Falltaret do tė gjobiten nėse gabojnė

Shko poshtė

Falltaret do tė gjobiten nėse gabojnė

Mesazh  Berti69 prej 13.02.11 20:30

Falltaret do tė gjobiten nėse nuk nxjerrin parashikime tė saktaNė Rumani pritet tė kalojė njė projektligj i cili pėrcakton se falltaret e magjistaret do tė gjobiten, ose dhe do tė burgosen, nėse parashikimet e tyre nuk dalin tė vėrteta. Falltaret e magjistaret do tė duhet gjithashtu tė marrin leje pėr ushtrimin e profesionit dhe do tė duhet t'iu dorėzojnė klientėve fatura.

Kryemagjistarja Bratara Buzea, e cila pohon se i ka marrė aftėsitė e saj nga nėna, gjyshja dhe stėrgjyshja e saj, nė njė reagim tė saj kundėr masave tė qeverisė tha: "Ē'faj kemi ne nėse klienti jep tė dhėna tė gabuara pėr veten?"

Ndėrkaq muajin e kaluar Rumania miratoi ligjin qė i detyron falltaret, magjistaret dhe astrologet tė paguajnė taksė tė tė ardhurave si tė gjithė tė vetėpunėsuarit e tjerė. Shumė prej tyre e kundėrshtuan ligjin duke mallkuar funksionarėt e qeverisė e duke hedhur madėrgonė nė lumin Danub, por disa tė tjera e mirėpritėn si legalizim tė profesionit.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi