Fjale magjike ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fjale magjike ?

Mesazh  lindormorina prej 15.02.11 21:31

Nese mundet dikush te me tregoj fjale magjike dhe demethenjen e tyre ?
avatar
lindormorina

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fjale magjike ?

Mesazh  lindormorina prej 16.02.11 14:52

a muded di kush te me tregoj a joo
avatar
lindormorina

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fjale magjike ?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 16.02.11 15:36

Une di
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Fjale magjike

Mesazh  King prej 17.02.11 16:19

lindormorina shkruajti:Nese mundet dikush te me tregoj fjale magjike dhe demethenjen e tyre ?

Fjalet magjike nuk keshillohen te perdoren nga persona te cilet nuk kan njohuri rreth magjis dhe mbrojtjes nga veprimet e saj
Fjalet magjike mund te duken te thjeshta por mund te jen te ngarkuara fuqishem sa nese ju i perdorni per diqka te vogel ato mund te bejn nje dem te madh
Fjalet magjike mund te perdoren p.sh per te ndaluar dike qe te mos fol me sepse flet budellalleqe apo te talll ose diqka e till
ne fillim duket argetuese se aj nuk mund te flas
Por ekziston mundesia qe aj person te mos mund te flas me kurr

RReziqet jan te shumta Prandaj me par mendoni pasojat pastaj bejeni veprim
Por kujdes mendohun gjat sepse nje veprim i shkujdesur mund te ju kushtoj shum
avatar
King

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ska poroblem nese mundesh me ti drego disa

Mesazh  lindormorina prej 18.02.11 9:12

King shkruajti:
lindormorina shkruajti:Nese mundet dikush te me tregoj fjale magjike dhe demethenjen e tyre ?

Fjalet magjike nuk keshillohen te perdoren nga persona te cilet nuk kan njohuri rreth magjis dhe mbrojtjes nga veprimet e saj
Fjalet magjike mund te duken te thjeshta por mund te jen te ngarkuara fuqishem sa nese ju i perdorni per diqka te vogel ato mund te bejn nje dem te madh
Fjalet magjike mund te perdoren p.sh per te ndaluar dike qe te mos fol me sepse flet budellalleqe apo te talll ose diqka e till
ne fillim duket argetuese se aj nuk mund te flas
Por ekziston mundesia qe aj person te mos mund te flas me kurr

RReziqet jan te shumta Prandaj me par mendoni pasojat pastaj bejeni veprim
Por kujdes mendohun gjat sepse nje veprim i shkujdesur mund te ju kushtoj shum
avatar
lindormorina

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

fjalet magjike

Mesazh  lindormorina prej 18.02.11 9:20

ska poroblem nese mundesh me ti drego disa
avatar
lindormorina

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

fjalet magjike

Mesazh  lindormorina prej 18.02.11 13:52

ok tregomi disa fjal qe kan fuqi magjike

te lutem
avatar
lindormorina

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ejj

Mesazh  skerdi kamberi prej 07.03.11 16:17

tani un dua nje mesues magjish.........mund te me ndihmoj ndonje...ma conime mesazh privat ju lutem
avatar
skerdi kamberi

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

a ka ndonje qe shpjegon lojrat e cuditshme

Mesazh  fabjoltaraboshi prej 05.11.11 21:28

a ka ndonje qe shpjegon lojrat e cuditshme
avatar
fabjoltaraboshi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fjale magjike ?

Mesazh  eldar prej 28.08.12 23:31

zoti EKBER THUAJE NE VETVETE OSE EDHE HAPTAZI
KUSH E PERMEND ALLAHUN EDHE zoti E PERMEND ATE
avatar
eldar

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fjale magjike ?

Mesazh  valentinaa prej 03.10.12 11:45

Magic-0ne-one shkruajti:Une di
Peshendetje
kisha dashur te kem nje kontkt me ty ne menyre private kam disa pyetje te cilat nuk dua ti beje publike nese ke mundesi
ja dhe Add: valentinadalipi@live.com
Faleminderit per mirkuptimin me Rrespekt Vali
avatar
valentinaa

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fjale magjike ?

Mesazh  ZijadinMaliqi1 prej 16.10.12 20:54

Cdo fjal e bukur, eshte magjike! Nese kerkon fjal ne gjuhen e djallit kjo eshte veshtire dhe mej kuptue ose me ti tregue dikush.
avatar
ZijadinMaliqi1

Citim

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Fjale magjike ?

Mesazh  durres prej 01.03.14 14:07

mund ti mi thuash pak
avatar
durres

durres nona fare eshte bo

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi