Zinxhiri (varsja) e Kleopatres

Shko poshtė

Zinxhiri (varsja) e Kleopatres

Mesazh  Fikrro prej 04.12.10 12:43

Zinxhiri (varsja) e KleopatresEgjiptiane thone:Kush bart Varesen e Kleopatres atehere ai person do te jete qendra e universit ose vemendja do te perqendrohet tek ai person.

Origjina e vareses se Kleopatres vjen qe nga kohet e lashta Egjiptiane perkatesisht qe nga Koha kur Kleopatra ishte gjalle.Besohet qe Kleopatra ishte pasardhese e perendive,ajo gjithmone kishte bart kete varese ose medalion te shenjet duke besuar se ajo do te jete e bekuar me 24 pika te lumturis.

Varesja e Kleopatres permban 24 lidhje,secila prej tyre paraqet nje lidhje me boten Fizike dhe Shpirterore.Mbreteresha e famshme Kleopatra besonte se sa here qe e vente kete varese ne qafe e gjithe vemendja terhqiej tek ajo dhe se kjo varese zbulonte bukurin e saj fizike dhe shpirterore.

Kjo varese mund te jete edhe ne dispozicion tuajin,ja keto jane 24 pikat e lidhjes se lumturis qe e perfaqesojn varesen:

1.Dashuri
2.Shoqeri
3.Buzeqeshje
4.Joshje
5.Paqe
6.Armiqe te Neutralizuar
7.Romance
8.Besim
9.Vetebesim
10.Sex
11.Fat
12.Pasuri materiale
13.Besnikeri Shoqerore
14.Bukuri
15.Eksitim
16.Admirim
17.Siguri
18.Mirėqenien fizike
19.Miqėsi e ngushtė
20.Shpres
21.Sukses
22.Largpamėsi
23.Urtėsi
24.Jete te mire

Nese ju kerkoni qe te jeni ne qender te vemendjes dhe qe te tjeret te mund te shohin bukurin tuaj fizkike dhe shpirterore,atehere ja nje trajnimi i duhur.Ne momentin qe ju do ta venin ne qafe kete varese (shih foton lart),do te vereni ndryshimet.

Varesja e Kleopatres do tju sjell,Romance,Pasuri,Eksitim etj...dhe ajo do ta terheq vemendjen tek ju ne te gjitha artributet tuaja.Do te perjetoni diqka shum me ndryshe nga ajo qe keni perjetuar deri me tani.

Varesja e Kleopatres eshte bere nga Argjendi i paster.
avatar
Fikrro

541


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

a ka ndonje link ku mund ta shohim varsen me te zmadhuar???

Mesazh  sindi9 prej 27.12.13 15:03

a ka ndonje link ku mund ta shohim varsen me te zmadhuar???
avatar
sindi9

sindi89

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi