

Dua te mesoj numra shpejtesie , iluzione , rituale magjise se bardh etj ,,,, ka ndonje person te me ndihmoje ???
FLm
--------------> Shpresoj ndonje pergjigje
avatar
thepirust

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MAgjia nuk zgjidh gjithqka madje ndonje her ajo me shum i ngaterron gjerat

Mesazh  King prej 27.02.11 23:23

Pershendetje

Desha te ju sqaroj ca gjera ne lidhje me ate qe kerkon sepse eshte e veshtire te gjendet
po te ishte kaq e lehte te beheshe magjistar te gjith do ta praktikonin, do ta perdornin sipas nevojes, askush nuk do te punonte, nuk do te lodhej te mesonte sepse nuk do te duhej pasi qe permes magjise do te kishte para te mjaftueshme per te jetuar si mbret.

Perse ti degjonte te tjeret apo te mesonte nga te tjeret kur do ti dinte te gjitha
Kjo gje nuk ndodh ashtu siē e mendoni ju duhet shume per ta arritur
Magjia eshte nje teme ne vete te ciles askush nuk ja ka gjetur fundin.

Keto gjera jane mistere, nuk ndodh ēdo dite te takosh nje magjistar te udhetosh ne kohe, te kesh gjithmone ate qe ti do, te kesh vajzen apo djalin me te cilin je i-e dashuruar, keto jane sfidat e jetes qe duhet ti perballojme vet jo te kerkojme nje shkop magjik dhe te ndertojme mbreterin tone te enderrave
Madje kam pare qe je nje besimtar nese nuk gaboj nga shkrimeta e tua ne tema te ndryshme te ketij forumi besoj i di cilat jane ligjet e saj qe rendojn mbi ata qe praktikojn magjine.Sipas fese magjia eshte e ndaluar dhe perben nje nga mekatet qe nuk falet .
Te kerkoj te respektosh kete forum dhe te ndalosh se hapuri tema te tilla po te ishte nje do te te kishte dhene pergjigjje, do ta kishte bere ose nuk ka ose nuk do, nuk mund ta detyrosh askend.
Po te mos ishin sfidat e jetes per ti perballuar jeta do te ishte e kot

Diamentet nuk gjinden naper peme, ato gjinden nen tonelata dhe gure e perberes te tjere te tokes dhe nga e gjithe kjo do te marresh 100 gram prej saj qe ka nje vlere jashtzakonsht te ēmuar
Kjo ndodh edhe me ate qe kerkon ti duhet te kerkosh shume e mundohesh qe te mesosh pak
Besoj se kam qen i qart
King
avatar
King

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Gentriti prej 27.02.11 23:43

Ketu paraqiten disa antare (si magic one), qe pretendojne se Din Shum rreth Magjis, por kur i pyet Per rituale thon: JO ste tregoj se perhapen!!! Phaaaa cfar logjike. Po ti mor djal, nese i din ske nevoj ti besh Njerzit te te Luten qe tu tregosh, apo Kjo gje te Ngrit, te Rrit e te ben te ndihesh Superior?!?!?! Mbaj per vete, mos ia thuaj Njeriu, por mos u paraqit i Dijshem shum, sepse dituria pikrisht qendron te modestia!
E per te mesuar miq te dashur, Nxeni Karrigen!
Lerini ritualet e ndyra.
avatar
Gentriti

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  thepirust prej 28.02.11 1:04

E Vleresoj shume mendimin tend .... Une Besoj ne Allah 100% dhe nuk dua magji por thashe ndonje udhezim ,.,,, ndonje menyre se si te studioj ... pa nderhyrje magji a gjera te tilla si prsh si te mesosh dike qe te mos shendoshet shume ... duke ngrene duke e orientuar se si duhet te haje e cfare duhet te haje pa magji .... kaq dua dhe une
FLM
Gentriti shkruajti:Ketu paraqiten disa antare (si magic one), qe pretendojne se Din Shum rreth Magjis, por kur i pyet Per rituale thon: JO ste tregoj se perhapen!!! Phaaaa cfar logjike. Po ti mor djal, nese i din ske nevoj ti besh Njerzit te te Luten qe tu tregosh, apo Kjo gje te Ngrit, te Rrit e te ben te ndihesh Superior?!?!?! Mbaj per vete, mos ia thuaj Njeriu, por mos u paraqit i Dijshem shum, sepse dituria pikrisht qendron te modestia!
E per te mesuar miq te dashur, Nxeni Karrigen!
Lerini ritualet e ndyra.
avatar
thepirust

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 28.02.11 20:45

Perla shkruajti:Jepi Magic-one po presim te na ndihmosh...
Nuk do na ndihmosh neve qe tani kemi nevoje per nje ritual te tille?!
Te lutem Magic-one.


Meq mu lute, vetem per ty do e tregoj ritualin ! , prit tash derisa ta shkruaj !
avatar
Magic-0ne-one

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  resuli prej 28.02.11 21:33

Pershendetje!
Meqe po shoh se jeni shume te interesuar per nje ritual te tille, po jua tregoj une. Jam i mendimit se ritualet duhet te jene te ndryshme per persona te ndryshem . Per ju rekomandoj : 1-Ne ralle te pare duke filluar qe sot nuk duhet te qendroni perpara kompjuterit me shume se 30-minuta.
2-Duhet te gjeni nje ambient te qete dhe te mos ju bezdise askush .
3-Fillimisht duhet te perqendroheni dhe te mblidhni mendjen sic i thot populli.
4-Duhet te merrni ne dore librat dhe te perqendroheni ne ate qe lexoni.
5-Duhet te harroni qe dikush apo ndonje ritual i ndonje menyre tjeter mund tju ndihmoje ne ate qe kerkoni ju .Uluni me kembe ne toke e mos u merrni me genjeshtra se fundi i genjeshtres eshte i shpejt dh i dhimbshem.
Shpresoj te me keni kuptuar.Ju uroj suksese .
Respekte!

6
avatar
resuli

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  thepirust prej 28.02.11 23:05

Po une qe studioj per Shkenca Kompjuterike Si tia bej ???
Me duhet gjithashtu te mesoj Kimine Fiziken & Matematiken e Avancuar se ate berthame e kuptoj
Keto lende me duhen vetem kete vit por po me prishin mesateren
Varja .... kesaj pune ....
Ishanllah Kap ndonje gje me forcat e mija spo pyes me per keto lloj ritualesh se ketu thokan dime e per te te mesuar ste mesoka njeri
Respekt !!!
avatar
thepirust

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Fikrro prej 28.02.11 23:41

Rituale per te mesuar me shume nuk ekzistojne dhe shpresoj qe te mos ekzistojne kurre, jeta nuk eshte peshk i arte qe te ofroj gjithēka me 3 deshirat andaj as edhe rituale te tilla nuk ekzistojne.Nuk do te kishte kuptim bota dhe as njerezimi po te kishte nje gje te tille, te gjithe do ishin te menēur dhe fantazia e menqurise do ti kalonte te gjitha kufijte e jeteses, keshtu jemi me mire.

Menēuria dhe motivi per te qene i menēur eshte njera nder arsyet kyqe te jetes, paramendojeni se cka do te ndodhte po ta mos kishim kete motiv por ta arrinim me nje ''ritual''.
Menēuria dhe dituria arrihet dhe nuk fitohet si llotari, por qe ta fitojme kete menēuri dhe diturin njeriu nuk duhet te haje ''gjellen e gatshme'',por ta ndertoj ate vete me mund dhe deshire, vetem atehere kur njeriu te kete arritur ta ndertoje ate ''gjelle e shijshme'' me duart e veta ka arritur te fitoj.

Bėhuni peshk i artė,por mos e kėrkoni kurr atė peshk...
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  thepirust prej 01.03.11 0:35

Ok Vella OK Jam SHume dakort por thjesht kurioziteti me shtynte te te pyesja nese kishte apo jo por tani jam i bindur 100% Vec Vetvetja ime eshte Rituali kryesor per te arritur ate sukses
Respekt
avatar
thepirust

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual per te mesuar me shume?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi