Drejtuar magjistarit!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Drejtuar magjistarit!

Mesazh  Perla prej 29.01.11 19:44

Magjistar nuk ta di emrin por uroj te jesh mire.
Ndoshta po kerkoj dicka qe nuk duhet, por po e provoj.
***
kam motren time e cila ka probleme me burrin e saj, kane 3 femije.
Burri i saj punon por merret me bixhoz, pi duhan dhe me shume se gjysma e rroges i shkon me gjera te tilla (dhe une e di qe ai shpesh kontaktonte me femra ne tel) ...pra kane probleme financiare.
Keto kohet e fundit kam zbulu se dhe motra ime ka kontakte me nje burre.

Keshtu ata vec zihen.
Cfare mund te me sugjerosh ti:
->qe burri i motres te lere duhanin dhe bixhozin
->qe te sillet nga familja dhe te mendoje per te
->qe motra te nderprente lidhjen me njeriun e huaj e te duaje burrin e saj..
->qe te kete mbaresi kjo familje...
Do te te jem shume mirnjohese.
Te lutem me ndihmo nese ke se si.
Faleminderit!
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drejtuar magjistarit!

Mesazh  Magic-0ne-one prej 31.01.11 22:11

Perla shkruajti:Magjistar nuk ta di emrin por uroj te jesh mire.
Ndoshta po kerkoj dicka qe nuk duhet, por po e provoj.
***
kam motren time e cila ka probleme me burrin e saj, kane 3 femije.
Burri i saj punon por merret me bixhoz, pi duhan dhe me shume se gjysma e rroges i shkon me gjera te tilla (dhe une e di qe ai shpesh kontaktonte me femra ne tel) ...pra kane probleme financiare.
Keto kohet e fundit kam zbulu se dhe motra ime ka kontakte me nje burre.

Keshtu ata vec zihen.
Cfare mund te me sugjerosh ti:
->qe burri i motres te lere duhanin dhe bixhozin
->qe te sillet nga familja dhe te mendoje per te
->qe motra te nderprente lidhjen me njeriun e huaj e te duaje burrin e saj..
->qe te kete mbaresi kjo familje...
Do te te jem shume mirnjohese.
Te lutem me ndihmo nese ke se si.
Faleminderit!


Une di nje lloj magjie por mec ju drejtove magjistarit ai do te ta kryej ket pune !
avatar
Magic-0ne-one

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drejtuar magjistarit!

Mesazh  Perla prej 01.02.11 10:05

Faleminderit per ndihmen ty dhe magjistarit!!!
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Magic-one-one

Mesazh  Perla prej 01.02.11 11:55

Magic kisha dicka per te te shkruar ne privat por me nickname-in qe ke nuk ben.
Si mund te te gjej?
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drejtuar magjistarit!

Mesazh  Armiri prej 02.02.11 14:13

Magjistar ekzaktsisht kete problem ka edhe motra ime.Te lutem me ndihmo se kam shume nevoje.Burri motres pi duhan,alkool,flet me femra ne tel,biles eshte edhe hajdut.Kane probleme financiare,nuk e kalojne mire bashke.Me pak fjale atij nuk i behet vone fare per motren time.E mban thjesht si manekin.Te lutem me ndihmo me ndonje magji.Gjithsesi te falenderoj.
avatar
Armiri

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drejtuar magjistarit!

Mesazh  Magic-0ne-one prej 04.02.11 16:01

Perla shkruajti:Magic kisha dicka per te te shkruar ne privat por me nickname-in qe ke nuk ben.
Si mund te te gjej?


Mund te me gjesh ne facebook !


Edituar pėr herė tė fundit nga Magic-0ne-one nė 05.04.11 19:41, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Magic-0ne-one

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kanita

Mesazh  Kanita prej 18.02.11 23:43

magjistar te lutem te me tregosh diqka
te premtenn ne oborrin tim erdh nje fshes duke u djegur qe d.m.th qe na kan ber magji
te kisha lut te pergjigjeni qka don te thot kjo fshesa duke u djegur ,
avatar
Kanita

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drejtuar magjistarit!

Mesazh  Magic-0ne-one prej 19.02.11 17:55

Kanita shkruajti:magjistar te lutem te me tregosh diqka
te premtenn ne oborrin tim erdh nje fshes duke u djegur qe d.m.th qe na kan ber magji
te kisha lut te pergjigjeni qka don te thot kjo fshesa duke u djegur ,


Hidh kryp ne ate vend ku eshte djegur fshesa !
avatar
Magic-0ne-one

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Askushi!

Mesazh  Perla prej 23.02.11 21:20

Mesa shihet asnje nuk qenka i zoti te na ndihmoje.
Pra 'askushi' do na ndihmoje!!!
Pra asnje sdi magji e asgje prej gjeje tjeter.
Nje tufe egoistash qenkeni!
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drejtuar magjistarit!

Mesazh  Fikrro prej 23.02.11 21:26

E nderuar ti do magjia mire atehere perdori ketu ne forum ato cfare me se paku mungojn jane ritualet dhe magjite.Kurse per egoizmin faleminderit por ti iu drejtove magjistarit jo neve ndoshta kjo eshte arsyeja qe askush nuk deshi te nderhyje...

Nese nuk i gjen dot ato rituale atehere me shkruaj perseri ti shkruja ose ta jap linkun.
avatar
Fikrro

653


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

I nderuar!

Mesazh  Perla prej 23.02.11 21:56

Une iu drejtova magjistarit per te vetmen arsye "magjistar" dhe nuk mendova se eshte dikush tj qe mund te me ndihmoje.
Atehere me udhezo...
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drejtuar magjistarit!

Mesazh  Fikrro prej 23.02.11 22:32

Pergjigjen do ta marresh ne mesazh privat...
avatar
Fikrro

653


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Drejtuar magjistarit!

Mesazh  bigcola prej 23.02.11 22:35

Perla shkruajti:Mesa shihet asnje nuk qenka i zoti te na ndihmoje.
Pra 'askushi' do na ndihmoje!!!
Pra asnje sdi magji e asgje prej gjeje tjeter.
Nje tufe egoistash qenkeni!

''Egoista'' ēka mendon more ti Perla se Magjistari ėshtė Zot? Magjija ėshtė e vetmja arsye qe mund ta zgjidh problemin ne keso raste?
Ne ketė Botė ka njerz qe jetojn e nuk dijn pse jetojn!! Lypin ndihmė nga nje njeri qe as vetit nuk mund ti sjell lumturi e le dikujt tjeter (Magjistarit). Magjistari ke aj qe e krijoj familjen tuaj e jo Zoti. Njė gje mos e harro se kurr ky problem ne familjen e motres tėnde nuk ka me u zgjidh deri sa lyp ndihmė tek Magjia e jo tek Zoti.

Nejse... vazhdoni edhe endroni o njerz pa ndjenja, por mos harroni se Zoti ėshtė mbi te gjitha edhe mbi ketė Magjistarin e Juaj.
avatar
bigcola

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi