Entitete

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Entitete

Mesazh  Blak Devill prej 17.12.10 18:48

KJO TEME DO JU MESOJ PER ENTITETE DHE GJERA TE TJERA INTERESANTE

BLOODY MERI

KY ESHTE NJE SHPIRT I ZI QE E KANE VRARE POR EDHE PASI VDIQ AJO VAZHDONTE TE HAKMERREJ DUKE I VRARE ATA QE E THERRISNIN KJO LEGJENDE NJIHET EDHE NGA FEMIJET. DUKE E PRAKTIKUAR KETE NUK DO KENI ASGJE TE MIRE

THIRRJA

THIRRJA E BLOODY MERIT NDRYSHON NJE NGA KETO THIRRJE ESHTE KESHTU
DUKE NDEZUR NJE QIRI DHE DUKE SHKRUAR EMRIN E SAJ ME BUZKUQ NE PASQYRE DHE DUKE THENE EMRIN E SAJ

PASOJAT

PASOJAT E KESAJ THIRRJEJE JANE QE NE FUND AI QE E THERRET NUK DO JETOJ ME
JA NJE VIDEO QE E TREGON KETE
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Blak Devill prej 17.12.10 18:58

OUJIA BOARD

E KENI DEGJUAR KETE EMER SHUME SHPESH POR CFARE ESHTE KY MJET ESHTE PYETJA ???
OUIJA BOARD ESHTE NJE MJET QE PERDORET PER TE THIRRUR SHPIRTRAT POR JU KESHILLOJ MOS TA PROVONI OUIJA BOARD VEC TELASHE KA ME JU HAP

OUIJA BOARD LOJ APO RREZIK

KEMI DEGJUAR SE ME OUJIA BOARD THIRREN SHPIRTRAT POR SHUME E QUAJNE NJE LOJE KETE MJET POR MOS U NGATERRONI KY MJET NUK ESHTE NJE LOJE ESHTE NJE RREZIK OSE JETON OSE VDES.PER KETE JU MUND TE MOS E BESONI SE VDES POR KESHTU ESHTE .

NESE LUANI OUJIA DUHENI MBROJTUR ME NJE MROJTJE TE FUQISHME OUJIA ESHTE THJESHT NJE MJET QE I NGATERRON SHPIRTRAT DUKE SJELL SHPIRTIN E GABUAR OSE DUKE SJELL SHPIRTIN QE KERKOVE POR TE NEVRIKOSUR ATE NESE DIKUSH JU THOTE SE NESE SHPIRTRAT NUK SHFAQEN ATHRE JU TI SHANI ME MIRE MOS E BENI KJO DO JU SJELL TELASHE TE MEDAH

SI LOZET

OUIJA BOARD LOZET FARE THJESHT JU DUHET TE MENDONI SHPIRTIN QE DO THERRISNI DHE TE THONI KETO FJALE

UNE TE THERRA TY O SHPIRT

UNE TE THERRAS TY [EMRI I SHPIRTIT QE DO THERRISNI]


VREJTJE

KJO VREJTJE DO JETE PER TE GJITHE ATA QE I KEQ PERDORIN KETO INFORMACIONE

NJE VIDEO PER KETE THIRRJE

avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PAKT ME DJALLIN

Mesazh  Blak Devill prej 07.06.11 17:44

Ne nje shkolle te mesme ne California te Amerikes mes 850 nxenesve ishte dhe Jeremy nje vajze e cila per fat te keq kishte nje trup shum mbi pesh dhe ishte kjo arsyeja pse ajo ishte ber objekte talljesh dhe imitimesh ne te gjith shkollen.Nxenesit talleshin me ate kur bente palester madje dhe e filmonin dhe e shperndanin ne te tere shkollen .

Ky ishte argetim per te gjith nxenesit po jo per vajzen e cila vuante shume ndoshta dhe vet per faktin qe thirrej fat ball ose topi i shendosh.Te gjitha kto tallje dhe ofendime e shkaterruan emocionalishte jeremy-n derisa ajo vendosi te konsultohesh me nje shtrige e cila jetonte pak metra larg shtepise se saj .

Jeremy vete te shtriga dhe i rrefen cdo gje dhe i thote qe do bente cdo gje vetem qe te hakmerrej ndaj ksaj shkolle.Shtriga ose magjistarja i thote qe neqoftese ajo donte te hakmerrej ishte menyra e vetme qe ajo te fuste brenda shpirtit te saj frymen e demoneve ose te djallit dhe vajza e pranoi kte pa u menduar sepse dhimbja e talljeve ishte me e madhe sesa dhimbja qe ajo brenda vetes do kishte nje frym djalli.Magjistarja perfundon procesin e saj duke thirurr te gjith shpirtat e keq te futeshin brenda ksaj goce ,kur procesi mbaroi goca dukej tjeter njeri ,trupi ishte i njejte po fytyra e saj merte hijen e nje njeriu te keq.

Ajo shkoi ne shtepi dhe tere naten mendonte per planet e hakmarrjes por ajo qe mendonte nuk ishte ajo po vet Djajte brenda saj.

Te nesermen nxenesit hyne si cdo dite normalishte ne shkolle por ne oren e pushimit te gjith ngecen ne sallen e madhe te ngrenjes dyerte nuk hapeshin me derisa u shfaq fat ball-topi i shendosh por ksaj radhe nxenesit nuk filluan te qeshnin ose ta tallnin dukej sikur ishte dicka qe i ndalonte ata.

Thuhet se ate dite ne shkolle ishin masakruar para syve te te gjithve te gjitha vajzat me nje trup perfekt i cili ishte trupi qe enderrohej nga vet Jeremy dhe nxenesit e tjere pas ksaj masakre ishin perfshire ne nje gjendje harrese ,kur policia mberriti ne vendngjarje nuk gjeti gje tjeter vecse me gjakun e vajzave te masakruara ishte shkruajtur ne mur :topi i shendosh per her te pare ndjeu lumturi ne jete:dhe qe prej asaj dite vajza nuk u gjet asgjekundi
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ENGJEJ

Mesazh  Blak Devill prej 07.06.11 17:55

Kjo histori ka ndodhur vertete ... Ne nje fshat te vogel te Kosoves nje vajze e re behej nene per here te pare . Ajo ishte teper e lumtur per faktin qe do te lindte nje femij dhe gezimi i saj shprehej qarte .

Burri i saj ishte nje person i mrekullueshem, qe cdo femer do ta donte si personin qe deshiron te kaloj jeten . Kur femija lindi u zbulua nga mjeket qe ai kishte nevoje per shum perkushtim dhe kujdesje te vecante .

Kur femija arriti moshen 3 vjec shkon i afrohet nenes se tij dhe i thote qe ishte i semure . Nena e nenvlersoj kte gje dhe e merr te birin e perqafon . Pas disa minutash ajo largohet nga dhoma dhe kur kthehet gjen te birin e saj pa jete te shtrir tek dyshemeja . E tronditur fillon te qaj e te bertas me te madhe sa qe gjithe fshati perfundoj tek shtepia e saj .

Kaluan disa vite dhe nena e shkrete nuk pranonte te kishte serish femij te tjere . Bashkeshorti i saj ja mbush mendjen dhe pas disa kohesh ajo lind serisht nje djal te vogel dhe gezimi i saj rritet jasht mase . Kur djali mbushi 1 vjec nenes i shfaqet ne enderr djali i saj i pare .

Dhe ajo e tronditur nis duke qare . I biri e qeteson dhe i thote : " Mami ti e di qe te dua shum por un ketu ku jam ndihem shum i vetmuar prandaj une kam ardhur te te them qe dua te marr edhe vellackon tim te vogel me vete por sdua qe ti te merzitesh . Aty ku une jetoj tani eshte nje vend teper i bukur dhe une dua qe dikush te jete pran meje . "

Djali e perqafon te jemen dhe ajo zgjohet nga gjumi shikon foshnjen e saj te vogel i cili po flinte gjum i qete dhe ne boten e tij te bukur . Pas disa kohesh po afronte ditelindja e djalit te pare dhe nena ishte teper e stresuar ne ato dite .

Ne oren qe djali kishte lindur foshnja e vogel dha shpirt ne krahet e nenes se tij . E pikelluar nena qan e bertet gjer ne ate pike qe po kalonte ne cmendi .

Ne mbremje vone nena ndegjon zerin e dalit te saj qe i thote : " Mami te faleminderit shume, mos u merzit une dhe vellai im jemi te lumtur tashme . " Nena e shkrete qan dhe lotet qe po i dilnin ishin lot gezimi . Ajo nuk lindi me femije dhe jetoj pjesen e mbetur te jetes me bashkeshortin e saj .
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KUKUVAJKA

Mesazh  Blak Devill prej 09.06.11 16:16

Diku ne nje fshat jetonte nje grua me femijen e saj,dhe babain e saj...gjyshi e donte jashtzakonisht nipin e tij...por nje dit ai vdes...dhe pas vdekjes se tij,nat per nat te koka e nipit rrinte nje kukuvajke...pas 3 ditesh qe kukuvajka rrinte aty,mamaja e femijes vendosi ta ndiqte duke e goditur me shkop...por kukuvajka u kthye perseri dhe filloi te kendonte...gruaja u tremb shum...merr femijen dhe vete te nje hoxhe...dhe i tregon te gjithe historin e kukuvajkes...dhe hoxha i thot "KA VDEKUR NDONJE I AFERM KETO KOHE? -- GRUAJA I PERGJIGJET,KA VDEKUR BABAI IM...-- ATEHER KUKUVAJKA ESHTE SHPIRTI I BABAIT TEND..."dhe hoxha i thot qe te vej te varri i babait dhe te djegi shkurret rreth e rrotull varrit,qe te digjet dhe shpirti i babait...gruaja vete dhe djeg shkurret...dhe prej asaj dite kukuvajka nuk vajti me ne ate shtepi...
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KAROLINA

Mesazh  Blak Devill prej 09.06.11 16:22

CAROLINA TALLEJ GJITHMON ME 1 VAJZ NE SHKOLLEN E SAJ. AJO QUHEJ XHENI.NJE DITE PAS 1 AKSIDENTI TE TMERRSHEM CAROLINA VDIQ..XHENI NJE NAT ISHTE VETEM NE SHTEPI..AJO U ZGJUA NE MESNATE PER TE SHKUAR NE BANJO..KUR ZBRITI TEK SHKALLET DEGJOI ZHURMA NE KORRIDOR DHE NJE ZE TE EMBEL QE E THERRISTE: XHENI EJA KETU.. XHENI SHKOI DREJT ZERIT..NE KORRIDOR PA ATE CAROLINEN E LIGE QE DIKUR NUK E LINTE REHAT NE SHKOLLE..AJO ISHTE E VESHUR ME TE BARDHA..XHENI BERTITI DHE VRAPOI DREJT BANJOS..TEKSA VRAPONTE I RA TE FIKET NGA FRIKA..KUR U ZGJUA NE MENGJES PRINDERIT RRININ TE SHQETESUAR RRETH SHTRATIT TE SAJ..ATA THANE SE KISHTE ARDHUR NJE SHOQE NE SHTEPI DHE I KISHTE LENE NJE LETER..XHENI MORI LETREN DHE LEXOI: NUK KISHE PSE FRIKESOHESHE,DOJA VETEM TE TE KERKOJA FALJE PER GJITHCKA QE TE KAM BERE..PO E PAGUAJ TA DISH!!
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ENGJELL APO DJALL

Mesazh  Blak Devill prej 16.06.11 13:03

Kjo histori i ka ndodhur stergjyshes time kur ka qene femij, ne nje nga fshatrat e lumit te vlores. Kishte dite qe njerezit kishin pare dicka te cuditshme.

Gjate nates stergjyshja ime doli jashte ne oborr dhe ishte bashke me nenen e saj, ishte kohe darke, ajo pa nje zjarr te vogel qe levizte nga njeri vend ne tjtrin duke u zgjatur dhe levizte rreth nje meter dhe ndalonte prap.

Ato u tremben shume por kjo gje u ndodhi dhe disa njerezve te tjer dhe fshataret i thane priftit.

Erdhi ai dhe pyeti te gjithe njerezit e fshatit pasi foli me ta vendosen te shkonin ne varreza kontrolluan te gjithe varret dhe te njeri nga varret pane nje te hapur ai ishte varri i nje vajze qe kishte vdekur ne moshe te re, e hapen varrin dhe pane se trupi i saj nuk ishte prishur ishin mbledhur shume njerez dhe u habiten disa njerez thoshin eshte dreqi, ajo vajza e vdekur hapte syte dhe fillonte te ngrihesh, jo thoshte dikush tjter eshte engjell dhe vajza i mbyllte syte dhe shtrihesh prap.

Prifti vendosi te mernin vajguri dhe ta digjnin trupin ashtu beren dhe flaka qe levizte ne fshat nuk u pa me sot e kesaj dite vendi ku eshte varrosur vajza quhet varrvasha kjo histori eshte e vertet dhe kan qene shume njerez prezent.
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KURIMI ME MAGJI TE ZEZ

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 13:26

Njė pastor mė tregoi se gjithė anėtarėt e kishės ishin prekur nga okultizmi.Ai mė tregoi se njė vajzė 20 vjeēare ishte shėruar me magji. Vajzės i qe shkurtuar njėra kėmbė nga poliomiliti. E kishin mbajtur pėr njė kohė tė gjatė nė spital dhe pastaj e kishin nxjerrė si pa shpresė. Vajza dhe e ėma ishin shumė tė dėshpėruara.

Nė kėtė gjendje, ato i ishin drejtuar pėr ndihmė njė personi qė merrej me magji tė zezė. Ky burrė iu shiti njė rrėnjė bime helmuese (mandragorė) pėr afro 45 stėrlina.Vajza duhej tė kujdesej pėr kėtė rrėnjė, qė kishte njė formė disi tė ngjashme me atė tė njeriut,si pėr njė fėmijė. Duhej ta lante, ta ushqente e ta vinte pėr tė fjetur sikur tė ishte njeri.

Magjistari i tha vajzės qė njėkohėsisht tė lutej dhe tė pėrsėriste vazhdimisht psalme ose kėngė qė bėjnė fjalė pėr hakmarrje, t'i shkruante madje fjalėt dhe t'i vinte poshtė jastėkut.Pastaj i tha tė ngulte dy thikė nė mur pėrpara krevatit ku flinte dhe dy thikė tė tjera nėn jastėk. Ndonse kjo metodė kurimi ishte shumė e ēuditshme, rezultati ishte i dukshėm dhe vajza vuri re se kėmba filloi tė zgjatet derisa ajo u shėrua krejtėsisht.

Po pas kėsaj, vajza filloi tė ketė shqetėsime psiqike. Ajo vajti tek pastori i kishės sė saj, po ai nuk ishte nė gjendje ta ndihmonte. Vajza nuk ishte nė gjendje tė lutej. Kur i lidhte duart pėr t'u lutur, ato i shqiteshin.

Kur fillonte tė lexonte nė Bibėl, e sulmonin mendime blasfemuese. Duke pasur frikė se mos ēmendej, vajza i dha pastorit rrėnjėn e bimės si edhe njė hajmali qė i kish dhėnė magjistari, dhe filloi tė jetojė me frikėn se magjistari do tė hakmerrej dhe se kėmba e shėruar do tė shkurtohej pėrsėri.
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SHPIRTI I VAJZES SE VOGEL

Mesazh  Blak Devill prej 29.06.11 18:35

Kjo ngjarje ka ndodhur perpara disa kohesh dhe behet fjale per nje burre i cili jetonte ne nje shtepi te madhe me 7 femije(gruaja i kishte vdekur)!!!Burri fillon duke u ēmendur dhe i vret te gjithe femijet nje nga nje…Vajza me e vogel fshihet ne dollap dhe fillon te qaje…Burri e kap per flokesh dhe e nxjerr nga aty…E shtrin ne krevat dhe e qellon me pistolete 5 here!!!

Burri kapet nga policia dhe denohet me vdekje!!

Pas disa vitesh,nje familje shperngulen ne ate shtepi dhe njehere prinderit duhej te shkonin diku dhe keshtu paguan nje dado…Dadoja fillon tu tregoje atyre historine e vdekjes te femijeve dhe 2 femijet frikesohen per vdekje,perveq vajzes se vogel!!!Ajo thote me qetesi se ajo e dinte kete ngjarje sepse i kishte treguar vajza e vogel qe kishte vdekur ne dhomen ku tani rrinte vajza…!!!Vajza e vogel tha se ajo nuk te lendonte dhe ishte shume e sjellshme…Dadoja me kuriozitet ngjitet lart per ta pare vajzen e vdekur,kur papritur degjohet nje bertime…Femijet nuk dinin se ēfare te benin…Ata thirren policine dhe kur shkuan tek dera,ajo nuk hapej…E thyen me force dhe ne fillim nuk pane asgje…Kur hapen dollapin e shohin dadon e vdekur me nje shenim ku thuhej:”Nuk duhej te kishe ardhur ketu”!!!

Qe nga ajo dite,familja u shperngul per shkak se frikesoheshin se do kishin fatin e njejte dhe qe nga atehere ajo shtepi eshte e pabanuar!!!!
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

FEMIJET

Mesazh  Blak Devill prej 10.07.11 23:21

Shpirtrat e femijeve qe kujdesen per te gjallet

Ne nje vend ne amerike ndodhet nje rruge ku ne nje pike kalon mbi shinat e trenit,ne ate pike toka eshte me e ngritur se te dy kahet e saj duke krijuar nje mini koder te vogel.
Cudia aty eshte se po ta ndalosh makinen ne secilin krah te rruges dhe ta lesh ne afolio,makina fillon te hece vete ne drejtimin e kundert te pjerresise se rruges.

Pra ne vend qe te filloje te zbrese,ajo fillon te ngjitet.Shpjegimin e ketij fenomeni vendasit e lidhin me nje tragjedi te ndodhur ne ate pike disa vite me pare ku nje autobus shkolle i mbushur me femije te klasave fillore u perplas nga nje tren.

Per pasoje humben jeten te gjithe femijet qe ndodheshin brenda.Mendohet se jane shpirtrat e femijeve qe shtyjne makinat te kalojne rrugen per te mbrojtur kalimtaret.Per te hetuar vendin nje grup kerkuesish te paranormales shkuan ne vendngjarje dhe bene disa prova.

Ne njeren prej provave ata pudrosen pjesen e prapme te makines dhe e lane ne afolio.Makina filloi te ecte vete pa shofer brenda,kur kaloi rrugen dhe u ndal,kerkuesit zbuluan gjurme gishtash ne madhesine e nje dore femijesh na prapakolp.ne te gjitha rruget e qytetit ku ndodhi ngjarja kane marre emrat e femijeve te vdekur ne tragjedi.
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

CIFTI

Mesazh  Blak Devill prej 12.07.11 11:47

Nje cift kishin disa vite qe ishin njohur dhe ishin te dashuruar.Por vajza kishte dyshime se ai e tradhtonte.Vajza dita dites dyshonte akoma e me shume dhe ky dyshim po e cmendte .....

Njerzit e shikonin si te cmendur pasi ajo kishte tentuar te vriste nje here djalin qe donte.Nje dite ajo u zhduk pa lene gjurme,njerzit thoshin se ajo kishte vrare veten ne menyre teper tragjike.Djali pasi morri vesh lajmin u trishtua ,pasi ai dikur e donte por edhe u gezua pasi e kishte rrugen e lire te vazhdonte lidhjen me vajzen tjeter .

Kur kthehet ne shtepi gjen nje leter mbi tavolinen e tij te punes ,atje shkruhej .. "DO TE KTHEHEM PER TY " djali nuk arinte ta besonte pasi e dinte qe vajza kishte vdekur dhe mendoi se ishte vec nje loje e miqve te tij.E anash kaloi kete fakt.........por,...nje keto letra po perseriteshin per disa dite rrjesht .....nje dite kur po kthehej nga puna ndiente ne erresiren e temershme te pas mesnates nje hije qe e perndiqte, frymarrja e saj ndjehej po aq sa edhe rrahjet e zemres se djalit.AI NDIENTE FRIKE ,!!!!!!!

Por kur mberiti ne shtepi u ndje i sigurt dhe zemra gati sa nuk i pushoi , mendja i shkoi direkt tek letra ,valle ishte i njejti person qe per gjithe ato dite rresht i kishte derguar ato letra .Kur ai u qetesua dhe shkoi ne dhomen e tij por....degjoi disa hapa te lehte dhe ndjeu frymemarrjen e nje personi ....DHE JA .......HESHTJA U THYE NGA DISA FJALE "U KTHEVA PER TY ".Djali u tmerrua spo i besonte me vetes, levizte neper shtepi per te pare kush ishte ne shtepine e tij mos valle miqte ?!!!! JOOO.....Kur pa qe ne shtepi nuk kishte asnje njeri ai vendosi te qetesohej pak dhe te bente nje banjo .

Kur hyn ne banjo shikon ne cdo cep te tualetit shenime dhe qirinj te ndezur ..degjon te njejten pershperitje dhe ndjeu jo vetem tani me frymarrjen por edhe nje dore te ftohte ne supin e tij ..djali u friksua kur kthehet te shikoje kush ishte por,,,,,,,,,nuk pa asgje ..por...kur ben disa hapa "misteri" ishte perballe tij..."nje vajze"as me pak e as me shume se e dashura e tij e tradhtuar!!!

Ajo ishte perballe tij dhe e pa me syte e saj bojeqielli dhe i buzeqeshi ,djali spo i besonte syve dhe ia ktheu buzeqeshjen ....por vajza fillon te qaj dhe syte i ndryshuan ngjyre ,zjarri i urrejtjes i pushtoi syte dhe me nje thike,ajo ngriti doren lehte dhe thiken e saj te mprehte ia nguli djalit drejt e ne zemer .vajza i tha ...u ktheva ....PER TY ..dhe ne krahun e zemres ajo shkruan TRADHETAR ...ATY VAJZA U ZHDUK NE ERRESIREN THERRESE TE NATES ...per policine mbeti mister por per njerzit ishte nje hakmarrje nga vajza e tradhtuar .
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Vizitor prej 12.07.11 23:38

Kjo ngjarje ka ndodhur perpara disa kohesh dhe behet fjale per nje burre i cili jetonte ne nje shtepi te madhe me 7 femije(gruaja i kishte vdekur)!!!Burri fillon duke u ēmendur dhe i vret te gjithe femijet nje nga nje…Vajza me e vogel fshihet ne dollap dhe fillon te qaje…Burri e kap per flokesh dhe e nxjerr nga aty…E shtrin ne krevat dhe e qellon me pistolete 5 here!!!

Burri kapet nga policia dhe denohet me vdekje!!

Pas disa vitesh,nje familje shperngulen ne ate shtepi dhe njehere prinderit duhej te shkonin diku dhe keshtu paguan nje dado…Dadoja fillon tu tregoje atyre historine e vdekjes te femijeve dhe 2 femijet frikesohen per vdekje,perveq vajzes se vogel!!!Ajo thote me qetesi se ajo e dinte kete ngjarje sepse i kishte treguar vajza e vogel qe kishte vdekur ne dhomen ku tani rrinte vajza…!!!Vajza e vogel tha se ajo nuk te lendonte dhe ishte shume e sjellshme…Dadoja me kuriozitet ngjitet lart per ta pare vajzen e vdekur,kur papritur degjohet nje bertime…Femijet nuk dinin se ēfare te benin…Ata thirren policine dhe kur shkuan tek dera,ajo nuk hapej…E thyen me force dhe ne fillim nuk pane asgje…Kur hapen dollapin e shohin dadon e vdekur me nje shenim ku thuhej:”Nuk duhej te kishe ardhur ketu”!!!

Qe nga ajo dite,familja u shperngul per shkak se frikesoheshin se do kishin fatin e njejte dhe qe nga atehere ajo shtepi eshte e pabanuar!!!


Kjo histori eshte e vertet sepse kam pare dhe filmin
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Cimi Elezi prej 12.07.11 23:41

Se ke pare filmin sdo te thote se eshte e vertete.
avatar
Cimi Elezi

212


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Vizitor prej 12.07.11 23:44

cimi elezi shkruajti:Se ke pare filmin sdo te thote se eshte e vertete.Mendimi yt Cimi
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Cimi Elezi prej 12.07.11 23:48

aferdita1 shkruajti:Mendimi yt Cimi
Natyrisht mendimi im eshte.Por edhe une e kam pare ate film.
avatar
Cimi Elezi

212


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Muhamed Zllanoga prej 13.07.11 0:03

aferdita1 shkruajti:

Mendimi yt Cimi


pajtohem edhe un me cimin, nese e ke pa ne film zdo me thon qe osht e vertet,...nuk ka ndonje fakt qe mem bind qe osht e vertet,.. thjesht nuk i besoj FANTAZMAVE.

Muhamed Zllanoga

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Takimi qe do i sillte vdekjen

Mesazh  Blak Devill prej 30.07.11 15:37

Nje nate vajza me emrin Jen po qendronte ne PC-ne e saj dhe nderkohe dikush i shkruan, ajo nuk e njihte ate kontakt ne msn, asnjehere nuk kishte folur me ate person.Ai vazhdon ti flase vajzes dhe nderkohe i thoshte qe do i pelqente shume biseda me te etj etj.Ditet ne vijim vajza vazhdon bisedat me te panjohurin dhe sa me shume qe kalonte koha asaj i pelqente biseda me te.Pas nje muaji ata dalin bashke dhe pas dy ditesh vajza e fton ate ne shtepine e saj.Djali e pranon ftesen dhe shkon ne shtepine e vajzes.Pasi darkojne ne shtepine e vajzes duke qene prezent dhe familja e saj ata vendosin qe te shkojne ne dhomen e kompjuterit.Ata qendrojne aty rreth nje ore.Nje moment vajza i thote atij qe mund te hynte ne komp sepse ajo do shkonte te bente nje dush, dhe djali pranon me kenaqesi.Djali qendron pak kohe ne kompjuterin e vajzes deri sa ajo del nga banjo dhe pastaj i thote asaj qe tani ishte ralla e tij qe ta ftonte ndonje nate ne shtepine e tij.Vajza i thote qe do pranonte me kenaqesi por qe nuk e njihte akoma mire dhe nuk dinte asgje per te.Dmth nuk dinte cfare bente me cilet jetonte etj etj.Djali i thote vajzes qe do njihemi dhe qe njohja jone do jete aq interesante saqe ti nuk do mendosh te njohesh asnje djale tjeter, dhe largohet nga shtepia e saj.Kuptohet qe femrat jane kurioze te dine gjithcka dhe ne kete rast kurioziteti i vajzes ishte fati qe ajo te ishte akoma sot e gjalle.Ajo kishte te instaluar ne kompjuterin e saj nje program qe mbante te shenuar cdo gje buton qe klikohej ne tastieren e kompjuterit te saj, pra ajo mund te hapte dhe msn-ne e qe djali kishte hapur pak me pare.Kurioziteti per te shikuar nese djali fliste edhe me te tjera ben vajzen qe ta hapte msn-ne e tij duke zbuluar nje tmerr te vertete.Djali kishte ne listen e msn-se tij 26 kontakte te gjitha vajza.Kater nga vajzat poshte emrit te tyre kishin te vendosur statusin "dead" ne rubriken e djalit.Ajo trembet shume pasi shikon kete gje dhe i tregon kete histori te vellait.Ai vendos qe te interesohej per kete qeshtje.Te nesermen djali e fton serish vajzen qe te dilnin por vajza refuzon duke i thene qe ishte e zene.Pasi vellai i vajzes i kishte bere nje padi ne polici , pas 10 ditesh policia vendos qe te bente nje kontroll ne shtepine e djalit pasi kishte 6 muaj qe numri i njerzve te humbur ishte rritur.Ata kontrollojne ne shtepine e djalit 29 vjec dhe gjejne trupat e kater vajzave te humbura 6 muajt e kaluar.Trupat e vajzave te gjetura nga policia ishin gjysem te coptuara pasi ai ishte kanibal dhe hante mishin e tyre.Ky person qe vetem njeri nuk mund te quhet i ftonte vajzat per tju shtruar atyre darken e fundit te jetes se tyre qe me pas te beheshin darka e tij.Pasi merr vesh vajza bie ne depresion dhe gjeja e pare qe do donte te bente ishte te shkonte ne dhomen e saj te merrte kompjuterin dhe ta hidhte ne koshin e plehrave.
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  urimG prej 18.08.11 13:39

histori interesante :p..
per ti ndegjuar para gjumit..
avatar
urimG

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  mehanja prej 18.08.11 15:16

blak devill shkruajti:Nje nate vajza me emrin Jen po qendronte ne PC-ne e saj dhe nderkohe dikush i shkruan, ajo nuk e njihte ate kontakt ne msn, asnjehere nuk kishte folur me ate person.Ai vazhdon ti flase vajzes dhe nderkohe i thoshte qe do i pelqente shume biseda me te etj etj.Ditet ne vijim vajza vazhdon bisedat me te panjohurin dhe sa me shume qe kalonte koha asaj i pelqente biseda me te.Pas nje muaji ata dalin bashke dhe pas dy ditesh vajza e fton ate ne shtepine e saj.Djali e pranon ftesen dhe shkon ne shtepine e vajzes.Pasi darkojne ne shtepine e vajzes duke qene prezent dhe familja e saj ata vendosin qe te shkojne ne dhomen e kompjuterit.Ata qendrojne aty rreth nje ore.Nje moment vajza i thote atij qe mund te hynte ne komp sepse ajo do shkonte te bente nje dush, dhe djali pranon me kenaqesi.Djali qendron pak kohe ne kompjuterin e vajzes deri sa ajo del nga banjo dhe pastaj i thote asaj qe tani ishte ralla e tij qe ta ftonte ndonje nate ne shtepine e tij.Vajza i thote qe do pranonte me kenaqesi por qe nuk e njihte akoma mire dhe nuk dinte asgje per te.Dmth nuk dinte cfare bente me cilet jetonte etj etj.Djali i thote vajzes qe do njihemi dhe qe njohja jone do jete aq interesante saqe ti nuk do mendosh te njohesh asnje djale tjeter, dhe largohet nga shtepia e saj.Kuptohet qe femrat jane kurioze te dine gjithcka dhe ne kete rast kurioziteti i vajzes ishte fati qe ajo te ishte akoma sot e gjalle.Ajo kishte te instaluar ne kompjuterin e saj nje program qe mbante te shenuar cdo gje buton qe klikohej ne tastieren e kompjuterit te saj, pra ajo mund te hapte dhe msn-ne e qe djali kishte hapur pak me pare.Kurioziteti per te shikuar nese djali fliste edhe me te tjera ben vajzen qe ta hapte msn-ne e tij duke zbuluar nje tmerr te vertete.Djali kishte ne listen e msn-se tij 26 kontakte te gjitha vajza.Kater nga vajzat poshte emrit te tyre kishin te vendosur statusin "dead" ne rubriken e djalit.Ajo trembet shume pasi shikon kete gje dhe i tregon kete histori te vellait.Ai vendos qe te interesohej per kete qeshtje.Te nesermen djali e fton serish vajzen qe te dilnin por vajza refuzon duke i thene qe ishte e zene.Pasi vellai i vajzes i kishte bere nje padi ne polici , pas 10 ditesh policia vendos qe te bente nje kontroll ne shtepine e djalit pasi kishte 6 muaj qe numri i njerzve te humbur ishte rritur.Ata kontrollojne ne shtepine e djalit 29 vjec dhe gjejne trupat e kater vajzave te humbura 6 muajt e kaluar.Trupat e vajzave te gjetura nga policia ishin gjysem te coptuara pasi ai ishte kanibal dhe hante mishin e tyre.Ky person qe vetem njeri nuk mund te quhet i ftonte vajzat per tju shtruar atyre darken e fundit te jetes se tyre qe me pas te beheshin darka e tij.Pasi merr vesh vajza bie ne depresion dhe gjeja e pare qe do donte te bente ishte te shkonte ne dhomen e saj te merrte kompjuterin dhe ta hidhte ne koshin e plehrave.

E tmerrshme...Me rendesi kjo vajza paska shpetuar....e pra nuk duhet besuar askujt...
avatar
mehanja

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 18.08.11 23:04

mehanja shkruajti:
blak devill shkruajti:Nje nate vajza me emrin Jen po qendronte ne PC-ne e saj dhe nderkohe dikush i shkruan, ajo nuk e njihte ate kontakt ne msn, asnjehere nuk kishte folur me ate person.Ai vazhdon ti flase vajzes dhe nderkohe i thoshte qe do i pelqente shume biseda me te etj etj.Ditet ne vijim vajza vazhdon bisedat me te panjohurin dhe sa me shume qe kalonte koha asaj i pelqente biseda me te.Pas nje muaji ata dalin bashke dhe pas dy ditesh vajza e fton ate ne shtepine e saj.Djali e pranon ftesen dhe shkon ne shtepine e vajzes.Pasi darkojne ne shtepine e vajzes duke qene prezent dhe familja e saj ata vendosin qe te shkojne ne dhomen e kompjuterit.Ata qendrojne aty rreth nje ore.Nje moment vajza i thote atij qe mund te hynte ne komp sepse ajo do shkonte te bente nje dush, dhe djali pranon me kenaqesi.Djali qendron pak kohe ne kompjuterin e vajzes deri sa ajo del nga banjo dhe pastaj i thote asaj qe tani ishte ralla e tij qe ta ftonte ndonje nate ne shtepine e tij.Vajza i thote qe do pranonte me kenaqesi por qe nuk e njihte akoma mire dhe nuk dinte asgje per te.Dmth nuk dinte cfare bente me cilet jetonte etj etj.Djali i thote vajzes qe do njihemi dhe qe njohja jone do jete aq interesante saqe ti nuk do mendosh te njohesh asnje djale tjeter, dhe largohet nga shtepia e saj.Kuptohet qe femrat jane kurioze te dine gjithcka dhe ne kete rast kurioziteti i vajzes ishte fati qe ajo te ishte akoma sot e gjalle.Ajo kishte te instaluar ne kompjuterin e saj nje program qe mbante te shenuar cdo gje buton qe klikohej ne tastieren e kompjuterit te saj, pra ajo mund te hapte dhe msn-ne e qe djali kishte hapur pak me pare.Kurioziteti per te shikuar nese djali fliste edhe me te tjera ben vajzen qe ta hapte msn-ne e tij duke zbuluar nje tmerr te vertete.Djali kishte ne listen e msn-se tij 26 kontakte te gjitha vajza.Kater nga vajzat poshte emrit te tyre kishin te vendosur statusin "dead" ne rubriken e djalit.Ajo trembet shume pasi shikon kete gje dhe i tregon kete histori te vellait.Ai vendos qe te interesohej per kete qeshtje.Te nesermen djali e fton serish vajzen qe te dilnin por vajza refuzon duke i thene qe ishte e zene.Pasi vellai i vajzes i kishte bere nje padi ne polici , pas 10 ditesh policia vendos qe te bente nje kontroll ne shtepine e djalit pasi kishte 6 muaj qe numri i njerzve te humbur ishte rritur.Ata kontrollojne ne shtepine e djalit 29 vjec dhe gjejne trupat e kater vajzave te humbura 6 muajt e kaluar.Trupat e vajzave te gjetura nga policia ishin gjysem te coptuara pasi ai ishte kanibal dhe hante mishin e tyre.Ky person qe vetem njeri nuk mund te quhet i ftonte vajzat per tju shtruar atyre darken e fundit te jetes se tyre qe me pas te beheshin darka e tij.Pasi merr vesh vajza bie ne depresion dhe gjeja e pare qe do donte te bente ishte te shkonte ne dhomen e saj te merrte kompjuterin dhe ta hidhte ne koshin e plehrave.

E tmerrshme...Me rendesi kjo vajza paska shpetuar....e pra nuk duhet besuar askujt...


Uf sa u tremba ! Shyqyr qe ka qelluar vajza e zgjuar se ndryshe do perfundonte.... ne pjatat e darkave te djalit.Ja ketyre kushtoju rendesi
avatar
Dimitrov Xhunga

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Cimi Elezi prej 18.08.11 23:16

Lene rehat o dimitrov se do na ngelet pa gjum.
avatar
Cimi Elezi

212


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Jetmira prej 19.09.13 15:57

avatar
Jetmira

624


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Jetmira prej 19.09.13 15:58

Teme shume interesante, qe me ngacmon gjithmone. I kam pare me frike ngahere keto lloj rrefimesh te pleqve, por para ca kohesh m'u desh te perktheja ne italisht nje film dokumentar kushtuar Baba Sherifit, nje prej krereve te larte te bektashizmit ne Shqiperi. Me eshte fiksuar ne mendje nje pasazh i filmit, kur baba sherifi i vogel fare, kishte aftesine te levizte sendet me ane te forces se mendimit, ose dhe momenti qe kishte pare ne enderr nje baba tjeter, qe i therriste se tashme kish ardhur koha qe te nisnin rrugetimin e tyre shpirteror.

Baba Sherifi tregon nje histori tjeter per Baba Selimin e Teqese se Zallit ne Gjirokaster. Gjate kohes se luftes, Bule Naipi dhe Persefoni Kokedhima qene strehuar ne teqe, per t'iu fshehur gjermaneve. Ata paten kontrolluar gjithe teqene dhe ne dhomen ku ishin vajzat, nuk kishin pare asgje, pervec nje burri veshur ne te bardha, qe leshonte drite.

Edhe Mehmet Shehu i pat kerkuar ndihme baba Sherifit, asokohe i burgosur, qe t'i sheronte te vellane nga cmenduria.

Dhe ajo qe me habit me teper eshte se dervishet dhe baballaret flasin me keto entitete te bere prej drite. Ate jave qe u mora me kete filmin, por dhe jave te tera me pas, isha si ne ajer, ndjeja sikur dicka me fshikte herepashere, sikur s'isha asnjehere vetem, dhe shpirterisht ndjehesha cuditerisht si e permbushur, sikur ajo qe po beja te ishte ndonje mrekulli, por nese tani e kujtoj me frike, ne ato momente me dukej sikur dhe puna me behej me e lehte, dhe me thene te drejten ishte goxha e veshtire te perktheje termat, shprehjet e ndryshme frazeologjike shqipe, apo simboliken e parabolat e bektashizmit ne italisht. Por eshte nje nga gjerat qe me ka dhene me teper kenaqesi ne fund. Ndoshta me kane ndihmuar engjejt? S'e di, por di qe ua kam friken, ama. smiley
avatar
Jetmira

624


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Hagel prej 14.10.15 0:06

Ke$ha shkruajti:Teme shume interesante, qe me ngacmon gjithmone. I kam pare me frike ngahere keto lloj rrefimesh te pleqve, por para ca kohesh m'u desh te perktheja ne italisht nje film dokumentar kushtuar Baba Sherifit, nje prej krereve te larte te bektashizmit ne Shqiperi. Me eshte fiksuar ne mendje nje pasazh i filmit, kur baba sherifi i vogel fare, kishte aftesine te levizte sendet me ane te forces se mendimit, ose dhe momenti qe kishte pare ne enderr nje baba tjeter, qe i therriste se tashme kish ardhur koha qe te nisnin rrugetimin e tyre shpirteror.

Baba Sherifi tregon nje histori tjeter per Baba Selimin e Teqese se Zallit ne Gjirokaster. Gjate kohes se luftes, Bule Naipi dhe Persefoni Kokedhima qene strehuar ne teqe, per t'iu fshehur gjermaneve. Ata paten kontrolluar gjithe teqene dhe ne dhomen ku ishin vajzat, nuk kishin pare asgje, pervec nje burri veshur ne te bardha, qe leshonte drite.

Edhe Mehmet Shehu i pat kerkuar  ndihme baba Sherifit, asokohe i burgosur, qe t'i sheronte te vellane nga cmenduria.

Dhe ajo qe me habit me teper eshte se dervishet dhe baballaret flasin me keto entitete te bere prej drite. Ate jave qe u mora me kete filmin, por dhe jave te tera me pas, isha si ne ajer, ndjeja sikur dicka me fshikte herepashere, sikur s'isha asnjehere vetem, dhe shpirterisht ndjehesha cuditerisht si e permbushur, sikur ajo qe po beja te ishte ndonje mrekulli, por nese tani e kujtoj me frike, ne ato momente me dukej sikur dhe puna me behej me e lehte, dhe me thene te drejten ishte goxha e veshtire te perktheje termat, shprehjet e ndryshme frazeologjike shqipe, apo simboliken e parabolat e bektashizmit ne italisht. Por eshte nje nga gjerat qe me ka dhene me teper kenaqesi ne fund. Ndoshta me kane ndihmuar engjejt? S'e di, por di qe ua kam friken, ama. smiley


Aftesite e baba Sherifit i ka cdo njeri por i kane te fjetura dhe do shume mund e pune per t'i zgjuar.
Zakonisht keta njerez nga masat e zakonshme quhen te shenjte.
avatar
Hagel

94


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Entitete

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi