Magji per te mbajtur mend

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Magji per te mbajtur mend

Mesazh  teenage girl prej 08.02.11 15:27

Prsh.
Desha te dija nje magji per te mbajtur mend..pasi harroj shume shpejt.. flm
avatar
teenage girl

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  dashmir prej 08.02.11 16:12

nuk e id se pse duhet te besoni ne magji dijeni se nese mendoni ne magji jeni te humbur

dashmir

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Magji per te mbajtur mend

Mesazh  King prej 08.02.11 18:25

Pershendetje

Ju keshilloj qe te mos i varni te gjitha shpresat tek magjia sepse nuk do te mund te ndaheni pastaj prej saj do ju behet si fiksim gjdo gje qe ndodh do te menosh se eshte magji ne shumicen e rasteve eshte thjesht rastesi por ka raste kur gjerat ndodhin apo ndryshojn per shkak te ndonje magjie
perse nuk mundohesh qe me mundesit e tua te munohesh te besh me te miren tende por te kerkosh ndihm nga magjia
perse nuk e mendon se magjia ndodhet brenda teje dhe ty te duhet thjesht te mesosh si ta perdoresh ne vetvete duke u munduar me mundesit e tua duke u perpjekur qe te besh me te miren tende qe gjdo gje te shkoj per se mbari
avatar
King

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Fuqi Natyrore : Magji per te mbajtur mend !!!

Mesazh  Magic-0ne-one prej 09.02.11 22:34

Magji pėr tė mbajtur mend !!!

SHENIM: Se pari shkoni ne nje natyrė tė qetė , hapni krahet dhe mbyllni pak syte dhe filloni te meditoni
por syte nuk duhet te jene shume te hapur por as shume te mbyllur, frym te merrni me ngadale.

Pastaj thoni :

"O 3 Zotrat e Ajrit, me beni mua ate qe po lutem para juve" pastaj uluni ne gjunje dhe filloni prap
te meditoni , ne fund te meditimit nese vjen nje ere e madhe ateher 3 Zotrat do te ken pranuar lutjen
tuaj , por nese nuk ndodh asgje , 3 Zotrat e Ajrit kan mohuar lutjen tende. I Testuar dhe funksionon
100 %.
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  grabitqari prej 10.02.11 17:22

pershendetje
ju lutem mund te me thoni dicka duhet te thuash thjesht o 3 zotat e ajrit
apo duhet ti therrasesh ne emer ?? nqs duhet me i thirr ne ermer ju lutem mund te me thoni emrat
avatar
grabitqari

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Xhemajl prej 10.02.11 20:36

Te preferoj te lexosh librin e Alberto Oliverio "Keshilla per te mbajtur mendjen te fresket" dhe nuk do kesh nevoj qe te besh magji per te mbajtur mend.
Libri posedon keshilla mjaft te mira qe po ti perdoresh atehere do te kesh kujtes sa me te mire.
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Magic-0ne-one prej 11.02.11 14:06

grabitqari shkruajti:pershendetje
ju lutem mund te me thoni dicka duhet te thuash thjesht o 3 zotat e ajrit
apo duhet ti therrasesh ne emer ?? nqs duhet me i thirr ne ermer ju lutem mund te me thoni emrat


Pa emra
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  teenage girl prej 14.02.11 16:06

Nese e bejme kete magji,do kemi mundesi te mbajme mend gjithcka..A mund te ndodhe qe ne ta kthejme magjine pas,per shkak se nese arrijme te mbajme mend gjithcka,atehere edhe kujtimet me te keqija te jetes sone do ti kujtojme gjate gjithe kohes...
avatar
teenage girl

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Magic-0ne-one prej 15.02.11 12:40

teenage girl shkruajti:Nese e bejme kete magji,do kemi mundesi te mbajme mend gjithcka..A mund te ndodhe qe ne ta kthejme magjine pas,per shkak se nese arrijme te mbajme mend gjithcka,atehere edhe kujtimet me te keqija te jetes sone do ti kujtojme gjate gjithe kohes...


Per ta hequr ket magji duhet te perziesh vajin me urinen e derrit dhe aty te pastrohesh, keshtu hiqet kjo magji
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Magji per te mbajtur mend

Mesazh  thepirust prej 26.02.11 0:52

jam kurioz te pyes
Dua te mbaj mend mesimet , shpjegimet ne klase se nganjeher smundem
Dua te jem i afte te kuptoj ushtrime te veshtira sepse dua te mesoj sa me shume por disa ushtrime si arrij dot ti zgjidh edhe pse mundohem Si mund tia bej ?? thx
avatar
thepirust

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  filan fisteku prej 26.02.11 12:04

xhemajl shkruajti:Te preferoj te lexosh librin e Alberto Oliverio "Keshilla per te mbajtur mendjen te fresket" dhe nuk do kesh nevoj qe te besh magji per te mbajtur mend.
Libri posedon keshilla mjaft te mira qe po ti perdoresh atehere do te kesh kujtes sa me te mire.

xhemajl mund te me jepni nje link se ku mund ta shkarkoj librin ne PDF ose ku mund ta lexoj online mundesisht ne shqip
avatar
filan fisteku

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ritual qe te mbaj mend me shume?

Mesazh  thepirust prej 26.02.11 16:03

Dua te mbaj mend , Te arrij te zgjidh ushtrime shume te veshtira ne matematike , fizike , kimi etj qe jam munduar e ster munduar por sia arrij
Dua te arrij te mesoj mesimet shume shpejt etj
& Dua te mbaj mend shume gjera por vetem ato qe dua te mbaj mend
Ka ndonje gje ??
avatar
thepirust

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Perla prej 26.02.11 19:16

Te njejten gje deshiroj dhe une.
Aq me teper tani qe jam ne sezon provimesh.
Ju lutem te nderuar anetare te forumit, na ndihmoni me aq sa dini.
Vertet do ua dija per ndere.
Falemners.
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Xhemajl prej 26.02.11 19:55

Perla shkruajti:Te njejten gje deshiroj dhe une.
Aq me teper tani qe jam ne sezon provimesh.
Ju lutem te nderuar anetare te forumit, na ndihmoni me aq sa dini.
Vertet do ua dija per ndere.
Falemners.
Nuk ke nevoj per rituale apo magji, mbeshtetu ne forcat e tua, dhe perqendrohu shum ne mesime.
Kur lexon nje gje mbaj mend aty e jo diku tjeter, pra perqendrohu ne mesime, dhe sdo kesh nevoj per magji.
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Perla prej 26.02.11 19:59

Xhemajl kete qe the e kam pasur gjithmone ne "gjep", a ke dicka tjeter qe mund te na forcoje?
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Perla prej 26.02.11 20:06

Po faqe e faqe qe duhet te mesoj permendesh, se vetem ashtu t'i quan profesori se perndryshe jo, si tja bej?
Skam as kohe e as memorje per te mesuar permendesh teorema pa fund 34 tema, +3apo 4 teorema per mesim, ku 1 teoreme eshte te pakten 1faqe e gjysem fletoreje dhe e shumta 5 faqe, aq me teper une qe e kam shkrimin te imet dhe te vogel...imagjinoje..!
+ushtrime...
Po flas per algjebren ne degen matematike...
Me thuaj nuk kam te drejte te kerkoj ketu?
Aq me teper qe kjo web eshte per ndihma te tilla, jashte normales.
Me kupton?
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  thepirust prej 26.02.11 21:11

po Thashe per me te avancuar ushtrime shume te veshtira matematikore & fizike kimi e jo perralla me mesu permendesh
avatar
thepirust

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Perla prej 26.02.11 22:24

Po kupto dhe ti pra se cfare dhe pse kerkoj!
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  thepirust prej 26.02.11 23:36

Te njejtin problem kemi Spo na jep kush pergjigje lol
Perla shkruajti:Po kupto dhe ti pra se cfare dhe pse kerkoj!
avatar
thepirust

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Magjia nuk zgjidh gjithqka

Mesazh  King prej 27.02.11 0:00

Pershendetje

Nuk do te ju keshilloja te kerkoni rituale te ketij lloji sepse jane te veshtira per tu praktikuar sepse duhet nderhyrje ne logjiken njerezore
Gjithashtu jane te rralle per tu gjetur sepse po te ishte kaq e thjesht askush nuk do te merrte mundimin te lexonte qe te mesonte
Ndersa sa per deyrat e veshtira ne matematike , fizik, kimi etj do te ishte mire te ndiqnit ndonje kurs
Mos i mbeshtesni te gjitha shpresat tuaja tek magjia sepse ndonjehere na duhet te gjejme magjin qe gjendet brenda nesh.
avatar
King

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  thepirust prej 27.02.11 0:49

NUk po them vetem magji , po them ndonje veprim , menyre se si , manual drejtues se si te mbajme mend edhe pa magji etj
avatar
thepirust

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  vanina cela prej 27.02.11 18:45

Ju qe doni te mbani mend mos i besoni magjive,por sterviteni trrurin tuaj per te mbajtur mend.Dhe lutjuni Zotit qe tju japi nje kujtese te forte,shpresoj qe te me keni kuptuar Bye
avatar
vanina cela

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  thepirust prej 27.02.11 18:54

si fillim flm ... e pata fjalen per ndonje menyra si te stervitem me mbajt mend ...............jo me magji a kupton [uote="vanina cela"]Ju qe doni te mbani mend mos i besoni magjive,por sterviteni trrurin tuaj per te mbajtur mend.Dhe lutjuni Zotit qe tju japi nje kujtese te forte,shpresoj qe te me keni kuptuar Bye[/quote]
avatar
thepirust

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  besmirii prej 02.04.11 1:33

smuj mi besu kurgjo

besmirii

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KOTEKOT TEMM PO BAHET KTU

Mesazh  Amir IBrahimi prej 02.04.11 3:01

more ju a jeni mir me mend breee me ju lut 3 zotrave a ?? ncncnc more njerez te humbur po vec ni ZOT ekziston dhe aj eshe Allahu xh.sh mos besoni ne magjii per te pasurr magjii qyshh po mendoni ju duhet me u afruu me djallin po merni libra lexoni dhe kini ma paa se nuk ekziston magjiaa dhe krejt botaa pe din qe ka vec 1 ZOT e aj eshte ALLAHU I LARTPERMENDUR E selamu alejkm

Amir IBrahimi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  99koli prej 02.04.11 11:56

nuk e kam aplikuar por thuhet - me then sa me shpesh kta emra te zotit.muhit-alim-rab-shehid-hasib-faal-hal'lak-halik-bari-musauin.

dhe suren teube ajetin 129 {7her ne dit}

E, nėse ata zmbrapsen, thuaj: “Mė mjafton mua Perėndia, s’ka zot tjetėr pėrveē Tij. Unė mbėshtetem tek Ai, dhe Ai ėshtė Zot i gjithėsisė madhėshtore (Arshit tė Madh)!”
فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِيَ اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

avatar
99koli

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  LaNi prej 02.04.11 14:59

O ju shypet jeni larg. REALITETIT 3zOTA thojkan
avatar
LaNi

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  exxtreme prej 17.05.11 6:06

teenage girl shkruajti:Prsh.
Desha te dija nje magji per te mbajtur mend..pasi harroj shume shpejt.. flm

pot ndimoj une ne kete drejtim t'lutem konsultohu me ni farmacist se si duhet mi perdor vitaminat B6,mvaret se qfar shkalle te harreses ki edhe ai te jep receptin e perdorimit.

kurgjo t'keqe nuk ka edhe un si student para provimeve semestrale i perdori kto vitamina
avatar
exxtreme

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  aria aneli prej 27.04.12 17:35

Per mendimin tim,magjia me e mire per te zgjidhur ushtrime te veshtira,eshte puna.Ne kete menyre truri yne do te "stervitet" dhe syri do te "mesohet".Mos te kenaqemi vetem me ushtrimet qe ka libri,te tentojme te gjejme dhe te tjera.Nuk ka ushtrim qe nuk mund te mos zgjidhet,thjesht kerkon perqendrim,durim,dhe njohuri te mira te te gjithave teoremave e formulave.Te arsyetojme edhe kur nuk mbajme mend formulen,te ngreme hipoteza deri sa te mundemi,dhe cka eshte me e rendesishme mos u dorezo kurre.Sa per te mbajtur mend teoremat ,e mira eshte ti kalosh ne imagjinaten tende dhe ti lidhesh me ndonje foto apo ngjarje dhe gjithmone t'i ushtrosh ne ushtrime.Mjafton te jesh i/e dhene dhe qellimit do t'ia arrish.
avatar
aria aneli

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Gabriel prej 27.04.12 19:30

Kaq veshtir esht te pranosh ekzistencen ashtu sic je krijuar . . . .
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Melisssa prej 27.04.12 21:01

Di dikush ndonje magji te ma tregoj per bashkimin e Mitrovices ose si te behem presidente?:P

p.s.S'me besojne syte qe akoma paska njerze qe besokan ne trillime "magjike".
avatar
Melisssa

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Cimi Elezi prej 27.04.12 22:25

S'thone kot,qe mendja eshte sa nje therime gruri,e ju me duket se ja u ka ngrene arabeli trurin....kapeni arabelin tju vij menja hahahahaha
avatar
Cimi Elezi

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  strange star prej 27.11.12 12:19

Magic-0ne-one shkruajti:
teenage girl shkruajti:Nese e bejme kete magji,do kemi mundesi te mbajme mend gjithcka..A mund te ndodhe qe ne ta kthejme magjine pas,per shkak se nese arrijme te mbajme mend gjithcka,atehere edhe kujtimet me te keqija te jetes sone do ti kujtojme gjate gjithe kohes...


Per ta hequr ket magji duhet te perziesh vajin me urinen e derrit dhe aty te pastrohesh, keshtu hiqet kjo magji

nuk e kuptoj....si te pastrohesh??? te lyhesh me vajin dhe urinen e derrit pasi jane perzier??
avatar
strange star

Mos u dorezo ...edhe sikur te jeshe ne caste te veshtira11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Tikon prej 27.11.12 14:29

Magji per te mbajtur mend..? s'kam degjuar ndonjehere....por magji per te shkaterruar nga mendet ka plot raste,biles me sa po shoh ketu,nga kjo magji qenkan prekur shume ....
avatar
Tikon

Jeta eshte e shkurter,por ajo behet me e shkurter kur qendron mbi toke me kembet e tua por pa ''koken'' tende...

78


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Fjori prej 27.11.12 15:13

Do hyjme ne evrope te lyer me vaj dhe urine derri...........
E ka fajin interneti dhe librat nuk ti ze dot dora,ne te shkretet qe kemi lexu lloj lloj idiotsie nuk ankohemi se edhe te ankoheshim kush na e varte?Po kta te llastuarit i duan kollaj,mendjen nuk e lodhin se i kane pothuaj gati nga interneti dhe sa per problemat,ah ngeci karkaleci.Shtrydhni trute mire,po doli gje mire po s'doli do te thote aq keni mundesite.Me zor nuk behet gje,po te pakten tani edhe po nuk mbaruat shkollen ia fut nje t'kenduar duke u sperdredhur dhe ia hodhet;as internime s'keni dhe ngelet me magjira.

Po ishalla nuk e ka kap ndonje gur nga ata qe gjuajne me llastiqe ate arabelin qe thote cimi,se iku menja perfare hi hi hi
avatar
Fjori

88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  Erda Ymeri prej 12.05.14 20:31

teenage girl shkruajti:Prsh.
Desha te dija nje magji per te mbajtur mend..pasi harroj shume shpejt.. flm
Pershendetje . Ne fakt gjithmone kam qene nje nxenese e shkelqyer dhe te betohem qe asnjehere nuk kam mesuar , gjithmone cka kam mbajtur mend ne klase dhe asgje ne shtepi. Kam nje memorie te papare dhe mund te them qe sapo kam filluar te behem nje perdoruese e rregullt e kompjuterit kam filluar te harroj dhe sipas disa dokumentareve , disa qeliza te nevojshme te trurit vdesin nga perdorimi i tepert i kompjuterit dhe truri fillon dhe mplaket.Kerkova zgjidhe dhe cfare kam perdorur ishte joga. Cdo pasdite nga nje ore praktikoj jogen dhe ndihem me mire me fresket dhe nuk ndihem me e lodhur dhe e pergjumur.
avatar
Erda Ymeri

Kur humbet besimin , atehere gjithcka duket e kota.

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  das prej 12.05.14 21:15

Vetem duke lexuar mendja arrin te ushtrohet ne menyren e duhur
avatar
das

Fol me veten ne heshtje, vetem aty mund te gjesh pergjigjen

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mbajtur mend

Mesazh  excommunicated prej 13.05.14 17:30

das shkruajti:

Vetem duke lexuar mendja arrin te ushtrohet ne menyren e duhur


Ka dhe menyra te tjera, di nje vule te nje demoni dhe po ta therrasesh ate mjafton vetem ti besh nje pyetje dhe te pergjigjet.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi