Si mund te fluturosh?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  ^Drįcula^ prej 26.08.11 23:08

amiirr shkruajti:A ka mundesi qe ndokush te me tregoj se si mund te fluturoj?


Sė pari dua tėt bej njė pyetje, SA VJEQ JE TI?

Vetem femijet mendojn si ty, apo edhe ti je nje femijė

^Drįcula^

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Cimi Elezi prej 12.09.11 20:44

amiirr shkruajti:A ka mundesi qe ndokush te me tregoj se si mund te fluturoj?
Po ka mundesi.Ne shqiperi ka nje shprehje.{ te fluturosh me presh ne b... }

Cimi Elezi

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ta tregoj un si te fluturosh

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 12.09.11 21:02

merr nje avion ose paguaj nje bilete vajtje ardhje edhe ja ku fluturove aahahahahahha

Ushtari i krishtit

455


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  ch-al prej 13.09.11 17:13

amiirr shkruajti:A ka mundesi qe ndokush te me tregoj se si mund te fluturoj?


Ti e shikon shum filmin "naruto"

Per ket ke deshir te fluturosh

ch-al

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  Muneer prej 27.10.12 16:28

Eksiston nje menyre per te fluturuar por kerkohet shume vullnet per ta mesuar! Pergjigja eshte Projeksioni Astral!  Kerkoje ne google se do gjesh shume informacione rreth saj!


Por kujto: Cdo gje e keqe qe te besh do te te rikthehet mbrapsht 3-fish!

Muneer

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  lindi.dushaj.7 prej 10.09.13 12:34

O plak del nga kati i 10 e hidhu .. KLm

lindi.dushaj.7

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  besnikpertan prej 10.09.13 15:04

Veq sa isha ne amerik me xhindet dhe perseri me ktheva hahagagaha a e di kur dote fluturosh kur ti bejsh krahet e kur do ti bejsh krahet kur te hyj elefanti ne vrim te gjilperes.


Edituar pėr herė tė fundit nga besnikpertan nė 10.09.13 15:21, edituar 1 herė gjithsej

besnikpertan

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  besnikpertan prej 10.09.13 15:16

Ai qe e ka bere kete pytje ka hyre gabimisht ne kete web,me siguri ja kan shkyqur tv per me parandaluar shikuari filma vizatimor tere diten e i kan than prindrit shko e pergatiti detyrat per neser n'shkoll.

besnikpertan

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Trigon prej 10.09.13 15:17

akanorius12 shkruajti:RED BULL PLAKO
hahaahaha pergjigja e duhur

Trigon

474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  preserver83 prej 10.09.13 20:23

ti qe deshiron te fluturosh me se pari duhet te jeshe me i afert me zotin.
ajo eshte gjera me elemetntare. pastaj duhet te besh disa ceremoni fetare me lutje dhe dhiker, per te mbritur "ndricimin". ajo behet sipas disa menyrve mistike dhe shamaniste, duke iu afruar Allahut me lutje dhe dhiker ne menyre te posacme. ne ate menyre, me ndihmen e nje Master, duhet te mbish nje grade me te larte te ndiricimit shpirteror, dhe per te perfituar nje Kudam. me se lehti eshte me dhikrin ja Latifu, duke e perseritur per 40 dite me se paku, nga 14500 here gjate dites, dhe duke e u falur ne menyre te regullt. per gjith kete une nuk mund te te spjegoj gjithcka tani, ketu. por vete duhet te interesohesh per ate. nepermjet atij Kudfam te shkalles se larte, e ajo eshte, dhe mund te jete e rende per tiu permbajtur kushteve dhe menyrave te caktuara...
zoti i ndihmofte te miret!
avatar
preserver83

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  besnikpertan prej 10.09.13 21:37

Vlla musliman qka jan kto menyra mistike dhe shamaniste,per her t'pare po ndegjoj per kto,nga i ke degjuar ti kto.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Trigon prej 11.09.13 7:55

preserver83 shkruajti:ti qe deshiron te fluturosh me se pari duhet te jeshe me i afert me zotin.
ajo eshte gjera me elemetntare. pastaj duhet te besh disa ceremoni fetare me lutje dhe dhiker, per te mbritur "ndricimin". ajo behet sipas disa menyrve mistike dhe shamaniste, duke iu afruar Allahut me lutje dhe dhiker ne menyre te posacme. ne ate menyre, me ndihmen e nje Master, duhet te mbish nje grade me te larte te ndiricimit shpirteror, dhe per te perfituar nje Kudam. me se lehti eshte me dhikrin ja Latifu, duke e perseritur per 40 dite me se paku, nga 14500 here gjate dites, dhe duke e u falur ne menyre te regullt. per gjith kete une nuk mund te te spjegoj gjithcka tani, ketu. por vete duhet te interesohesh per ate. nepermjet atij Kudfam te shkalles se larte, e ajo eshte, dhe mund te jete e rende per tiu permbajtur kushteve dhe menyrave te caktuara...
zoti i ndihmofte te miret!
Siq po shihet ndoshta jeni i ndonje sekti te devijuar islam.Keto gjera per here te pare po i lexoj.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  excommunicated prej 11.09.13 9:35

Per te fluturuar*ndoshta mund ta kesh fjalen per projeksionet astrale ,eksperiencat jashte trupit ose per levitimet( ketu asnje nuk i ka perjetuar levitimet te pakten keshtu mendoj se jane te veshtira. Mund te fluturosh ne enderr sa te dush dhe te jap nje liber Mac ven dekeere -manual of lucid dreaming e ke ne internet free. Ne boten reale smund te fluturosh dot se nuk te le garaviteti.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Zattoo prej 11.09.13 10:41

Little Professor shkruajti:Per te fluturuar*ndoshta mund ta kesh fjalen per projeksionet astrale ,eksperiencat jashte trupit ose per levitimet( ketu asnje nuk i ka perjetuar levitimet te pakten keshtu mendoj se jane te veshtira.  Mund te fluturosh ne enderr sa te dush dhe te jap nje liber Mac ven dekeere -manual of lucid dreaming e ke ne internet free. Ne boten reale smund te fluturosh dot se nuk te le garaviteti.

Levitimi eshte diēka qe secili mund ta beje por nuk mjafton vetem deshira por pergaditja e larte shpirterore qe eshte ēelsi i ēdo gjeje.
avatar
Zattoo

704


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  preserver83 prej 11.09.13 11:17

Little Professor shkruajti: Ne boten reale smund te fluturosh dot se nuk te le garaviteti.
Peingamberi Sulejman ishte pabesimtar apo xhinet ishin pabesimtar?! Perse ai me gjith ushtrine e tij mund te fluturonte? Po sikur zoti te deshiron dicka, me urdherin e Tij "Behu!" dhe ajo behet. Dhe Ai eshte qe ngrit ke te doje mbi te tjere dhe humb ate qe deshiron.

Dhe nuk jam i asnje sekti, por jam musliman sunit, Muhammedan. Dhe e kam gjithmone ne mendje se Misticizni mund te keqkuptohet apo te keqperdoret, por megjithate jam i sigurt se nuk bej asnje mekat nese bej dhiker me emrat e Tij dhe ajete kuranore dhe i lutem Allahut, pervec ne menyr te regull ashtu dhe dhe kur mundem naten e diten.

Kudam eshte nje "mesatar" mees engjejve dhe xhineve, dhe te tille ka shum lloje, sic ka njeres te ndryshem dhe lloje te xhineve. Cdo kudam iu eshte nenshtruar deshires se Allahut dhe gjithmone i bej dhiker dhe lutje Atij njejt si engjejt.
"...dhe kush ben ndonje te mire per Zotin, ai ia shperblen shumfish..." pra kudamet jane ata te cilet bejne vetem mire per njerzimin ne emer te Allahut, dhe per ate nuk kerkojne shperblim sic kerkojne xhinet. Dhe nje Kodam mos haro se eshte dhurate nga zoti per ate i cili e meriton.  Disa kudam mund te komandohen ose te kontrollohen, te tjere mund te marin parasysh vullnetin e njeriut, disa me te lartesuar nuk e perfillin deshiren e njeriut apo villnetin, por gjejne metode me te mire per te zgjidhur problemet e njerezve. Dhe gjithcka behet me lejen e Allahut.
pershendetje
avatar
preserver83

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  excommunicated prej 11.09.13 12:06

Preserver 83 mos me fol per dogma me muhamedan dhe me solomonin (endrrat arabe 1oo1 nete _aladini_alla djin _qe ngacmonte princeshen jasmin dhe qe kishte 1000 konkubina dhe qe dija e tij ishte thjesht proverbiale  -ju i thoni sulejmani se di me shume per te sa ke degjuar ti per keta cifuta.

NQS DIKUSH FLET PER GJERA DOGMATIKE NE KETE FORUM, DUHET TE FSHIHEN AUTOMATIKISHT _PERNDRYSHE CFARE BENI FLINI GJUME JU DREJTUESA TE EXPLORERIT.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  preserver83 prej 12.09.13 23:40

Asnjera fjale qe kam thene me pare une ne kete teme nuk ekziston ne 1001 neteshin e aladin.
Dogma per Muhhamedin po flas dhe per Sulejmanin? Si duket qenke fepaket!!! Ose injorant u pabindur!!!

Ja fakte per te te spjeguar fluturimin e Sulejmanit dhe te Muhamedit:

“I pastėr dhe i zhveshur nga ēdo e metė ėshtė Ai, i cili e udhėtoi (barti) robin e Vet natėn prej xhamisė sė shenjtė (Qabesė) deri nė Mesxhidi Aksa, rrethinėn e sė cilės Ne e kemi bekuar, pėr t’i treguar atij (Muhamedit) disa nga shenjat (argumentet) tona. Vėrtet Ai (zoti) dėgjon gjithēka dhe sheh ēdo gjė” (El Isra, 1)

Njėra ndėr netėt e mėdha, tė cilėn muslimanėt e festojnė dhe jetojnė nė pėrkujtimin e saj qe sa e sa shekuj, ėshtė edhe nata e Israsė dhe Mi’raxhit, nė tė cilėn natė i Dėrguari i Zotit u ftua nga ana e Allahut prej Mekės nė Kudsi Sherif e prej kėtu pėr nė qiell, i pritur dhe i mirėseardhur me nderimet mė tė larta, pėr tė parė me sytė vet tėrė atė qė e ka krijuar zoti, dhe pėr t’u bindur nė fitoren pėrfundimtare tė Islamit dhe ardhmėrinė e tij tė ndritshme.

Pėrveē ajeteve tė Kur’anit nė kaptinėn El Isra dhe En Nexhm, kemi edhe shumė e shumė hadithe tė Pejgamberit a.s. pėr pėrjetimin dhe mbresat e kėtijk udhėtimi, nė tė cilėn natė tė bekuar u bė farz (obligim) edhe namazi si dhuratė dhe mėshirė e Perėndisė ndaj nesh, prandaj ne gjatė namazit tonė jemi tė lidhur drejtpėrdrejtė me Zotin pa ndėrmjetėsimin e askujt. Njėherit me namaz pėrkujtojmė tė mirat e Tij ndaj nesh siē shihet nga ajetet kuranore: “Dhe fale namazin pėr tė mė pėrkujtuar Mua”. (Ta Ha, 14). “Vėrtetė Namazi ėshtė farz pėr muslimanėt nė kohė tė cakutar” (En Nisa, 103).

Ja fluturimi i Sulejmanit as:
Sure34-Sebe, ajeti 12: Sulejmanit Ne ia nėnshtruam erėn, me tė cilėn udhėtimin e njė muaji ai e bėnte brenda njė paraditeje ose njė pasditeje. Ne i dhamė atij njė burim tė rrjedhshėm bakri tė shkrirė dhe xhinde qė i bėmė tė punonin para syve tė tij, me urdhrin e Zotit tė tij. Kėdo prej tyre qė largohet nga urdhri ynė, do ta bėjmė qė tė shijojė dėnimin e Zjarrit.

O hipokrit litle profesor, mer Kurranin me shty ne koke ca mesim, se eshte udhezim dhe meshire per njerez, e pabesimtareve nuk iu shton tjeter pervec se deshperim. Dhe po pate pak tru, mundohu te mesos thelbin, deri ne fshehtesite e fuqishme te Allahut, te shpallura ne Kurran per ata qe kane mend. Se cdo shkronje e kurranit ka nga nje apo me shume kudame, si dhe cdo ajet e cdo sure, njashtu dhe co emer i bukur i Allahut te shpallura ne kurranit famelarte.
Dhe mos haro, se vete sulejmani ishte mbret dhe i derguar i Allahut tek njerzimi dhe xhinet. Dhe vete shembulli i per menyren e vdekjes se tij le te te jap nje mesim ty dhe te tjereve.

Dhe kurr nuk kam thene ate qe nuk e dij me siguri, dhe kurr nuk do te te genjeja ndonje njeri per vlerat e Kurranit.
zoti past meshire per te gjith!
avatar
preserver83

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Berti69 prej 13.09.13 20:19

Trigon shkruajti:E shikoj ky forum eshte plot anti-islamist por fatmiresisht feja islame do te depertoje ne ēdo shtepi deshen apo nuk deshen pabesimtaret.
Nuk kuptoj se cfare kerkoni ju ketu, kur shume mire dihet qe kjo faqe nuk eshte per islamiste dhe te krishtere.
Rrini sa me larg kesaj faqeje dhe do ta ndjeni veten me mire sepse do jeni ne paqe me ideologjine tuaj.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


509


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Muneer prej 13.09.13 23:39

Perfundimisht, pas gjithe ketij diskutimi arriti njeri te fluturoje? :-)
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  excommunicated prej 14.09.13 11:15

KU ME FLET TRINITETI CIFUTO JUDEO KRISTIAN -MUA PER INJORANC _IKNI E MERNI NDONJE AVION ANDEJ NGA AFGANISTANI DHE TREGOJENI ANDEJ ZGJUARSIN TUAJ ME KURAN.
TREGOJA NDONJE TJETER PERRALLAT ME ALI BABA ME DYZET HAJDUT DHE ME QILIM FLUTURUS SE JU ARABET BENI SHUME NGA KETO.\ADIOS
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  preserver83 prej 14.09.13 21:56

Nuk e dij se perse i duhet fluturimi dikujt?
Nuk e dij se si mund ndokush te hap teme te ketille kur dihet se gjithcka eshte nen kontrollin absolut te Zotit.
Dhe nuk e dij se perse dhe si mund te futoroj ndokush duke pas parasyshe besimin e paket?

Perse nuk iu mbeshteteni pak edhe bibles ku qarte thuhet se Isai a.s. mund te "ecte" permbi uje.  Njejte eshte dhe fluturimi.
avatar
preserver83

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Trigon prej 15.09.13 17:43

Shkrim jashte temes...
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  besnikpertan prej 16.09.13 16:52

Berti69 shkruajti:
Trigon shkruajti:E shikoj ky forum eshte plot anti-islamist por fatmiresisht feja islame do te depertoje ne ēdo shtepi deshen apo nuk deshen pabesimtaret.
Nuk kuptoj se cfare kerkoni ju ketu, kur shume mire dihet qe kjo faqe nuk eshte per islamiste dhe te krishtere.
Rrini sa me larg kesaj faqeje dhe do ta ndjeni veten me mire sepse do jeni ne paqe me ideologjine tuaj.
myslimanet qe merren me shkencen dhe dijen hyne neper faqe si kjo,jo per gje por vetem per ti treguar disave se ku jan e me ja kallxu rrugen.se nese humb njeher rrugen e problem eshte me gjet,qa eshte e keqja se tani ju nxen terri,edhe kjo faqe eshte fe,se i ka nenforumet po shihet qe si paske pare,ditemire e bofsh.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Azazil prej 27.01.14 3:28

jan disa xhind qe quhen Ifrite,nr i tyre eshte i pakte,jan sh te forte,dhe rrine 24,ore,ne24 ne fluturim,kam pare se si ka fluturuar 1 djale qe eshte poseduar nga xhind te fluturoje e te kaperceje mur 3m te larte ngarja ka tmerru lagjen kinostudio TR,kurse ne 1 rast tjeter ket djalin e ka mar policia e kan prangosur,ka keput prangat me shum se 1 here,dhe ka thy deren e birruces ku e kishin fut,,ejjj policat e shkret,,,,njeri jepi cels ne dor,,tjetri thuj bismilah.....ngjarja e vertete 100|%
avatar
Azazil

908yughugikgiyguyg


26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Azazil prej 27.01.14 3:33

[quote="Azazil"]jan disa xhind qe quhen Ifrite,nr i tyre eshte i pakte,jan sh te forte,dhe rrine 24,ore,ne24 ne fluturim,kam pare se si ka fluturuar 1 djale qe eshte poseduar nga xhind te fluturoje e te kaperceje mur 3m te larte ngarja ka tmerru lagjen kinostudio TR,kurse ne 1 rast tjeter ket djalin e ka mar policia e kan prangosur,ka keput prangat me shum se 1 here,dhe ka thy deren e birruces ku e kishin fut,,ejjj policat e shkret,,,,njeri jepi cels ne dor,,tjetri thuj bismilah.....ngjarja e vertete 100|% dhe sh here ulerin si ujk dhe i zgjatet qafa,e kam shok ket cunin ,po qe se me jepet mundesia me u lidh me ifrit fluturon,si david koperfild

avatar
Azazil

908yughugikgiyguyg


26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Agamemndon prej 27.01.14 11:43

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Eksiston nje menyre per te fluturuar por kerkohet shume vullnet per ta mesuar! Pergjigja eshte Projeksioni Astral!  Kerkoje ne google se do gjesh shume informacione rreth saj!


Por kujto: Cdo gje e keqe qe te besh do te te rikthehet mbrapsht 3-fish!
Asnjehere nuk ke per te fluturuar sipas kesaj menyre qe thote ky person,mbasi te paska leshuar promemorjen ne fund ku thote se......Cdo gje e keqe qe te besh do te te rikthehet mbrapsht 3-fish!.    Vetem me kete paraljmerim ti do ndjehesh tere jeten i friksuar... Pastaj fenomeni i Levitim(ngritja ne ajer) nuk  ka asgje te perbashket me projeksionin astral                                          
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


300


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  excommunicated prej 08.02.14 9:20

FLYING OINMENTS, KERKO GOOGLE=WITCHCRAFT
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  syri i art prej 08.02.14 15:38

ne qoft se arrin hapjen e te gjitha qakrave,gjithqka esht e mundshme...e sa per ate astral,kjo i ndodh secilit,por ne menyr te pavetedishme...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  excommunicated prej 09.02.14 10:11

Flying ointments-Eshte nje perzierje ekstraktesh te 4 bimeve -Wolfsbane, Henbane, Belladona, dhe Helmlock. Raporti ne perzierje duhet te jete 2 me 1 me duket, luga kafeje. Derisa te formohet nje paste dhe me te me pas luejme lekuren dhe elementet e bimeve perthithen me pas nga poret e lekures. Keto bime jane helmuese po te treten nga goja dhe kane efekt halocinogjen dhe shume te tjera po te kerkoni. Nuk e di se cfare ndjesie te jep-po kot sja kane dhene kete emer. Ky autori qe lexova une thoshte o te con ne Qiell ose ne Ferr kjo perzierje-ne menyre metaforike. Per mendimin tim eshte si te gjithe drogat e tjera-DMT, LSD, DATURA ETJ. Vetm nje bime nga ato qe permenda kam gjetur deri tani Atrpa belladona. Po keto bimet e tjera si e kane emrin shqip?
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  syri i art prej 09.02.14 10:23

ligji i gravitetit vlen per secilin qe nuk perpiqet qe ta mund,sepse ai qe perpiqet,ka nje ligj ma te lart,esht ligji i ngritjes...kush perpiqet dhe beson se e arrin,sepse ata qe nuk besojn e denojn veten,pa filluar fare...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  excommunicated prej 09.02.14 10:31

Me fal pak se nuk te kuptova fare Syri i Arte, Cfare thot Ligji i Ngritjes? Spo te kuptoj .A mund te sqarosh pak me shume ato qe the se po me ben shume kurioz, dua te di pak me shume nga ato qe the.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  syri i art prej 09.02.14 11:01

vet fjala ligj i ngritjes shpjegon,esht ligj ma i lart se ai i gravitetit...pra ne qoft se praktikon regullisht dhe beson se mundesh e arrin...shembull aeroplani,per tu shkeputur nga toka dhe per ta mundur ligjin e gravitetit,duhet ligj ma i lart,pra ligji i ngritjes...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cdo gje realizohet

Mesazh  Toto Bota prej 07.08.14 19:39

Ka disa menyra: tranjim per fluturim ne monastiret budiste ne tibet'nga njeri mal ne tjetrin pa asnje veshje ose paisje ,etj...
Aparashutat, dhe shume paisje te tjera me motorr ose pa motorr, et.
Por me madheshtorja eshte udhetimi astral , por vetem me trupin astral .
avatar
Toto Bota

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cdo gje realizohet

Mesazh  Toto Bota prej 07.08.14 19:41

Ka disa menyra: tranjim per fluturim ne monastiret budiste ne tibet'nga njeri mal ne tjetrin pa asnje veshje ose paisje ,etj...
Aparashutat, dhe shume paisje te tjera me motorr ose pa motorr, et.
Por me madheshtorja eshte udhetimi astral , por vetem me trupin astral .
avatar
Toto Bota

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  Gabriel prej 08.08.14 16:30

Toto Bota shkruajti:Ka disa menyra: tranjim per fluturim ne monastiret budiste ne tibet'nga njeri mal ne tjetrin pa asnje veshje ose paisje ,etj...
Kam degjuar dhe un qe mund te arrihet me forcen e meditimit...
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  elektronika prej 10.08.14 3:14

Une di vetem nje menyre per te fluturuar dhe qe eshte plotesisht e sigurt (qe fluturon). Pri nje bilete vajtje ardhje per ne Amerike dhe do te fluturosh dy here nga 9 ore pa nderprerje.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  geni mema prej 21.01.16 22:15

futini nje 3 fletsh dhe fluturoni baske me pegasusin
avatar
geni mema

citim

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi