Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Sibylla prej 02.12.10 13:48

Dua te therras Vellan qe me ka vdekur..Iu lutem nese mundeni me ndihmoni...:D
avatar
Sibylla

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  ditifiti prej 02.12.10 14:23

Sibylla shkruajti:Dua te therras Vellan qe me ka vdekur..Iu lutem nese mundeni me ndihmoni...:D
Ne rrethana normale te vdelurit nuk kthehen si fantazma,ata kthehen sepse kane nje arsye te vecant.

Nga kjo rrjedh se nė qoftė se njė person, qė jeton dėshiron tė krijojė komunikim me tė vdekurit nė kushtet e tij, me fjalė tė tjera, tė thėrrasė njė shpirt nga vendi i fundit i tij prehjes nė kundėrshtim me dėshirat e tij, ėshtė e nevojshme instituti paraparak me perpunim magjik,i cili ofron sigurimin duke u bere viktime e fantazmave dhe zemerimit te tyre.

Pervec tjerash shpirti i thirrur mund te jete vetem nje demon i maskuar dhe asgje tjeter.

Varreza e magjive te zeza eshte nje dege e specializuar dhe nje teknik e vecant.

Ne oret e mesnates duhet te shkojm dhe te qendrojm para nje varri,duke bere keto rituale.

Thuaj:"Rritja e te vdekurit te vij me mua".

Shpirti fillon e qan nga varri.

Pastaj thuaj shum here:"ego te peto et uidere queo!" ...

Per te hedhur posht te vdekurin thuaj:

"Kthehu nė Mbretėrinė e zgjedhur!"

Magji e zezė ėshtė praktikuar nga John Dee dhe Edward Kelley. Ka tė shtypura tė vjetėra qė pėrshkruajn asistentin Dr John Dee e, Edward Kelley, duke qėndruar nė njė varrezė, duke mbajtur njė shkop magjik dhe leximi nga njė libėr i parashikuar, ndėrsa asistenti i tij ndriēon nė skenėn me makabre ne mesnatė me njė pishtar tė ndezur fort. Nė dritėn mund tė shihet njė kufomė e ngurtė e sapo-ringjallur nė qefin e saj. Tė dy magjistarėt kanė marrė masė paraprake e kane vendosur veten nė qendėr tė njė rrethi magjik, shkruar me emrat e disa engjėj mbrojtės "Raphael, Rael, Miraton, Tarmiel dhe Rex".

Pėrdorimi i kufomave si pėrbėrės ėshtė i lidhur ngushtė me magji e zezė, dhe ėshtė njė nga teknikat mė tė mira tė njohur nė magji. Vdekja nga dhuna, apo ndonjė shkėputes i parakohshme i jetės, rrit vlerėn magjike te mishit tė njeriut, sepse ajo pastaj mund tė supozohet tė pėrmbajė njė element te vitalitetit unconsumed brenda tij.

Pėr tė deklaruar se magjia e zezė e tipit tė vjetėr ėshtė krejt e vdekur ndoshta do tė ishte e parakohshme. Panumėrueshėm varrezave ende zhvillohet.Veq ke kujdes nuk eshte nje gje e mire

avatar
ditifiti

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Sibylla prej 02.12.10 14:30

spo e provonkam at'h....Megjithse do doja sh qe ta takoja vellan qe se kam tak asnjeher..:(
avatar
Sibylla

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Fikrro prej 02.12.10 14:35

Sibylla shkruajti:Dua te therras Vellan qe me ka vdekur..Iu lutem nese mundeni me ndihmoni...:D

I,E nderuar s'eshte e praktikueshme qe ta therrasesh nje te vdekur pasi qe 80% te rasteve paraqiten demonet e jo personat qe ne i kerkojm ose duam te bisedojm me ta qe ne kete rast jane te vdekurit.

Gjithsecilit i ndodh qe te kemi ndonje vdekje ne shtepi nese dikujt si ka ndodh atehere do ti ndodh se shpejti.Vdekja eshte ligj i pandrysheueshme i natyres dhe askush s'mund ti kundervihet ose ta ndryshoje ate.Zoti ka lene qe dikush te lind dhe tjetri te vdes ose me mire ne ta leme jeten e dikush tjeter ta jetoj.Jeta eshte si shijimi i nje embelsire te shijshme kur e ha te kenaq por e ha shpejt dhe kur te perfundon ne vendin tend vjen dikush tjeter ta shijoj po ate embelsiren tende me shije te njejte.

Zoti thote qe te mos merzitemi per te vdekur dhe se merzia e tepert e te vdekurive ose te aferme tane eshte mekat ose mundim per te vdekurin,prandaj qe ti kujtojm te vdekurit eshte shum mire por jo te mbajme zi per ta.E di nganjehere nuk mund te pajtohemi me faktin dhe me realitetin se personi yne me i dashur ka shkuar (vdekur),por koha do te jete ajo qe do te ti sheroj plaget dhe mallin per te.

Thuhet kur te vdes nje i aferm ose nje familjar po ti thuash zotit ''Ishte robi yt oh zoti im ti e krijove dhe ti e more ate'' dhe te mos merzitemi shum per te atehere zoti do te jete i kenaqur shum me neve,por nese keto fjale i thote nje nene qe ka humbur femijen e saj thuhet qe asaj nene do ti ndertohet nje shtepi ne xhennet pasi qe eshte pajtuar me vendimin e zotit.

''Njeriu lind duke qare se e di qe kjo jete ka shum mekate,por vdes duke qeshur sepse e di qe ne jeten tjeter aty mekatet nuk kane vend''

Si thua nese ti leme te vdekurit te qete ne boten e tyre dhe tu themi na pritni se edhe ne do te vijme tek ju,ti perkujtojm me dashuri dhe me buzeqeshje e jo me vaj.Ndoshta te dhemb qe vellau nuk eshte ketu me ty por mos harro qe sa me shum merzitesh ose qan per te ai do ta kete me rende.
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Rigerto prej 02.12.10 14:53

jo te gjithe jane te vdekshem....dhe natyra ka bere nje prejashtim..................kaq di te them...
avatar
Rigerto

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Ariu prej 02.12.10 16:11

lerini more keto sepse nje gje te tille vetem diten e fundit do te shihni.
kur ALLAHU tju therrase 1 nga 1.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  yasmin prej 02.12.10 16:17

Jane te pavdekshem vetem ata te cilet jetojne ne zemren tone pavaresisht se kane vdekur fizikisht ashtu sic do te vdesim te gjithe nje dite,pa perjashtim...Ajo qe une nuk kuptoj eshte :pse nuk i lini shiprtrat e tyre te pushojne ne paqe??!! Te gjithe kemi humbur te dashurit tane,dhe do vazhdojme akoma t'i humbim sepse eshte pjese e jetes sa do e hidhur qe eshte....E rendesishme eshte ti kemi perhere ne zemren tone dhe te lutemi per ta, dhe pa merak se nje dite te gjithe do te takohemi,por cdo gje e ka kohen e vet,e rendesishme eshte te vazhdojme akoma t'i duam te dashurit tane qe jane larguar nga kjo jete,te respektojme kujtimin e tyre,t'i qendrojme besnike dashurise tone per ta ,sepse besnikeri do t'thote te presesh dike gjithe jeten edhe pse nuk do te kthehet asnjehere
avatar
yasmin

273


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Sibylla prej 02.12.10 16:38

Ndoshta sepse un se kam takuar velllan tim kur...Dhe dua vrt sh ta takoj....
avatar
Sibylla

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Me te vdekurit nuk mund te flasesh!

Mesazh  vanina cela prej 02.12.10 17:26

Eshte e kote qe perpiqesh te flasesh e te vdekurit,ata nuk jane me ata kane vdekur.Te vdekurit as nuk degjojne as nuk shikojne as nuk mund te ndihmonjne dhe ata as nuk mund te flasin.Shpirti i njeriut rron me trupin e tij n.q.s trupi vdes dhe truri pushon se punuari athere dhe shpirti vdes me trurin.Shpirti i njeriut eshte arsyja e tij.

Madje edhe librat fetar thon se te vdekurit nuk mund te flasin p.sh ne Bibel te libri i Psalmeve 146:4 thohet se, kur njeriu vdes, mendimet e tij marrin fund.Ne jemi te vdekshem dhe as nje pjese e jona nuk mbijeton pas vdekjes.

Jeta qe kemi ne eshte si flaka e nje qiriri, kur shuajm qiririn, flaka nuk shkon asgjekundi, thjesht nuk egziston me.

Gjithashtu dhe te libri i predikuesve (eklistiastiut) 9:5-10 thuhet se se te vdekurit s'jane te vetedijeshem per asgje te vdekurit nuk kane mundesi as te duan, as te urejne dhe nuk kane as nje pune as plan as njohuri, as mencuri ne varr.
avatar
vanina cela

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  yasmin prej 02.12.10 17:37

Nje replike e shkurter ne lidhje me ate qe ka shkruar vanina qe me trupin vdes edhe shpirti:ne rradhe ta pare askush nuk ka arritur te pershkruaje vete esencen e shpirtit, askush nuk e di me te vertete se c'eshte shpirti, keshtu qe per dicka qe akoma nuk dime se c'eshte nuk mund ta themi me siguri se vdes...por gjss kam mendimin qe shpirti nuk vdes me trupin e njeriut, prandaj edhe eshte mister shpirti sepse misteret nuk vdesin kurre!
avatar
yasmin

273


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Albi4all prej 02.12.10 17:39

ndoshta
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

151


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 05.12.10 13:45

Ke kujdes mos thirr te vdekur sepse zoti ata i krijoj dhe nje fillim duhet te ket fund mos e provoni
avatar
Magic-0ne-one

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

susuraku

Mesazh  nikname prej 24.02.11 19:51

o njerez leni mor keto se ska gje prej kesaj pune.

nikname

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Aldo12 prej 14.04.11 18:19

pershendetje....

nje pyetje kisha une : si ka mundesi qe ju magjistaret e ketij grupi mund te komunikoni me demonet kurse me engjejt ose me zotin jo se me sa po lexoj te komentet tuaja ju vetem per demonet flisni kurse per (zotin) jo....dhe si ka mundesi qe njerezit jane kaq te lig sa duan vetem te komunikojn me demonet????
dhe mos vall zoti nuk ekziston kurse demonet po?
nqs eshte keshtu atehere eshte mendja e njeriut qe do te bej vetem keq.....
gjith te mirat...

Aldo12

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  King prej 15.04.11 20:15

Aldo12 shkruajti:pershendetje....

nje pyetje kisha une : si ka mundesi qe ju magjistaret e ketij grupi mund te komunikoni me demonet kurse me engjejt ose me zotin jo se me sa po lexoj te komentet tuaja ju vetem per demonet flisni kurse per (zotin) jo....dhe si ka mundesi qe njerezit jane kaq te lig sa duan vetem te komunikojn me demonet????
dhe mos vall zoti nuk ekziston kurse demonet po?
nqs eshte keshtu atehere eshte mendja e njeriut qe do te bej vetem keq.....
gjith te mirat...

Pershendetje i Nderuar

Desha te flas pak rreth kesaj teme
Se pari nga pyetja qe keni bere e kuptoj se nuk keni njohuri te mjaftueshme rreth magjise dhe sekreteve te tjera te cilat personat e ashtequajtur magjistar i perdorin qofte per mire apo per keq varet se ēfare qellimi kane apo se per ēfare thone se i perdorin.
Magjia vjen si rrjedhoj e bashkepunimit me demonet (xhindet) duke bere keshtu marreveshje apo kontrate, ku demoni ploteson deshirat e personit i cili e therret ne kembim te shperblimeve per tiu kunderven zotit dhe njerzve te cilet besojne ne Zot.

Ai kerkon gjithashtu sakrifikimin e kafsheve apo ne rastet me ekstreme sektet e ndryshme satanike sakrifikojne edhe njerez
Pra magjia arrihet duke iu kunderven ligjeve te zotit dhe ndjekesve te tij Engjujve (xhindeve te mire)
Pra perdorimi i magjise eshte nje mekat i madh per te gjithe ata qe e praktikojne sepse eshte kundeshtimi me i madh i fuqis se te Plot fuqishmit (zotit)
Engjujt nuk kane nevoj te therriten sepse ata jane pran ēdo kujt ata ndihmojne me fuqit e tyre dhe largojne energjin negative rreth atyre qe jane njerez te mire dhe bejne mire por nese je njeri i keq dhe merresh me magji xhindet detyrohen te largohen sepse thirrja e forcave te liga me vet deshiren e personit i detyron ata patjeter te lagohen pa mundesi kundeshtimi ndaj forcave te liga (demoneve).
Pra magjia eshte nje tjeter dimension qe ka vetem nje port e cila te lejon te hysh por pa mundesi dalje dhe duke iu nenshtruar rregullave dhe ligjeve te saj te cilat nuk dihen dhe nuk njihen saktesisht.
Dhe perdorimi i saj nga fillestaret ne shumicen e rasteve 99% perfundon me vdekje ose me ēmenduri apo pushtim nga demonet te personave te cilet e praktikojne.


GJithe te mirat
King
avatar
King

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

-____-

Mesazh  GanGstaGirl prej 14.03.12 15:21

Mesa po kuptoj une ti je nje femije sepse ndryshe nuk do llogjikoje keshtu...nqs nuk e ke takuar asnjehere vellain do ta besh kur te vendosi zoti e jo kur te duash ti...Leji te vdekurit te prehen ne paqe !!! Dhe nqs je nen moshen 18 vjec sme duket me vend te jesh ne kete forum !!!
avatar
GanGstaGirl

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  orkid0000 prej 14.03.12 20:28

Sibylla shkruajti:spo e provonkam at'h....Megjithse do doja sh qe ta takoja vellan qe se kam tak asnjeher..:(

kujdes me keto se ane te rrezikshme
sa njerez jane cmendur duke bere gjera te tilla
avatar
orkid0000

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Tanki prej 14.03.12 22:04

Sibylla shkruajti:Dua te therras Vellan qe me ka vdekur..Iu lutem nese mundeni me ndihmoni...:D
Pershendetje : Me vellan nuk mund te kontaktosh perveq se me Xhindin apo "Demonin" e tij qe mer trajtat e zerit te vllaut tend dhe qe di gjithqka per te dhe jeten e tij pasi qe e ka pasur ne njerin krah prej momentit kur ka lindur dhe deri ne ate kur ka vdekur .
Per me shum informacion mund te futesh tek entitetet ku un i kam paraqitur disa metoda se si mund te kontaktojm me Xhindet dhe qe jan gjithsej 7 .

Kalofshit mir .
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

223


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  exxtreme prej 15.03.12 1:50

e di ni metod me oilja board per me komuniku me nje te vdekur por nuk ta kisha preferu ouilja board se ka pasoja shume te medha.nese ke vendos me kontaktu me vellain shkrujem ne privat ta tregoj proceduren,
Sigurisht Pasojat e mundshme i bart ti..!!
avatar
exxtreme

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Berti69 prej 29.04.12 0:30

Asgjė nuk dėshmon se ju jeni nė tė vėrtetė duke folur me njerėzit e vdekur.
Kush ju thotė se ato nuk janė entitet, demonė, shpirtėra (thirrni si tė doni) qė janė duke komunikuar me ju?
Duke qenė se ata mund tė kenė mundėsi tė hyn nė nėnvetėdijen tonė atėherė edhe ėshtė shumė e lehtė edhe manipulimi nga ana e tyre.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


495


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  lutfi prej 29.04.12 15:08

njeri kishte shkruar se si me thirr shpirtin me shku te varri e qfar fjal me i than e kinse shpirti me dal prej varrit kto jan fjal te kota pikspari shpirti nuk rrin ne varr por dihet ku ne arshin e zotit e sa per vlain tand ishalla zoti e ka qu ne xhehnet e atje inshalla e bajm vendin e takohemi gjith ne xhehnet .me fjal magjie mos u mir(zoti e past shperble vllaun tand me xhehnet) ju pershendes
avatar
lutfi

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  RafailZhidro prej 11.11.12 11:38

pershendetje , shpirtin e nje te vdekuri jo cdo kush mund ta therrase por gjithsesi une do ta publikoj (nqs ju ndodh ndonje gje e keqe un nuk mbaj peergjegjsi)S i mund ta kuptojme neqoftese jemi te afte te therrasim nje shpirt te vdekur............................................................... duhet ta bejme gjat ores 4 te mengjesit atehere kur eshte muaji i brishte ne diten e fundit te tij. (keshillohet te behet ne qetesi absolute sepse atehere mund te jeni me te qete) mbyllini syte dhe per nje cast imagjinoni disa shkalle te pafundme ku ju jeni duke ecur dhe ne cdo hap qe hidhni sikur lehtesoheni ....... dhe me pas nje dere e madhe do tju shfaqet , por qe eshte e kycur ,..... do tju duhet te gdhendni ne deren nje trekendesh me nje sy ne mes... atehere porta do hapet....... dhe do tju dali nje drite e bardhe .... me pas hapini syte .... dhe do shikoni qe efekti do punoje pas 2-3 oresh (do vereni shenja se shpirti i nje personi tuaj te dashur do shfaqet, jo ne menyre konkrete por abstrakte psh ... televizori do hapet vete gjate nates ose dera do hapet , pra keto jan veprime te cilat do ju tregojne se shpirti i personit tuaj te vdekur eshte me ju ) KUJDES NQS KJO NUK FUNKSIONON ATEHERE MOS ME THONI MUA SEPSE KETE MUND TA BEJN NJEREZIT TE CILET E KANE TE TRAZHGIMUAR OSE BESOJNE ME GJITH ZEMER....
avatar
RafailZhidro

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  bardhi14 prej 12.11.12 7:56

oujia board mun te perdoret per te thirrur nje shpirt po kjo nk eshte shaka
ai thirret per ndonje hall te vecante per me teper si vijon kjo menyre ka shum ne youtube qe te mesoni
avatar
bardhi14

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  besnikpertan prej 16.09.13 17:22

Tanki12 shkruajti:
Sibylla shkruajti:Dua te therras Vellan qe me ka vdekur..Iu lutem nese mundeni me ndihmoni...:D
Pershendetje : Me vellan nuk mund te kontaktosh perveq se me Xhindin apo "Demonin" e tij qe mer trajtat e zerit te vllaut tend dhe qe di gjithqka per te dhe jeten e tij pasi qe e ka pasur ne njerin krah prej momentit kur ka lindur dhe deri ne ate kur ka vdekur .
Per me shum informacion mund te futesh tek entitetet ku un i kam paraqitur disa metoda se si mund te kontaktojm me Xhindet dhe qe jan gjithsej 7 .

Kalofshit mir .
Edhe njeher kisha me ia ba ket pyetje antarit qe kishte shkruar tema ne lidhje me xhinet tankit,se a nese nuk vdes xhindi i njeriut athere a shkon tjeter kund te ndonje person tjeter.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  number3 prej 16.09.13 21:16

Mos u merrni me keto gjera se do i hapni gropen vetes u keshilloj sepse jan te rrezikshme keto se i njoh mire keto.
avatar
number3

njeri thjesht

178


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  aqua prej 13.11.13 13:25

kam par shum metoda ktu se thon per te komunikuar me te vdekur,disa ktu thon nuk mundesh disa te mbrapambetur thon jan xhind disa thon me an te pasqyres,Por n'realitet esht vetem nje mundesi t'cilen mund ta bej nje SHAMAN i Vertet, ate metod e kam provuar:
Pra esht nje ritual shaman,t'cilin nuk mund ta praktikoj me pasiqe eshte me shum dhimbje.
gjith qka ju duhet eshte : te jeni i paster nga zemra ,dhe te jeni te guxueshem mjaftueshem per te ngren ca bime magjike.
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  55 prej 14.11.13 10:41

Une them qe nqs kete nuk e lejon besimi juaj ne te cilen jeni rritur mos e beni nje gje te tille. Se do te ndikoj shume ne subkoshiencen tuaj dhe kjo do tju dali ne endrra pastaj te cilat quhet nightmare. Nqs kjo eshte dicka e zakonshme per ju dhe pa pasoja atehere bejeni. Po lerini te vdekurit te qete ne boten e tyre dhe merruni me njerezit e kesaj bote. Cdo gje lereni te rrjedhe qetesisht dhe pa sforco. Mos u mundoni me disa teknika do te arrini ndonje gje vetm do te humbisni me shume. Nqs personi qe ju keni humbur ndjeni shume per te dhe keni kaluar momente te bukura nuk duhet qe ta therrisni ne varre, me mire do te ishte tju paraqitej ne enderr dhe jo diku tjeter. Dicka duhet te jete personale qe te jete e bukur dhe jo me detyrim.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


365


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Jetmira prej 20.02.16 12:04

me vjen keq per humbjen e vellait, edhe un se kam Babin
esht ligji natyres qe kush ka lindur do vdes
nuk mund te bejm asgje
avatar
Jetmira

768


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  4u prej 20.02.16 13:04

Sibylla shkruajti:Dua te therras Vellan qe me ka vdekur..Iu lutem nese mundeni me ndihmoni...:D
Ngushėllime pėr Vėllaun,
Ju kisha lutur ta kuptoni se me njerėz tė vdekur nuk mund tė komunikoni, ajo qė disa njerėzve iu duket
se komunikojnė me tė vdekurit eshte nje kontakt me Demonet ose Xhinet, te cilet jane ne gjendje qe ta
imitojne deri ne perfeksion nje njeri, e sidomos Demoni apo Xhini i cili e ka percjell per se afermi nje
njeri (dhe ate detyre e ka nga Prijesi i tyre).
Duhet ta kemi te qarte se per shpirtin e nje njeriu vet akti i ndrimit te jetes (vdekjes) eshte edhe momenti i
fundit qe ka kontakt me kete bote, dhe ky shpirte udheton per ne nje bote te ndermjetme ku jane ne pritje deri ne
diten e gjykimit (ne ate bote depertojne vetem lutjet dhe pershendetjet qe ua bene nje i aferm i tyre).
Pse ?...
Eshte edhe nje arsye se pse njerzit qe ndruan jete nuk gjenden me ne afersine tone, arsyeja eshte se
kur te vije koha e Dexhallit apo e Mesihut te rrejshem, nje nga "mrekullit e tij" do te jet edhe nje forme e
"rringjalljes" se te vdekurve (ne kete rast formen e njeriut te ringjallun do ta merr nje xhind APO DEMON )
Pra kjo eshte njera nga arsyet se perse nuk u lejoohet shpirtave te komunikojne me kete bote, qe njerzit e
tyre te mos bien viktima te Dexhallit duke menduar se u eshte rringjallur nje i aferm i tyre.
Mos humb kohe ne gjera te tilla , lutu dhe degoi pershendetje te ndierit ato do te pranohen nga ai,
por vet shpirti i te ndierit nuk ka mundesi as te lutet per ju e as te ju dergoj ndonje pershendetje.
avatar
4u

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Mehmet prej 23.02.16 4:26

a ka ende njerz qe besojne se komunikojne me te vdekurit QUDI
avatar
Mehmet

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te therras Shpirtin e nje te vdekuri?

Mesazh  Fuqiahynjore prej 26.02.16 15:43

4u shkruajti:
Sibylla shkruajti:Dua te therras Vellan qe me ka vdekur..Iu lutem nese mundeni me ndihmoni...:D
Ngushėllime pėr Vėllaun,
Ju kisha lutur ta kuptoni se me njerėz tė vdekur nuk mund tė komunikoni, ajo qė disa njerėzve iu duket
se komunikojnė me tė vdekurit eshte nje kontakt me Demonet ose Xhinet, te cilet jane ne gjendje qe ta
imitojne deri ne perfeksion nje njeri, e sidomos Demoni apo Xhini i cili e ka percjell per se afermi nje
njeri (dhe ate detyre e ka nga Prijesi i tyre).
Duhet ta kemi te qarte se per shpirtin e nje njeriu vet akti i ndrimit te jetes (vdekjes) eshte edhe momenti i
fundit qe ka kontakt me kete bote, dhe ky shpirte udheton per ne nje bote te ndermjetme ku jane ne pritje deri ne
diten e gjykimit (ne ate bote depertojne vetem lutjet dhe pershendetjet qe ua bene nje i aferm i tyre).
Pse ?...
Eshte edhe nje arsye se pse njerzit qe ndruan jete nuk gjenden me ne afersine tone, arsyeja eshte se
kur te vije koha e Dexhallit apo e Mesihut te rrejshem, nje nga "mrekullit e tij" do te jet edhe nje forme e
"rringjalljes" se te vdekurve (ne kete rast formen e njeriut te ringjallun do ta merr nje xhind APO DEMON )
Pra kjo eshte njera nga arsyet se perse nuk u lejoohet shpirtave te komunikojne me kete bote, qe njerzit e
tyre te mos bien viktima te Dexhallit duke menduar se u eshte rringjallur nje i aferm i tyre.
Mos humb kohe ne gjera te tilla , lutu dhe degoi pershendetje te ndierit ato do te pranohen nga ai,
por vet shpirti i te ndierit nuk ka mundesi as te lutet per ju e as te ju dergoj ndonje pershendetje.

Shum e vertet keto jan profesi nga Kurani.

Fuqiahynjore

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si mund te THERRAS Shpirtin E Nje Te VDekuri...

Mesazh  Immortal Vampire prej 27.02.16 20:05

Fuqiahynjore shkruajti:
4u shkruajti:
Sibylla shkruajti:Dua te therras Vellan qe me ka vdekur..Iu lutem nese mundeni me ndihmoni...:D
Ngushėllime pėr Vėllaun,
Ju kisha lutur ta kuptoni se me njerėz tė vdekur nuk mund tė komunikoni, ajo qė disa njerėzve iu duket
se komunikojnė me tė vdekurit eshte nje kontakt me Demonet ose Xhinet, te cilet jane ne gjendje qe ta
imitojne deri ne perfeksion nje njeri, e sidomos Demoni apo Xhini i cili e ka percjell per se afermi nje
njeri (dhe ate detyre e ka nga Prijesi i tyre).
Duhet ta kemi te qarte se per shpirtin e nje njeriu vet akti i ndrimit te jetes (vdekjes) eshte edhe momenti i
fundit qe ka kontakt me kete bote, dhe ky shpirte udheton per ne nje bote te ndermjetme ku jane ne pritje deri ne
diten e gjykimit (ne ate bote depertojne vetem lutjet dhe pershendetjet qe ua bene nje i aferm i tyre).
Pse ?...
Eshte edhe nje arsye se pse njerzit qe ndruan jete nuk gjenden me ne afersine tone, arsyeja eshte se
kur te vije koha e Dexhallit apo e Mesihut te rrejshem, nje nga "mrekullit e tij" do te jet edhe nje forme e
"rringjalljes" se te vdekurve (ne kete rast formen e njeriut te ringjallun do ta merr nje xhind APO DEMON )
Pra kjo eshte njera nga arsyet se perse nuk u lejoohet shpirtave te komunikojne me kete bote, qe njerzit e
tyre te mos bien viktima te Dexhallit duke menduar se u eshte rringjallur nje i aferm i tyre.
Mos humb kohe ne gjera te tilla , lutu dhe degoi pershendetje te ndierit ato do te pranohen nga ai,
por vet shpirti i te ndierit nuk ka mundesi as te lutet per ju e as te ju dergoj ndonje pershendetje.

Shum e vertet keto jan profesi nga Kurani.
Sic e kam thene dhe do ta them gjthm: "Kurani nuk duhet te lejohet ketu"... Rregullat ne fillim jane te qarta: "Nuk lejohen - Femijet, fetaret, ateistet." Mendoj se ju beni pjese ne kategorine e dyte, keshtu qe kot qe qendroni ketu ne forum. Ky forum perpiqet te shpjegoje paranormalen dhe te sjelle lajmet me te fundit te konspiracioneve dhe mistereve te medha... "S'ka as Kuran, as xhami". "Nuk kuptoni kur ju thone boll me kaq se na lodhet, ca degjojme gjithe diten per fene, duhet te shohim edhe ketu????!!!!" Besoj me kuptuat c'dua te them...

avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

70


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi