Zelanda e Re - UFO

Shko poshtė

Zelanda e Re

Mesazh  Luli prej 24.12.10 1:13

Zelanda e Re publikon dosjen e UFO-ve

Forcat ajrore tė Zelandės sė Re kanė publikuar disa tė dhėna sipas sė cilavė bėhet fjalė pėr UFO, apo objekte tė paidentifikuara fluturuese. Sipas kėtyre informacioneve, njė prej fakteve daton nė vitin 1978 nė bregun Kaikoura. Pamjet janė filmuar nga kamera e TVNZ.

Nė video shfaqet njė trup sferik qė rrezaton dhe fluturon nė qiell dhe nė qendėr tė tij ka njė njollė tė errėt. Kameramani i cili ka filmuar fenomenin, e ka pėrshkruar lėvizjen e objektit gjatė njė interviste dhėnė nė 1978, duke thenė se objekti kishte qėndruar pėr pak kohė pezull dhe mė pas ka fluturuar mė shpejtėsi duke u zhdukur.

Autoritetet e zelandės sė re thanė asokohe se mund tė ishte njė ndricim i pazakontė i Venusit, apo se mund tė ishte shkaktuar nga transmetimet e radiove apo valėve tė frekuencave tė ndrsyhme.

Materilaet me tė dhėna pėr UFO-t, janė publikuar falė ligjit pėr liri tė informimit. Suzanne Hansen ėshtė njė nga studiueset e UFO-ve, dhe tregon se prej kohėsh ajo kishte kėrkuar tė dhėna pėr kėto ngjarje nė mėnyrė qė njerėzit tė shohin mė thellė, dhe se duhet tė kuptohet mė shumė. Nė materiale tė tejra, ka tė dhėna pėr sfera fluturuese apo alienė gjatė periudhės 1954 - 2009.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zelanda e Re - UFO

Mesazh  bbb1 prej 27.12.10 15:06

Forcat ajrore tė Zelandės sė Re kanė publikuar disa tė dhėna sipas sė cilave bėhet fjalė pėr objekte tė paidentifikuara fluturuese (UFO). Sipas kėtyre informacioneve, njė prej fakteve daton nė vitin 1978 nė bregun Kaikoura. Pamjet janė filmuar nga kamera e TVNZ.

Nė video material shfaqet njė trup sferik qė rrezaton dhe fluturon nė qiell dhe nė qendėr tė tij ka njė njollė tė errėt. Kameramani i cili ka filmuar fenomenin, e ka pėrshkruar lėvizjen e objektit gjatė njė interviste dhėnė nė 1978, duke thėnė se objekti kishte qėndruar pėr pak kohė pezull dhe mė pas ka fluturuar mė shpejtėsi duke u zhdukur.

Autoritetet e Zelandės sė Re thanė asokohe se mund tė ishte njė ndriēim i pazakontė i Venerės, apo se mund tė ishte shkaktuar nga transmetimet e radiove apo valėve tė frekuencave tė ndryshme.

Materialet me tė dhėna pėr UFO-t, janė publikuar falė ligjit pėr liri tė informimit. Suzanne Hansen ėshtė njė nga studiueset e UFO-ve, dhe tregon se prej kohėsh ajo kishte kėrkuar tė dhėna pėr kėto ngjarje nė mėnyrė qė njerėzit tė shohin mė thellė, dhe se duhet tė kuptohet mė shumė. Nė materiale tė tjera, ka tė dhėna pėr sfera fluturuese apo jashtėtokėsorė gjatė periudhės 1954 - 2009.
Forcat ajrore tė Zelandės sė Re kanė publikuar disa tė dhėna sipas sė cilave bėhet fjalė pėr objekte tė paidentifikuara fluturuese (UFO). Sipas kėtyre informacioneve, njė prej fakteve daton nė vitin 1978 nė bregun Kaikoura. Pamjet janė filmuar nga kamera e TVNZ.

Nė video material shfaqet njė trup sferik qė rrezaton dhe fluturon nė qiell dhe nė qendėr tė tij ka njė njollė tė errėt. Kameramani i cili ka filmuar fenomenin, e ka pėrshkruar lėvizjen e objektit gjatė njė interviste dhėnė nė 1978, duke thėnė se objekti kishte qėndruar pėr pak kohė pezull dhe mė pas ka fluturuar mė shpejtėsi duke u zhdukur.

Autoritetet e Zelandės sė Re thanė asokohe se mund tė ishte njė ndriēim i pazakontė i Venerės, apo se mund tė ishte shkaktuar nga transmetimet e radiove apo valėve tė frekuencave tė ndryshme.

Materialet me tė dhėna pėr UFO-t, janė publikuar falė ligjit pėr liri tė informimit. Suzanne Hansen ėshtė njė nga studiueset e UFO-ve, dhe tregon se prej kohėsh ajo kishte kėrkuar tė dhėna pėr kėto ngjarje nė mėnyrė qė njerėzit tė shohin mė thellė, dhe se duhet tė kuptohet mė shumė. Nė materiale tė tjera, ka tė dhėna pėr sfera fluturuese apo jashtėtokėsorė gjatė periudhės 1954 - 2009.
avatar
bbb1

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi