Endrra ime te behet realitet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 24.01.11 17:46

A mund te me ndihmoni se si te bej endrren time realitet?Ndoshta me magji,ose te me jepni disa keshilla..Une dua te behem aktore dhe jam e talentuar ne kete fushe,megjithate e ndjej qe nk kam asnje mundesi dhe nk do behem kurre e atille,pasi ketu kam sh pak shanse te behem aktore..Une dua te lidhem me nje agjenci amerikane,ose te gjej nje agjent...pasi ko eshte e vetmja menyre ...Ju lutem me ndihmoni..Ju lutem...
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  Fikrro prej 24.01.11 17:48

Sa vjece je?
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  Xhemajl prej 24.01.11 17:52

CrazyGirl shkruajti:A mund te me ndihmoni se si te bej endrren time realitet?Ndoshta me magji,ose te me jepni disa keshilla..Une dua te behem aktore dhe jam e talentuar ne kete fushe,megjithate e ndjej qe nk kam asnje mundesi dhe nk do behem kurre e atille,pasi ketu kam sh pak shanse te behem aktore..Une dua te lidhem me nje agjenci amerikane,ose te gjej nje agjent...pasi ko eshte e vetmja menyre ...Ju lutem me ndihmoni..Ju lutem...
Vete fakti qe ndjen dhe mendon se ski asnje shanc te behesh aktore,krijon bindjen qe ju nuk do te arrini qe ne te ardhmen te beheni aktore, dhe kjo edhe do te ndodhe.
Perpiqu qe te mendosh dhe te ndjehesh se do arrish te behesh aktore dhe mbi te gjitha beso se do te behesh, dhe me beso se do arish te behesh qfare te duash.
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  yasmin prej 24.01.11 18:59

Crazy girl, lexo pak nje koment qe kam bere tek tema mbi Merlin Monron,e ke tek rubrika e enigmave ne mos gabohem, dhe pastaj flasim me gjere mbi kete "endrren" tende..
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 24.01.11 20:23

Hej jasmin,tek rubrika enigma nk me del asgje ne lidhje me marlinin...a mund te me japesh ca te dhena me te sakta se ku ta gjej?flm..:)
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  yasmin prej 24.01.11 20:38

po mi zemra e ke tek Enigma, eshte nje postim qe mban autroresine e Explorer dhe kam qene e vetmja qe i kam bere nje koment,qe ta sugjeroj ta marresh parasysh...
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  Xhemajl prej 24.01.11 20:41

CrazyGirl shkruajti:Hej jasmin,tek rubrika enigma nk me del asgje ne lidhje me marlinin...a mund te me japesh ca te dhena me te sakta se ku ta gjej?flm..:)
Ja ku e ke :http://www.explorerunivers.com/t99-marylin-monroe?highlight=monroe
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 24.01.11 21:06

hmm..e lexova jasmin..madje jo nje here.....dhe ndoshta fjalet e saj jane te sakta..ku i dihet..megjithate a nuk mendon se eshte nje ndjenje teper e keqe kur ti ke nje talent,dhe do ta ndash me te tjeret?A nuk mendon se eshte e tmerrshme kur shikon vajza te tjera teksa aktrojne,kur ne fakt ato nuk kane asgje me teper se ty?Pikerisht kjo te shtyn akoma e me shume te vazhdosh deshiren tende...Prandaj t;lutem m'kupto..flm..:)
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  yasmin prej 24.01.11 21:24.........


Edituar pėr herė tė fundit nga yasmin nė 27.01.11 16:57, edituar 1 herė gjithsej
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 25.01.11 14:37

Sh flm e dashur jasmin..Uroj qe ti te gjesh nje vend pune sa me shpejt, "me nder",dhe jam e sigurt se ti do ta gjesh ne menyren e drejte.....por gjithashtu me vjen keq sepse une do vazhdoj te perpiqem per realizimin e endrres sime...gjithe te mirat..:)
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  yasmin prej 25.01.11 14:55

Faleminderit e dashur ,dhe uroj edhe une qe t'i ta realizosh endrren tende, gjithashtu une uroj ta kem gabim ne ate qe te thashe, por nga pervoja me ka rezultuar se ne te tilla raste kur kam keshilluar dike, dhe nuk me ka degjuar edhe pse nuk ka qejf ta them ,por ja cilat jane fjalet e mia ne keto raste "a te kam thene.." por uroj me shpirt qe kesaj here te me thuash ti mua : "a te kam thene yasmin qe do ia dal"

Keto nuk t'i them qe te kepus krahet, por per te te sugjeruar qe te mbash kembet fort ne toke.Ben mire ta mendosh edhe nje here, dhe mos te udhehiqesh vetem nga pasioni...sepse do vuash shume...


Edituar pėr herė tė fundit nga yasmin nė 25.01.11 21:03, edituar 1 herė gjithsej
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 25.01.11 19:12

Ne fakt nuk di se cfare te them...Jam shume konfuze...Une dua te gjej rrugen e sakte per veten time(i cili mendoj se une duhet te perpiqem te gjej dicka tjeter)megjithate une nk mund ta le endrren time pas...e kam fjalen qe endrra ime ,pasioni im per te..eshte aq i madh sa un nuk mund ta "shtyp",sado qe perpiqem,megjithate e vetmja gje qe mund te bej tani eshte te perpiqem..Te perpiqem ta flak endrren time(s'mendoj te jem me kaq kurajo)dhe te perpiqem ta realizoj ate...Te dyja rruget jane te veshtira,megjithate une ne fillim do perpiqemte realizoj ate qe enderroj prej vitesh,te behem nje aktore,dhe pas deshtimesh se shumta,une do provoj dicka tjeter...Uroj qe gjithcka te me dale mire,dhe te behem nje aktore,perndryshe nuk e di...Me duket sikur jeta ime nuk do kete kuptim nese nuk arrij ate qe dua,te behem aktore....Por sinqerisht nuk e kam idene se cdo behet me mua dhe endrren time...Ia kam lene Zotit ne dore...flm..:)
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  yasmin prej 25.01.11 20:26

E dashur edhe jeta ku jetojme eshte si nje film, apo nje teater dhe mund te zgjedhim te jemi ose aktore ose spektatore, keshtu qe je pak brenda kesaj, por nuk ke pse e sheh qe jeta jote nuk paska kuptim po nuk u bere aktore...
Kjo me duket me teper si nje fiksim i yti se sa deshire, sepse nga deshirat na ndodh qe edhe mund te heqim dore, sado qe na vjen keq, ndersa nga fiksimet e kemi shume te veshtire...
Endrra dhe deshira kemi te gjithe, kemi patur dhe do kemi, por ama nuk eshte e thene se te gjitha jane ne te miren tone!
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  Magic-0ne-one prej 26.01.11 17:28

CrazyGirl shkruajti:A mund te me ndihmoni se si te bej endrren time realitet?Ndoshta me magji,ose te me jepni disa keshilla..Une dua te behem aktore dhe jam e talentuar ne kete fushe,megjithate e ndjej qe nk kam asnje mundesi dhe nk do behem kurre e atille,pasi ketu kam sh pak shanse te behem aktore..Une dua te lidhem me nje agjenci amerikane,ose te gjej nje agjent...pasi ko eshte e vetmja menyre ...Ju lutem me ndihmoni..Ju lutem...


Po, une di nje lloj magjie per te bere enderren realitet !
dhe eshte magji e gjelber e lidhur me natyren !
s'ka rreziqe fare !
dhe une e kam mesuar qe 5 dite ket magji !
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 27.01.11 13:21

Ju lutem a mund te ma tregoni magjine?
Ju lutem...ju lutem me ndihmoni....uroj te jete vertete e thjeshte dhe te funksionoje...flm..:)
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  Magic-0ne-one prej 27.01.11 16:27

CrazyGirl shkruajti:Ju lutem a mund te ma tregoni magjine?
Ju lutem...ju lutem me ndihmoni....uroj te jete vertete e thjeshte dhe te funksionoje...flm..:)


Ne fakt se publikoj ketu , se pastaj ajo magji perhapet shume !
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  besarta prej 27.01.11 18:50

masi spe tregon qa po janis kishe po di diqka kishe spe tregoj se perhapet filoxofira
avatar
besarta

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 27.01.11 19:04

<3


Edituar pėr herė tė fundit nga CrazyGirl nė 02.02.11 13:22, edituar 1 herė gjithsej
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigje

Mesazh  Nikolaos prej 28.01.11 12:40

Lutju Zotit se te ndihmon....Po s'te ndihmoi dije qe nuk e ka vene re thirrjen tende sepse universi eshte i stermadh....
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  yasmin prej 28.01.11 12:59

Mesa kuptova nga adresa jote e email, ju crazy girl jeni nje vit me e madhe se une....
Kete "temen" tende, mund edhe ta kisha injoruar, fundja une nuk ju njoh dhe nuk kam pse te shqetesohem per te panjohurit, por pata qellimin e mire qe me aq sa mundem te te keshilloj per te miren tende dhe, sic te kam thene tek nje koment me lart ; une t'u drejtova sikur te isha motra ime....

Me vjen keq tek shoh, qe keshillat e mia te perzemereta paskan shkuar ne vesh te shurdher, perderisa ti prefereon genjeshtra ritualesh magjike per veten tende...
Gjss ti je ne moshe madhore, madje ke nje moshe qe te me japesh edhe mua mend, keshtu qe ti e di me mire cfare ben!!!
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Endrra ime te behet realitet

Mesazh  resuli prej 28.01.11 21:02

CrazyGirl meqe sot vendosa te shkruaj,dhe shpresoj qe dhe ju te mos me keqkuptoni si Perla ne nje teme tjeter. Mendoj se yasmin po mundohet te te ndihmoje me sinqeritet. Gjithashtu mendoj edhe se te gjithe anetaret e ketij forumi duhet te mundohen te ndihmojne njeri-tjetrin per problemet qe parashtrohen ketu. Une mendimet e mia i shpre hapur dhe thjesht. Por i kam te sinqerta dhe me qellimin e mire . Te uroj fat .
avatar
resuli

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  yasmin prej 28.01.11 21:35

Me vjen mire qe u shnderrove ne anetare aktiv resul, sepse mesa shoh paske qene nje flori i fshehur...Gezohem qe shprehesh ne menyre te sinqerte, sepse sipas mendimit tim; mendimet e thena sinqerisht vlejne dhe qenderojne edhe mbi dijet absolute....
Gezohem qe te shoh resul !!
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  Magic-0ne-one prej 28.01.11 23:28

CrazyGirl shkruajti:Ju lutem me ndihmoni dhe ma thoni ...Ju lutem...Nese nk doni ta beni publike atehere ju lutem me kontaktoni ne adresen time candy.girl87@rocketmail.com ....Ju lutem..Une kam nevoje per ate magji...Ju lutem


Do e shkruaj ne temė prit...ke durim!
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 29.01.11 12:42

Sh sh flm..:)...yasmin,..Une nk jam ditelindja 87...jam ditelindja 93...Une dua vertete qe endrra ime te behet realitet./..Dhe do ta bej ate realitet me cdo kusht..
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  Fakiri prej 29.01.11 14:15

CrazyGirl Krishti (Isaja a.s) thotė:"U bėftė sipas bindjes tuaj" edhe une i bashkohem kėsaj thėnjė tė bukur duke dėshiruar qė bindja dhe vullneti qė keni tė ju hap rrugėn e suksesit.
avatar
Fakiri

1035


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 29.01.11 16:27

sh flm...:)....Ne fakt une po perpiqem....dhe dop vazhdoj te perpiqem...por te gjithe e dine se ne Shqiperi shume pak arrijne te behen aktore,une kerkoj ndihmen e nje rituali magjik...uroj qe nje dite une te behem nje aktore...
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LExo Keto : Per Ty Crazy Girl " Jam Djal I Moshes Tende Datelindje '93

Mesazh  thepirust prej 26.02.11 13:37

"Kujdes nga fama...Kujdes nga dritat mashtruese...Me te vertete une jam gruaja me fatkeqe mbi kete toke...Nuk munda te jem nene...Jam nje grua qe preferoj shtepine,jeten e ndershme e te paster familjare,sepse jeta familjare eshte shenje e lumturise se femres,madje e krejt njerezimit......Njerezit me bene padrejtesi..puna ne kinema e ben femren nje mall te lire e te pavlere,pavaresisht nga fama dhe lavdia e rreme" -----> Marylin Monroe


Lexoje me kujdes
avatar
thepirust

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  CrazyGirl prej 14.03.11 12:35

Ju lutem ku ehste magjia?Ju lutem magjistar me dergoni nje mesazh personal ku te shkruhet magjia.. Me nevojitet vertete.. flm
avatar
CrazyGirl

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  valentinaa prej 21.02.12 13:16

Magic-0ne-one shkruajti:
CrazyGirl shkruajti:A mund te me ndihmoni se si te bej endrren time realitet?Ndoshta me magji,ose te me jepni disa keshilla..Une dua te behem aktore dhe jam e talentuar ne kete fushe,megjithate e ndjej qe nk kam asnje mundesi dhe nk do behem kurre e atille,pasi ketu kam sh pak shanse te behem aktore..Une dua te lidhem me nje agjenci amerikane,ose te gjej nje agjent...pasi ko eshte e vetmja menyre ...Ju lutem me ndihmoni..Ju lutem...


Po, une di nje lloj magjie per te bere enderren realitet !
dhe eshte magji e gjelber e lidhur me natyren !
s'ka rreziqe fare !
dhe une e kam mesuar qe 5 dite ket magji !
pershendetje
mund te me tregosh maxhin se si mund ta beje nje enderr realitet te lutem
e-mail: valentinadalipi@live.com
me nderime vali po pres me padurim pergjigjje nga ti
avatar
valentinaa

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  Anon prej 22.02.12 18:36

CrazyGirl shkruajti:A mund te me ndihmoni se si te bej endrren time realitet?Ndoshta me magji,ose te me jepni disa keshilla..Une dua te behem aktore dhe jam e talentuar ne kete fushe,megjithate e ndjej qe nk kam asnje mundesi dhe nk do behem kurre e atille,pasi ketu kam sh pak shanse te behem aktore..Une dua te lidhem me nje agjenci amerikane,ose te gjej nje agjent...pasi ko eshte e vetmja menyre ...Ju lutem me ndihmoni..Ju lutem...

Kjo behet shum lehte nuk duhet ndonje magji thjesht mesoje procesin e autosugjestionit ke artikuj te mire psikologjik dhe ta rekomandoj edhe librin e hary box kapitulli i dyte.
Meso bindjen tende dhe zbulo unin tend te verber askush nuk mund te bej per ty ate qe ti mund te besh per veten tende, " endren tende " e ke tek vetja jote , tek vullneti yt!
Nuk duhet te bazohesh ne magji asesi mos e kerko nje gje te tille thjesht mos u hamend por beje ate qe duhet bere ,merr guxim ne vetvete ti gjesh ato kontakte sepse asgje nuk eshte e pamundur!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  monita prej 23.02.12 16:06

CrazyGirl shkruajti:A mund te me ndihmoni se si te bej endrren time realitet?Ndoshta me magji,ose te me jepni disa keshilla..Une dua te behem aktore dhe jam e talentuar ne kete fushe,megjithate e ndjej qe nk kam asnje mundesi dhe nk do behem kurre e atille,pasi ketu kam sh pak shanse te behem aktore..Une dua te lidhem me nje agjenci amerikane,ose te gjej nje agjent...pasi ko eshte e vetmja menyre ...Ju lutem me ndihmoni..Ju lutem...
Degjo ,gjeja me e rendesishme qe enderra te behet realitet eshte qe ti te luftosh per ate,te luftosh per idealin tend....mos u dorezo qe ne tentativen e pare,me mire te humbesh duke luftuar,sesa te humbesh duke u dorezuar ...e sidomos kur paske talent ne kete fushe,nje avantazh ne ceshtjen tende......fatin tone e shkruajme ne dhe vetem ne........vetem ti e ke ne dore
avatar
monita

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endrra ime te behet realitet

Mesazh  monita prej 23.02.12 16:07

kjo eshte magjia me e fuqishme qe zoteron njeriu "te marr ne dore freret e jetes se tij"
avatar
monita

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kush me tregon si te behem Aktore

Mesazh  Crazy prej 17.03.16 15:18

Dua dikush te me jep nje pergjigje si te behem aktor kam talent dhe dua te behem aktor i Hollywodit jo i kosoves sepse me rrogen e aktrimit te kosoves as buk ski me honger i kam pare kto gjera nuk eshte puna qe dua te behem aktor te paraja por puna eshte sepse eshte Deshira ime dua qe te behet ne Realitet kush me ndihmon dot me jepni ndonnje pergjigje
avatar
Crazy

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re...

Mesazh  Soul of Truth prej 17.03.16 22:50

Kesaj i thone: "S'mbeti gje tjeter e dolen te gjithe te talentuar". Po rrini o njerez, se qe nga menyra si shpreheni, dukeni sa te pashprese jini. Aktoret behen me: "Talent, Para, Njohje dhe ndnj dicka tjeter te fshehur qe s'po e permend ketu, por vetekuptohet"...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi