Shpjegimi i endrres suaj - 2

Faqja 51 e 97 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 74 ... 97  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 09.03.11 15:39

berna shkruajti:vajza e halles e ka pa ne ender si kur esht martu ka erdh buri qe ta mare me nje vetur te zez kur ka hip ne vetur ai ka qen i veshur si dhender kurse ajo si ne peditshmeri?

Martesa nėnkupton harmonim angazhim apo tranzicion. Ajo ėshtė duke kaluar nėpėr njė fazė tė rėndėsishme zhvillimore nė jetėn e saj. Ėndrra mund tė pėrfaqėsojė bashkimin e aspekteve tė veēanta ose tė kundėrta te vetes. Nė veēanti, ajo ėshtė bashkimi i aspekteve mashkullore apo femėrore tė vetes. Veshja qė kanė ėshte simbolike e vetės dhe e asaj qė shohin tė tjerėt te ata. Rrobat e papėrshtatshme pėr kėtė rast paraqesin hipokrizinė dhe mos qenien vetėvetja. Diēka nuk shkon sipas asaj qė duhet tė jetė.

Elizza

1083

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  Elizza prej 09.03.11 15:46

fahri kitmiri shkruajti:tung tung Kam pa ni ander fustani i bardh qka d.m.th Ju lutem me tregoni

Fustani i bardhė tregon se ju duhet tė ndriēoni njė aspekt tė jetės. Mund tė jetė edhe ēlirim nga njė ndjenjė depresioni apo krize. Ėshtė koha pėr tė shkuar pėrpara. Ju duhet tė ndryshoni qėndrimin tuaj dhe tė merrni kontroll ndaj ndjenjave tuaja tė brendshme. Poashtu kjo pėrfaqėson pastėrtinė, perfeksionin, paqen, pafajėsinė, dinjitetin, vetėdijen, dhe fillime tė reja.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 09.03.11 16:30

florije shkruajti:pershendetje kam pa nje enderr sikur hajsha mish te terun qka dmth me pakit enderr

Ngrėnia e mishit tė terur paraqet humbje tė diēkaje nė pėrpjestim me sasinė e mishit.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 09.03.11 16:51

deza shkruajti:mami im me ka par ne enderr kinse kisha ven disa lule ngjyr vjollce dhe disa te bardha ne koke dhe sikur ato u ndezen flak gjithashtu dhe motra me ka par ne enderr sikur isha me fustan te bardh ju lutem nese mundeni me shpejt te na ktheni pergjigjen flm qao qao

Ndezja e luleve nė kokė paraqet ndonjė dėm apo fatkeqėsi sidomos nė anėn shpirtėrore, tė cilėn e paraqesin lulet me ngjyrė tė bardhė dhe vjollcė. Tė bardhat paraqesin paqen, butėsinė, harmoninė, kėnaqėsinė dhe tė vėrtetėn, ndėrsa lulet me ngjyrė vjollce paraqesin dashuri, pastrim dhe aspiratat. Domethėnia zbutet nėse me kėtė rast nuk jeni djegur.
Fustani i bardhė tregon se ju duhet tė ndriēoni njė aspekt tė jetės. Mund tė jetė edhe ēlirim nga njė ndjenjė depresioni apo krize. Ėshtė koha pėr tė shkuar pėrpara. Ju duhet tė ndryshoni qėndrimin tuaj dhe tė merrni kontroll ndaj ndjenjave tuaja tė brendshme. Poashtu kjo pėrfaqėson pastėrtinė, perfeksionin, paqen, pafajėsinė, dinjitetin, vetėdijen, dhe fillime tė reja.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 09.03.11 17:11

olsa23 shkruajti:pershendtje
kam pare ne ender mamin dhe vllain (kam vite qe i kam humbur) , edhe pse ne enderr isha e vetdijshme qe i kam humbur dhe ju kerkoja te mos iknin sa tju beja disa fotografi qe ti mbaja si kujtim.po ne vend qe te fotografoja me dilte sikur po i filmoja nuk arrija te kapja imazhin e tyre .dhe kur ktheja apratin per te pare foton imazhet me dilnin sikur leviznin prape.
falimnderit

Endrrat e tilla nganjėherė janė mėnyrė e kompenzimit tė humbjes sė tė afėrmve. Pėrpjekja pėr tė bėrė njė foto paraqet njė kuptim tė mirė dhe tė pėrfitoni mė shumė informacione mbi disa ēėshtje. Ju duhet ta pėrqėndroni mė shumė vėmendjen nė disa situata apo marrėdhėnie. Ndoshta ju mendoni se duhet tė rimerrni disa momente nga e kaluara nė tė tashmen.
Ju po kėrkoni njė imazh tė mirė dhe njė pjesė tuajėn, e cila pėr shumė kohė ishte e shtypur dhe e fshehur qė tė dal nė sipėrfaqe.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 09.03.11 21:11

Juristja shkruajti:

Do doja te dija a ka njeri te me shpjegoj dicka ne lidhje me nje ender qe kam pare ju lutem?
Jo me large se mbreme kam pare ne gjume sikur me foli dikush e me tha fatin tend e ke tek Kapitulli 10 i Kuranit pika 123 si dhe faqe 123 e Kuranit.
Ju lutem mund te ma shpjegoj njeri kete?

Zėri qė keni dėgjuar duhet tė merret ashtu si ishte. Kapitulli i 10 ėshtė surja Junus, qė paraqet adhurim ndaj Zotit, me ēka do tė keni mbrojtje nga intrigat dhe tė gjitha tė kėqijat. Kjo kaptinė ka vetėm 109 ajete, ndėrsa faqe 123 gjenden ajetet 90-95 tė sures sė 5-tė, El-Maide. Nė anėn tjetėr Kur'ani paraqet urtėsi dhe menēuri.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Mesazh  Elizza prej 09.03.11 21:18

ajnur shkruajti:kam pa ne ender sikur kishin erdh dy bura te pa njohur po rishin te der e shtepis dhe nuk largoheshin pa e pi nje kafe the kur mundova per te ju ber kafe kafja ishte ber nr form gjethe dhe nuk ju bera kafe por fillova te ju pregaditja oriz dhe i shikoja nga ballkoni?

Personat e panjohur paraqesin pjesė tė fshehura tė vetes, pėr tė cilat keni nevojė tė fitoni disa njohuri pėrpara se tė merrni njė vendim ose trajtimin e disa projekteve/marrėdhėnieve. Nga ana tjetėr, kjo nėnkupton nevojėn pėr tė ndryshuar rutinėn tuaj.
Nė vend tė kafeve ju pėrgatitni oriz, e kjo nėnkupton pėrgjegjėsitė e reja qė do t'ju sjellin gėzim tė madh, sukses, prosperitet, fat dhe miqėsi tė ngrohtė.

Elizza

1083

: )

Mesazh  Juristja prej 09.03.11 21:21

Faleminderit. Ju uroj gjithe te mirat edhe juve ..

Juristja

25

Mesazh  Elizza prej 09.03.11 21:28

armiri shkruajti:kam pare ne enderr sikur nje ndertese ku behej nje feste ishte e mbushur me uje.Uji ishte i paster dhe une notoja brenda ujit dhe arrija te merrja fryme ne uje.Pastaj dola nga uji ne siperfaqe dhe u futa ne nje tub ajrimi ku ishte 1 djale qe po me shikonte ne nje menyre te vecante.Sikur donte te me thonte dicka.Cfare kuptimi ka?

Uji ėshtė simbol i tė pandėrgjegjshmes dhe gjendjes tuaj emocionale e shpirtėrore. Uji ėshtė thelbi i rrjedhės se energjisė sė jetės. Gjithashtu ėshtė simbol i spiritualitetit, njohurive dhe shėrimit. Uji i qetė dhe i pastėr tregon pėr harmoninė e mendjes me shpirtin tuaj. Kjo tregon qetėsi, paqe tė mendjes, dhe pėrtėritje.
Notimi nė ujė tė pastėr paraqet arritjen e diturive, njohurive dhe asaj qė synohet.

Elizza

1083

Hi!

Mesazh  kalideris prej 09.03.11 21:36

shoh shpesh ne enderr vende qe si kam pare kurre me perpara por mbasi kalojne dy tre muaj ato vende qe i kam pare ne enderr i shoh ne realitet? ju lutem a mund te me shpjegoj njeri se cfare do te thote eshte nje paralajmerim apo cfare????? ju lutem pres pergj??????

kalideris

41

Faqja 51 e 97 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 74 ... 97  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi