Shpjegimi i endrres suaj - 2

Faqja 71 e 97 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 84 ... 97  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 27.03.11 15:53

mehanja shkruajti:kam pa ne enderr veten time sikur ndodhesha ne nje vend dhe ishte dite vere bente shume vape,isha e veshur me rroba te veres dhe papritmas filloi te binte nje bore shume shume e madhe bente shummmm ftoht sikur binte akull dhe ne at moment sikur me ngriu mua edhe pse mundohesha te ikja dhe te strehohesha ne ndonje vend prap nuk mundja sepse binte shum bore saqe me ndalte dhe frymen nuk mund tlevizja fare dhe me ngriu kurse sikur ne nje vend tjeter kishte vdekur nje njeri po nga ky ftoft shpresoj me keni kuptuar klm

Ndryshimi i motit nėnkupton gjendjen mendore dhe emocionale. Vera paraqet shpresat dhe lumturinė, pastaj tė ftohtit, akulli dhe bora paraqesin derpresion dhe trishtim. Vapa paraqet energjinė krijuese, produktivitetin, sikletin dhe pastėrtinė. Rėnia e akullit paraqet dobėsi, ngurtėsim emocional, paqėndrueshmėri, ngecje me tė cilėn nuk mund tė pėrballeni.
Ju duhet tė keni kujdes dhe ėshtė e rėndėsishme ta mbani gjallė shpresėn dhe mendimet pozitive.

Elizza

1083

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  ludovigtarot prej 27.03.11 20:09

cfare eshte kur shikon ne enderr te jesh krah i djathte i kryeministrit???
ne nje enderr tjeter pashe qe shoqerova nje shoqe time ne banke dhe ajo me merrte keshilla mua dhe bankiereve,,,,rezultati final humbi nje sasi lekesh shume te vogel???ju lutem me shpjegoni 2 endrrat

ludovigtarot

33

ummm:O:O

Mesazh  bleryssweet prej 27.03.11 21:56

T'lutem adm me shpjego pak ket enderr..
pash ender ISH te dashurin edhe pse jemi ndar un ende e dua dhe me mundojn shum endrrat me te... pash sikur ishim me nje klas(NE REALITET JEMI SHUM LARG NJERI-TJETRIT) dhe posa aj mu afrua dhe deshi te me flas.. un reagova dhe i thash zhduku nga jeta ime..sdua te te shoh e ksi gjerash.:(:(:( qa po thott??

bleryssweet

11

Mesazh  VangjushCerepi prej 28.03.11 10:52

pershendetje te lutem nje shpjegim...ndodhesha ne nje ambient te panjohur nuk e di pse por me kujtohet sh qarte qe me rane te fiket..me permenden njerez te familjes duke me qetesuar ,,,eshte normale te fiktit me thoshte motra.!!!u riperserit enderrra perseri me gjendje te fikti ,,por ajo gjendje ishte vertet relaks per mua...aq sa ime motre me thoshte mjaft me rri zgjuar me ne,,mjaft fjete+++pyesete cfarte te terheq ne gjendje tranzi ?te lutem pergjigje ...rrofsh eliza.

VangjushCerepi

12

Pershendetje!

Mesazh  Ana Lila prej 28.03.11 19:13

Do doja shpjegimin per endrren e meposhtme ju lutem:
Kam enderruar sikur nje zjarr bie ne nje vend larg dhe ky zjarr prek dhe fushen afer shpis time, perball pallatit tim. Zjarri shuhet pa djegur cdo gje, dhe me shuarjen e zjarrit te madh ne fakt, nje zjarr epik ne pamje, nje pluhur i lehte ngrihet nga toka ne ajer i shoqeruar me lule bardh e verdh, shum te bukura.
ME vone une duke dal bregu detit dhe aty shoh nje shites ambulant me rosa shume ngjyreshe, une i afrohem njeres qe kishte dhe nje kuror engjellore mbi koke, dhe kurora e saj vjen ne koken time,Me pas kjo kuror pas pak sekondash merret nga kjo rose me ngjyra teper te ndezura.
Ju faleminderit...
Duke pritur per nje shpjegim sa me te shpejt.

Ana Lila

1

pershendetje

Mesazh  klementina prej 29.03.11 8:17

kam enderruar duke ngren pjepne qka don me than.
faliminderit

klementina

48

prsh elizaa

Mesazh  ajnur prej 29.03.11 11:54

kam enderuar si kur ishte nje tollovi te axha im kishte do vajza te panjohura un isha ne ballkon duke varur nje rollke te bardh dhe isha duke ngeren cokollat sa e mbarova at cokollat me haeshte edhe tjeter dhe fillova qe te kerkoj?

ajnur

24

Tung

Mesazh  Dard prej 29.03.11 15:05

Kam pare enderr kinse isha ne lufte dhe i fejuari im ishte veshur si ushtar, dhe ne nje shitore ushqimore tre persona nga mrena vriteshin njerez ne rrug ,dhe i fejuari im ishte ndalur para asaj shitores une me ze te lart e therrisja qe te iknim por ai nuk vinte dhe une fillova te vrapoj e vetme kur e ktheva koken mbrapa trupi tij te merrte flake dhe ne nje mal isha vetum dhe vetem ecja,

Dard

4

Mesazh  Elizza prej 29.03.11 18:21

ludovigtarot shkruajti:cfare eshte kur shikon ne enderr te jesh krah i djathte i kryeministrit???
ne nje enderr tjeter pashe qe shoqerova nje shoqe time ne banke dhe ajo me merrte keshilla mua dhe bankiereve,,,,rezultati final humbi nje sasi lekesh shume te vogel???ju lutem me shpjegoni 2 endrrat

Kryeministri ka kuptimin e pushtetit, autoritetit dhe kontrollit. Tė jesh krahu i djathtė i tij lidhet me aspektet e vetės. Ta keni parasysh edhe sjellet tuaja dhe fjalėt apo ndjenjat qė keni pasur gjatė ėndrrimit.
Shoqja paraqet aspekte tė vetes, tė cilat kanė nevojė tė merren parasysh, bankieret dhe ju i jepni kėshilla, tė cilat lidhen me informacionet ose njohuritė e gabuara qė keni nė lidhje me diēka, si dhe gjendje jashtė kontrolli. Humbja e njė sasie tė vogėl parash paraqet pakėnaqėsi tė pėrkohshme, mungesė energjie ose pengesa nė njė ēėshtje. Vlen tė rishikosh planet.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Mesazh  Elizza prej 29.03.11 18:42

bleryssweet shkruajti:T'lutem adm me shpjego pak ket enderr..
pash ender ISH te dashurin edhe pse jemi ndar un ende e dua dhe me mundojn shum endrrat me te... pash sikur ishim me nje klas(NE REALITET JEMI SHUM LARG NJERI-TJETRIT) dhe posa aj mu afrua dhe deshi te me flas.. un reagova dhe i thash zhduku nga jeta ime..sdua te te shoh e ksi gjerash.:(:(:( qa po thott??

Ish i dashuri ende ėshtė nė vetėdijėn dhe ndėrdijen tėnde. Kushtoji pak vėmendje mendimeve qė ke pėr tė. Qartėsoji ato. Nuk do tė thotė domosdoshėmrisht bashkim me tė nė tė ardhmen. Mund tė keni arritur nė njė pikė ku mund tė merrni njė vendim tė prerė nė lidhje me tė. Nėse jeni nė njė lidhje pėr momentin, ėndrrat e tilla ju paralajmrojnė tė mos bėni gabimet e njėjta si nė lidhjen e kaluar. Fjalėt qė i thoni tregojnė se ju jeni gati ta lini tė kaluarėn prapa e tė vazhdoni tė ecni pėrpara. Pėr kėtė ju duhet vullnet, energji e forcė.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Faqja 71 e 97 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 84 ... 97  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi