Numri 243

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Numri 243

Mesazh  Equinox prej 22.01.11 1:03

243Harroni numrin 13, pasi qė numri 243 ėshtė mė fatkeqi, dhe pėr kėtė dėshmojnė rezultatet e hulumtimit tė kompanive tė sigurimeve.

Siē shkruan gazeta londineze “Telegraf”, nė katėr vjetėt e fundit 46 pėr qind e banueseve tė shtėpive dhe banesave me numrin 243 pėrjetuan ndonjė fatkeqėsi apo pėsuan ndonjė dėm.

Pėr tė bėrė krahasimin, fati i njėjtė i pėrcolli rreth 18% e atyre qė jetojnė nė shtėpitė apo banesat me numrin 13.

Nė vendin e dytė tė 10 numrave mė fatkėqij ėshtė 201, ndėrsa nė tė tretin numri 1. Pasojnė kėta numra: 190, 240, 241, 221, 217, 218 dhe 121.
avatar
Equinox

238


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 243

Mesazh  yasmin prej 22.01.11 20:16

C'kemi nexus,nje pyetje kam per ty,dhe uroj te ma sqarosh: cfare vetie kane numrat ne percaktimin e fatit tone, dmth tej supersticionit; a luajne realisht numrat nje fare vetie te fuqishme mbi fatin tone?? Konkretisht, numri qe ke paraqitur tek tema 243 , pse e ka nje veti fatkeqe? Cfare ia jep numrave kete fuqi mbi fatin njerezor? A mos eshte ndoshta vete njeriu, qe u jep numrave nje veti te caktuar dhe mbi kete fakt, ne na ndodh ajo qe ia ngjallim vetes?

Psh numri 13 eshte cilesuar si nr fatkeq duke qene se ne kete date, u ekzekutuan kaloresit templare, pra ishin njerezit qe i dhane kete fuqi ketij numri, qe per mua nuk ka pasur ndonjehere veti fatkeqe, sepse nuk i kam dhene rendesi...Tani, cfare fuqie mistike dhe fatkeqe ka 243, pervec faktit qe eshte jashte rradhe/rendi nr 4,pra nuk eshte 234 por 243?

Pra numrat a kane vete fuqi mbi fatin tone,apo kete fuqi ia japim vete ne me ane te Egregorit??
avatar
yasmin

260


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Numrat

Mesazh  Nikolaos prej 22.01.11 22:27

NUK U BESOJ FARE NUMRAVE, UNE VETE JAM MARRE ME NUMEROLOGJI DHE NUK KANE NJE DOMETHENIE BINDESE. PER MUA FATIN NE DORE NUK E KANE NUMRAT SEPSE ATO JANE SHPIKJE DHE JO ZBULIME.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

544


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi