Si mund te fluturosh?

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si mund te fluturosh?

Mesazh  amiirr prej 23.02.11 14:52

A ka mundesi qe ndokush te me tregoj se si mund te fluturoj?
amiirr

4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

fluturimi

Mesazh  kalideris prej 09.03.11 19:59

do me tregoje ndonjeri nga ju si te fluturoj?????????????????????? plz pres pergj
kalideris

48

AKANORIUS

Mesazh  akanorius12 prej 20.04.11 17:01

RED BULL PLAKO

akanorius12

1

gzzzzz

Mesazh  andy-19 prej 20.04.11 23:44

andy-19

1

Re: Si mund te fluturosh?

Mesazh  toni_bbb2000 prej 20.04.11 23:47

hhahahah lol andy , une di nji liber qe tregon per te fluturuar po nuk e kam provu naj here me gjith ate libri thot te ndihmon nji xhind ti vetem duhet ta ferrasesh ate edhe aj vjen kur te duash ti
toni_bbb2000

64

Mesazh  LaNi prej 21.04.11 10:47

Une e di qe vetem supermeni naper filma ka fluturu me konopa ose montazhim me kompjuter ka qene. por njeri ka plot mundesi per fluturim . ja nje menyr tė shume lehet eshte me fluturuar o shoku

Vetem hyp me nje shtepi me te lart. dmth te jete 3-4 kate. dhe kerce prej nalt posht
dhe besoj qe ke me fluturu hahah

LaNi

65

Mesazh  Dre1 prej 21.04.11 12:53

LANI
Djali pyeti si me fluturu e jo si me bo vetvrasje uhauahuaha
Dre1

56

Mesazh  LaNi prej 21.04.11 15:19

Dre1 shkruajti:LANI
Djali pyeti si me fluturu e jo si me bo vetvrasje uhauahuaha

Po te ishte e mundur nje gjest i till edhe une do te kisha fluturuar . ashtu siq mendon personi me lart.por qe kjo eshte nje mission impossible kjo ka te bej me Shejtanit ose Xhindet qe ua hiptnoziojn trurin me iluzion ose me diqka te till qe mendja e njerit e pranon si te lehet por. Psh Une po e citoj edhe nihere ketu ni Mission qe nuk mund te tjete i mundur ne toke...

Psh nje shtepi a mundet me qėndru ne air ?? une nuk besoj qe Do ta kishte pranuar nje Tru qe e pranon. nje shtepi ne air qe ekziston ose mundet me qendruar ashtu mund ta jap edhe nje komentim rreth kesaj dukurie qe ka pershkruar djaloshi me lart . kerkoj ndjes nese kom komentuar ne menyr jo ashtu siq mendon pershkruesi i temes me lart

LaNi

65

Mesazh  JoziGila111 prej 22.04.11 16:18

MEQOFTE SE TI DO PERGJIGJE LERE FEN JASHT MOS E PERFSHIJ KTU
JoziGila111

6

Mesazh  toni_bbb2000 prej 22.04.11 18:55

Ketu do ju postoj nje magji te paprovuar por kjo thote se flutoron ne kete menyre, une nuk mbaj asnje pergjegjesi per ju nese ka pasoja apo problemet, duhet ti keni ju parasysh:

To travel from one place to another, by flying as fast as the fastest hawk
This is a great secret, which was known to the sages of the earliest days, and it is known to some today, though the art was for some time lost.

Take snow, and boil it with oil, on a fire of two kinds of wood (one white, the other red), and then put the mixture in a bag made from a sheep’s bladder. When this has been in the bladder for a moon and a half, allow the mixture to run into charcoal, and when all is taken up, powder it upon an alabaster table.

This powder is placed in a horn and when you want to fly, take a pinch of the powder and place it within the pages of a book, and then put the book in your robe, in a place which has been prepared for it.

You will then take the book and sit with it in your hand, and think of the place which you are to fly. And this takes longer at first. And when you are ready to fly, and will feel tired, and then you are to say, "SISPI, SISPI," and you will instantly be at your destination.

When you want to return to the place from which you started, you are to say, "ITTSS, ITTSS," and you will be back. And it is related of a king of former times that he used in this way to rule two lands, and moved so rapidly from one to the other that it was not known until after a revolt took place and he had fled from the first kingdom, that he was the king of two lands.
toni_bbb2000

64

Mesazh  Gjilanasi_CH prej 23.04.11 14:53

JoziGila111 shkruajti:MEQOFTE SE TI DO PERGJIGJE LERE FEN JASHT MOS E PERFSHIJ KTU
pershemell gjuna pi podrumit e drejt enkatin e 10 a ka ma fliturim qy
Gjilanasi_CH

7

Mesazh  henriune prej 27.04.11 10:55

atehere qe te mund te fluturosh ose te rrish ne ajer duhet qe te krijosh nje fushe elektromagnetike perreth teje.duhet qe te soportosh 220kw dhe trupin duhet ta lidhesh me tel duke krijuar nje bobine rreth trupit tend.vetem ne kete menyre mund te ngrihesh 1mnga toka.per me shume duhet me shume energji.
henriune

5

SidorelA

Mesazh  sidorela-s@hotmail.com prej 27.04.11 11:22

do te deshiroja te fluturoja por nuk mundemm
sidorela-s@hotmail.com

9

Mesazh  maqomaqo3 prej 28.04.11 0:03

hahahahha ej mos shikoni shume filma me supermen se edhe magjistari me i fuqishem ne bote nuk fluturon dot .ka magjistare qe ngrihen nga toka reth 2metra por nuk fluturojne ,vetem qendrojne pezull . mos shikoni ju ate kris angel se montim eshte ajo video . me i madhi i magjistareve david koperfild skam pare ndonjehere te fluturoje ,ai ka bere shume gjera me te medha por te fluturoje jo .une di nje menyre : blini nje parashyte ,hipni ne nje helikopter ,per mos rezikuar jeten helikopteri te shkoje mbi det hidhuni dhe keni per te fluturuar ,edhe nqs sju haper parashyta vetem ca deme te vogla do keni
maqomaqo3

293

Mesazh  LaNi prej 28.04.11 12:43

maqomaqo3 shkruajti:hahahahha ej mos shikoni shume filma me supermen se edhe magjistari me i fuqishem ne bote nuk fluturon dot .ka magjistare qe ngrihen nga toka reth 2metra por nuk fluturojne ,vetem qendrojne pezull . mos shikoni ju ate kris angel se montim eshte ajo video . me i madhi i magjistareve david koperfild skam pare ndonjehere te fluturoje ,ai ka bere shume gjera me te medha por te fluturoje jo .une di nje menyre : blini nje parashyte ,hipni ne nje helikopter ,per mos rezikuar jeten helikopteri te shkoje mbi det hidhuni dhe keni per te fluturuar ,edhe nqs sju haper parashyta vetem ca deme te vogla do keni

Hahah Me ra prej helikopteri ne uje. ose ne deti eshte sikur te bish ne RRUG(asfallt) po dhe une mire ja kom cek prej 4 tertit kat. edhe fluturon ...

LaNi

65

Mesazh  enver.r.shabaj@hotmail.co prej 04.06.11 20:26

Shumė temė e quditshme dhe interesante.Se;a ka fluturuar ndonjehere njeriu apo jo nuk ka shenime tė sakta pos mitologjisė.Njeriu edhe sot fluturon.Por nė cilat mėnyra fluturon dhe ku perfundon.Fluturon mė aeroplan,mė parashutė apo gjuhet prej katit te 20,tė 10-tė apo edhe disi ndryshe.

Njeriu nuk mundet me fluturu pasiqe natyra e ka krijuar kėshtu siq ėshtė e jo si shpezėt.Por,tua them tė vėrtetėn se unė e kam parė vetėn t'uj flutur.

Kam fluturuar nė ajėr,por nuk e di se sa kohė mė zgjati ky fluturim.Ishte shumė thjesht sepse kockat,apo eshtrat e mije ishin mbushur mė ajėr dhe kur filloja te ngritesha nė ajėr,kjo gjė bėhet me sukses.

Pra fluturoja dhe kur u ngritesha nė ajer u knaqesha duke parė bukurin e natyrės,duke i shiquar ndėrtesat,veturat dhė njerzit nė tokė tė cilėt me habi mė shiqonin.Mburresha mė kėtė qė mund tė mbizotroja,...por nuk mė zgjati shumė.Rash nė tokė dhė kurrė mė nuk munda tė fluturoja.

Sa kam dėshirė qe prap tė fluturoj dhe kjo te jetė plotėsishtė realitet e jo....nė ėndėrr.Kur hapa sytė pashė sė isha nė shtart dhe kisha ėndrruar.Sa ja mora inati rrezeve tė diellit qė mė ran nė dritare,mė zgjuan prej gjumit dhė e prishen ėndrrėn time.

Sa e sa herė ju luta Zotit qė tė ėndrroja pėrseri por kurrė nuk mu realizua dėshira qė sė paku edhe njė herė tė ėndrroja dhė nė ketė ėndėrr tė fluturojė.

Mė vjenė keq qė kurrė nuk do tė shofė njė ėndėrr tė tillė,dhė qė kurrė mė nuk fluturova,ndersa pėr realitetin as tė mos flasim sepse nuk ka kurrfar mundesi qė trupi im vetėvetiu tė ngrihet dhė tė fluturojė nė ajėr ashtu siq fluturova nė ėndėrr.Ju pėrshendes.
enver.r.shabaj@hotmail.co

3

Si te fluturosh

Mesazh  marseliano prej 21.06.11 19:04

Une abitem me disa persona qe duan te fluturojne po ju them dicka ..A mund te fluturoj nje cope balte ose nje gure pa e hedhur ti me dore??? sepse njeriu eshte i krijuar nga balta e tokes dhe jo nga zjari ose nga drita ..vetem krijesat e mbinatyreshme mund te fluturojne zoti i ka ndare disa gjera.. nese ne do mund te fluturonim zoti nuk do kishte krijuar fare engjej por do ishim ne ne vend te tyre..
marseliano

13

Mesazh  nitty prej 21.06.11 19:32

marseliano shkruajti:Une abitem me disa persona qe duan te fluturojne po ju them dicka ..A mund te fluturoj nje cope balte ose nje gure pa e hedhur ti me dore??? sepse njeriu eshte i krijuar nga balta e tokes dhe jo nga zjari ose nga drita ..vetem krijesat e mbinatyreshme mund te fluturojne zoti i ka ndare disa gjera.. nese ne do mund te fluturonim zoti nuk do kishte krijuar fare engjej por do ishim ne ne vend te tyre..

-A mund tė mė tregosh cilat janė ato krijesa tė mbinatyrshme tė cilat fluturojn?
nitty

243

si mund te fluturosh

Mesazh  marseliano prej 22.06.11 15:44

une habitem qe nuk e dini!!! Engjejt dhe xhinet pra...
marseliano

13

Mesazh  nitty prej 22.06.11 16:08

marseliano shkruajti:une habitem qe nuk e dini!!! Engjejt dhe xhinet pra...

Aha per ty Engjėjt dhe Xhinėt janė krijesa tė mbinatyrshme,pra ti i konsideron si tė tilla,kėtė desha ta dija.

nitty

243

Mesazh  Tanki prej 22.06.11 16:23

[quote="nitty"]
marseliano shkruajti:une habitem qe nuk e dini!!! Engjejt dhe xhinet pra...

Aha per ty Engjėjt dhe Xhinėt janė krijesa tė mbinatyrshme,pra ti i konsideron si tė tilla,kėtė desha ta dija.

[/quot

Natyrisht qe Xhindet dhe Engjujt kan fuqi mbinatyrore dhe jan me te fuqishem se qenjet njerzore ne gjdo aspekt Shumica e Xhindeve jan shejtan d.m.th djaj dhe mund te shkaktojn semundje dhe ti bejn njerezit musallat ndersa Engjujt nuk jan krijesa te tokes ata kan sherbyer si paralajmetar per ngjarjet qe do te ndodh ne tok dhe jan sherbetor te nejrzeve ne parajs .
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268

Mesazh  nitty prej 22.06.11 16:29

Hahaha kujdes o moderator se do e bllokosh temėn,si duket ende nuk di mirė tė punosh me forumi,pse mė jep arsye tė tė kritikoj?
nitty

243

Mesazh  Tanki prej 22.06.11 16:30

nitty shkruajti:Hahaha kujdes o moderator se do e bllokosh temėn,si duket ende nuk di mirė tė punosh me forumi,pse mė jep arsye tė tė kritikoj?
ok
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268

Mesazh  Estilen prej 22.06.11 16:37

amiirr shkruajti:A ka mundesi qe ndokush te me tregoj se si mund te fluturoj?

Percakto destinacionin ti or mik,se ta gjej une avionin e linjes...

Estilen

1022

Mesazh  enver.r.shabaj@hotmail.co prej 22.06.11 19:30

Me fluturu nuk qenka shumė lehtė.Nuk fluturohet ashtu,por fluturohet keshtu.E si?Kush pra prej njeriut fluturoj deri sot?Me se miri na ēenka mė hip nė bisht tė sorrės e me ja msy pėr ....se rrugdalje tjeter pėr mė fluturu nuk paska!
enver.r.shabaj@hotmail.co

3

Mesazh  Tanki prej 22.06.11 19:32

enver.r.shabaj@hotmail.co shkruajti:Me fluturu nuk qenka shumė lehtė.Nuk fluturohet ashtu,por fluturohet keshtu.E si?Kush pra prej njeriut fluturoj deri sot?Me se miri na ēenka mė hip nė bisht tė sorrės e me ja msy pėr ....se rrugdalje tjeter pėr mė fluturu nuk paska!
Vetem me ane te kontakteve me Xhindet duke u koncentruar ne nje sasi te madhe me ta njeriu mund te fluturoj
Tanki

268

Mesazh  Estilen prej 22.06.11 19:50

Tanki12 shkruajti: Vetem me ane te kontakteve me Xhindet duke u koncentruar ne nje sasi te madhe me ta njeriu mund te fluturoj
Larg qofte,c'fare thua keshtu o zoti moderator,une kam degjuar gjyshen qe thoshte qe rrini sa me larg xhindeve...e ti thua te koncentrohemi ne nje sasi te madhe.O re Tanki a ke fluturue ti ndonjehere sipas kesaj mynyre,aman na trego si behet se ka vajt karburanti shtrenjt dhe ndoshta keshtu kursejm pak.

Estilen

1022

Mesazh  nitty prej 22.06.11 21:01

estilen shkruajti:Larg qofte,c'fare thua keshtu o zoti moderator,une kam degjuar gjyshen qe thoshte qe rrini sa me larg xhindeve...e ti thua te koncentrohemi ne nje sasi te madhe.O re Tanki a ke fluturue ti ndonjehere sipas kesaj mynyre,aman na trego si behet se ka vajt karburanti shtrenjt dhe ndoshta keshtu kursejm pak.

Unė dua tė fluturoj,unė dua tė fluturoj hahahahahahahhahah
nitty

243

Mesazh  Tanki prej 22.06.11 22:18

nitty shkruajti:

Unė dua tė fluturoj,unė dua tė fluturoj hahahahahahahhahah
Xhindet kan nje fuqi aq te madhe se po bashkpunove me ta ata mund te te ngrisin edhe ne ajrer me an te fuqis se tyre un kete nuk e kam provuar po kam lexuar per keto fenomene a i ke pa ti Mgjistaret ata te gjith me ane te Xhindeve bejn Magjira te ndryshme
Tanki

268

Mesazh  veri prej 25.06.11 22:11

akanorius12 shkruajti:RED BULL PLAKO

hahahha kjo eshte pergjigje spo muj me beso se dikush po kerkon nje gje te tille me fluturu hahhaha o sa kam qesh o sa kam qesh hahahhahahha
veri

12

Mesazh  Magus prej 25.06.11 22:19

Fluturimi ne menyre klasike, pra me trup fizike nuk mund te ndodh por fluturimi astral sigurisht qe mund te arrihet.
Por fluturimi astral pa pasur dike qe te te ndihmoje eshte shume i rrezikshem dhe me pasoja...por jo edhe i pamundur.
Nese arrine te besh udhetim astral atehere mund te vizitosh cilin vend qe do dhe nuk ka kufizime sikur ne planin fikzik.

Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.

Kėrkoni tė VĖRTETĖN pėrmes intuitės dhe shpirtit dhe jo pėrmes mendjes..

355

Mesazh  LaNi prej 26.06.11 19:39

Xhindet kan nje fuqi aq te madhe se po bashkpunove me ta ata mund te te ngrisin edhe ne ajrer me an te fuqis se tyre un kete nuk e kam provuar po kam lexuar per keto fenomene a i ke pa ti Mgjistaret ata te gjith me ane te Xhindeve bejn Magjira te ndryshme

atėhere edhe ti qenke ashtu
LaNi

65

Mesazh  Blak Devill prej 26.06.11 21:27

Jo te gjith perdorin xhindet varet ka disa qe perdorin nje rit qe nuk ka lidhje me xhindet
Blak Devill

298

Mesazh  Talix prej 29.06.11 0:02

une mund te fluturoj me te vertet, por ne enderr, me fjal te tjera mund te bej qdo gje ne enderr . . .
Talix

7

Mesazh  Blak Devill prej 29.06.11 14:48

Talix shkruajti:une mund te fluturoj me te vertet, por ne enderr, me fjal te tjera mund te bej qdo gje ne enderr . . .
Kjo teme e hapur nuk eshte per ne enderr por ne ralitet
Blak Devill

298

Mesazh  nitty prej 29.06.11 15:00

Talix shkruajti:une mund te fluturoj me te vertet, por ne enderr, me fjal te tjera mund te bej qdo gje ne enderr . . .

Ke shumė tė drejtė,ju lutem jeni bėrė si fėmijėt e vegjėl edhe tė fluturoni kėrkoni!
nitty

243

Mesazh  Talix prej 30.06.11 0:36

blak devill shkruajti:
Kjo teme e hapur nuk eshte per ne enderr por ne ralitet

oh po sigurisht, tema qenka si te fluturoj ne realitet, pra te interesoka dhe ty te dish . . . Mmmm kjo deshire ose kjo pyetje e njeriut ka lindur shum kohe me pare, por me kohe jane zbuluar mjete te ndryshme per fluturim siq jane : Aeroplani, Helikopteri, Balona, Parashuta, . . . e shum mjete tjera qe njeriu me dije po i arrine, pra keshtu mund te fluturosh ne realitet . . .
Talix

7

Mesazh  Blak Devill prej 30.06.11 13:21

Talix shkruajti:

oh po sigurisht, tema qenka si te fluturoj ne realitet, pra te interesoka dhe ty te dish . . . Mmmm kjo deshire ose kjo pyetje e njeriut ka lindur shum kohe me pare, por me kohe jane zbuluar mjete te ndryshme per fluturim siq jane : Aeroplani, Helikopteri, Balona, Parashuta, . . . e shum mjete tjera qe njeriu me dije po i arrine, pra keshtu mund te fluturosh ne realitet . . .
ai qe e hapi temen pyet ne ralitet jo ne enderr sa per mua nuk me intereson
Blak Devill

298

Mesazh  ArsenWeb prej 03.07.11 12:29

njerzit do te mund te fluturojne vetem pasi te kalojne ne dimensionin e katert ne 2012
ArsenWeb

3

Mesazh  ArsenWeb prej 03.07.11 13:20

a mendoni se ka njerez ne jeten reale qe zoterojne aftesite e personazheve te "HEROES"
ArsenWeb

3

Mesazh  A.Angel prej 04.07.11 23:32

si thot nje kenge--I belive I can fly..:D..mos i humb shpresat hahahahahah..:D
A.Angel

46

Mesazh  ^Drįcula^ prej 26.08.11 21:08

Sė pari dua tėt bej njė pyetje, SA VJEQ JE TI?

Vetem femijet mendojn si ty, apo edhe ti je nje femijė
^Drįcula^

26

Mesazh  Cimi Elezi prej 12.09.11 18:44

Po ka mundesi.Ne shqiperi ka nje shprehje.{ te fluturosh me presh ne b... }
Cimi Elezi

345

ta tregoj un si te fluturosh

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 12.09.11 19:02

merr nje avion ose paguaj nje bilete vajtje ardhje edhe ja ku fluturove aahahahahahha
Ushtari i krishtit

455

Mesazh  ch-al prej 13.09.11 15:13

Ti e shikon shum filmin "naruto"

Per ket ke deshir te fluturosh
ch-al

8

Pershendetje

Mesazh  Muneer prej 27.10.12 14:28

Eksiston nje menyre per te fluturuar por kerkohet shume vullnet per ta mesuar! Pergjigja eshte Projeksioni Astral!  Kerkoje ne google se do gjesh shume informacione rreth saj!

Por kujto: Cdo gje e keqe qe te besh do te te rikthehet mbrapsht 3-fish!
Muneer

سلام موعد المغرب

574

Mesazh  lindi.dushaj.7 prej 10.09.13 10:34

O plak del nga kati i 10 e hidhu .. KLm
lindi.dushaj.7

13 YEAR OLD . I LIVE IN DURRES

1

Mesazh  besnikpertan prej 10.09.13 13:04

Veq sa isha ne amerik me xhindet dhe perseri me ktheva hahagagaha a e di kur dote fluturosh kur ti bejsh krahet e kur do ti bejsh krahet kur te hyj elefanti ne vrim te gjilperes.

Edituar pėr herė tė fundit nga besnikpertan nė 10.09.13 13:21, edituar 1 herė gjithsej
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

51

Mesazh  besnikpertan prej 10.09.13 13:16

Ai qe e ka bere kete pytje ka hyre gabimisht ne kete web,me siguri ja kan shkyqur tv per me parandaluar shikuari filma vizatimor tere diten e i kan than prindrit shko e pergatiti detyrat per neser n'shkoll.
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

51

Mesazh  Trigon prej 10.09.13 13:17

akanorius12 shkruajti:RED BULL PLAKO
hahaahaha pergjigja e duhur
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.

474

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi