Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  beno prej 06.03.11 19:31

fakiri shkruajti:Pėrshėndetje beno
Pershendetje fakir
Me beri pershypje shpjegimi yt qe i bere amirit, natyrisht ne menyre pozitive. Por edhe ti edhe une (dhe te tjeret) e dijme se Jezusi, Ati, Shpirti i shenjte, aspak nuk kane te bejne me Isain a.s. aq me pak me Krijuesin e Gjithesis, sepse Ai eshte Nje dhe i vetem , jo Tre.
Sa per respekt ndaj fes se te tjereve, kete e kemi hak (detyrim) cdo mysliman, por detyrim e kemi dhe t'u tregojme jo-myslimaneve ,se ajo rruge qe ata e adhurojne Krijuesin , nuk eshte rruge e duhur. Ndoshta kjo e vertet t'i thuhet nje jo-myslimani eshte e veshtire te perceptohet lehte, por gjithsesi se duhet thene!
Respekt per ty.

beno

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Jon prej 06.03.11 19:53

beno shkruajti:
Por edhe ti edhe une (dhe te tjeret) e dijme se Jezusi, Ati, Shpirti i shenjte, aspak nuk kane te bejne me Isain a.s. aq me pak me Krijuesin e Gjithesis, sepse Ai eshte Nje dhe i vetem , jo Tre.
Sa per respekt ndaj fes se te tjereve, kete e kemi hak (detyrim) cdo mysliman, por detyrim e kemi dhe t'u tregojme jo-myslimaneve ,se ajo rruge qe ata e adhurojne Krijuesin , nuk eshte rruge e duhur. Ndoshta kjo e vertet t'i thuhet nje jo-myslimani eshte e veshtire te perceptohet lehte, por gjithsesi se duhet thene!
Respekt per ty.

Religjioni eshte diēka personale ku secili e adhuron Zotin e tij ne menyren e vet dhe ju me ēfare te drejte (mos jeni perfaqesues i Zotit ne Toke) qe te perziheni tek te tjeret.
Aq sa keni ju te drejte apo gabim ne besim aq kane edhe ata qe nuk mendojne sikur ju, keshtu qe mos shkruani me shkrime qe i vjen era propagande.

Jon

1315


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Si te bej marveshje me xhind

Mesazh  aqua prej 23.01.13 21:42

Me tregoni ketu ose ne e-mail pergjigjen

aqua

282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Luce prej 24.01.13 16:39

spo te kuptoj ke aritur te komunikosh apo jo?

Luce

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  number3 prej 24.01.13 21:31

DEDOLO shkruajti:Me tregoni ketu ose ne e-mail pergjigjen

nuk ke pse ben marveshje me qenie te degjeneruar dhe te felliqura......me qen si ti kthehem te ZOTI e largohem nga keto gjera sepse kan pasoja

number3

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Ariu prej 25.01.13 13:33

number3 shkruajti:
DEDOLO shkruajti:Me tregoni ketu ose ne e-mail pergjigjen

nuk ke pse ben marveshje me qenie te degjeneruar dhe te felliqura......me qen si ti kthehem te ZOTI e largohem nga keto gjera sepse kan pasoja


Ou,por ju deri dje kerkonit vete qe te benit mareveshje,apo sot jeni me Krishtin dhe neser me Djallin.
Vetem nje fjale kisha.:
TI NUK JE ME KRISHTIN POR ME DJALLIN.
e Tani na jep keshilla se nuk duhet te perzihemi me qenie te tilla.
uuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ariu

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  number3 prej 25.01.13 14:22

un tallem me ty se te kam pare se kishe shkruajtur historin me qesharake per djallin ti je me ate e mba mend ate historin i dashur

number3

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Ariu prej 25.01.13 17:35

number3 shkruajti:un tallem me ty se te kam pare se kishe shkruajtur historin me qesharake per djallin ti je me ate e mba mend ate historin i dashur

PO pse kush te dukem une ty?
Gjej ndonje tjter vend ku te shesesh mend,se une ta kapa hilen qe ne fillim.
Ne rregull,"i dashur"?!

Ariu

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  number3 prej 25.01.13 18:44

ik ore krap se tu tall me ty se e di qe je satanik e ke dasht te me mashtrosh haha nuk i ha fort kollaj hilet

number3

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Ariu prej 30.01.13 16:32

number3 shkruajti:ik ore krap se tu tall me ty se e di qe je satanik e ke dasht te me mashtrosh haha nuk i ha fort kollaj hilet

E kur e dika zotria juaj qe qenkam Satanist,pse mu lut qe ti tregoja rite satanike dhe metoda komunikimi.???
E kur ta prisja shkurt JO,me thoje se ishe i krishter e se nuk do ti vije ne perdorim por i doje per kuriozitet.
E me pas na kerkon te anetare te tjere rite e metoda.
"Njeri dyfytyresh"

Sa per krap,ose trrap nuk te kam punesuar ty qe te me gjykosh.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  number3 prej 30.01.13 17:36

ariu shkruajti:

E kur e dika zotria juaj qe qenkam Satanist,pse mu lut qe ti tregoja rite satanike dhe metoda komunikimi.???
E kur ta prisja shkurt JO,me thoje se ishe i krishter e se nuk do ti vije ne perdorim por i doje per kuriozitet.
E me pas na kerkon te anetare te tjere rite e metoda.
"Njeri dyfytyresh"

Sa per krap,ose trrap nuk te kam punesuar ty qe te me gjykosh.


njeri me dyfytyresh je ti se ti me the jam musliman dhe ne ver8 je satanik ....
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  kristamela prej 13.07.13 12:57

si mund te komunikosh me nje gjind
avatar
kristamela

magjija fiksimi jetes

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Ariu prej 14.07.13 0:58

number3 shkruajti:

njeri me dyfytyresh je ti se ti me the jam musliman dhe ne ver8 je satanik ....

Kush je ti qe me gjykon mua?!Une mund te jem c'te dua dhe si te dua une.Nese jam Satan me lumt nese jam Musliman prape me lumt.

Une nuk te shaj dhe ofendoj ne besimin tend.Ti pse e ben me besimin tim.
A e di ti se c'fare fuqie zoteroj?A e di ti se kush jam? JO.
Prandaj hesht....................Hesht i dashur se Bota eshte e vogel.
Dhe nuk i dihet.Ndoshta..........Nje dite mund te te duhem.Kjo mbetet per tu pare.


(Dhe ju mos i shani idhujt e idhujtareve,ne menyre qe ata per tu hakmarre te shajne Zotin tuaj)
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Albi4all prej 14.07.13 18:52

http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/SATANIC.html


ja dhe faqja per ata qe deshirojn telashe
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  veri prej 28.10.13 19:42

A din dikush me tregu qysh muj me kontaktu apo? Mund te me shkruni ne inbox :-)
avatar
veri

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  aqua prej 28.10.13 19:44

veri shkruajti:A din dikush me tregu qysh muj me kontaktu apo? Mund te me shkruni ne inbox :-)
http://www.explorerunivers.com/t3068-metoda-tjera-per-kontakte-me-xhindet

te gjitha funksionojn vetem te kesh kujdes i dashur :)) Nese s'te mjaftojn kto ne explorer me shkruaj inbox te jap me shum.
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Tanki prej 28.10.13 21:37

Dedolo shkruajti:
veri shkruajti:A din dikush me tregu qysh muj me kontaktu apo? Mund te me shkruni ne inbox :-)
http://www.explorerunivers.com/t3068-metoda-tjera-per-kontakte-me-xhindet

te gjitha funksionojn vetem te kesh kujdes i dashur :)) Nese s'te mjaftojn kto ne explorer me shkruaj inbox te jap me shum.
Ben mir qe e Reklamon Temen time per : Metoda per kontakte me Xhindet, shum shpejt do ti paraqes edhe disa e Metoda te reja per bashk'punimin me to ne disa Fusha te ndryshme !

avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  kushtrimipeja prej 29.10.13 14:35

Se pari para se te postoni pse nuk i tregoni njerzve se me kend kontaktoni me kto formulime qe i keni postuar.
Qe ti zbutni pak e keni shenuar xhinde,por kur vjen puna te se qka jon xhindet thoni jo xhinde nuk ka,vetem ju muslimanet i njohin xhindet,ka edhe tjera shpirta,fantazma.
XHINDI ESHTE DJALL APO DREQ,DHE QDO NJERI DJALLIN NUK E PERMEND APO E PERMEND 'KOFTLARG'NUK e deshiron afer e ju i keni shpallur metodat se si ti therrasim djajt pasardhesit e djajve kryesore,
AI NJERI QE E THERRET DJALLIN ME VET DESHIRE,ai kurre ne jete nuk do ta mund ta largoj.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  kushtrimipeja prej 29.10.13 15:04

Kto jan rituale nenshtrime dhe adhurime qe magjistaret(sihirbersit)i bejne djajve dhe demoneve qe hyne ne sekretet e magjise ngadale ngadale e duke e mohuar zotin,duke i perqeshur librat e shejte qe arrin knaqsin e shejtanit e pastaj ai u paraqitet ne dispozicion per tiu permbushur deshirat.
E ju jeni rangu me i ulet i njerzimit ju jeni shejtana te gjalle.
Keni postuar metoda qe njerzit qe nuk din hyjn ne mekate.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Ariu prej 29.10.13 16:23

Shumica e "metodave" jane qesharake dhe trrillime.Ajo qe eshte e vertet eshte vetem demoni dhe emri i tij.Me tej jane brrockulla.
Per te kryer nje rit nuk te duhen shume mjete speciale.Vetem ato qe gjenden me lehtesi.Fjalet qe thuhen jane fjale shqipe ,fjale ordinere te zakonshme.Sekreti qendron te energjia qe zoteroni.Pozitive apo negative/?!!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  veri prej 30.10.13 23:37

Ju njeher postoni pastaj thoni se jan qesharake pasojat jane te medha etj etj secili mundohet te tregohet me i menēur se tjetri asnjo nuk del te thot kjo eshte metoda funksionon 100% edhe per pasojat cdo kush eshte i vetedishem edhe aq :-)
avatar
veri

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Albi4all prej 31.10.13 13:13

Te therasesh nje xhind se pari duhet te pergadisesh matrialin e nevojshem
pastaj te te meditosh brenda ne pentagram per 30 dit 3 here ne dit qe engjujt te jen mbrojtja jote
do te kerkosh at xhind qe te tregon per metodat mbrojtse duhet te dihet koha kur e therret dhe per thirrjen
duhet te dihen edhe citimet gjera qe nuk mund ti gjej as un
nese nuk veproni kshtu miq do te jeni te humbur ne humner qe askush nuk mund tju nxjerr nga aty pranaj kujdes keto gjera kan regulla dhe nje gabim do kushtoj me nje shkatrrim total apo edhe me humjen e jetes tuaj
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Saimirk990 prej 14.09.16 23:47

Pse asnje nga ju nuk tregon nje metode te hajrit me detaje dhe te provuar qe funksionon. Me njoftoni PM Nese dini. Jo metoda qe perfshijne perdhosjen e librave te shenjte. Por metoda tjera. Kam provu disa metoda po asnjera ska funksionu
avatar
Saimirk990

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Magjiebardh prej 22.09.16 18:04

Saimirk990 shkruajti:Pse asnje nga ju nuk tregon nje metode te hajrit me detaje dhe te provuar qe funksionon. Me njoftoni PM Nese dini. Jo metoda qe perfshijne perdhosjen e librave te shenjte. Por metoda tjera. Kam provu disa metoda po asnjera ska funksionu


Nuk ka lidhje me perdhosje direkte te librave te shenjt, jan disa rituale te cilat te mundesojn te kontaktosh me xhind, une personalisht kam pasur eksperienc te till.
avatar
Magjiebardh

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Saimirk990 prej 24.09.16 21:06

@Magjiebardh me kontakto ne kete email ngaqe sdi ta perdor mire kete faqe: Saimirk990@gmail.com
avatar
Saimirk990

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metodat pėr tė komunikuar me xhindėt

Mesazh  Toniramun prej 12.01.17 16:24

Hehehe, juve disave ju garantoj se ato qe ju i quani xhind ose demon ose entitete jan thjesht imagjinata, dhe kur mendoni se jeni duke biseduar me ata ose duke i par ata, esht thjesht mendja juaj qe ju ben lojra nga friga, vetem nje gje esht e vertet dhe qe ka fuqi te madhe dhe esht e mbinatyrshme e paparashikueshme e gjithdijshme dhe ben gjithqka, por esht sekret shum i madh qe rruhet me breza, dhe te rrall jan ata qe e bejn ate te ju bindet atyre qe e therrasin (ate). Ndersa te tjerat jan gjith genjeshtra, fantazia imagjinata, qe jan gjera te rendomta qe ndodhin...
avatar
Toniramun

Knowledge is powerful

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kerkoj me shume

Mesazh  blendi1 prej 29.07.17 23:45

ju lutem
dua te mesoj se si takohet njeriu me xhind
jam i ri ne ket forum
respekte
avatar
blendi1
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi