Si mund te hap 7 chakrat ?

Shko poshtė

Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  Rigerto prej 20.02.11 20:38

Mund te me ndihmoj dikush se si te hap 7 chakrat...ju lutem ai qe mund te me ndohmoje mund te me coje sms privat ose ta komentoje aty...ska gje si te doni..??
avatar
Rigerto

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Si mund te hap 7 Chakrat

Mesazh  King prej 20.02.11 22:26

Shiko ketu pershruhet shume mire
http://www.eclecticenergies.com/chakras/open.php

Por mbaje mend per te hapur 7 chakrat duhet shume pune, perkushtim, vullnet dhe durim.
Duhet te besh shum praktike, sidomos deri sa te hapesh chakren e pare sepse nuk e njeh ndjenjen e chakrave
Askush nuk eshte bere profesionist ne heren e pare.

Te pershendes

King

avatar
King

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  ValtT'Td... prej 21.02.11 19:25

a muni mem tregu pak ma gjonsist qka jon kto CHAKRAT?
avatar
ValtT'Td...

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  Rigerto prej 22.02.11 16:31

qenka anglisht ka ndonje shqip....se kete se kupetoj mir..????
avatar
Rigerto

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  Blak Devill prej 13.05.11 13:10

eshte e lehte perqendro energjite ne secilen porte dhe keshtu i hap ato por duhet shume pune
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  sokol gjergji prej 16.05.11 16:46

dergo vibracione te rregullta nga truri tek kembet.beje rregullisht gjate gjithe dites gje pas tre -kater javesh do te kesh rezultat

sokol gjergji

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cfare jane chakrat

Mesazh  cosmiclove prej 30.05.11 21:04

chakrat ne te vertete jane vorbulla energjie ne trupin e njeriut. gjithsej jane 7 te tilla sipas indianeve kurse egjiptianet kane nje sistem tjeter me 13 chakra. per mendimin tim chakra me e rendesishme eshte ajna chakra ose syri i trete qe eshte gjendra pishore. kjo eshte pergjegjese per nivelin e drites ne mendje dhe dallimin midis realitetit dhe endrrave.
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 26.06.11 23:27

cosmiclove shkruajti:chakrat ne te vertete jane vorbulla energjie ne trupin e njeriut. gjithsej jane 7 te tilla sipas indianeve kurse egjiptianet kane nje sistem tjeter me 13 chakra. per mendimin tim chakra me e rendesishme eshte ajna chakra ose syri i trete qe eshte gjendra pishore. kjo eshte pergjegjese per nivelin e drites ne mendje dhe dallimin midis realitetit dhe endrrave.
mund te na tregosh me shume per chakrat ? une kam pare shume filma aziatike,kineze ose japonez ,qe e kane teknike kete gje ? cfare ndryshim kane chakrat e kinezeve nga ato te tjerat?
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  arditcuni prej 16.07.11 14:59

e cfare te bejne kto cakrat me thoni dicka

arditcuni

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  cosmiclove prej 17.07.11 0:08

per me teper informacion mbi sistemin me 13 chakra do tju keshilloja kete faqe http://www.onehealsone.co.uk/13chakras.php kjo eshte nje figure qe i paraqet vendndodhjen fizike te tyre

ndersa kjo eshte sistemi egjiptian me 13 chakra

por gjeresisht eshte pranuar se ezistojne 7 chakra baze. nje tjeter filozofi e quajtur sahaja yoga perkrah idene se ekzistojne 21 chakra.

ne pergjithesi nuk ka rendesi se cilin sistem perdorni rendesi ka te kuptoni se perse sherbejne chakrat. (per te arritur gjendjen e ndricimit te mendjes dhe paqes shpirterore)
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  syri i art prej 20.03.14 9:43

arditcuni shkruajti:e cfare te bejne kto cakrat me thoni dicka
keto ēakra,apo shtjella energjie, bejn qe trupi te jete ne harmoni me universin, pra me hapjen e tyre jeta ndryshon rrenjesisht,fillon te shohesh , te ndjesh ma mire, me nje fjal ketu fillon ta ndjesh jeten...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te hap 7 chakrat ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi