Shpjegimi i endrres suaj - 2

Faqja 41 e 97 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 69 ... 97  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Arlin_milan prej 24.02.11 0:15

Kam Par Nje Enderr Sikur kisha te dashur nje goc te cilen e njof si fytyr po jo si karakter dmth skam shoqeri..Po diten tjeter e pash prap fytyren e saj.. Mund te ma thoni cdo te thot ??? ..Ju lutemm..Me respekt ARLIN !

Arlin_milan

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  VangjushCerepi prej 24.02.11 10:59

pershendetje!te lutem me shpjego kete enderr...ndodhesha ne nje ambient,, ndjeja qe ishte shtepia ime....ne cdo dhome gjeja vec lope ,,,,ishin jo paqesore ,i kisha frike ,,ndjeja ankth pyesja veten se si do te pastroja gjithe kete rrembuje,,si do ta kem perseri shtepine te rregullt....faleminderit

VangjushCerepi

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 25.02.11 16:08

wolf27 shkruajti:kam pare ne enderr sikur isha ne nje varreze dhe po kerceja fort per te hipur ne majen e nje shtylle por ne nje nga keto kercime arrij qe te kapem dhe me rreshqasin duart.kur bie mbrapsht konstatoj qe ndodhe siper nje varri dhe ne ate varr ishte fotoja ime.

Varrezat nė parim paraqesin burgun. Mund tė jetė njė ngatrresė, njė humbje ose rrezik nga i cili pėrpiqeni tė shpėtoni. Kjo paraqet edhe njė situatė tė pakthyeshme, pėrfundimin e njė sjellje apo zakoni si dhe pikėllimin, brengat e pazgjidhura apo frikėn tuaj rreth vdekjes. Fotoja juaj mbi varr paraqet njė 'deklaratė' tė jetės dhe tė gjendjes suaj. Ajo paraqet veprimet e pakthyeshme, tė cilat kanė mbetur nė kujtesėn tuaj. Ju duhet tė mėsoni t'i pranoni situatatat, nė vend se tė bėni pėrpjekje pėr t'iu ikur.

Elizza

1083


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 25.02.11 16:15

666666 shkruajti:pershendetje ka 4 muj qem ka hup ni ni unaz edhe ajo ka qen e vleshme per mua prom e kom pa anderr qee kom fjet noborr timin edhe jom gzu shum qka do te thot kjo ok qaoo

Nėse kohės sė fundit s'e ke pasur nė mendje unazėn, atėherė shiko nė vendin ku e gjen nė ėndėrr.
Pėrndryshe gjetja e diēkaje paraqet siguri dhe ardhje nė kontakt me pjesė tė vetės, tė cilat lidhen me unazėn si: tėrėsia emocionale, vazhdimėsia, angazhimet, nderi, besimi etj.

Elizza

1083


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 25.02.11 16:21

genci shkruajti:qka dmth me pa ender nje antar te familjes qe e ka shkel vetura edhe pastaj i kan dal organet jasht?

Njė aksident me makinė paraqet gjendjen emocionale, ndjenjat e ankthit dhe frikės. Duhet tė jeni mė i kujdesshėm nė raport me antarin e familjes. Ju duhet tė rimendoni dhe tė riplanifikoni veprimet qė do tė bėni pėr tė qenė nė njė rrugė mė tė drejtė. Endrra mund tė jetė tėrheqje e vėrejtjes pėr tė pasur kujdes.

Elizza

1083


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 25.02.11 16:25

Arlin_milan shkruajti:Kam Par Nje Enderr Sikur kisha te dashur nje goc te cilen e njof si fytyr po jo si karakter dmth skam shoqeri..Po diten tjeter e pash prap fytyren e saj.. Mund te ma thoni cdo te thot ??? ..Ju lutemm..Me respekt ARLIN !

Vajza nė ėndrrėn tuaj, pėrfaqėson natyrėn tuaj tė gjallė, tė pafajshme, dhe tė pastėr. Kjo mund tė paraqet edhe papjekuri dhe ardhje nė kontakt me aspekte femrore tė karakterit tuaj.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Elizza prej 25.02.11 16:35

VangjushCerepi shkruajti:pershendetje!te lutem me shpjego kete enderr...ndodhesha ne nje ambient,, ndjeja qe ishte shtepia ime....ne cdo dhome gjeja vec lope ,,,,ishin jo paqesore ,i kisha frike ,,ndjeja ankth pyesja veten se si do te pastroja gjithe kete rrembuje,,si do ta kem perseri shtepine te rregullt....faleminderit

Rrėmuja paraqet gjendjen e jetės suaj tė zgjuar dhe pasivitetin. Ju duhet tė vendosni rregull nė jetėn tuaj, pėrndryshe ėndrra paraqet njė mungesė stabiliteti qoftė financiarisht, emocionalisht apo shpirtėrisht.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 2

Mesazh  Arlin_milan prej 25.02.11 22:21

Ej ..po qe prej asaj dite ajo goc mka ngel peng ose ndryshe fixim n kok..!..Si shpjegohet ??

Arlin_milan

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Njeriu i vdekur

Mesazh  Polisiana prej 27.02.11 10:50

Mami im ka pare ne enderr nenen dhe vellane e saj te vdekur.Nena i buzeqeshi ndersa vellai i hodhi doren permbi supe...kjo dore ishte shume e rende,si nje barre e madhe qe po i binte mbi supe..mami im tha vetem kaq:mos me merrni se jam semure...ju lutem me thoni cfare kuptimi ka se jam ne ankth.Faleminderit!

Polisiana

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

................?

Mesazh  bbb1 prej 27.02.11 11:48

Une kam par ne enderr nje yll qe bie (meteor) dhe mendova nje deshire.........Cfare do te thot plss...??????

bbb1

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 41 e 97 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 69 ... 97  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi