Metoda per thirrjen e shpirterave

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  JoJo Atilla prej 24.02.11 20:01


KUJDES PROVA DUHET TE KRYHET NATEN

Kemi metoda te ndryshme dhe te veshtira per thirrjen e shpirtrave ose sipas fese myslimane xhindave edhe pse ka dallime mes tyre.

Metod e till eshte edhe ajo metod e cila quhet loja e shpirtit ose e xhindit
megjithate metodat e lehta jane ndonjeher edhe te pasuskseshme duke mos e terhequr reagimin e shpiriti ose xhindit. Duke mos ju lebne shume ne pritje po tregoj nje nga menyrat interesante per terhqjen ose ngacmimin e gjidit qe do te krijonta zhurma paranormale ose shqetsuese qe nuk kane asnje efekt te njerezit.

Metoda Nr.1 Gjithqka cfare ju nevojitet eshte nje gote uje i destiluar, 4 pika parfum nga parfumi juaj (perjashtim dezoderantin) pastaj ju duhet nje leter e plastikes (si ato te kartave te bankes), nje marker me ngjyre te dallueshme ose shkelqyes , nje llastik, boje gjaku te jete e ngjashme me me n'gjyren e gjakut.

Kryerja e metodes : Goten me uje te destiluar (te pervluar) duke i derdhur 4 pika parfum me ere se me te rende ne perjashtim dezoderantin) mereni markerin shkruani ne gote disa vargje nga kurani ne gjUhen arabe (duhet te jene sa me te sakta per shkrimi i kuranit ne gjuhen arabe kerkoni ne internet apo neperrevista ose libra.

Pasi qe kenmi shkruar disa vargje merni bojen ngjyre gjaku dirdheni ne gote qe gota te kete mare ngjyren e gjakut nese jo metoda nuk dihet nese funksionon apo jo.

Mereni pastaj letren prej plastikes apo ndonje karte qe lakohet. me llastik kapeni karten ose flatezen e plastikes ne buze te gotes duke mos e lene ate te dirdhet por para se ta kthteni ate mbrapshte duhet ta vedozni nje tepsi te felle qe edhe nese uji te dirdhet ajo te mos bie ne toke sepse ngyra mund te le gjurme ne toke qe kane qene ne goten e e thrrjes past nese iu dirdhet uji ne toke shpirtrat do te te shqetsojne gjdo nate.

Pastaj ktheni gote mbrapsht nese e keni shtrenguar mire goten me llastik qe mos te bie uji k'thejeni ate mbrapsht dhe afer saj vendosi nje qiri te gjate.

Te nesermen uji nuk duhet te dirdhet ne shtepi por ne ambijent te jashtem.

Arsyja pse funksjonon: Shkrimet e kuranit kur kthehen mbrapsht behet gjuha e shpirtrave duke qene me n'gjyre te gjakut ato terhjekin forcat e xhindeve duke mos ju bere magji juve. qiri reflekton ze tek bota e shpirtrave duke ia perseritur atyre fjalet nese nuk jane te kuranit ato nuk funksjojne.

Zerat qe degjoni faktikishta jane zerat e shpirtrave qe kane rene ne kurthin tuaj nese ajo funksionon naten e dyte ne te njejten menyre me gote te re dhe gjithqka te jete e ndryshme provoni edhe nje here dhe perkuluni para asaj gote dhe thuani nje deshir qe do te donit ta lendonit dhe shpirti kryen detyren dhe lirohet nga kurthi juaj.

Kontakt reatilla@live.com

Mos Haroni te Na Shkruani Ndonje Koment Lidhur Me Temen Dhe Pyetjeve Do Ti Vie Pergjigja.


avatar
JoJo Atilla

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  LaNi prej 25.04.11 15:23

Une e thirra 1 shpirt por me erdh ni mac ne vend te shpirtit ma bojke mjau jau i thashh at tirra ty tha jo.. i thash ajt pra kalo buker
avatar
LaNi

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  gjinkalla0 prej 25.04.11 19:42

A mundem me ba dashnor nje gjind edhe ai me ma plotsu qdo deshire?
avatar
gjinkalla0

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  nitty prej 25.04.11 19:56

gjinkalla shkruajti: A mundem me ba dashnor nje gjind edhe ai me ma plotsu qdo deshire?

A je i vetėdijshėm se cfarė po flet,kjo qė po bėnė ti quhet pėrqeshje ndaj fesė.Ta bėsh dashnor njė xhind,hė mo si mi hodhe mendėt nga koka,......ufaa,ē'mė gjeti mua tė shkretin qė lexoj budallaliqet e tua.
avatar
nitty

166


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  King prej 25.04.11 20:24

gjinkalla shkruajti:Por njeri spo mundem te gjej andaj pse jo nje gjind dhe ti hakmerrem njerezve

Kjo kerkesa jote duket shume absurde dhe e pakuptimte kjo nuk mund te ndodh asnjehere se eshte e pa munudur bashkimi i dy boteve te ndryshme, dy dimensioneve te ndryshme te cilat kane ndikim ne njera tjetren por kjo kerkesa jote nuk ka mundesi te behet sepse ashtu si njerezit edhe xhindet kane boten e tyre dhe gjithēka tjeter sikurse njerezit por ne nje dimenzion tjeter.
Per me shume nuk e kuptoj perse shumica prej jush kerkojne hakmarrjen kur mund te gjejne lumturin, perse te mos shikoni perpara dhe te hidhni te shkuaren prapa kraheve dhe te nisni nje jete te re, pa perseritur gabimet qe bete me heret sepse ēdo gabim i yni eshte nje mesim me teper per ne.
avatar
King

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  nitty prej 25.04.11 20:47

gjinkalla shkruajti:Por njeri spo mundem te gjej andaj pse jo nje gjind dhe ti hakmerrem njerezve

...
avatar
nitty

166


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  gjinkalla0 prej 26.04.11 8:40


????

Kjo kerkesa jote duket shume absurde dhe e pakuptimte kjo nuk mund te ndodh asnjehere se eshte e pa munudur bashkimi i dy boteve te ndryshme, dy dimensioneve te ndryshme te cilat kane ndikim ne njera tjetren por kjo kerkesa jote nuk ka mundesi te behet sepse ashtu si njerezit edhe xhindet kane boten e tyre dhe gjithēka tjeter sikurse njerezit por ne nje dimenzion tjeter.
Per me shume nuk e kuptoj perse shumica prej jush kerkojne hakmarrjen kur mund te gjejne lumturin, perse te mos shikoni perpara dhe te hidhni te shkuaren prapa kraheve dhe te nisni nje jete te re, pa perseritur gabimet qe bete me heret sepse ēdo gabim i yni eshte nje mesim me teper per ne.
[/quote]
avatar
gjinkalla0

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Sidorelaa

Mesazh  sidorela-s@hotmail.com prej 26.04.11 14:28

Un Friksohem shum ta perdor ket gjee
avatar
sidorela-s@hotmail.com

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  Blak Devill prej 26.04.11 16:34

do me thirr xhind vec me ju hakmerr njerezve po ju hakmerre me magji ata i drejtohen ndokujt qe te ta kthej kujdes me ato qe kerkon
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  Lapsi prej 26.04.11 22:57

ca jane keto budalliqe qe diskutoni
avatar
Lapsi

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  Blak Devill prej 05.05.11 18:59

nje metod tjeter jua kame dhene te magji dhe rituale
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  rexhinalda prej 05.05.11 19:28

e ka provuar ndonjeri kete ritual deri tani???
avatar
rexhinalda

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  maqomaqo3 prej 06.05.11 3:29

ej po tani cilet jane xhindet/ mos jane demonet ,ushtaret e djallit apo jo? shpirtra nuk jane ata se te vdekur vene ne boten e tyre . xhindet ose jane krijesa te tjera ose jane djajte (demonet) ,kam degjuar qe jane krijesa te keqija .kure smund ti besosh xhindeve apo demoneve . ne fene islame ju i thoni xhinde ndersa ne krishtere djaj (demon) .kshu mendoj une te jene krijesa te njejta me demonet ,por do lexoj ne kte forum shkrimin per xhindet
avatar
maqomaqo3

196


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Metodat per thirrjen e shpirtrave [ xhindeve ]

Mesazh  Tanki prej 28.05.11 11:32

Zoti Atilla me fal por ju i keni perzi ktu shpirterat me xhindet titulli u duhte me kon metoda per kontaktimin me boten e xhindeve e jo me shpirtrat sepse shpirtrat vdesin dhe shkojn ose ne xhehnem ose ne xhehnet
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  XhenetaG. prej 19.07.11 13:58

Thirja e shpirtit behet duke bere alfabetin dhe duke prere shkronjat ne nje tepsi dhe nje qiri ne mes shkronjat rreth tij dhe nje gote te vogel qaji permbys gishtin ne te edhe kur t`vije shpirti i ben pyetje dhe gota leviz tek shkronjat masnej i lidh te kthen pergjigjjen,ama duhet te jeni rreth 4 ose 5 vet ta beni kete.
Dhe duhet te mbyllni deren te beni dhomen erret shume.

XhenetaG.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Si mund ta shpjegoni?

Mesazh  egla88 prej 08.12.11 19:50

Behet nje tip falli, por me shpirtrat e vdekur.

Mblidhen 5 persona dhe pas ores 12 te nates ne qetesi therrasin emrin e nje shpirti qe e kane njohur.
Nderkohe vendosin shkronjat e alfabetit diku dhe mes tyre nje gote, permbys, bosh.
Te 5 personat duhet te mbajne gishtin tregues mbi gote, pa e prekur ate.

Ne momentin qe shpirti qe thirret ndodhet aty, gota fillon dhe leviz, sipas fjaleve qe thote ai. I behen pyetje per te kaluaren,dhe te ardhmen( madje dhe diten se kur do vdesesh ,dhe nga se) dhe gota do levizi dhe do te ta tregoje.

Kjo eshte shume e vertete pasi e kam provuar vete.

Ju  lutem mund te ma shpjegoje dikush se me cfare ka te beje.
avatar
egla88

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  Saimirk990 prej 15.09.16 0:06

Mund te funksionoje metoda. Po kujt ja mban te tallet me fjalet e Zotit. Per xhindin se vret kush mendjen se po ti lutesh Zotit dhe pendohesh shpeton. Po Kujt do ti lutesh te shpetosh kunder zemerimit te Zotit?
avatar
Saimirk990

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  Magjiebardh prej 22.09.16 18:06

egla88 shkruajti:Behet nje tip falli, por me shpirtrat e vdekur.

Mblidhen 5 persona dhe pas ores 12 te nates ne qetesi therrasin emrin e nje shpirti qe e kane njohur.
Nderkohe vendosin shkronjat e alfabetit diku dhe mes tyre nje gote, permbys, bosh.
Te 5 personat duhet te mbajne gishtin tregues mbi gote, pa e prekur ate.

Ne momentin qe shpirti qe thirret ndodhet aty, gota fillon dhe leviz, sipas fjaleve qe thote ai. I behen pyetje per te kaluaren,dhe te ardhmen( madje dhe diten se kur do vdesesh ,dhe nga se) dhe gota do levizi dhe do te ta tregoje.

Kjo eshte shume e vertete pasi e kam provuar vete.

Ju  lutem mund te ma shpjegoje dikush se me cfare ka te beje.


Nuk ka te bej me shpirtin por me xhindin i cili ka qendruar vazhdimisht me at shpirt qe ne islam e njohin si ''karini''. Neqofse ke ndonj mallkim nga ai xhind te lutem eja te klinika ime personale qe te sheroj pasi qe kam shum raste te tilla. KLM.
avatar
Magjiebardh

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  Saimirk990 prej 24.09.16 21:01

@Magjiebardh na e thuj emrin e klinikes tende dhe ku ndodhet. (Adresen)
avatar
Saimirk990

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  Omnipresent13 prej 14.10.16 0:26

Shpirti I njeriut, iverteti veshtire se kontakton me njerzit sic pretendojne sh mediume. Ndodh sh sh rralle dhe vetem nga njerez qe jane sh te lartesuar shpirterisht, sps vetem atamund tengjiten ne ato sfera te botes se padukshme. Kurse pj derrmuese kontaktojne me ate gjurmen e qenies, qe mbetet ne sferat e ulta, zakonisht ne astral dhe ska asnje lidhje me shpirtin. Keshtu qe nk eshte cudi te takoni vetet ttuaja te jeteve te kaluara.
Kete ceshtje e kam trajtuar dhe nje here tj. Keshilla ime eshte te mos merreni me thirrje te tilla. Ska perfitim konkret
Dhe late nam me keto- jo naten, jo diten, jo me pasqyre, jo pa pasqyre. Me keq se plakat. Jeni edhe cuna.

Omnipresent13

157


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per thirrjen e shpirterave

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi