Afersite mes shenjave te Horoskopit

Shko poshtė

Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 17.01.11 22:16

Afersite mes shenjave te HoroskopitDashi

Dashi + Dashi

Te dy te nxituar hidhen nga nje zjarr ne tjetrin!

Rezulton nje ekonomi shtepiake e stuhishme, e rrenuar nga betejat e humbura o nga njeri o nga tjetri. Te dy te nxituar hidhen nga nje zjarr ne tjetrin! Por ne armepushim, kane gjasa te kuptohenDashi + Demi

Kombinim Shperthyes

Mes fuqis shperthyese te vullkanit dhe qetesis, eshte liqeni i peshores! Ose liqeni ne pagalio! Eshte i veshtire per tu gjetur, vetem nese..... Eshte seksi qe i zgjidhe divergjencat e sjelljes.Dashi + Binjaket

Kombinim rolesh

Ketu, funksionojne ndarja e roleve. Nese Binjaket ndihen te lire per tu perfshire ne raporte sociale, atehere tjetri shikon anen praktike te menaxhimit. Se bashku gezojne kenaqesi nga jeta.Dashi + Gaforrja

Tipe te ndryshem

Raporti nuk eshte i lehte, terheqja fizike eshte e larte, por nga dashuria, Gaforrja eshte reflektuese, e pasur ne mendime. Kurse tjetri eshte me i menjehershem dhe me i drejtperdrejte, me tendnca per te dominuar...Dashi + Luani

Kombinim i bukur

Eshte nje ndeshje e bukur, ne te cilen do te perballohen.... dy gjeneral te forcave te armatosura! Gati, secili, per ti dhene tjetrit nderin e armeve, duke i rinjohur vlerat, vertete nje pike tensioni.Dashi + Virgjeresha

Kombinim i avantazhuar

Njeri i perkushton entuziazem pasionant, tjetri, perqendrim dhe organizim, gje qe ule gjallerine e Dashit, por nuk e ftohe ate. Dhe ne intimitet, mund te jete nje avantazh.Dashi + Peshorja

Kombinim qe mund te funksionoje

Mund te behet! Mund te kuptohen dhe kompletohen, nese rafinimi i Peshores nuk hidhet si kusht, kjo mund te zbuse disa kaprrico te partnerit. Ne planin praktik, dyshja eshte…. nje shkaterrim ekonomik!Dashi + Akrepi

Kombinim i kenaqshem

Terheqja eshte e forte, seksi me se i kenaqshem, perfshirje totale, por... qe te dy te forte, Dashi eshte i drejtperdrejte, tjetri me delikat, perfshihet ne zbutjen e situatave.Dashi + Shigjetari

Kombinim jo i lehte

Raporti nuk eshte i lehte, por qe mund te behet . Nga jeta, qe te dy duan gjallerin, dhe ndjenjen e aventures. Ndersa Shigjetari investon per nje periudhe afat gjate, tjetri bene te kunderten dhe investon “te gjitha dhe menjehere”!Dashi + Bricjapi

Kombinim i forte

Lidhja e forte! Mund te funksionoje ne nivelin erotik, por per te tjerat..... serioziteti, ndjenja e pergjegjesise per partnerin, mbysin homorin e larte te Dashit, duke e bere ate si te pavlere!Dashi + Ujori

Kombinim i mire

Arsye qetesuese? Lehtesia e Ujorit ne krahasim me besnikerin dhe parane. Elementet e ngjitur? Terheqja e forte fizike dhe mendore: dy bote te ndryshme, qe gjejne stimul ne konfrontime.Dashi + Peshqit

Kombinim i forte

Mardhenie te forta dhe qe zgjasin. Te kundertat: ndjeshmeri dhe praktike, delikate dhe te sigurta, terhiqen pa u shtytur, deri sa behen komplementare. Krahu dhe mendja, plus nje seks i mire.


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 17.01.11 23:08, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 17.01.11 23:07

Demi

Demi + Dashi

Kombinim terheqes

Terheqja seksuale eshte e larte, por ajo kerkon durim, nga Demi, per te mbajtur dallget tronditese te leshuara nga inati i partnerit. Do te mjaftonte ndjenja e gjetjes se nje kompromisi ne jete?Demi + Demi

Kombinim i bukur

Se bashku, ata bejne nje mbleseri te mire, mbi bazen e te kuptuarit, te dashurise, te ndjenjave, dhe mbi kapacitetin e angazhimit. Pika te tjera te perbashketa: pasioni per menaxhimin e kujdesshem te financave.Demi + Binjaket

Kombinim i rrezikshem

Bashkim me rrezik! Qetesia e organizuar e Demit, keq kombinohet me shpikjen, me zemerimin e shokut, dhe nga ana tjeter i padurueshem per tu bere i urte.Demi + Gaforrja

Bashkim traditash

Motivi kryesor i bashkimit mbeshtetet ne vlerat tradicionale: deshira per te ngritur shtepi dhe familje, i bashkon ata. Dine ta hapin zemren per ceshtje delikate dhe ta mbyllin per dyshime xhelozie!Demi + Luani

Kombinim i mire

Perqendrimi i njerit, limiton enderrat e lavdishme te tjetrit, dhe per kete, nganjehere ndryshojne mendim dhe nganjehere vleresojne njeri-tjetrin. Pasioni, ndjeshmeria shtohen dhe plotesojne ato!Demi + Virgjeresha

Kombinim i lehte

Raporti eshte i relaksuar ne krahasim me menaxhimin e jetes. Secili i lehteson gjerat tjetrit, ne nje identitet pikpamjesh dhe perspektivash. Por rrezikon te behet i 'relaksuar' per seksin, faji i Virgjereshes!Demi + Peshorja

Kombinim i mire

Terhiqen. Marrveshja rrjedh nga ndikimet e Venusit, e cila i bene te dy te ndjeshem ndaj artit, muzikes, dhe bukurive natyrore. Mosmarrveshja mund te lind per shkak te mos mbarevajtjes nga ana e Demit!Demi + Akrepi

Kombinim fatal

Midis tyre, ka perballje ne zodiak, dhe terheqja eshte fatale! Veshtiresia eshte ne keshillimin e te mirave dhe difekteve perkatese. Akrepi, mbi kete i referohet, nderhyrjes tek tjetri!Demi + Shigjetari

Kombinim i bukur

Duan ne te njejten menyre komoditetin,prestigjin, dhe ushqimin e mire. Por shpirti i aventures se Shigjetarit, mund te coje perfundimishte ne perkeqesim afate gjate te gjendjes me partnerin.Demi + Bricjapi

Kombinim erotik

Erosi eshte i theksuar. Te dy jane pergjegjes, dhe kane qendrim serioz per jeten. Ata dine te degjohen me kujdes, por ambicjet e Bricjapit ka te ngjare te cojne ne ndryshimin e pikpamjeve.Demi + Ujori

Kombinim i bukur

Duket se kane pak te perbashketa, por shume varet nga Ujori. Ndjenja e tij e lirise mund ta beje ate te urreje kufizimet e qarta te vena nga tjetri, ose ti vleresoj, si mjete shpetimi.Demi + Peshqit

Kombinim i lumtur

Se bashku dine te krijojne shkujdesje te lumtur, mbeshtesin njeri-tjeterin ne veshtirsi. Seksualishte perputhen, emocionalisht jane te embel: Peshqit, perceptojne ne menyre me pasive.


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 18.01.11 13:17, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  yasmin prej 18.01.11 0:07

Jeni duke me lene pa gjume sonte...Aty tek tema ,kishe paraqitur qe Demi me Ujorin kombinojne deri ne nje fare pike,qe sigurisht varet nga Ujori.
Me kujtohet qe nje here kam degjuar,qe shenjat e vetme qe mund te kombinojne me Ujorin, jane vetem demi dhe peshqit,sepse ngaqe Ujoret i japin shume rendesi hapesires se tyre private,pra lirise personale,demi dhe peshqit jane te vetmit,qe mund t'i "durojne" Ujoret ne kete rast.
Nuk e di sa e vertete eshte kjo???!!!!!!!!!!
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kombinimi

Mesazh  Nikolaos prej 18.01.11 1:05

Demi me Ujorin nuk mund te shkojne mire sepse jane ne kuadrat me njeri-tjetrin. Ka vetem terheqje asgje me shume. Duhet shikuar me data ceshtja, nuk mjafton si shenja. Ujori eshte pozitiv dhe Demi negativ, Ujori mashkullor, Demi femeror. Ujori progresist e modern, Demi tradicional. Ujori altruist, Demi egoist. Ujori nuk eshte xheloz shume, ndersa Demi shume. Gjithsesi duhet shikur datat e lindjes per me shum detaje.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 18.01.11 13:16

Binjaket


Binjaket + Dashi

Kombinim i paqendrueshem

Mund te funksionoje, per vitalitetin e lumtur qe i karakterizon te dy. Mund te “shperthej” sepse Binjaket jane cerebrale, u pelqen kontrolli i mendjes, tjetri eshte i drejtperdrejte dhe i vrullshem, xheloz dhe posesiv!Binjaket + Demi

Kombinim sjelljesh

Thelbi qendron ne zakonet praktike dhe ne qendrimin mendore. Komunim, i shtrire, sjell socializimin. Binjaket nuk gjejne stimul ne jeten rurale, gje qe i pelqen shume tjetrit.Binjaket + Binjaket

Kombinim i bukur

Nuk ka asgje, qe zgjate gjate… vecse nje mrekulli! Secili prej tyre e di se, nen llustren e ndritur dhe te lumtur, germo germo.... thelle, ne fund te detit eshte nje thesar: i parikuperueshem!Binjaket + Gaforrja

Kombinim i pasigurte

Simpati, gjalleri, te qenit i shoqerueshem, nuk jane te mjaftueshme per ti dhene Gaforres garancine se, ne momente veshtirsie, tjetri te di “te jete atje”. Drita e tij ndonje here eshte irrituese!Binjaket + Luani

Kombinim i qendrueshem

Dy personalitete plotesuese; terheqja eshte e forte! Gaforrja i le me deshire qendren e vemendjes tjeterit, dhe merr rolin e ‘sherbetorit te skenes’, ose te mardhenieve me publikun!Binjaket + Virgjeresha

Kombinim i mire

Te dy te sunduar nga Merkuri, admirojne reciprokishte inteligjencen. Kjo nga Virgjeresha , teper e perpikte, pa flashe, dhe ne afatin e gjate fik impulset e tjetrit, rruge per merzitje.Binjaket + Peshorja

Kombinim i pelqyeshem

Dyshja mund te funksionoje mire! Besojne tek njeri-tjetri, sidomos ne krijimin e harmonise dhe homorit te mire. Raporti eshte i rreshkitshem ne kenaqesine e te qenit mes njerezve, kendshem balle per balle.Binjaket + Akrepi

Kombinim intrigues

Ne planin erotik intrigohen. Seksualiteti nuk dizenjon pika mekati... Por ne jete, Binjakeve mund tu mungoje ajeri i fresket dhe te shendetshem.Binjaket + Shigjetari

Kombinim i qendrueshem

Te perbashket kane, deshiren per te udhetuar dhe shijen e aventures. Per pjesen tjeter Shigjetari nuk “ja kalon” partnerit, hezitime dhe dyshime. Mund te jete stimuluese... ose deshperuese!Binjaket + Bricjapi

Kombinim i veshtire

Veshtire per Binjaket, kane te bejne me nje lloje ... nene superiore, e cila i shikon me nje habi te madhe nga nje shprehje dekurajuese te ballit, kur nuk eshte i matur dhe i edukuar....Binjaket + Ujori

Kombimin i mire

E marrin me mend, qe te dy jane pak ne ajer. Mund te krijojne nje miqesi te bukur, duke u defryer mes te folurit dhe te qeshurave. Megjithate, fizikishte nuk terhiqen, nuk kerkohen....Binjaket + Peshqit

Kombinim terheqes

Krah per krah, nuk mbajne shume! Ne nje moment te caktuar, Peshqit sentimental kerkojne “te shterngojne”, tamam ate qe eshte i pakapshem dhe i shpetueshem. Qe pikerishte, u shpeton!


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 18.01.11 21:55, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 18.01.11 21:55

Gaforrja


Gaforrja + Dashi

Kombinim i mire

Terheqje e forte fizike, per nje cifte te cuditshem. Gaforrja reflektuese perball partnerit aktiv, ose ndihet e stimuluar, ose...ndihet sikur i vjen mendja verdall, dhe ne fakt i kthen shpinen.Gaforrja + Demi

Kombinim i qendrueshem

Bashkohen ne dashurin per shtepine, dhe femijet. Largohen prej xhelozise. Ne mardheniet intime kuptohen, edhe pse Demi, kerkon me shume! Ne pergjithesi, zgjasin ne kohe.Gaforrja + Binjaket

Kombinim i shkelqyeshem

Nje cifte i perputhshem dhe i besueshem. Njeri i kushton energjine sentimentale dhe romantike, Binjaket energjine e deshires per te komunikuar, per tu hapur me boten e jashtme, nese i vendosni nen nje kembane qelqi, e thyejne!Gaforrja + Gaforrja

Kombinim i bukur

Jane festa intoksikuese romance, e butesie te embel. Duke u pare sy ne sy, ata nuk shikojne ate cka ndodh perreth, nuk japin stimuj jetik.Gaforrja + Luani

Kombinim i veshtire

Si te vendosesh dy gjela ne nje kafaz. Te dy duan ta perqendrojne vemendjen mbi veten, njeri nga brenda, dhe tjetri nga jashte ciftit. Por ata jane te afte per transportin e dashurieve te medha.Gaforrja + Virgjeresha

Kombinim i qendrueshem

Nje dyshe e turpshme, e rezervuar, por e bashkuar solide, nese identifikojne objektiva te perbashketa. Ne te njejten “barke” , njeri kujdeset me ndjeshmeri, tjetri e drejton .Gaforrja + Peshorja

Kombinim i perkryer

Njeri i pavetedijshem, tjeteri me i rafinuar dhe selektiv, terhiqen, kuptohen, plotesojne Njeri-tjeterin. Kane shume interesa te perbashketa, duke filluar nga shija per artin.Gaforrja + Akrepi

Kombinim i bukur

Dashurohen me pasion dhe plotesishte. Dialogu intim ka tonet pastel dhe te qarta. Njeri e provokon tjetri e perkedhel. Dhe nuk mendon per te kundershtuar impulset e tij...Gaforrja + Shigjetari

Kombinim i mire

Ne dashuri dine te vene embelsi dhe pasion te forte. Ne jeten e perditshme, Shiqetari rrezaton me shume entuziazem dhe gjalleri, tjetri.....afrimitet te ngrohte, dhe eshte gjithashtu xheloz.Gaforrja + Bricjapi

Kombinim i cuditshem

Funksionon: E vertete, por e cuditshme! Jane polet e kunderta, racionaliteti dhe emocioni, embelsia dhe ashpersia: dy ane te te njejtes medalje. Ne fakt, ndonjehere zihen dhe nuk shihen ne fytyre....Gaforrja + Ujori

Kombinim i pleqyeshem

Mund te pelqehen, nuk jane bere per tu kuptuar. Nese lidhen bashke, sa rezistojne, para se te bejne pyetjen; cfare po bej, kush po me shtyne ta bej? Kane reciprokishte efekte frustruese.Gaforrja + Peshqit

Kombinim ndjenjash

Bashkimi funksionon mbi planin e ndjenjave! Dhe kuptimi seksual nuk eshte i keq. Sa keq qe duhet te merren me jeten praktike, dhe si nje varg, jane nje fatkeqesi!


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 19.01.11 11:45, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nicolaos

Mesazh  patrolla prej 19.01.11 0:38

un jam Akrep 11.11 kurse shoqja ime asht ashtu si edhe un akrep
me intereson per me teper nese mund te me tregoni
avatar
patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 19.01.11 11:44

Luani


Luani + Dashi

Kombinim i mire

Shkojne mire, sepse ndajne ndjenjen e rrezikut dhe te aventures. Por heret a vone, njeri nga te dy duhet te frenoj, perndryshe do perfundojne keq.Luani + Demi

Kombinim i mire

Mardhenia fizike eshte e madhe, histori origjinale pasionante dhe vuajtese. Ne jeten e perditshme, perplasen per manite e iluzioneve te luanit.Luani + Binjaket

Kombinim ideal

Bashkim ideal, nga manuali i ciftit te persosur. Harmonia vjen nga fakti se njeri eshte i zene ne rrugen e tij, dhe tjetri i le hapsire, nderkohe qe kerkon te tijen.Luani + Gaforrja

Kombinim zhgenjyes

Ka terheqje, por, kur njihen deri ne fund, zhgenjimi eshte reciprok. Njeri i forte dhe i sigurte, tjetri i bute dhe i pambrojtur, qe ndihet i paperfshire. Dhe mbyllet akoma me shume!Luani + Luani

Kombinim shijesh

Dy zonja te para ne te njejten skene. Secila duke u mburrur te kete”pajtuar” me te miren qe eshte ne shesh, por pastaj... eshte e veshtire te lidhen me te vertete, asnjera nga te dyja nuk do te beje shoqeruesen!Luani + Virgjeresha

Kombinim i paqendrueshem

Njeri i trembur dhe i terhequr, tjeteri i avancuar dhe ekzibicionist, nuk kuptohen ne menyren e qendrimit, per te perfituar ne publik. Dhe kur gjejne veten balle per balle, fillojne qortimet.Luani + Peshorja

Kombinim i perkryer

Me shume se te perputhshem! Seksi dhe ndjenjat jane nje plus me shume per dashurine, nderkohe ne te njejta nota vibrante. Stonojne ne planin ekonomik, keqperdorim i parave!Luani + Akrepi

Kombinim i zjarrte

Asgje e bute, te gjitha ngjyra te ndezura, nga melodrama. Seksi mbi krye, ku lindin lojrat erotike nga intriga mentale. Por jashte nga mbulesat, Luani kerkon nje raporte te dukshem, por nuk e merr.Luani + Shigjetari

Kombinim dinamik

Cift dinamik, madje shume. Miksim i dy individeve me besim tek vetja, madje dhe shume. Te dashuruar me rrezikun, gjithashtu. Nje gare e vazhdueshme deri ne perfundim, deri ne frymen e fundit.Luani + Bricjapi

Kombinim i deshtuar

Po te shmangeshin, do te ishte me mire.... kane menyra jetese kaq te ndryshme, njeri shpirtmadh si Lartesia e Tij Mbreterore, tjetri rigoroz si nje mesues kolegji, perfundojne ne perleshje.Luani + Ujori

Kombinim funksional

Terhiqen dhe barka e dashurise mund te lundroje. Po per ku te drejtohet? Stilet e ndryshme te jetes, shijet e ndryshme nga Ujori, behen nje barrier koralore qe i ben te shikojne poshte.Luani + Peshqit

Kombinim i mire

Ka nje terheqje te dukshme fizike. Por nese mardhenia perparon, keqkuptimi eshte ne zhvillim. Peshku behet... nje krimb mendafshi, i cili rrethohet nga hapsira e paqartesive te tij.


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 19.01.11 17:12, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 19.01.11 17:12

Virgjėresha


Virgjeresha + Dashi

Kombinim i mire

Njeri ka nje rrebesh energjish, te crregullt, tjetri me kanale elastike durimi dhe metodash i meson.... te qendroje ne jete. Dhe per te bere ‘dashuri’ me me shume ‘maturi’.Virgjeresha + Demi

Kombinim funksional

Demi origjinal i nje menaxhimi solid, efektive. Ndarja e roleve dhe detyrave eshte harmonike dhe funksionale. Qielli i tyre erotik? Blu e venitur, ka filluar te behet gri.....Virgjeresha + Binjaket

Kombinim i mundshem

Cfare gumezhine ne koken e Binjakeve, ne pamje te pare kaq e lehte dhe moskokėēarės? Shpesh jane ankthe ekzistuese. Por tjeteri sapo te degjon nje telefon, vepron si nje insekticid, dhe e shtyp.Virgjeresha + Gaforrja

Kombinim romantik dhe i sigurte

Romanticizmi i Gaforres i pelqen partnerit, qe nga ana e saj merr nje rol sigurimi. Dhe shume: besueshmeria, mos ditja e te tradhtuarit, dhe merzija... heqin nje fare shije.Virgjeresha + Luani

Kombinim i mire

"Bisha” behet e urte dhe zbutet. Hungerima e ashper behet nje ‘ron ron’ qe shkrihet, perpara kujt, me inteligjence dhe vete-kontroll nga ana e tij.Virgjeresha + Virgjeresha

Kombinim idesh

Bashkohen ne te njejtat mani higjenike dhe te shendetshme. Sigurojne njeri-tjeterin ne faktin se, dhurata brenda vezes, nuk eshte zbuluar ende. Dashurohen ne menyren e tyre, pa shume pasion....Virgjeresha + Peshorja

Kombinim i mire

Pasioni, ndjenjat, transporti i ndjenjave jane nen anastezi, ne gjume. Per pjesen tjeter funksionon me se miri, pa surpriza apo lekundje, me nje ekuiliber te madh.Virgjeresha – Akrepi

Kombinim i bukur

Ai qendron i magjepsur, i shtriguar. Per ata qe mundohen ta kuptojne ose deshifrojne me inteligjencen e tyre. Personaliteti i Akrepit eshte nje enigme pa zgjidhje. Duke e kerkuar, nuk te shkeputesh.Virgjeresha + Shigjetari

Kombinim i cuditshem

Nuk kane pothuajse asgje te perbashket! Deshira per te bredhur tek Shigjetari, regull dhe metode tek partneri. Shume varet nga aftesia e tyre, per te mbajtur freret, por pak te lirshem.Virgjeresha + Ujori

Kombinim i bukur

Varet.... Seksualishte kuptohem me shume se mire, menderishte, ciltersia e Ujorit mund te frikesoj tjetrin, apo ta beje te ndjeje tronditjen e nje fluturimi pa kufij.Virgjeresha + Bricjapi

Kombinim i bukur

Ka vleresim, nuk ka stimulim. Jane te parashikueshem si viti i ri pas 31 dhjetorit. Po te ishin nje kompani aksionere, do te ishin shenuar ne burse. Por dashuria nuk banon ne sheshin e pazareve.Virgjeresha + Peshqit

Kombinim funksional

Nuk kuptohen plotesishte. Per Peshqit, bota qe u afrohet eshte si nje koma ne nje tas shume te vogel me uje, ai mund vetem te rrotullohet verdalle, deri sa te merzitesh apo te mpihet.


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 20.01.11 21:51, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 20.01.11 21:51

Peshorja


Peshorja + Dashi

Kombinim i mire

Ne momentet e pasionit te vertete, alternohen te tjere te cilet dialogojne me dashuri. Dhe te tjeret qe nuk perfshihen, distancohen. Pse me detyron te vendos, te levizi, pyet Peshorja....Peshorja + Demi

Kombinim pasionant

Ketu, zihen nga xhelozia. Peshorja eshte shume ‘flirtues’ per shijet e tjetrit. Dhe shume shpenzuese….Por pajtohen basheke ne menyre apasionante dhe romantike.Peshorja + Binjaket

Kombinim i bukur

Pertesa, pavendosmeria e partnerit, jane nje oaz paqeje per Binjaket. Shume interesa te perbashketa, e bejne te kenaqeshme qendresen sebashku. Por, nje tradhetie , qe te dy ja shperblejne me te njejten monedhe!Peshorja + Gaforrja

Kombinim funksional

Te dy kane te perbashket ndjeshmerine, shijen per te bukuren, por…Peshores i pelqen te terhiqet me vone, tjetri shkon ne shtrat heret. Per me teper, ka kerkesen per ti vene zinxhiret atyre qe e urrejne. E veshtire per te bashkjetuar!Peshorja + Luani

Kombinim i mrekullueshem

Kuptim i mrekullueshem seksual. Luani, pastaj, e mbyt me dhurata partnerin, e madheshton para miqeve.... Por nuk mjafton per ta falur per arrogancen, dhe forcen.Peshorja + Virgjeresha

Kombinim i mire

Terheqja eshte, fizike dhe mentale. Por Virgjeresha qendron e zene ngushte nga madheshtia flirtruese e tjetrit, dhe gjen streh ne nje hije koni. Dhe perfundon me mbylljen ne vetvete.Peshorja + Peshorja

Kombinim i merzitshem

Raport i paperfunduar. E bukur dhe e rafinuar, dembel dhe i pavendosur, jane dy gjysma te te njejtes molle....pak e rumbullaket nga mungesa e te kafshuarit. Dhe zevendeson merzitjen.Peshorja + Akrepi

Kombinim i bukur

Personaliteti magnetik i Akrepit, magjeps edhe ketu. Kapja e tij erotike, nuk te zhgenjen. Heq konfuzionin nga tjetri, kur e kupton se eshte i pabesueshem.Peshorja + Shigjetari

Kombinim i perkryer

Nje bashkim i destinuar per sukses! Kuptimi, harmonia, terheqja seksuale jane te larta. Sinqeriteti dhe nxitimi tek Shigjetari, nxisin dhe aktivizojne tjetrin; ate qe e ve veten ne duart e tij.Peshorja + Bricjapi

Kombinim i veshtire

Veshtire per tu kombinuar! Glamour dhe seriozitet, mendjelehte dhe kursimtare. Megjithate, marveshja seksuale mund te jete nje arsye ... per te zbutur kendet.Peshorja + Ujori

Kombinim perfekte

Marrveshje perfekte. Terhiqen me shikim te pare, si nje goditje rrufeje. Antikonformizmi, idete perparuese e Ujorit, magjepsin tjetrin. Dhe ne saj te berit i shpetueshem.Peshorja + Peshqit

Kombinim i rrezikshem

Bashkim i rrezikshem! Ngarkesa erotike eshte, por Peshqit jane teper te paqarte, per nevojat e partnerit. Cfare kerkon nga ai eshte perkushtim i pakushtezuar, mbeshtetje, mbrojtje...


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 21.01.11 13:44, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 21.01.11 13:44

Akrepi


Akrepi + Dashi

Kombinim dominues

Perfshirja e ndjenjave eshte pasionante. Jane dy personalitete qe tentojne te dominojne, por Dashi eshte linear, tjetri, me i pasinqerte dhe dinak i pabese. Dhe e irriton si te doje.Akrepi + Demi

Kombinim i lehte

E lehte per te lindur dashuria, ndoshta ne takimin e pare. E lehte dhe qe te zgjasi. E rendesishme? Qe mes xhelozise dhe nevojes per siguri te Demit, te kete nje kufi....Akrepi + Binjaket

Kombinim i veshtire

Nje lidhje e bazuar mbi bashkepunimin e”kokave” origjinale, jashte skemave. Dhe e lezetshme. Me veshtirsi gjejne intimitetin e vertete, shpesh kerkojne stimuj te rinje nga jashte ciftit...Akrepi + Gaforrja

Kombinim i mire

Lindin terheqje fatale, dashuri te dobeta ndoshta pak te vuajtura, por atyre te dyve u pelqen keshtu. Emocionet jane te larta. Romantik dhe mbeshtetes, Akrepi merr hipnotizimin magnetik te tjetrit.Akrepi + Luani

Kombinim jofunksional

Perfshihen ne perleshje trup me trup me se te nxehta dhe plote pasion! Eshte nje krah i hekurte, per te vendosur se kush komandon: te dy jane karaktere te forta. Ne pergjithesi, Akrepi ben sikur dorezohet, dhe ben lartesine gri.Akrepi + Virgjeresha

Kombinim funksional

Funksionon! Perqendrimi dhe maturia qe i mungon, Akrepi i merr nga partneri. Nga ana tjeter, ata shijuan shijen intoksikante te mekatit...Akrepi + Peshorja

Kombinim i nderlikuar

Liqeni i Peshores eshte… Peshorja! E destabilizuar nga bukuria e erret e bene te humbas koken, ka nevoje qe te rikuperoje sa me shpejte ekuilibrin e saj. Dhe ndricon arsyen....Akrepi + Akrepi

Kombinim i veshtire

Kaq te ngjashem, eshte e veshtire te rrine sebashku. Dashnor, po: erosi eshte ne maksimum. Aleat, po, ata jane te pameshirshem ne maksimum ne menyre te barabarte. Cifte, mmmh: nuk dine te kushtojne vemendje dashurise.Akrepi + Shigjetari

Kombinim i mire

Ne pergjithesi terhiqen dhe krijojne nje marrveshje te forte. Shigjetari, optimiste dhe vital, thjeshteson prezencen e partnerit, qe meson ti qetesoje gjerat.Akrepi + Bricjapi

Kombinim i bukur

Duket se kane pak te perbashketa, por sensualiteti i Akrepit, eshte intriguar nga pamja indiferente e tjetrit. Dhe provon ....per te qene ne gjendje per ta ‘ngrohur’. Por eshte nje bashkim i privuar nga butesia.Akrepi + Ujori

Kombinim i bukur

Ne dashuri, fiton ai qe vrapon..... Sjellje tipike e Ujorit! Dhe tjetri, qe perdor erosin per te dominuar, nuk ben gje vecse zgjerohet me poshte: por, deri ku shkojne?!Akrepi + Peshqit

Kombinim i perkryer

Kuptimi fizik i larte, eros i rafinuar. Histori te trazuara, Peshqit sentimental duket se jane viktima e sakrifikimit te tjetrit, e cila ka tendence te varioje. Por shpesh, u shkon per mire te dyve.


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 22.01.11 13:13, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 22.01.11 13:13

Shigjetari


Shigjetari + Dashi

Kombinim i cuditshem

Per te dy, jeta eshte cmendurishte e zene, nje turbullire ngjarjesh dhe aventurash. Ketu gjejne pershtatje. Edhe trupat kuptohen dhe kerkohen, ndoshta pas disa mungesave…Shigjetari + Demi

Kombinim i mire

Sensual dhe konkrete, gezojne dhe mbeshteten tek te njejtat gjera. Por shpikja e Shigjetarit rrezikon te zvogelohet nga kujdesi partnerit!Shigjetari + Binjaket

Kombinim i perkryer

Ata ndajne shume interesa te perbashketa, kuriozitetin, deshiren per te udhetuar. Njeri i zgjuar dhe tjetri me naiv, dine te plotesohen mrekullishte pa pengesa.Shigjetari + Gaforrja

Kombinim funksional

Me e nenshtruar, Gaforrja ndjek rrugen tjeterit, qe eshte ritmike. Por qe nuk duhet te shtyhet teper! Dhe te mos harroje te rrotullohet shpesh, per ti dhene atij nje shikim….. me dashuri!Shigjetari + Luani

Kombinim fantastik

Bejne shkendija! Nje raport i forte, i kenaqshem, qe u jep te dyve, kenaqesi dhe lumturi te madhe. Kuptimi fizik eshte i forte, ajo e ciftit akoma me shume, kjo nese spektri i komandes i lihet Luanit!Shigjetari + Virgjeresha

Kombinim i bukur

Nghrotesin dhe dinamizmin qe i kane ikur, Virgjeresha i terheq ato nga partneri. Ne ndryshim, nga organizata, aftesia per te identifikuar prioritetet kursen kohen. Kuptim i mire fizik.Shigjetari + Peshorja

Kombinim i bukur

Jane te dy te mire, me ndjenja te forta te drejtesise, te paafte per tradheti. Dhe ne gjendje per tu kuptuar deri ne fund, ne nje marrveshje, me harmoni te plote: me zemer, me mend dhe shpirt.Shigjetari + Akrepi

Kombinim pasigurie

Ne pergjithesi nuk jane perzgjedhur mire... Zjarri fillestar i pasionit, nuk mjafton per ta siguruar ne kohe Shigjetarin. Thjeshte, linear, merakoset per rrotullimet e shpeshta te partnerit.Shigjetari + Shigjetari

Kombinim i bukur

Jane kaq te ngjashem qe mund te perputhen! Dhe ne te vertete e bejne ne intimitet, shpesh dhe me deshire! Ekzaltohen reciprokishte, deri ne ate pike qe perfundojne te mos kene me stimuj.Shigjetari + Bricjapi

Kombinim i mire

Optimizmi dhe gjalleria e Shigjetarit perfitojne nga kontakti i lemuar ne rritje i partnerit. Mesoni te qendroni ne bote duke mekatuar me pak nga padija!Shigjetari + Ujori

Kombinim i bukur

Raport i perbashket, ne ndryshim. Por, ne thelb, pozitiv. Mes mijra ideve, mbro dhe perparo, vazhdoni doren me dore per te eksploruar boten.Shigjetari + Peshqit

Kombinim i mundshem

Jane ne te njejten gjatesi vale. Shkojne me dashuri dhe harmoni. Pak te hutuar persa i perket jetes praktike, rrezikojne, ne afatin e gjate, per tu ndare.... nga zenkat.


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 22.01.11 17:39, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 22.01.11 17:39

Bricjapi


Bricjapi + Dashi

Kombinim funksional

Nga njera ane, nje personalitet i ngrohte, i vrullshem, dhe pak konstant. Nga tjetra, maturia e sistemuar, qe lirohet ngadale. E gjitha kjo varet nga sa kohe i kushton.Bricjapi + Demi

Kombinim i persosur

Kuptim i persosur! Aktivitet i ngadalshem, i percaktuar dhe i pajtueshem, takohen dhe harmonizohen, te karakterizuar nga thjeshtesia. E mire edhe ndjeshmeria.Bricjapi + Binjaket

Kombinim funksional

Afrohen sepse, kaq te ndryshem, behen kurioz. Rrine krah per krah, sepse jane te dobishem per njeri tjetrin. Japin zgjidhjen e problemeve te perditshme, duke organizuar kohen e lire.Bricjapi + Gaforrja

Kombinim i veshtire

Raport i veshtire. Kaprricot, kerkesat e pafundme te konfirmimeve dhe butesis nga ana e Gaforres, jane si aljen ne mentalitetin e tjetrit. Dhe nuk jane kompensuar nga apeli i forte i ndjenjave.Bricjapi + Luani

Kombinim i bukur

Nje cift i bukur nisur drejte suksesit. Dy persona ambicioz, por jo konkurues, qe japin reciprokisht ngulem dhe bollek. Dhe qe e gezojne ate!Bricjapi + Virgjeresha

Kombinim i mire

Ngjashmeria eshte, dhe shprehet kryesishte ne planin praktik. Organizimi, rregulli dhe racionaliteti, i bejne te marshojne, te bashkuar...por jo te zhurmshem per te tjeret.Bricjapi + Peshorja

Kombinim i paqendrueshem

Konfliktet shperthejne me lehtesi! Eshte e veshtire te keshillohet rezervimi dhe korektesa, me kthimin mbrapa dhe paqendrueshmerin. I pari qe shperthen, eshte partneri Peshorja, duke e kritikuar sepse eshte i pa vendosur.Bricjapi + Akrepi

Kombinim i lumtur

Nje lidhje me rrezik, nese te dy pretendojne per te mbajtur freret. Nje bashkim i lumtur, kur nga terheqja e forte fizike bashkohet miqesia dhe solidariteti.Bricjapi + Shigjetari

Kombinim i mire

Pas terheqjes fatale, kane nevoje per te maturuar mardheniet, per tu hapur me te vertete. Do ta provojne me shume ose pak, racionalitet, por pastaj do pranohen dhe do lidhen me vertete.Bricjapi + Bricjapi

Kombinim i keq

Lumturia e vertete... nuk eshte e botes se tyre. Nxiten, vleresohen, por eshte e rralle qe te zhbllokohen. Asnjeri nga te dy nuk drejton, sepse tjetri apasionohet dhe del nga rezerva.Bricjapi + Ujori

Kombinim i mundshem

Qe te funksionoje, duhen bere disa sakrifica. Per shembull; mos pushto hapsiren e tjetrit, te kuptojme nevojat e tjetrit, nganjehere, per te ndenjur vetem, ose per te marr ajer diku tjeter.Bricjapi + Peshqit

Kombinim i veshtire

Veshtire.... Njeri gjithmone thote se ska kohe per te humbur me llafe, tjeteri ndjek zhurmat me esenciale pak a shume ne tyme. Per me teper, kuptimi seksual nuk eshte deciziv.


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 24.01.11 16:56, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigje

Mesazh  Nikolaos prej 23.01.11 18:21

Duhet data dhe viti i lindjes tuaj si dhe i partneres, po pate edhe oren aq me mire. Pastaj do te jap nje parashikim te sakte.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 24.01.11 16:55

Ujori


Ujori + Dashi

Kombinim i palimituar

Asnjeri prej te dyve nuk deshiron nje lidhje qe limiton lirite e tyre. Dakorte mbi kete, kerkojne dhe ndertojne marveshje te tjera te vlefsheme. Ne seks, ku ata vendosin fantazine. Ne shpenezime dhe zgjerim.Ujori + Demi

Kombinim i mundshem

Cift, ndoshta po, i qendrueshem, jo. Terheqja fizike eshte, por ka nevoje per qetesi, dhe ne vend te kesaj merr nga Ujori....thumba te vazhdueshem. Sa me shume behet xheloz, aq me shume tjetri largohet!Ujori + Binjaket

Kombinim i bukur

Intelektualishte, jane ne te njejtin nivel, te pjekur dhe mendje hapur. Fillojne nje miqesi te dashur, ku kuptimi erotik funksionon, por ndjenjat nuk jane te nje dashurie te vertete.Ujori + Gaforrja

Kombinim i paqendrueshem

Njeri eshte gjithmone pak i mbyllur ne te tashmen, me pak shikues i se shkuares. Per Ujorin ka rendesi gati vetem e ardhmja. Pertej dashurise apo terheqjes, eshte papajtueshemri karakteri.Ujori + Luani

Kombinim i mire

Ankthi qe te afirmohet Ujori, bene marveshje me nje partner qe shpesh perfundon, duke bere qaramanin! Krenar si ai eshte, nuk toleron mos qenien e vetmja pike referimi e tjetrit.Ujori + Virgjeresha

Kombinim i mire

Organizimi, metoda dhe sinteza, shkojne ngushte me Ujorin, ndonjehere ...dhe largohen. Por mban si derjtim te rruges se tij , “driten” e inteligjences se Virgjereshes. Dhe ndoshta nuk e leshon meUjori + Peshorja

Kombinim i Shkelqyer

Jane te kujdesshem dhe respektojne nevojat reciproke, injorojne oportunizmin. Kane nje dialog te bukur, nje eros te shkelqyer, nje kuptim te forte. Toni i mire i Peshores, kenaq plotesishte Ujorin.Ujori + Akrepi

Kombinim fantastik

Kane karizem, jane interesante, nuk mund vecse te ndjejne terheqje reciproke. Erosi shkon per mrekulli, emocionet jane prej melodrama, te pashterueshme, mbi krye. Karakteret perputhen.Ujori + Shigjetari

Kombinim i perkryer

Kur behen cift jane si dy binare: vazhdojne ne te njejtin drejtim, por paralelishte, me te vertete pa u kryqezuar. Ai “force” qe i mbane bashke, eshte erotizmi. Sa zgjate?Ujori + Bricjapi

Kombinim i mundshem

Pak enderrues, shume te rrenjosur ne realitet, kuptohen, ne nje menyre te vecante. Njeri eshte i qete, tjetri i perkushtuar mbi masat e tij te rrepta.... Dhe entuziazmi i Ujorit perfundon duke u shuar.Ujori + Ujori

Kombinim i paqendrueshem

Zakonishte, funksionon pak. Te dy presin te marrin ngrohtesi dhe gjalleri.... qe te arrine nivelin intelektual, ate social dhe spontane. Seksi eshte gri, dashuria banon diku tjeter...Ujori + Peshqit

Kombinim funksional

Krijimtaria e Ujorit i jep nje zbllokim mardhenieve me partnerin, i ben pjellore mendimet e tij. Faza fillestare e historise se tyre eshte nje magji ndjenjash dhe idealizmi, por pastaj...


Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 25.01.11 14:54, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Fikrro prej 25.01.11 14:53

Peshqit


Peshqit + Dashi

Kombinim i funksional

Energjia shperthyese e Dashit arrin shpesh ne dhenien e sigurise, partnerit. Nese kjo eshte tejmbushur e shtyp, e turperon, dhe ai vuan e vuan. Ndjenje keqkuptimi.Peshqit + Demi

Kombinim i mire

Shume mbeshteten tek Demi! Forca e tij e mendimit, eshte nje llogore me nuanca ndryshimi per shpirtin e tjetrit. E rendesishme eshte qe nuk eshte i paduruar per te marr ne kembim, endrra.Peshqit + Binjaket

Kombinim i bukur

Peshqit dine te shqetesojne dhe te joshin tjetrin, me ate veshtrim pak misterioz. Por Binjaket jane shume spontan, per tu transformuar ne nje skandal te thellesive te shpirtit te tij.Peshqit + Gaforrja

Kombinim i bukur

Dialogu intim, identifikimi i prospektivave, jane te trajnuar dhe jetesore. Forca e ndjenjave te tyre e ben gati te transformohet ne realitet, eshte me te vertete ‘motori i botes’.Peshqit + Luani

Kombinim i mire

Terheqja fizike eshte mbi te gjitha respektuese, karakteret jane kontradiktore. Njeri, sillet sikur i ka fituar te gjitha; tjetri, ne menyre kaq delikat por posesive......Kthimi se prapthi, nuk e kompeson.Peshqit + Virgjeresha

Kombinim funksional

Peshqit tolerojne persosmerine e tjetrit, e cila nuk mbyt krijmtarine e tij imagjinative, dhe qe i ofron vetem kufijte e sakte. Ajo qe qendron me veshtirsi, eshte shpirti kritik dhe racional i shokut.Peshqit + Peshorja

Kombinim i mire

Duhen me perkushtim, fantazi, dhe vemendje reciproke. Terheqja fizike dhe ngarkesa erotike jane te mira. Kane vetem rrezikun e pelqimit te zakoneve te tyre dhe te privohen nga stimujte.Peshqit + Akrepi

Kombinim i shkelqyer

Terhiqen fizikishte. Te dy shume intuitiv, komunikojne gati telepatikishte. I prekin te gjitha telat e dashurise, ne menyre te plote dhe komplekse. Nje e mete? Xhelozia e Akrepit.Peshqit + Shigjetari

Kombinim i bukur

Besnikeria dhe inteligjenca jane qershia mbi torte e kesaj dueti. Problemet rrjedhin nga jeta praktike, ku te dy jane te humbur, dhe perfundojne duke akuzuar njeri-tjetrin per paaftesi.Peshqit + Bricjapi

Kombinim i perkryer

Nese njeri eshte garanci per sigurin tjetrit, ata reciprokishte e shperblejne me embelsi dhe ndjeshmeri. Nese kjo tejkalon ne rreptesi dhe ashpersi, Peshqit mbyllen dhe komunikon vetem me brendesine e tyre.Peshqit + Ujori

Kombinim i bukur

Eshte nje ndjenje e cuditshme, mes tyre. Te dy mbajne me njeri-tjetrin nje qendrim delikat, dhe respektues, pa u vene ne tensione. Nese jepen objektiva te perbashketa...mund te behen!Peshqit + Peshqit

Kombinim i perkryer

Dine te duhen me intesitet dhe ndjenja ekzaltuese. Gati gjithmone humbasin rrugen, sepse jane rremujaxhinje, te terhequr ne te tashmen, dhe te berit e nje takimi, eshte nje gje e madhe!
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afersite mes shenjave te Horoskopit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi