Magji te thjeshta

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Magji te thjeshta

Mesazh  grabitqari prej 08.01.11 21:57

Ju lutem me thoni se si jane magjite me te thjeshta per fillestaret dhe si mund ti praktikojme ato?
avatar
grabitqari

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  Blak Devill prej 08.01.11 22:46

Fillestaret nuk duhen te provojen magji qe ne fillim por pasi te kene mesuar disa teori rreth magjise.
avatar
Blak Devill

242


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  grabitqari prej 09.01.11 9:18

po BLack Devil por na meso ti disa teori
avatar
grabitqari

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigje te nderuar

Mesazh  senat prej 10.01.11 12:02

ky shkrim se [pari nuk ka te bej shum me magjine ky kate bej me aktrimin tone ne jeten e perditshme kjo eshjte pergjigjeja ime
ne duhet se pari si fillestar te mos mejm siku jemi duke ber ndonje veprim por te shfaqim realitetin ton personal.
pasojat dihen
avatar
senat

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  grabitqari prej 13.01.11 13:55

blak devill shkruajti:Fillestaret nuk duhen te provojen magji qe ne fillim por pasi te kene mesuar disa teori rreth magjise.
po na meso pra ti
avatar
grabitqari

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  kleakaraj@yahoo.com prej 14.03.11 14:04

une dua te bej nje magji per teu teletransportuar.a mund te me thoni nje?dhe e dua te thjeshtee.sepse jane dia aq te veshtira sa nuk mund ti bej.p.sh:si te krijosh nje sfere magjike.ju lutem!
avatar
kleakaraj@yahoo.com

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  DJ_enis prej 14.03.11 19:30

o njerez pse beheni kaq kureshtar nuk mund te perfitoni nga magjia
un ve bast se edhe dark master e sic jan te tjeret un ve bast se ata jane te penduar qe i jane futur kesaj pune
mor njerez
mund
te
humbisni
jeeeeetttttttttteeeeeeeeeeennnnnnnnnnn
kuptoni se nuk eshte loje kjo
avatar
DJ_enis

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  kevin123 prej 16.03.11 1:25

sa filma keni pa ju duket gjoja thjesht te telestrasportohesh mer
avatar
kevin123

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nese don te mesosh magji

Mesazh  alban_007 prej 19.03.11 11:30

nese don te mesosh magji une mund tju ndihmoj ja kjo eshte adresa ime ne net . lideri_aser@hotmail.com
avatar
alban_007

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  kevin123 prej 22.03.11 11:11

o ti alban nga cila agjenci je se po me dukesh si tip spiuni turk
avatar
kevin123

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  alban_007 prej 24.03.11 10:55

jua tregoje une se kush jam por, me duket se ju jeni spiun i shitur . ngersa une punoj per vendin tim .nese don te me njohesh me mire , dil per balle dhe njihemi...
avatar
alban_007

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  akili 00 prej 24.03.11 19:24

mund te na japesh ndo nje ide per magjin esht dhjesh nje iluzion apo esh dicka djeter
avatar
akili 00

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  Jorghoson Vanilla prej 26.03.11 14:06

Ejj doni nje magji te thjeshte ... arrini te thyeni nje laps vetem me te pare ... Si bohet kjo ...? e thjeshte ,,,, kerkon nje perqendrim total te mendjes dhe fiksuhuni vetem tek njera pike e lapsit ...kerkon rreth 10 -12 minuta si fillestar qe jemi.... Gjithsesi provojeni dhe me thoni nese arritet gje ... Une nuk ia kam arritur ,, te tjere ma kan thene por gjithsesi ,,,nje pike te vogel qe gjendej ne pllakat e shtepise time kam arritur ta zhduk.. prandaj besoj se arrihet dhe ajo e lapsit .. Thjeshte perqndrohuni , kini besim ne ate gje doni te beni dhe fokusohuni vetem tek njera pike e lapsi...

Jorghoson Vanilla

If you want to know the outcome of a game before the game has even started, you need to control each side.

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  ajnurr@hotmail.com prej 26.03.11 15:12

pse more folni pa lidhje me laps me bo magji kit rena......
avatar
ajnurr@hotmail.com

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  alban_007 prej 27.03.11 16:15

zoterij te nderuar! magjia nuk eshte nje iluzjon por reale, pra ekziston me te vertete. ne bibel dhe ne kuran thuhet se magjia ekziston dhe e mbeshtesin me argumenta te forta. magjistaret e vjeter hebrej dhe ata babilonasit e hershem i ruanin me fanatizem te medha sekretet e magjise.per te mesuar magji duhet qe patjeter te keshe nje person qe te mesoje rregullin e saj .ashtu sic ka matematika rregullat e veta ashtu edhe magjia ka te saj. pastaj vazhdon me thirrjen e demonve apo sic i quanin arabet e hershem huddam. per te thirrur nje huddam duhet te keshe shume kujdes te madh ngaqe ka nga ata disa shume te fuqishem , pershembull po ju sjell nje emer qe permendet edhe ne kuran dhe emri i tije eshte IFRIT . ky demon ka qene nji nga me te fortit qe ka pasur solomoni [sulejmani]dhe ky ka qene nje prej gjeneraleve te tije. per te thirrur nje te tille mos ti shkoje ndermend ndojeri se mund tia dale duke qene fillestare .prefesori qe ma ka mesuar kete thirrje me tha se kete thirrje e kishte bere mbas 20 vitesh pune ,pra kishte 20 vite qe thirrte demone dhe ne fund tha perseri nese e dia me ke te beja nuk e therrisja .
avatar
alban_007

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  Jorghoson Vanilla prej 29.03.11 13:51

Sa per ate punen e lapsit une thashe qe ma kan thene , pastaj dhe kjo magjia qe thash une reale eshte ..... nje thyerje fizike ... Diku ne ajrin qe ne thithim qendrojne kordinata nga me te ndryshmet ... nje nga keto mund te jete thyerja e lapseit me te menduar ... sepse truri jone arriti ta gjej ate kordinat dhe do sdo ti nqs e ve ne zbatim kordinaten e marre , lapsi do te thyhet..." Me respekt dhe mirkuptim.."

Jorghoson Vanilla

If you want to know the outcome of a game before the game has even started, you need to control each side.

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  kevin123 prej 29.03.11 23:16

o alban sma mer menja te jesh magjistar ti ca do qofsh mos i mer njerzit ne qaf
avatar
kevin123

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  g-kristi prej 17.04.11 1:28

larg ktyre gjerave o njerezz pse duhet te jet vetem e keqjaa.pfff megjithate ju e dini tung!
avatar
g-kristi

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Magjia me e leht qe tme bej te besoj tek magjia kush eshte??

Mesazh  renis prej 30.04.11 22:23

dua te mesoj 1 magji te thjeshte dhe funksionale,sepse e besoj vetem po e pash me syt e mi....nuk ka rendsi nese esht magji e dobet,thjesht dua ta shoh qe funksionon!!:)

renis

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  Blak Devill prej 30.04.11 22:38

renis shkruajti:dua te mesoj 1 magji te thjeshte dhe funksionale,sepse e besoj vetem po e pash me syt e mi....nuk ka rendsi nese esht magji e dobet,thjesht dua ta shoh qe funksionon!!:)
si pershembull cfare ketu ne forume ke plot magji te lehta por ju e doni vetem fjale kjo eshte magjia me e lehete per ju te gjitha magjit e kane veshtirsine e tyre ndonje here magjia e thjesht nuk funksionon
flas ne pergjithesi pasi e kam degjuar shume kete gje
avatar
Blak Devill

242


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

magjia eshte e vertet

Mesazh  jakud linda prej 02.05.11 16:31

Nuk kemi pse te shohim as magjit e vudus e as te hebrenjve ne shqiptaret kemi mjaft rite magjike te forta qe kane dhene ndikim tek njerzit per te cilet eshte bere.
Une kam shum besim se magjia eshte nje rrit qe te gjithe mund ta bejne vetem se kerkon perqendrim mendje te kthjellet dhe shume besim sepse edhe vet magjia eshte nje lloj besimi sikurse te gjith besimet e tjera.
Vetem se kur flasim per magjine ne besojme ne vetvete ne forcen tone pra ne kete rast ne jemi si te thuash zot qe vendosim per ate qe bejme .
Nga ana shkencore ne e dime qe cdo trup ne nature ushtron nje terrheqe ndaj nje trupi tjeter dhe per pasoj ndodh bashkveprimi i terrheqes universale, kjo terheqJe ndodh edhe me trupat e vegjel dhe vet terrheqJa eshte bashkveprim elektromanjetik.
Ne e dime se truri yne vepron ne saaj te sinjaleve elektomajetike qe percillen ne sinapse dhe nese ne arrim te perqendrojme forcen tone vetiake elektromanjetike mbi nje pike te caktuar tufat e elektroneve ose pozitroneve kjo ne varesei te lloit te sinjalit, veprojne mbi nje trup ose objekt .
Sinjalet e shumta elektromanjetike te trurit jane mjaft te komplikuara ato nisin te qe nga lloi i ushqimeve qe perdorim e deri tek lloji i mendimenve qe kemi. Tani une po pertoj ti hy me detjaje por njehere tjeter ua shpiegoj procesin dhe do tu them llojet e ushqimeve qe duhet te perdorni perpara se te beni magji kjo ne varesi te llojit te magjise.
avatar
jakud linda

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  qendrim binaj prej 10.05.11 20:14

me falni por nese ju doni un mund tju prezentohem
jam nje antar iri dua te jem thjesht magjistar
vetem fjale magjike dua te di por te verteta

qendrim binaj

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  g-kristi prej 20.05.11 15:15

No way :)..meqe jeni gati shumica magjistar..pse nuk..na demonstori ndonje gje ..? sepse un sbesoj se skom pa dhe derisa mos te shof..sdo besoj
avatar
g-kristi

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  ge-troy prej 25.05.11 11:57

ore ju re.... he re pra flisni na tregoni ndo1 nga kto qe thoni apo vtem x llafe jeni ktu ju,,, ????

ge-troy

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  LiRrA prej 26.05.11 19:21

desha te di se a esht nje far lloj magjie qeshtja e fatit sepse une sa her qe dua te vendos per fatin tim nuk mundem deri ne fund gjithmon eshte mir po pastaj ne fud gjithmon po prishet nese mund te me tregoj dikush diqka flm shum
avatar
LiRrA

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  LiRrA prej 26.05.11 19:22

ose a duhet me shku me shkru naj hajmali ja me shkru plumb
avatar
LiRrA

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  Lapsi prej 26.05.11 20:15

Un besoj qe magjite ketu ne kete forum shkruhen me shum per argetim per te ditur me shum rreth kesaj bote te magjise . edhe une kam pasur shum deshire te behesha magjistar ose te beja magji por kam frike se kete gje nuk do ta gjeni ne kete forum ose ndoshta nuk ekziston fare. un per vete ku nuk kam kerkuar per bere magji sepse kam qen ne nje situate te veshtire por nuk gjeta dot ndihme nga magjia .per fat te mire e kalova ate situate pa magji
avatar
Lapsi

165


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  LiRrA prej 27.05.11 18:31

a smunet kerkush mem tregu diqka a ?
avatar
LiRrA

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  Magic-0ne-one prej 27.05.11 19:17

LiRrA shkruajti:a smunet kerkush mem tregu diqka a ?


SHKA ?
avatar
Magic-0ne-one

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji te thjeshta

Mesazh  marseliano prej 21.06.11 21:19

Nuk e merni vesh se per te haritur keto gjera duhet te jesh i lindur me fuqi te mbinatyreshme si pershembull femijet nephilim qe lindin me fuqi te mbinatyreshme nese ju nuk keni keto fuqi eshte e kote te mesoni se si behen magjite nese do mundnim te mesonim magjine ashtu sic mendojme i bie qe e gjithe bota mund te behen magjistare gje qe nuk ka shance te behet sepse pak jane magjistare vetem ata qe posedojne keto fuqi..ska te beje as me fiziken as me matematiken as me shkencen por me fuqine e mbinatyreshme te dimensioneve te tjera larg nga jeta jone.. ju pershendes.
avatar
marseliano

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Adrese interneti magjike!!!!

Mesazh  Princton's girl prej 24.07.11 16:58

Cdo gje rreth magjise, cdo formule magjike, cdo gje qe duhet per t'u bere magjistare, e keni ne adresen spellsandmagic.com
avatar
Princton's girl

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi