Magji per te shkuar ne kohe ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

koha

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 19:39

po ekziston nje magji e lehte qe te lejon te shkosh ne kohe dhe te kthehesh ne kohen qe je
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Albi4all prej 04.12.10 20:26

po mund te na tregosh se jemi shum kurreshtar
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Gabriel prej 04.12.10 22:36

blak devill shkruajti:po ekziston nje magji e lehte qe te lejon te shkosh ne kohe dhe te kthehesh ne kohen qe je

O plako Merlini je ti'?
Po nuk esht aq e thjesht te besh magji ore.
Eshte nje lidhje tej mase e forte e Mendjes me Konceptin Hapsire-Kohe dhe perqendrimin e Forces se brendshme, Meditimit. Duhen vite e vite stervitje intensive per te arrit dicka te tille.
Ca esht ky muhabet jo ndryshohet ngjyra syve, jo kthehesh ne kohe, sikur me then: Si ndizet nje Kompjuter.
Meqe ti e ben kollaj, jepi pra na e trego ta provojm dhe ne njeher.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

231


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Xhemajl prej 04.12.10 22:41

Pajtohem me Bohan, po te ishte kaq e lehte udhetimi ne kohe me nje magji te leht, do kishte ndryshuar shum her rrjedha e jetes:).
avatar
Xhemajl

343


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Albi4all prej 04.12.10 22:47

asht shum leht vetem ata qka e kan imagjinaten e fort
kshtu mendoj un
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Mallfoi prej 04.12.10 22:51

Po ti Albi a e ke provuar ndonjehere?
avatar
Mallfoi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Xhemajl prej 04.12.10 22:52

albi4all shkruajti:asht shum leht vetem ata qka e kan imagjinaten e fort
kshtu mendoj un

Ne rregull por nese kthehet koha vetem ne imagjinaten tende cde duhet ai kthim i kohes?
avatar
Xhemajl

343


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Albi4all prej 04.12.10 22:59

hahah
ishte shaka vetem mendo edhe shkon ne hen kthehesh kur je femij kur ish ne shkoll ne klas te par
me falni po ndoshta un gaboj ndoshta eshte ashtu edhe e ardhmja po ajo gjithmon ndyshon
tung te pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 23:09

une e di ate magji dhe eshte lehte
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Xhemajl prej 04.12.10 23:11

blak devill shkruajti:
une e di ate magji dhe eshte lehte

Trego atėher blak devil??
avatar
Xhemajl

343


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 05.12.10 13:48

po trego te lutem
avatar
Magic-0ne-one

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  thepirust prej 26.02.11 15:47

Dua te di me shume por sbesoj te praktikoj thjesht dua te di cfare shkuarje ne kohe behet .... shembuj ose histori me trego ose me koment ketu ose me sms privat flm

avatar
thepirust

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  kalideris prej 13.04.11 20:31

Black Devil do ma tregosh ate magji ne privat te lutem?
avatar
kalideris

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  helio prej 14.04.11 21:01

Sigurisht qe mund te udhetohet ne kohe,sigurisht qe eshte shume e veshtire te behet kjo gje.
deri tani eshte regjistruar zyrtarisht qe kjo ka ndodhur ne rusi gjate luftes se ftohte. ka punuar nje ekip i tere per ta arritur kete gje dhe ajo qe e beri ishte nje femer e cila kishte shume fuqi metafizike.i
avatar
helio

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  piccolina prej 17.04.11 18:09

po si mund te shkosh ne kohe, a mund te ma tregosh edhe mua te lutem se jam shume kurioze? po te kthehesh mbrapa ne kohe behet?

piccolina

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  helio prej 19.04.11 22:27

nuk besoj se ndonjeri ketu mund te te tregoje sesi arrihet kjo gje por nese ti je aq shume e interesuar per kete gje,mbase do te te dale rasti ta mesosh te pakten por deri atehere ke shuuuuume gjera te tjera per te mesuar
avatar
helio

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 28.04.11 2:22

kthimi ne kohe vetem ne imagjinate ekziston ,une as besoj dhe as qe dua te jete e vertet kjo gje pasi eshte me keq se feri. udhetimi ne hapesire ekziston por jo ne kohe ,eshte thjesht imagjinate ,edhe ne trekendeshin e bermudes kushedi se ku dreqin shkojne ata qe kan rene atje .vetem ne kohe skan udhetuar ata .nqs kjo do ishte e vertet gjate ktyre viteve do kishim degjuar ndonje rast . ai qe doli ne forum amerikan atere se ja harova emrin si e kishte zdinte se kush e kish fituar kamjonatin boteror hahahhahah kjo eshte kulmi i mashtrimit pasi cdo njeri i ngulitet fort ne mendje kampjonati boteror . fliheni mendjen per kte gje ,shikoni te ecni perpara ne hapesire dhe jo ne kohen qe iken dhe skthehet me prapa
avatar
maqomaqo3

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  helio prej 01.05.11 13:31

pershendetje maqomaqo!
une personalisht nuk e di se kush e ka fituar kampionatin boteror te basketbollit. dhe nuk besoj se do kete njeri ne amerike qe nuk e di se kush e ka fituar ne basket. me kete desha te thosha qe te mos i shohesh gjerat ne nje kendveshtrim por ne kompleksitet.
ka shume gjera qe ekzistojen dhe eshte provuar ekzistenca e tyre pamvaresisht se mendja jone nuk eshte e pergatitur ne perceptimin e ketyre gjerave. si shembull po te jap dica qe eshte mesee vertete pasi eshte verteturar . ne luften e ftohete nje avjon spiun amerikan u rrezua ne x vend (nuk e mbaj mend) dhe ajo qe dihej ishte vetem qe u rrezua. u mor vesh nga rusia dhe te dyja palet ,amerike-rusi,secila per llogari te vet donin ta gjenin por nuk kishin asnje te dhene se ku pikerisht te kerkonin.rusia nga ana e saj perdori mediumet dhe te gjita te ketij lloji dhe nje grua e pa ate avjon vetem me ane te......nuk e di se nuk e perceptoj dot as une por ajo qe dua te theksoj eshte fakti se ajo grua, nga zyra ku ishin e pa avjonin se ku kishte rene me nje diference fare te pa llogaritshme
avatar
helio

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

shum magji e leht ashte vertete

Mesazh  patrolla prej 09.05.11 1:12

vetem duhet me pas MARIHUANA DISA CIGARETE EDHE UDHTON NE KOHE SI TE DUASH MAGJI PREFEKTE
avatar
patrolla

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  nitty prej 09.05.11 17:20

patrolla shkruajti:vetem duhet me pas MARIHUANA DISA CIGARETE EDHE UDHTON NE KOHE SI TE DUASH MAGJI PREFEKTE

HAHAHAHHAHAHHA kėsaj i thonė edhe Partty (magjia pėr tė shfrenuar) hahahahhahaahahha BRAVO patrolla hera e parė qė pashė njė magji tė vėrtet nė kėtė forum.
avatar
nitty

207


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cka me be nitty

Mesazh  patrolla prej 09.05.11 17:54

koha te shtira jan duke ardhun cdo dite zij e me zij behet per ket popull
sedi ku kena me perfundua vlla i dashur jam i habitur me nje lloj popullit tone skan diagnoze fare
edeh medicina e ka problem me be analizat
avatar
patrolla

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  nitty prej 09.05.11 19:50

patrolla shkruajti:koha te shtira jan duke ardhun cdo dite zij e me zij behet per ket popull
sedi ku kena me perfundua vlla i dashur jam i habitur me nje lloj popullit tone skan diagnoze fare
edeh medicina e ka problem me be analizat

S'kemi ē'tė bėjėm o Patrolla,nuk mund ta mbushesh me ujė kovėn e shpuar!

Ta lėmė me kaq se ora policore do na fshije komentet qė nuk pershtaten me temėn.
avatar
nitty

207


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  ^Drįcula^ prej 27.08.11 14:19

blak devill shkruajti:une e di ate magji dhe eshte lehte


Ti e mendonė vetveten sikur je magjistari me i madhė nė botė

Nese thua qė ėshtė leht atėherė me trego "QKA DO TE NDODH NE VITIN 2050"!?
avatar
^Drįcula^

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 27.08.11 21:38

helio shkruajti:pershendetje maqomaqo!
une personalisht nuk e di se kush e ka fituar kampionatin boteror te basketbollit. dhe nuk besoj se do kete njeri ne amerike qe nuk e di se kush e ka fituar ne basket. me kete desha te thosha qe te mos i shohesh gjerat ne nje kendveshtrim por ne kompleksitet.
ka shume gjera qe ekzistojen dhe eshte provuar ekzistenca e tyre pamvaresisht se mendja jone nuk eshte e pergatitur ne perceptimin e ketyre gjerave. si shembull po te jap dica qe eshte mesee vertete pasi eshte verteturar . ne luften e ftohete nje avjon spiun amerikan u rrezua ne x vend (nuk e mbaj mend) dhe ajo qe dihej ishte vetem qe u rrezua. u mor vesh nga rusia dhe te dyja palet ,amerike-rusi,secila per llogari te vet donin ta gjenin por nuk kishin asnje te dhene se ku pikerisht te kerkonin.rusia nga ana e saj perdori mediumet dhe te gjita te ketij lloji dhe nje grua e pa ate avjon vetem me ane te......nuk e di se nuk e perceptoj dot as une por ajo qe dua te theksoj eshte fakti se ajo grua, nga zyra ku ishin e pa avjonin se ku kishte rene me nje diference fare te pa llogaritshme
o helio po kush ndjek basketboll o burr i dheut hahahhaha ata e pyeten per futbollin ,e si mund te mos e mbaj mend une ,kush e fitoi ne 98 apo ne 206 apo ne 2010 ?? eshte turp mos e dish por ate mashtruesin e zune mat dhe e vertetuan qe ishte mashtrues po mja se late nam . pse nuk dha ndonje argument ai per vitin e ardhshem ose cfare mban mend ? sepse ishte njeri kot ,nje person qe deshte te talleshe dhe te bente vipin . edhe david koperfild nuk udheton dot ne kohe po mja tani ,black devill mua spo me jep ca pergjigje fare te thjeshta qe njihen dhe praktikohen dhe jo me te dije si udheton ne kohe . kto jane tema qesharake por te pakten te themi se cfare do ndodhi ne 2012 ? A KA NDONJE HIPNOTIZUES NE KY FORUM ??????????????????????????
avatar
maqomaqo3

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Blak Devill prej 28.08.11 12:10

maqomaqo3 shkruajti:
o helio po kush ndjek basketboll o burr i dheut hahahhaha ata e pyeten per futbollin ,e si mund te mos e mbaj mend une ,kush e fitoi ne 98 apo ne 206 apo ne 2010 ?? eshte turp mos e dish por ate mashtruesin e zune mat dhe e vertetuan qe ishte mashtrues po mja se late nam . pse nuk dha ndonje argument ai per vitin e ardhshem ose cfare mban mend ? sepse ishte njeri kot ,nje person qe deshte te talleshe dhe te bente vipin . edhe david koperfild nuk udheton dot ne kohe po mja tani ,black devill mua spo me jep ca pergjigje fare te thjeshta qe njihen dhe praktikohen dhe jo me te dije si udheton ne kohe . kto jane tema qesharake por te pakten te themi se cfare do ndodhi ne 2012 ? A KA NDONJE HIPNOTIZUES NE KY FORUM ??????????????????????????

Kaq i friksuar je nga 2012 ???
Dhe nje info te vogel per te gjithe ju qe jeni kaqe te interesuar per te udhetuar ne kohe mos mendoni se po e provuat do udhetoni me trupin tuaj
jo nuk do jeni ne gjendje te nderhyni fare ne ate qe do shihni sepse do jeni ne gjendje astrale
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  ch-al prej 10.09.11 20:24

[quote="BOHAN"]
blak devill shkruajti:po ekziston nje magji e lehte qe te lejon te shkosh ne kohe dhe te kthehesh ne kohen qe je

O plako Merlini je ti'?
Po nuk esht aq e thjesht te besh magji ore.
Eshte nje lidhje tej mase e forte e Mendjes me Konceptin Hapsire-Kohe dhe perqendrimin e Forces se brendshme, Meditimit. Duhen vite e vite stervitje intensive per te arrit dicka te tille.
Ca esht ky muhabet jo ndryshohet ngjyra syve, jo kthehesh ne kohe, sikur me then: Si ndizet nje Kompjuter.
Meqe ti e ben kollaj, jepi pra na e trego ta provojm dhe ne njeher.[/quote

Jam dakort me ty BOHAN
avatar
ch-al

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 11.09.11 1:30

blak devill shkruajti:

Kaq i friksuar je nga 2012 ???
Dhe nje info te vogel per te gjithe ju qe jeni kaqe te interesuar per te udhetuar ne kohe mos mendoni se po e provuat do udhetoni me trupin tuaj
jo nuk do jeni ne gjendje te nderhyni fare ne ate qe do shihni sepse do jeni ne gjendje astrale

black devill e para jam shume kureshtar dhe me terheqin shume misteret dhe enigmat sidomos keto qe jane afer fare ,dhe e dyta te pergjigjem sinqerisht .
jam ndoshta njeriu me i gezuar prandaj besoj 100% se dicka do ndodhi ,por njerezit qe kane frike ,asnjehere nuk bejne debate dhe argumente mbi faktet dhe te shkruarat per kete date ,atyre nuk ju pelqen te meren fare me kete date dhe arsyeja eshte se jane te frikesuar ,por dine vetem te thone ASGJE NUK DO NDODHI NE KETE DATE .
une personalisht besoj se do ndodhi dicka dhe jo fundi ,dhe jam i gezuar qe do jetoj dhe do shikooj se cfare do ndodhi ,kam bere pakt me zotin qe deri ne kete date mos me ndodhi asgje e keqe sepse jetes asnjehere nuk i dihet ,aksidente ,semundje,krime ,cdo e neserme sjell te mira por edhe te keqija .
asnjehere nuk mendoj dhe te bej plane afatgjate sepse jeta ka shume te papritura ,une e mar jeten ashtu sic me vjen ,maloret e jetes mundohem ti ngjit me qef dhe te mos lodhem fare dhe mos ankohem .klm
avatar
maqomaqo3

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Crash. prej 03.11.11 16:58

albert einstain ka tha qe per mu kan ni hap para kohes duhet mu kan ma tshpejt se rrezet e drites tdiellit kjo edhe nkuran osh mos gabofsha gjitqka osht e mundur
avatar
Crash.

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 03.11.11 19:00

raif bislimi shkruajti:albert einstain ka tha qe per mu kan ni hap para kohes duhet mu kan ma tshpejt se rrezet e drites tdiellit kjo edhe nkuran osh mos gabofsha gjitqka osht e mundur
Me duket se nuk ke autoritet per te folur per Kuran-in se fliska per magji , e si te shkosh ne kohe me magji more zoteri. Se po te dije me kuran ti sdo i drejtoheshe magjise per shtim flokesh.
Kjo puna e kohes qe thua ti eshte zbuluar ohu qe ketu e qindra vjet , eshte e ditur tashme si leviz koha ne hapsire.
avatar
Meridiani 0 (zero)

348


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te shkuar ne kohe ?

Mesazh  rraaiiff prej 18.11.11 14:25

ti qe me shitesh si mu kan me 10 fakullteta po edhe ti mu kane muslimon nuk ishe hy ketu mi lexu magjite, kryt posht edhe a sa i perket flokve edhe bona adhurus i shejtanit.
avatar
rraaiiff

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi