Shpjegimi i endrres suaj - 2

Faqja 2 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

era

Mesazh  erlisja prej 24.12.10 12:48

pershendetje kamdy endera te cilat jan: enderrojs sikur isha ne shtepin time ku desh te shkoja dikund kepucet mi kishte humbur motra dhe nuk i gjejsha edhe pse i kerkoja me ngulm edhe pse shikojsha kepuc tjera prap kerkojsha qato se me kishte humbur nuk i gjeta ne enderr.
kerse qka don me tha te enderrosh fiq sikur njehe ngrendesha fiq pastaj pash qe ishte te krymur e husha dhe ja dhash motres. kaq ishte faliminderit,.

erlisja

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 24.12.10 14:43

klementina shkruajti:mirdita dhe pershendetje
enderroj mbrem sikur isha duke ndejtur ne shtepi ku pa pritur filloj trupi te me mbushet me krimba te vegjel dhe te bardh njeher u duken si krimba pastaj filluan te leshoj siku penje teposht por mua filluan te me shumohen ne duar po thuaj per gjdo sekond mu rritshin dhe me delshi pastaj vllau tha te qojn te mjeki poe pas pak nuk pash asnje shenj nuk di ashkova te mjeki por pastaj pash lekuren shum te bardh por edhe trupi ku shikojsha mir u duke dhe pstaj pash edhe gjinjet dhe u dukshin bukur
.qka do te thot te shikosh veten lakuriq edhe pse je duke lujtur nje film humor dhe njeher nuk ke marrre pastaj kur i tregon gjinjet dhe gjyksin pastaj i mbulon sheh dike te njofshm.faliminderitper kohen tuaj.

Krimbat pėrfaqėsojnė dobėsi, degradim, ndyrėsi dhe negativitet tė pėrgjithshėm. Ju keni njė opinion shumė tė ulėt pėr veten. Kjo lidhet edhe me vetė-respektin apo imazhin tuaj. Mbulimi i trupit me krimba tregon mendimet tua qė dikush rreth jush ėshtė duke pėrfituar nga ju. Dukja bukur dhe lėkura e bardhė paraqesin njė rrugėzgjidhje nga njė situatė dhe drejtimin nga zbulimi i disa sekreteve tuaja qė nuk janė tė pėrshtatshme dhe nuk do tė kishe dėshirė qė tė tjerėt tė dinin pėr to.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 24.12.10 14:47

lenusche shkruajti:Pershendetje mbrem ka par enderr sikur kisha nje pistolet ne dor dhe doja ta vrisja burrin e motres qfar do te thot te kesh pistolet sho shum shpesh se me ndjekur ca njerz te me vrasin dhe shum shpesh kam pistoleta ne dor ....edhe pse ne jeten reale kurr nuk kam par pistolet vetem permes Tv ju lutem em tregon sa me shpeit
Me respekt
Lenna

Pistoleta simbolizon agresion, zemėrim dhe rrezik potencial. Ju mund t;i merrni ēėshtjet me pasiviteti, agresivitet, autoritet ose varėsi. Pėrndryshe njė armė nė gjendje tė mirė mund tė thotė edhe pushtet.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 24.12.10 14:55

mario shkruajti:Cfare do te thote kur ne enderr shikon nje akrep ngjyre bezhe qe vjen verdall poshte shtepise te shtruar me moket,,,,asnjeri se kap dhe ne enderr dihet qe nese ai te pickon ti vdes...ne fund kur un vete shume afer deres se shpis per te dale dhe per te shpetuar nga akrepi ai nxjerr mbi moketin thumbin dhe un vdes,,,aty zgjohem.....
ju lutem me shpjegoni endrren....dicka qe ka ndodhur ne jeten reale,,,,2 dit para se te shihja endrren kam marr nje kotele 2 muajshe qe esht shum lozonjare dhe vjen verdall ne shpin tone....

Akrepi paraqet njė situatė tė dhimbshme ose lėnduese nė jetėn reale. Akrepi ėshtė edhe simbol i ndjenjave shkatėrruese, vėrejtjeve thumbuese, fjalėve tė hidhura dhe mendimeve negative tė drejtuara nga ju. Meqė vdisni kjo nė shumė raste tregon edhe rilindje duke larguar negativitet e duke lėn vend pėr diēka tė re.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 24.12.10 15:02

erlisja shkruajti:pershendetje kamdy endera te cilat jan: enderrojs sikur isha ne shtepin time ku desh te shkoja dikund kepucet mi kishte humbur motra dhe nuk i gjejsha edhe pse i kerkoja me ngulm edhe pse shikojsha kepuc tjera prap kerkojsha qato se me kishte humbur nuk i gjeta ne enderr.
kerse qka don me tha te enderrosh fiq sikur njehe ngrendesha fiq pastaj pash qe ishte te krymur e husha dhe ja dhash motres. kaq ishte faliminderit,.

Nė pėrgjithėsi, kėpucėt pėrfaqėsojnė qasjen tuaj pėr jetėn. Mbathja e kėpucėve tregon se ju jeni tė bazuar ose me kėmbė nė tokė. Kjo gjithashtu pėrfaqėson bindjet tuaja ne lidhje me besimet. Nėse humbni kėpucėt, kjo tregon se ju jeni nė kėrkim tė identitetit tuaj dhe gjetjes sė vetes. Pėr tė martuarit nuk ėshtė e lavdueshme tė shohin ėndrra sikur humbin apo i shesin kėpucėt, ngase kjo ka tė bėj me partnerin.

Ngrėnia e fiqve paraqet njė kthesė pozitive tė ngjarjeve nė jetėn tuaj. Fiqt e krimbur tregojnė pėr pengesa dhe probleme tė vogla qė do tė hasni.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  innamagica prej 25.12.10 20:49

mund te me thoni se cfare do te thot ne ne enderr sikur te ndjek nje mace e vogel qe kerkon vetem te jet afer teje, kerkkon ngrohtesi ne kuptimin dashuri. un ju shmangja por ajo me dilte perball dhe ndonje her me gerricte leht. gjithshtu kam par nje enderr tjeter sikur i hoqa dikujt nje te afermit tim qe vuan nga kanceri, mu be sikur ndodhesha ne nje sall operacioni dhe un me doren time e futa brenda trupit te tij dhe i hoqa ate semundje duke ja marr jo plotesisht ate mase kanceri, por i ngeli vetem pak, dhe sikur po ju perthante, me pas ate mase e hodha

innamagica

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  mehanja prej 26.12.10 13:33

kam par ne enderrr duke gjuajtur kripe drejt qiellit dhe yjet binin ne toke vec disa yje mbeten ne qiell qka eshte kioo thnx per mirkuptim

mehanja

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

floraaaaa

Mesazh  florije prej 26.12.10 23:22

pershendetje per te gjith dhe Urime Festat te gjithve dhe ju uroj nje dit te mir,dhe a kish pas mundsi mem tregu qka dmth me pa enderr sikur isha tu pastu gota ka i fshih dy gota mu thyn ne dor per mes,po as nuk u lendova as sen qao

florije

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

heyyyy

Mesazh  KDLvegA(999-F) prej 29.12.10 17:55

kam pare nji enderr me buburrec ca do me thene ??

KDLvegA(999-F)

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 29.12.10 20:37

innamagica shkruajti:mund te me thoni se cfare do te thot ne ne enderr sikur te ndjek nje mace e vogel qe kerkon vetem te jet afer teje, kerkkon ngrohtesi ne kuptimin dashuri. un ju shmangja por ajo me dilte perball dhe ndonje her me gerricte leht. gjithshtu kam par nje enderr tjeter sikur i hoqa dikujt nje te afermit tim qe vuan nga kanceri, mu be sikur ndodhesha ne nje sall operacioni dhe un me doren time e futa brenda trupit te tij dhe i hoqa ate semundje duke ja marr jo plotesisht ate mase kanceri, por i ngeli vetem pak, dhe sikur po ju perthante, me pas ate mase e hodha

Macja ne enderr paraqet njė frymė tė pavarur, seksualitetin femėror, krijimtarinė, dhe fuqi. Ajo gjithashtu paraqet fat tė keq dhe njė femėr, e cila kėrkon tė afrohet me ju, por jo me qėllime tė pastėrta.
Largimi i njė sėmundje tė dikujt paraqet pėrballjen me njė situatė tė thellė nė jetėn reale, ku ju duhet tė gjeni forcėn dhe tė shfrytėzoni aftėsinė tuaj pėr tė menjanuar pengesat.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 29.12.10 20:45

mehanja shkruajti:kam par ne enderrr duke gjuajtur kripe drejt qiellit dhe yjet binin ne toke vec disa yje mbeten ne qiell qka eshte kioo thnx per mirkuptim

Kripa pėrfaqėson njė shpėrthim tė ri nė jetėn tuaj tė zgjuar. Ju jeni duke pėrjetuar rritje vlerash personale dhe njė kuptim mė tė lartė tė gjallėrisė dhe energjisė. Nga ana tjetėr, kripa simbolizon sigurinė, tė vėrtetėn, dhe pėrkushtimin.
Yjet nė ėndėrr simbolizojnė sukses, aspirata apo ideale tė larta. Ju jeni duke e lėnė njė vendim nė duart e fatit.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 29.12.10 20:46

florije shkruajti: pershendetje per te gjith dhe Urime Festat te gjithve dhe ju uroj nje dit te mir,dhe a kish pas mundsi mem tregu qka dmth me pa enderr sikur isha tu pastu gota ka i fshih dy gota mu thyn ne dor per mes,po as nuk u lendova as sen qao

Thyerja e gotave nėnkupton zhgėnjimet dhe ndryshimet negative nė jetėn tuaj. Njė marrėdhėnie apo situatė ka ardhur nė njė fund tė papritur dhe tė parakohshėm. Por meqė nuk jeni lėnduar, domethėnia negative zbutet pak.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 29.12.10 20:48

KDLvegA(999-F) shkruajti:kam pare nji enderr me buburrec ca do me thene ??

Buburrecat nė ėndėrr paraqesin njė aspekt tė padėshirueshėm tė vetes me tė cilin duhet tė pėrballeni.
Nė anėn tjetėr ata paraqesin kėmbėngulje dhe jetė tė gjatė.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  KKK prej 29.12.10 23:13

Kam pare 1 enderr, sikur ne shtepi me kishte hyre nje mi kanalesh dhe u fut tek dollapi i rrobave te vellait.
Faleminderit!
avatar
KKK

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kleme

Mesazh  klementina prej 30.12.10 10:20

pershendetje dhe urime viti i ri per shum mote,gezime ,lumturi ju paqi te gjith antaret eketi furumi.
avatar
klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

JU LUTEM TE MA SPJEGONI KETE ENDERREN

Mesazh  TheMasonse prej 30.12.10 22:16

E kam pare nje ender te quditshme :
Isha duke ndenjur me disa miq kur papritur ne tel me thirri nje shok i ime qe rri shume me te dhe kame shume plane me te.Ai me tha te dal ne rruge dhe ta pres se eshte duke ardhur me veture per te me marrur mua.Une dola ne rruge dhe derisa prisja ne nje veture tjeter ishin te ndaluar disa shoke te vllaut tim dhe me shikonin e qeshin.Un i pershendeta dhe vazhdova ta pritja shokun tim por kur erdhi vetura e shokut un u habita sepse u ndal para meje per te me marrur por ne te nuk ishte shoku im por babai dhe nena e tij. Ne realitet babai i tij per momentin gjendet ne burg.Ateher un desha te hypja ne veture nga trutuari por mu duk sikur isha ne nje grope dhe menxi u fut ne veture.
Ju lutem ma shpjegoni kete enderr se u bera merak.FLM
avatar
TheMasonse

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kam pare ne enderr zotin...

Mesazh  borakaci@yahoo.com prej 31.12.10 21:02

Pershendetje .Une jam vajza qe kisha pare ne enderr zotin.Por nuk e perfundova endrren time pasi nuk mu kujtua e gjitha dh po perfitoj nga rasti zua u them.
Pasi kisha biseduar me zotin mu shfaq stergjyshja ime e vdekur te cilen une nuk e kam njohur asnjehere.Ajo mu shfaq me rroba te bardha.Une i thashe se kush ishte dhe ajo mu pergjigj se isha stergjyshja e saj dhe se gjithmone ishte me familjen tone dmth na mbronte gjithmone.Pastaj me dha disa gure jeshile dhe me tha qe keto gure duhet ti vendosesh tek disa varre.Dhe une ne menyre shume te shpejte i vendosa sh ne menyre shume te shpejte u gjenda ne banjen e shtepise sime.Dhe atje mu shfaq nje plak qe me pare kishte qene hoxhe duke mu drejtuar me fjalen (bija ime ).Ai me tha qe te thosha nje deshire dhe se do te me behej e vertete.Une e mendova deshiren dhe ai me pas u largua nga dritarja e banjes.Jam shume kurioze te di se cfare eshte domethenia e kesaj enderre kaq te gjate dhe kaq te cuditshme..Shume faleminderit.....

borakaci@yahoo.com

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kam pare nje enderr te cuditshme..

Mesazh  CrazyGirl prej 31.12.10 21:28

Prsh...desha tiu them qe kam pare nje enderr vertete te cuditshme,sikur isha ne fshat me familjen time,dhe binte nje shi i tmerrshem..Ne ishim ne makine,por zbritem perpara nje udhekryqi...Une u bera qull sepse binte shi me rrembese,kr ne moment aty,erdhi nje plake,dhe filloi te me thoshte se duhej ti degjoja prinderit,duhej te behesha vajze e mire,etj,etj,Cfare do te thote kjo ju lutem?...flm..Ju pershendes...:)
avatar
CrazyGirl

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje!!!

Mesazh  mario prej 01.01.11 19:33

Kam pare nje enderr sikur nje ish pedagogu im i cili eshte i ri ne mosh, me vodhi disa leke. Shuma e vjedhur ishte shume e vogel por me sakte nuk mi vodhi por ma hodhi ne nje llogari qe po beja me te ne oborrin e shkolles. me pas un e ndjekja per ti folur dhe ai me shpetoi
Gezuar 2011!!!
avatar
mario

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 01.01.11 20:39

KKK shkruajti:Kam pare 1 enderr, sikur ne shtepi me kishte hyre nje mi kanalesh dhe u fut tek dollapi i rrobave te vellait.
Faleminderit!

Minjtė zakonisht paraqesin shqetėsimet tė cilat ju brejnė. Ata jane simbol i gjėrave tė vogla, tė cilat ju irritojnė ose frikėra te vogla qė ju thajnė energjinė! Minjtė gjithashtu parashikojnė tė kaloi ai disa pėrvoja tė pakėndshme me njerėz tė tjerė, ose njė konflikt me dikė.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 01.01.11 20:53

TheMasonse shkruajti:E kam pare nje ender te quditshme :
Isha duke ndenjur me disa miq kur papritur ne tel me thirri nje shok i ime qe rri shume me te dhe kame shume plane me te.Ai me tha te dal ne rruge dhe ta pres se eshte duke ardhur me veture per te me marrur mua.Une dola ne rruge dhe derisa prisja ne nje veture tjeter ishin te ndaluar disa shoke te vllaut tim dhe me shikonin e qeshin.Un i pershendeta dhe vazhdova ta pritja shokun tim por kur erdhi vetura e shokut un u habita sepse u ndal para meje per te me marrur por ne te nuk ishte shoku im por babai dhe nena e tij. Ne realitet babai i tij per momentin gjendet ne burg.Ateher un desha te hypja ne veture nga trutuari por mu duk sikur isha ne nje grope dhe menxi u fut ne veture.
Ju lutem ma shpjegoni kete enderr se u bera merak.FLM

Biseda telefonike me shokun tregon se jeni nė pritje tė njė kontakti me rėndėsi ose jeni duke pritur njė lajm. Ti del dhe pret tė vi ai tė tė marrė, pritja paraqet frikėn nga njė situatė apo veprim i panjohur. Kėsaj i shtohet edhe qeshja e atyre djemėve qė paraqet pafuqi dhe bindjen se dikush po punon kundėr jush. Nė anėn tjetėr nė vend tė shokut, paraqiten prindėrit e tij dhe tė ndihmojnė tė hysh nė veturė e tė dalėsh nga gropa, kjo ju sugjeron qė para se tė bėni diēka tė kėshilloheni edhe me dikėnd dhe tė siguroheni qė jeni duke bėrė mė tė miren.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 01.01.11 21:06

borakaci@yahoo.com shkruajti:Pershendetje .Une jam vajza qe kisha pare ne enderr zotin.Por nuk e perfundova endrren time pasi nuk mu kujtua e gjitha dh po perfitoj nga rasti zua u them.
Pasi kisha biseduar me zotin mu shfaq stergjyshja ime e vdekur te cilen une nuk e kam njohur asnjehere.Ajo mu shfaq me rroba te bardha.Une i thashe se kush ishte dhe ajo mu pergjigj se isha stergjyshja e saj dhe se gjithmone ishte me familjen tone dmth na mbronte gjithmone.Pastaj me dha disa gure jeshile dhe me tha qe keto gure duhet ti vendosesh tek disa varre.Dhe une ne menyre shume te shpejte i vendosa sh ne menyre shume te shpejte u gjenda ne banjen e shtepise sime.Dhe atje mu shfaq nje plak qe me pare kishte qene hoxhe duke mu drejtuar me fjalen (bija ime ).Ai me tha qe te thosha nje deshire dhe se do te me behej e vertete.Une e mendova deshiren dhe ai me pas u largua nga dritarja e banjes.Jam shume kurioze te di se cfare eshte domethenia e kesaj enderre kaq te gjate dhe kaq te cuditshme..Shume faleminderit.....

Stėrgjyshja, e cila tė jep gurtė e gjelbėr paraqet forcėn, jetėn e gjatė, qėndrueshmėrinė dhe besnikėrinė. Poashtu ajo paraqet edhe menēurinė, urtėsinė dhe diturinė, e cila gjendet brenda jush. Vendosja e gurėve nė varre paraqet negativitet, dobėsi, por edhe njė fillim tė ri. Tė gjendurit nė banjo tregon pėr ndjenjat dhe nevojėn qė keni pėr ta lehtėsuar veten nga disa ngarkesa dhe qendrime tė caktuara. Plaku qė ka qenė hoxhė, paraqet disa mėsime jetėsore, tė cilat do t'ju mundėsojnė t'i realizoni tė gjitha ėndrrat tuaja.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 01.01.11 21:18

CrazyGirl shkruajti:Prsh...desha tiu them qe kam pare nje enderr vertete te cuditshme,sikur isha ne fshat me familjen time,dhe binte nje shi i tmerrshem..Ne ishim ne makine,por zbritem perpara nje udhekryqi...Une u bera qull sepse binte shi me rrembese,kr ne moment aty,erdhi nje plake,dhe filloi te me thoshte se duhej ti degjoja prinderit,duhej te behesha vajze e mire,etj,etj,Cfare do te thote kjo ju lutem?...flm..Ju pershendes...:)

Tė lagurit nga shiu paraqet pastrim nga problemet dhe hallet. Shiu gjithashtu ėshtė simbol i pjellorisė, rinovimit, faljes, mirėsisė dhe lehtėsimit. Tė gjendurit para njė udhėkryqi tregon njė vendim tė rėndėsishėm qė ju duhet tė merrni. Kjo paraqet edhe arritjen nė njė pikė, ku keni disa mundėsi qė duhet t'i peshoni mirė. Ēdo opcion do t'ju ēojė nė destinacion tė ndryshėm. Plaka mund tė jetė figurė tipike e dikujt qė ju ofron udhėzime tė disa problemeve tė pėrditshme.
Plakat pėrfaqėsojnė urtėsi dhe pjekuri. Paraqiten nė ėndrrat tona nė kohėt e konfuzionit dhe mungesės sė drejtimit, ose kur kemi nevojė pėr konsultim dhe pėr tė na ndihmuar nė marrjen e vendimeve.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 01.01.11 21:36

mario shkruajti:Kam pare nje enderr sikur nje ish pedagogu im i cili eshte i ri ne mosh, me vodhi disa leke. Shuma e vjedhur ishte shume e vogel por me sakte nuk mi vodhi por ma hodhi ne nje llogari qe po beja me te ne oborrin e shkolles. me pas un e ndjekja per ti folur dhe ai me shpetoi
Gezuar 2011!!!

Vjedhja e diēkasė apo mashtrimi nė llogaritje tregon se duhet t'i vlersoni me kujdes zgjedhjet tuaja. Kjo paraqet edhe njė shqetėsim tė vogėl dhe humbje energjie.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  TheMasonse prej 01.01.11 22:05

E Nderuar Shume mire ma spjegove te gjitha qe kam pritur at shokun dhe ne vend te tije kan ardhur prinderit e tij te me marrin me veture.Por a do te thote ndonje gje qe ai prindi i shokut qe erdhi te me marre me veture gjendet ne burg ???
avatar
TheMasonse

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enderr

Mesazh  beki prej 02.01.11 14:40

kam pare ne enderr 2 here nje shokun tim qe tani nuk i flas me sikur lozja me top.ndersa para disa ditesh pashe 2 here ne enderr nje cun tjetr..te lutemmm ma shpjego se cdo tet thote kjo

beki

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 02.01.11 16:25

TheMasonse shkruajti:E Nderuar Shume mire ma spjegove te gjitha qe kam pritur at shokun dhe ne vend te tije kan ardhur prinderit e tij te me marrin me veture.Por a do te thote ndonje gje qe ai prindi i shokut qe erdhi te me marre me veture gjendet ne burg ???

Endrra lidhet me jetėn tuaj. Nėse ai nė realitet ėshtė nė burg, ndėrsa nė ėndėrr e ke parė tė lirė, kjo lidhet me ndryshimet qė duhet tė bėsh dhe me pengesat qė duhet t'i kalosh. Dhe pėr t'i kaluar ato pengesa duhet tė kesh edhe dikėnd qė tė 'drejtoi' nė njė farė mėnyre. Rruga tė cilėn e bėn paraqet rrugėn e jetės suaj, por meqė nuk e drejtoni ju veturėn, kjo paraqet rolin pasiv qė keni nė jetė. Juve ju duhen kėshilla, por duhet tė veproni edhe vetė.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 02.01.11 16:33

beki shkruajti:kam pare ne enderr 2 here nje shokun tim qe tani nuk i flas me sikur lozja me top.ndersa para disa ditesh pashe 2 here ne enderr nje cun tjetr..te lutemmm ma shpjego se cdo tet thote kjo

Tė luajturit me top me njė ish shok tregon dėshirėn tuaj qė gjėrat tė shkojnė mirė dhe lehtė. Topi poashtu paraqet plotėsi dhe tėrėsi.
Ēuni tjetėr ėshtė njė sinjal se ka ardhur koha qė tė filloni tė veproni mė me maturi dhe pjekuri.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  mehanja prej 02.01.11 17:27

kam pare ne anderr tre zogj(shpez) te tret ishin me krahe te hapur edhe ashtu qendronin te tre zogjet sikur ishin te ngrir nuk leviznin fare vetem krahet i mbanin ashtu hapur te ngrir pervec njerit i cili levizte syte nganjhere ashtu disi por ju lutem qka dmth kio
avatar
mehanja

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MIREMBREMA . . . GEZUAR FESTAT

Mesazh  fjori tota prej 02.01.11 17:32

pershendetje eliza.... kam pare nje enderr sikur djali qe un pelqej po fliste me disa njerez te fisit tim(kushurira kushurinj)rreth planifikimit ton familjar...pastaj erdhi dhe me tha mua qe : sonte ne dark do ta provojm serish..sepse na duhet se sben nje beb(por nuk e baj mend ne ishim te martuar apo jo)
un i thash:sigurisht qe do ta kemi nje por kjo do te ndoshe pas 1 viti,2 ose 3,ose ndoshta dhe pas 6muajsh..skemi pse te nxitojm!
kaq... a mund te ma tregosh kuptimin...flm dhe klm
avatar
fjori tota

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

era

Mesazh  erlisja prej 04.01.11 11:47

pershendetje jam era deshta te shkuaj per nje enderr :enderroja sikur motra insistojke qe une te bej dashuri me gjyshi gjyshi osht i vdekur para 20 viteve nuk di abera dashuri ajo.faliminderit per kohen tuaj.
avatar
erlisja

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shoh nje enderr ne te cilen pres floket..

Mesazh  CrazyGirl prej 04.01.11 18:29

Pershendetje...Desha te dije prgj e endrres time..Shoh ne enderr prej 2 ditesh,sikur jam para pasqyres,dhe pres flokete e mi,baluket...I shoh ne pasqyre,dhe nk me plq...Pendohem teresisht qe i kam prere..Cdo te thote kjo?flm..:)
avatar
CrazyGirl

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 04.01.11 18:48

mehanja shkruajti:kam pare ne anderr tre zogj(shpez) te tret ishin me krahe te hapur edhe ashtu qendronin te tre zogjet sikur ishin te ngrir nuk leviznin fare vetem krahet i mbanin ashtu hapur te ngrir pervec njerit i cili levizte syte nganjhere ashtu disi por ju lutem qka dmth kio

Zogjtė nė ėndrrėn tuaj paraqet planet, aspiratat dhe shpresat tuaja, tė cilat kanė mbetur vetėm skica apo vetėm nė mendimet tuaja. Zogjtė e ngrirė paraqesin edhe mungesėn e tė kuptuarit tė disa ēėshtjeve.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 04.01.11 22:02

fjori tota shkruajti:pershendetje eliza.... kam pare nje enderr sikur djali qe un pelqej po fliste me disa njerez te fisit tim(kushurira kushurinj)rreth planifikimit ton familjar...pastaj erdhi dhe me tha mua qe : sonte ne dark do ta provojm serish..sepse na duhet se sben nje beb(por nuk e baj mend ne ishim te martuar apo jo)
un i thash:sigurisht qe do ta kemi nje por kjo do te ndoshe pas 1 viti,2 ose 3,ose ndoshta dhe pas 6muajsh..skemi pse te nxitojm!
kaq... a mund te ma tregosh kuptimin...flm dhe klm

Kur thua "djali qė unė pėlqej" po mė bėn tė mendoj se s'ke lidhje me tė, nėse ėshtė kėshtu ėndrra paraqet dėshirėn tuaj pėr plotsim dhe mungesėn e simpatisė nė jetėn tuaj. Ndoshta mund tė jeni emocionalisht tė largėt, por mendimi pėr tė krijuar familje e pėr tė pasur fėmijė tregon njė fazė tė re tė jetės.
Nėse keni lidhje kjo paraqet njė aspekt tė ri tė lidhjes suaj, nė pėrgjithėsi nėse jeni nė lidhje paraqet favore.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ENDERRA

Mesazh  DIELL prej 05.01.11 2:40

E KAM PAR NE ENDERR NJE VAJZE QE KURR PER TE NUK KAM MENDUAR EDHE PSE E KAM NJOFTE E KAM PAR KINSE ISHA DUKE ECUR RRUGES DHE NJE HER E PERSHENDETA DHE FILLOVA TE ECI PASTAJ U NDALA DHE E THIRRA EDHE U NDAL DHE E PUTHA NE BUZ EDHE I THASH TE DUA
avatar
DIELL

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  ari_aurora prej 05.01.11 20:48

PERSHENDETJE ! KAM PARE NE ENDERR 4 QIRINJ TE KUQ TE NDEZUR . CFARE KUPTIMI KANE JU LUTEM ?
avatar
ari_aurora

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hanife

Mesazh  llaptop prej 07.01.11 22:25

e kam pa nje enderr, kam qen ne kafe me shoqen e ngusht, djalin qe e simpatizoj dhe shoket e tij..shoqja ime tha per mua qe un di gjdo gje per djem, vetem duhet ti shikoj njeher, me pas un fillova the tregoja e qfar tipa jan ata, dhe ja qelloja. qfare kuptimi ka ju lutem me tregoni ?

llaptop

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pyetje-Pergjigje mbi endrat

Mesazh  brixhi-brisilda prej 08.01.11 10:56

Do isha e gezuar po te merrja pergjigjen e enderrave te mija.I shikoj po thuajse njelloj.Ka nje muaj qe familja me ka ndare nga i dashuri pa desiren time e tani e shikoj sikur cdo nate me refuzon e me ka harruar.........
avatar
brixhi-brisilda

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kanita

Mesazh  Kanita prej 09.01.11 18:52

tung ju lutem me tregoni
pash nje enderr duke ndrequr nje frizur kurse nje dit perpara pash motren time duke ndrequr nje frizur ju lurtem me tregoni tungg ju faliminderit
avatar
Kanita

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

te pish duhan dhe te hash hudra...

Mesazh  XINA prej 11.01.11 9:07

te lutem me spjego qka dmth te shohesh veten ne ender sikur pio pija duhan dhe isha ne shtepine time me nje shoqe e me pas degjova qe po vijne prinderit e mij dhe fillova te ha hudra per ta larguar aromen e duhanit...

XINA

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Mim. prej 11.01.11 22:10

Elizza a munesh me tregu qfar d.m.th. ka nese shef anderr qe eshte ndar nje qift mirepo ska shume kohe qe jon martuar.?
avatar
Mim.

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Gaxhai prej 12.01.11 19:36

Cfare do te thote kur sheh ne enderr qe te bien dhembet?
avatar
Gaxhai

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enderrat

Mesazh  aferja malaj prej 12.01.11 21:38

pershendetje kam pare ne enderr gjelbrim me drunje ku me von te gjithe drunjet u mbuluan me lule me ngjyre te kuqe
avatar
aferja malaj

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 13.01.11 12:57

erlisja shkruajti:pershendetje jam era deshta te shkuaj per nje enderr :enderroja sikur motra insistojke qe une te bej dashuri me gjyshi gjyshi osht i vdekur para 20 viteve nuk di abera dashuri ajo.faliminderit per kohen tuaj.

Kėrkesa e motrės tėnde pėr tė bėrė dashuri me gjyshin e vdekur paraqet ndikimin negativ qė kanė tė tjerėt nė ju si dhe varėsinė tuaj. Mund tė gjendeni edhe para njė zgjedhje delikate dhe tė keni humbje tė vogla materiale.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 13.01.11 13:08

CrazyGirl shkruajti:Pershendetje...Desha te dije prgj e endrres time..Shoh ne enderr prej 2 ditesh,sikur jam para pasqyres,dhe pres flokete e mi,baluket...I shoh ne pasqyre,dhe nk me plq...Pendohem teresisht qe i kam prere..Cdo te thote kjo?flm..:)

Flokėt nė shumicėn e rasteve paraqesin gjendjen e vetėvlerėsimit. Prerja e tyre dhe mos pėlqimi lidhen me zhgėnjime dhe me humbje nė fuqi.. Pamja qė shihni nė pasqyrė lidhet me mendimet, qėndrimet dhe me vlerat qė ju i jepni vetes. Ju duhet t'i ristrukturoni mendimet, t'i eliminoni mendimet dhe zakonet e padėshiruara.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 13.01.11 13:15

DIELL shkruajti:E KAM PAR NE ENDERR NJE VAJZE QE KURR PER TE NUK KAM MENDUAR EDHE PSE E KAM NJOFTE E KAM PAR KINSE ISHA DUKE ECUR RRUGES DHE NJE HER E PERSHENDETA DHE FILLOVA TE ECI PASTAJ U NDALA DHE E THIRRA EDHE U NDAL DHE E PUTHA NE BUZ EDHE I THASH TE DUA

Rruga qė bėn me vajzėn paraqet drejtimin e jetės suaj. Vajza paraqet natyrėn tuaj tė gjallė, tė pafajshme dhe tė pastėr. Kjo lidhet edhe me brengat tuaja, por meqė nė fund ju i shprehni dashurinė asaj dhe e puthni, ėndrra merrė kuptim pozitiv; sukses, kėnaqėsi, mirėsi dhe harmoni.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 13.01.11 13:25

ari_aurora shkruajti:PERSHENDETJE ! KAM PARE NE ENDERR 4 QIRINJ TE KUQ TE NDEZUR . CFARE KUPTIMI KANE JU LUTEM ?

Qirinjtė e kuq simbolizojnė njė marrdhėnie intime dhe romantike. Ju mund tė mos i jepni njė rast dikujt pėr tė pasur njė marrėdhėnie tė qėndrueshme, dhe ta hedhni poshtė atė pėrpara se ta njihni dhe t'i dini vlerat e personit tjetėr (Kjo vlen nėse jeni e lirė). Pėrndryshe qirinjtė e ndezur paraqesin fat tė mirė dhe shpresa tė vogla, por tė qėndrueshme. Kjo paraqet edhe njė fazė tė rehatisė nė jetėn tuaj. Numri i qirinjėve paraqet stabilitet, kufizime fizike, punė tė rėnda dhe gjėrat tokėsore.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 13.01.11 13:38

llaptop shkruajti:e kam pa nje enderr, kam qen ne kafe me shoqen e ngusht, djalin qe e simpatizoj dhe shoket e tij..shoqja ime tha per mua qe un di gjdo gje per djem, vetem duhet ti shikoj njeher, me pas un fillova the tregoja e qfar tipa jan ata, dhe ja qelloja. qfare kuptimi ka ju lutem me tregoni ?

Qėndrimi nė kafene me shoqėri paraqet dėshirėn tuaj pėr tu larguar nga streset e pėrditshme dhe tė jeni nė njė ambient gazmor, nė tė cilin ju do tė jeni nė qendėr tė vėmendjes. Fjalėt e shoqes se ju dini gjithēka pėr djem, paraqesin vetėbesimin tuaj, vetėrespektin dhe vlerat qė ju ja jepni vetes.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 13.01.11 13:50

brixhi-brisilda shkruajti:Do isha e gezuar po te merrja pergjigjen e enderrave te mija.I shikoj po thuajse njelloj.Ka nje muaj qe familja me ka ndare nga i dashuri pa desiren time e tani e shikoj sikur cdo nate me refuzon e me ka harruar.........

Eshtė normale tė shihen ėndrra tė tilla pas ndarjes, sidomos kur ndarja ndodhė pa dėshirėn tuaj. Zakonisht janė reflektim i ndjenjave tė frikės nga harrimi dhe refuzimi. Ju po kaloni nė njė fazė tė rėnd tė jetės dhe ėshtė e vėshtirė tė pranohet ideja e pėrfundimit tė marrėdhėnies. Refuzimi paraqet mohim, ndėrsa harrimi - shqetėsim.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  edra prej 14.01.11 11:27

PERSHENDETJE
MBREME KAM PARE NJE ENDERR SIKUR ISHA ME PUSHIME ME FAMILJEN TIME DIKU SI NE PLAZH NUK E KAM SHUME TE QARTE ,DHE KUR DOJA TE SHKOJA NE SHTEPI ME BEHET SI NJE PALLAT I ZYMTE DHE TEK HYRJA E PALLATIT ME DILNIN PARA 2 MERIMANGA TE ZEZA TE MEDHAJA ME RRJETEN NGA PAS NE NJE FARE MENYRE NUK ME LEJONIN TE HYJA BRENDA DHE POTHUAJSE NE CDO KAT KISHTE 2 TE TILLA DHE RRJETA E BARDHE E TYRE E TRASHE NUK ME LEJONTE TE HYJA NE PALLAT PRA NE SHTEPI ,JU LUTEM ME KTHENI NJE PERGJIJGE SE JAM PAKSA NE MERAK
avatar
edra

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gabrieli

Mesazh  Angel Eyes prej 15.01.11 12:31

pershendetje. A mundeni te me tregoni kete enderr. kam pare enderr isha duke i krehur floket kur pa pritmas me rane shum morra te zi te vegjel por une i kam mbytur te gjith por une nuk e dija se kam pasur aq shume morra. me tha nusja e vellaut ti nuk e ke ditur se ke pasur kaq shum (morra)
avatar
Angel Eyes

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Invictus prej 16.01.11 3:47

me falni pasi nuk patet mundesi te jepni pergjigjje ne pyetjen e pare do ju lusja te me jepnit nje pergjigjje tani pasi kam pare nje enderr tjeter,pashe nje vajze qe kam dashur te jem me te/dhe ka dashur te jete me mua por lidhja jone nuk u realizua per disa arsyeje,ajo kishte nje te aferm te semure te quajtur itachi une e pyeta nese mund te shkojme diku bashke ajo thot me me rendesi eshte shendeti i itachit. si e shpjegoni kete? ju lutem me ktheni pergjigjje.

Invictus

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enderr

Mesazh  klementina prej 16.01.11 11:41

pershendetje po te shkruaj per enderr te nje shoqje :enderrojke sikur ishte duke shkuar ne qytet por ne dor mbante qader sepse ishte duke ra shi ,por aty pari u shenderruar nga nje djal i cili pasi shkoj i hudhi uj ne shpin kjo e shikoj por nuk foli vetem vazhdoj rrugen(shpjegim shoqja ka ofert ngaky djal por kjo po e refuzon ate djalin nuk pajtohet per tu feju qka don me than enderra ne fjal a pranohet refuzimi i saj).
kurse enderra tjeter osht e imja; kisha dhurat nga motra dy pal kepuc ku njeherit mu perzin kepucet sepse njera me bishin taman por nuk e gjejsha tjetren dhe pastaj e gjeta por i mbatha ne kemb dhe me bishin taman ishin te bukura dhe te pershttshme dhe palen e kepucave te jera te cilat ishin me te mdha i lash nuk i mora.
kaq ishte faliminderit per kohen tuaj.
avatar
klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 16.01.11 16:18

Kanita shkruajti:tung ju lutem me tregoni
pash nje enderr duke ndrequr nje frizur kurse nje dit perpara pash motren time duke ndrequr nje frizur ju lurtem me tregoni tungg ju faliminderit

Rregullimi i flokėve tregon se ju jeni duke u vlerėsuar nė njė ide tė re, koncept, opinion apo mėnyrė tė menduarit. Nėse jeni ndjerė mirė dhe jeni dukur bukur nė ėndėrr kjo paraqet vetėvlersim, vetėbesim dhe vetėrespekt. E njėjta vlen edhe pėr motrėn.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 16.01.11 16:32

XINA shkruajti:te lutem me spjego qka dmth te shohesh veten ne ender sikur pio pija duhan dhe isha ne shtepine time me nje shoqe e me pas degjova qe po vijne prinderit e mij dhe fillova te ha hudra per ta larguar aromen e duhanit...

Nėse nė realitet nuk pini duhan, pirja e tij tregon pėrpjekjen pėr ta mbrojtur veten dhe tė tjerėt. Ju duhet t'i analizoni veprimet tuaja, tė cilat mund tė ndikojnė negativisht nė shėndetin tuaj dhe tė tjerėve.
Ngrėnia e hudhrės paraqet qėndrimin praktik dhe ndjeshmėrinė tuaj. Nė anėn tjetėr, hudhra paraqet shqetsim, pikėllim dhe fjalė jo tė mira.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 16.01.11 16:38

Mim. shkruajti:Elizza a munesh me tregu qfar d.m.th. ka nese shef anderr qe eshte ndar nje qift mirepo ska shume kohe qe jon martuar.?

Ndarja tregon se marrėdhėnia e tyre ėshtė duke lėvizur nė njė nivel tjetėr. Nė njė mėnyrė, kjo ėshtė njė fund pėr diēka. Nė tė njėjtėn kohė, ajo ėshtė fillimi i diēkaje tė re ose mė tė mirė. Ėshtė e rėndėsishme tė kujtojmė se ndarja nuk ėshtė shenjė se diēka shkon keq nė jetėn e tyre.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 16.01.11 16:44

Gaxhai shkruajti:Cfare do te thote kur sheh ne enderr qe te bien dhembet?

Rėnia e dhėmbėve lidhet me fatkeqėsi, sėmundje, humbje, aksidente dhe pėrgjithėsisht ndryshime tė pakėndshme. Domethėnia negative zbutet nė pėrpjestim me dhimbjen e tyre gjatė rėnies.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 16.01.11 16:49

aferja malaj shkruajti:pershendetje kam pare ne enderr gjelbrim me drunje ku me von te gjithe drunjet u mbuluan me lule me ngjyre te kuqe

Dunjtė me lule tė kuqe dhe gjelbrimi paraqesin shpresat e reja, dėshirat, rritjen, energjinė, njohuritė dhe jetėn. Kjo gjithashtu nėnkupton, mbrojtjen, forcėn dhe stabilitetin. Ju jeni pėrqėndruar nė zhvillimin e vetės dhe individualitetin tėnd.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 16.01.11 17:03

edra shkruajti:PERSHENDETJE
MBREME KAM PARE NJE ENDERR SIKUR ISHA ME PUSHIME ME FAMILJEN TIME DIKU SI NE PLAZH NUK E KAM SHUME TE QARTE ,DHE KUR DOJA TE SHKOJA NE SHTEPI ME BEHET SI NJE PALLAT I ZYMTE DHE TEK HYRJA E PALLATIT ME DILNIN PARA 2 MERIMANGA TE ZEZA TE MEDHAJA ME RRJETEN NGA PAS NE NJE FARE MENYRE NUK ME LEJONIN TE HYJA BRENDA DHE POTHUAJSE NE CDO KAT KISHTE 2 TE TILLA DHE RRJETA E BARDHE E TYRE E TRASHE NUK ME LEJONTE TE HYJA NE PALLAT PRA NE SHTEPI ,JU LUTEM ME KTHENI NJE PERGJIJGE SE JAM PAKSA NE MERAK

Ju ndodheni para njė tranzicioni ndėrmjet fizikes dhe shpirtėrores. Plazhi paraqet takimin e dy niveleve tė mendjes. Pallati paraqet ngritjen dhe gatishmėrinė tuaj pėr tė shfrytėzuar potencialin tuaj tė plotė. Merimangat janė simbol i ngatrresės, kontrollit, fuqisė dhe krijimtarisė. Ato tregojnė se ju ndjeheni si njė e huaj nė disa situata. Mermimanga gjithqashtu ėshtė simbolike e fuqisė femėrore, si dhe ndjenjėn e tė qenit e ngatėrruar nė njė situatė apo marrėdhėnie.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi