Thirrja e engjujve

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Thirrja e engjujve

Mesazh  Albi4all prej 03.12.10 18:40Kjo magji sherben per te thirrur 26 engjuj nga ujku te cilit mund te perdoren vetem per qellime te mira thuaj qellimin tuaj dhe pershperit keta emra :
Ariel fillon ajo.
udhėzon Baradiel atė.
Chalkydri kėndojnė atė.
Devas manifestojnė.
Elohim dėshiron atė.
Fravashi mė mirė atė.
Gabriel sjell ajo.
Hafaza shikojnė atė.
Ischim balanco atė.
Jaela rojet e tij.
Lindje Kadmielit atė.
Lahabiel ndihmon atė.
Michael ngre atė.
Ministrat e Nebo atė.
Ofaniel e sheh atė.
Engjėjt Mbrojtės kushtojnė atė.
Mbretėresha e engjėjve flet atė.
Raphael frymėzon atė.
Sandalphon lutet ajo.
Shtretėr tė shenjtėrosh.
Uriel forcon atė.
Vrevoil tregon ajo.
Rojet e mbrojtur atė.
dhe fryma e sjell at ne koh dhe hapsir

Pra, tė jetė ajo. Ho! (Ose tė them amin.) Bėni njė shenjė nė ajėr e njė ndėr tė barabartė-tė armatosur duke pėrdorur dorėn tuaj
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Albi4all prej 03.12.10 18:41

harrova diqka
kjo magji mund te veproj vetem per personat qe kan shpirt te paster
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

re

Mesazh  sergio13 prej 03.12.10 20:42

me falni po keto rrjeshtat e fundit jane fare te pakuptueshme mund ti shpjegoni me qarte flm
avatar
sergio13

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Albi4all prej 03.12.10 21:12

ne ajr ben dy shenja
po duhet me kan te barabarta
edhe me than amin
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

magji e engjujve

Mesazh  sergio13 prej 20.12.10 18:10

me falni edhe nje here albi4all cfare shenje mund te besh ne ajer se nuk jam e qarte mund te japesh nje shembull flm dhe me fal per bezdisjen
avatar
sergio13

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Albi4all prej 20.12.10 20:11

mundohu ta besh yllin 5 cepsh
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  JetonT. prej 21.12.10 19:17

Albi pse na tregon prralla neve ?
Nėse ėshtė e vertet kjo , tregohu me i kjart ne shkrim .
avatar
JetonT.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  saranda tali prej 23.12.10 11:31

a ka mundesi me ma spjegu per ujkun se kuptoj ujkun si duhet te jet ju faleminderit.Albi
avatar
saranda tali

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

edhe harrova diqka

Mesazh  saranda tali prej 23.12.10 11:33

ne cfare kohe duhet te besh ose dite a e ka kohen e caktuar apo kur te duash.mire mbetsh
avatar
saranda tali

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Albi4all prej 23.12.10 11:52

ne oren 00 deri 3 ateher jan etnitetet me te trazuara po keto rituale
nuk mund ti bejn te ata te cilet nuk i permbushin disa kushte per me funksionue prandaj vetem ne se arrin ta ndjesh ata do te mund te funksionoj
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faleminderit

Mesazh  saranda tali prej 23.12.10 11:55

po cfare kushte duhet me permbush
avatar
saranda tali

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Albi4all prej 23.12.10 12:04

zhvillim i njeriut ne shum aspekte
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

magjia e engjejve

Mesazh  sergio13 prej 26.12.10 20:29

me fal albi po nuk po arrijme me te kuptuar,ti thua duhet te jesh njeri me zemer te paster,pastaj thua duhet ta ndjesh dhe pastaj na del qe duhet te jesh njeri i zhvilluar ne disa aspekte,mendoj se dy te parat kane lidhje me njera-tjetren,por kete te treten nuk po e kuptoj per cfare aspektesh e ke fjalen,tregohu pak me i qarte,dhe mos i ler ler lexuesit ne konfuzitet,nqse kjo eshte nje thirrje qe vertet funksionon flm.
avatar
sergio13

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Albi4all prej 26.12.10 22:27

magjia nuk duhet te kuptohet ajo duhet te ndjehet dhe ajo nuk mesohet nga te tjeret po mendoj qe ata qe jan magjistar me fuqi superiore ata mund te bejn magji vetem duke menduar pa ver formula magjike vula fjal etj po ata qe un dua te them se magjia nuk te sjell asgje te mir prandaj mos u bazoni shum te magjia
nuk eshte ne pyetje kurreshtja po vetedija dhe besimi
njerzit nuk i kan keto prandaj do ta le si kurreshtje si enigm per te tjeret vetem ata qe kuptojn realitetin mund te mesojn per ket
tung tung ju pershendes...]
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sqarim ju lutem

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 06.01.11 15:40

A ka mundesi me ma spjegu ma mire, kush o ujku edhe a duhet veq mi permend emrat e engjujve si p.sh. me thon Ariel apo me thane Ariel fillon ajo
ose p.sh. a vetem Baradiel apo duhet me thane Udhezon Baradiel ate.
qfare sheje me bo ne hapsire perveq yllit nuk po e kuptoj me sqaro te lutem.

Kjo magji sherben per te thirrur 26 engjuj nga ujku te cilit mund te perdoren vetem per qellime te mira thuaj qellimin tuaj dhe pershperit keta emra :
Ariel fillon ajo.
udhėzon Baradiel atė.
Chalkydri kėndojnė atė.
Devas manifestojnė.
Elohim dėshiron atė.
Fravashi mė mirė atė.
Gabriel sjell ajo.
Hafaza shikojnė atė.
Ischim balanco atė.
Jaela rojet e tij.
Lindje Kadmielit atė.
Lahabiel ndihmon atė.
Michael ngre atė.
Ministrat e Nebo atė.
Ofaniel e sheh atė.
Engjėjt Mbrojtės kushtojnė atė.
Mbretėresha e engjėjve flet atė.
Raphael frymėzon atė.
Sandalphon lutet ajo.
Shtretėr tė shenjtėrosh.
Uriel forcon atė.
Vrevoil tregon ajo.
Rojet e mbrojtur atė.
dhe fryma e sjell at ne koh dhe hapsir

Pra, tė jetė ajo. Ho! (Ose tė them amin.) Bėni njė shenjė nė ajėr e njė ndėr tė barabartė-tė armatosur duke pėrdorur dorėn tuaj
avatar
genti802008@hotmail.com

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  BARTI prej 14.05.11 13:56

AJO FOTO QE ESHTE TREGUAR TREGON TE KUNDERTEN.MOS U MASHTRONI PREJ KETYRE ,MOS BENI MAGJI AS MOS LEXONI RITUALE TE KOTA.TE GJITHA KETO TREGOJNE NJE BUDALLALLEK SEPSE JANE PAGANE .NGJASOJNE ME MITOLOGJINE GREKE KU NJEREZIT I LUTESHIN SKULPTURAVE TE NDERTURA PA ASNJE KONCEPT VERTETESIE.AJO FOTO TREGON ''KRYQIN ME KOKE POSHTE''\\SHENJE E SATANIZMIT.DHE UNE SI SHQYRTUES NUK KAM PARE KURRE NDONJE ENGJELL UJK.UJK ESHTE DINAK I KEQ DHE NUK PERFAQESON TE MIREN APO NESE SESHTE ENGJULL SESHTE AS MBLEDHES I TYRE.BESONI TEK ZOTI JUAJ .NE CFAREDOLLOJ BESIME.MAGJIRAT VRITEN NE BOTEN TJETER.ZOTI I DENON.KTO JANE VETEM DICKA QE NUK I NDIHMON NJEREZIT POR VETEM SA I SHKATERRON PSIKOLOGJIKISHT ME BESONI.LEXONI VETEM TE REJAT NE KETE FORUM.
avatar
BARTI

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  maqomaqo3 prej 17.05.11 3:32

o albi kur poston shpjegoi te pakten gjerat dhe tregoi me bukuri se ti dukesh qe nuk je magjistar .te kane bere pyetje shume vta dhe ti nuk pergjigjesh sepse as vete ti se di pergjigjen .une mendoj se askush ne kte bote ku jetojme nuk mund te therase do engjej ,ata jane besnike te zotit dhe te pa koruptueshem .kure nuk zbresin ne toke se i theret nje person,per cfaredo qellimi .nqs ti di ndokend qe ka thirur engjej na i trego historine.sma ha mendja se ka ne bote njerez te tille
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  shnjazi prej 27.10.11 0:03

hej o njerez kjo magji eshte e zeze dallohet nga figura qe ka ai i ashtequajtur engjell,qe duket dhe ta ben muuuu me te madhe kryqi i kthyer mbrasht qe esh firma e shejtanit dhe ylli me 5 cepa esh simboli i tij.kjo esh magji e zeze dhe do qe tju bej dem ne jeten tuaj. lereni fare punen e magjise se nuk zgjidhet gje me magji po me mire lexoni kuranin apo biblen se ato ju ndihmojne. Ju ruajtte Zoti te gjitheve!
avatar
shnjazi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Albi4all prej 27.10.11 23:55

o njerz foton nuk e kam qit une edhe ku bazoheni qe eshte magji e zez e kuptoni tash te meten tuaj per magji bazoheni ne foto ne ne disa fjal dhe e percaktoni
edhe ylli 5 nuk eshte i djallit ai simbolizon engjujt qe therret per mbrojn ton nga sulmet e thirrjes
edhe kjo qe tregova duket e tepert po po e them te shuaj kurreshjten
tung ju pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Crash. prej 03.11.11 12:58

plako kto jan fjal kot
avatar
Crash.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  netaa prej 11.01.12 18:20

Sherojeni psikologjin me diqka me te bukur
avatar
netaa

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

postim

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 11.01.12 19:36

postim interesant bravo
avatar
Ushtari i krishtit

335


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Ekonomisti prej 11.01.12 22:10

per te gjitha ata qe kane dhunt dicka te mire , mund te kontribojne dhe kush do jete me afer do kercej ta kapi .
avatar
Ekonomisti

59


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  kingmagjik prej 19.02.12 23:19

albi per ket tem te pershendes
po sun po muj me kuptu aq leht dhe desha me dit aje magjistar apo veq i ke gjet ktto tema diku ne net edhe po najh tregon ne ne ket forum dhe deshta met vet si muj me kontaktu me magjistarin apo edhe me ju per disa kshillla sepse pom duhen per ni pun me ma kry edhe nese ma kryn pason bakshishi
edhe niher si muj me ju kontaktu ju pershendes
avatar
kingmagjik

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Cimi Elezi prej 20.02.12 0:46

sa vjen e me shume njerezit po shkokan per lesh
hahahahahahahaha
avatar
Cimi Elezi

212


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi