A eshte e mundur kjo gje?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Rigerto prej 08.11.10 16:45dhe kjo ..????????

avatar
Rigerto

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Xhemajl prej 08.11.10 17:51

Te gjitha janė iluzione.
avatar
Xhemajl

344


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Rigerto prej 08.11.10 21:47

Po si eshte iluzion qe fluturon dhe ecen mbi uje.....si eshte ilizion a mund ta shpjegosh me qarte?
avatar
Rigerto

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Xhemajl prej 08.11.10 21:56

Eshte vetem nje mendim i imi.
Por gjithashtu mund te jane vetem mashtrimet, psh kur fluturon mund te jete i lidhur me ndonje litar, ate litar mund ta largojne me ane te kameres kjo eshte treguar ne shume dokumentar.
avatar
Xhemajl

344


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Fegi prej 08.11.10 22:07

Para ca kohe ke ky inqizime ne tv, kjo ishte vetem mashtrim, perfundi ishin qelq (xhame) dhe i hidhke hapat ne te..
avatar
Fegi

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  KhalidVL prej 11.11.10 23:49

Pershendetje!
Magjistaret kane ekzistuar prej shume kohesh ne historine njerezore!

Keta jane ata njerez te cilet ne bashkepunim me shpirterat ose me sakte me qenie te tjera banuese te Tokes (me shpirtera zakonisht u referohemi shirterave te njerezve te vdekur,te cilet gjoja kthehen per tu hakmarre ose bezdisur njerezit) te quajtura xhin, nga gjuha arabe bejne veprime jashte normales per njerezit e tjere te cilet nuk jane ne dijeni per kete bashkpunim!

Xhinet ashtu si njerezit kane mendime, instikte dhe ndergjegje (e cila eshte e vecante vetem per ta dhe njerezit, asgje gjallese tjeter ne Toke nuk ka ndergjegje)!

Magjistari duke u vene ne sherbim te tyre arrin te perfitoje ndihmese nga ata!

Njeriu vetem duke u bere rob i tyre ata mund ta ndihmojne (perjashtim ka bere vetem Sulejmani (Solomoni) atij iu dha pushtet mbi ta).

Prej xhineve ka te mire dhe te keqij ashtu si dhe nga njerezit!Ata me te keqijte prej tyre dhe me te keqijte prej njerezve bashkpunojne me njeri tjetrin!

Njerzit i therrasin duke u lutur dhe duke i adhuruar!Ata u pergjigjen duke kerkuar gjithmone e me shume djallezi nga njerezit!I urdherojne per gjera satanike, te peshtira vetem qe te kenaqin egon e tyre!pas kesaj ata i ndihmojne njerezit ne berjen e veprave te tilla pasi ata jane te padukshem nga njerezit e tjere!

Per te ardhur keq fakti qe duartrokiten njerez te tille, shihen si mbi njerez, kur ne fakt ata jane nga llumi i llumit te shoqerise njerezore! Pa dinjitet, pa moral!
Edhe ne kete rast te keqes i thuhet e mire dhe te mires te keqe!

KhalidVL

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Gabriel prej 15.11.10 0:01

KhalidVL shkruajti:Pershendetje!
Magjistaret kane ekzistuar prej shume kohesh ne historine njerezore!

Keta jane ata njerez te cilet ne bashkepunim me shpirterat ose me sakte me qenie te tjera banuese te Tokes (me shpirtera zakonisht u referohemi shirterave te njerezve te vdekur,te cilet gjoja kthehen per tu hakmarre ose bezdisur njerezit) te quajtura xhin, nga gjuha arabe bejne veprime jashte normales per njerezit e tjere te cilet nuk jane ne dijeni per kete bashkpunim!

Xhinet ashtu si njerezit kane mendime, instikte dhe ndergjegje (e cila eshte e vecante vetem per ta dhe njerezit, asgje gjallese tjeter ne Toke nuk ka ndergjegje)!

Magjistari duke u vene ne sherbim te tyre arrin te perfitoje ndihmese nga ata!

Njeriu vetem duke u bere rob i tyre ata mund ta ndihmojne (perjashtim ka bere vetem Sulejmani (Solomoni) atij iu dha pushtet mbi ta).

Prej xhineve ka te mire dhe te keqij ashtu si dhe nga njerezit!Ata me te keqijte prej tyre dhe me te keqijte prej njerezve bashkpunojne me njeri tjetrin!

Njerzit i therrasin duke u lutur dhe duke i adhuruar!Ata u pergjigjen duke kerkuar gjithmone e me shume djallezi nga njerezit!I urdherojne per gjera satanike, te peshtira vetem qe te kenaqin egon e tyre!pas kesaj ata i ndihmojne njerezit ne berjen e veprave te tilla pasi ata jane te padukshem nga njerezit e tjere!

Per te ardhur keq fakti qe duartrokiten njerez te tille, shihen si mbi njerez, kur ne fakt ata jane nga llumi i llumit te shoqerise njerezore! Pa dinjitet, pa moral!
Edhe ne kete rast te keqes i thuhet e mire dhe te mires te keqe!
Ke te drejte.
Ka njerez qe lidhin shpirtin e tyre me kto "Xhinde" duke mare pak me teper informacion mbi konceptin Hapesire-Kohe dhe duke e shtremberuar (manipuluar) ate, ne kete menyre jane ne gjendje te bejne gjera qe askush nuk mund ti beje, ato veprime ne i konsiderojme si Magji apo gjera madheshtore.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

240


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  geni-g prej 15.11.10 11:44

jane iluzjone
avatar
geni-g

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

a eshte e vertet kjo

Mesazh  Blak Devill prej 15.11.10 16:09

nuk eshte e vertet
avatar
Blak Devill

250


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  stine prej 20.11.10 14:39

Duhet qe njeriu te kuptoje qe ka dhe forca te erresires ne kete toke .
vet Djalli mund te shnderrohet ne nje engjell drite thote bibla .

ka fenomene nga me te cuditshem te bote ,por mbi gjithcka ajo qe ka vlere per njeriun eshte :
Te besoje tek JEZUSI SHPETIMTARI I BOTES ,Zoti i vertet dhe AI qe do ta gjykoje boten nje dite ,ne e dime shume mire qe djalli me demonet e tij egzistojne ,por ne qe i besojme Krishtit nuk kemi frik nga asgje e tille sepse KRISHTI eshet me i fort se ta .kete gje e ka treguar ME VDEKJEN DHE RINGJALLJEN E TIJ dhe e tregon perdite .Lavdia te takon ty O JEZUS MBRETI I PERJETESISE .AMEN

stine

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Vdeon per fluturim se gjeta dote por..

Mesazh  DarkMaster prej 21.11.10 15:06

Ja si ecen mbi uje
avatar
DarkMaster

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Blak Devill prej 11.02.11 17:04

KhalidVL shkruajti:Pershendetje!
Magjistaret kane ekzistuar prej shume kohesh ne historine njerezore!

Keta jane ata njerez te cilet ne bashkepunim me shpirterat ose me sakte me qenie te tjera banuese te Tokes (me shpirtera zakonisht u referohemi shirterave te njerezve te vdekur,te cilet gjoja kthehen per tu hakmarre ose bezdisur njerezit) te quajtura xhin, nga gjuha arabe bejne veprime jashte normales per njerezit e tjere te cilet nuk jane ne dijeni per kete bashkpunim!

Xhinet ashtu si njerezit kane mendime, instikte dhe ndergjegje (e cila eshte e vecante vetem per ta dhe njerezit, asgje gjallese tjeter ne Toke nuk ka ndergjegje)!

Magjistari duke u vene ne sherbim te tyre arrin te perfitoje ndihmese nga ata!

Njeriu vetem duke u bere rob i tyre ata mund ta ndihmojne (perjashtim ka bere vetem Sulejmani (Solomoni) atij iu dha pushtet mbi ta).

Prej xhineve ka te mire dhe te keqij ashtu si dhe nga njerezit!Ata me te keqijte prej tyre dhe me te keqijte prej njerezve bashkpunojne me njeri tjetrin!

Njerzit i therrasin duke u lutur dhe duke i adhuruar!Ata u pergjigjen duke kerkuar gjithmone e me shume djallezi nga njerezit!I urdherojne per gjera satanike, te peshtira vetem qe te kenaqin egon e tyre!pas kesaj ata i ndihmojne njerezit ne berjen e veprave te tilla pasi ata jane te padukshem nga njerezit e tjere!

Per te ardhur keq fakti qe duartrokiten njerez te tille, shihen si mbi njerez, kur ne fakt ata jane nga llumi i llumit te shoqerise njerezore! Pa dinjitet, pa moral!
Edhe ne kete rast te keqes i thuhet e mire dhe te mires te keqe!
NUK PAJTOHEM ME PJESEN QE TI KE THENE QE VETEM DUKE U BERE ROB I TYRE MUND TE PERFITOSH NE FAK EDHE ATA NENSHTROHEN DHE PO U NENSHTRUAN ATA DO JENE ROBER TE TU DHE JO TI I ATYRE POR DUHET BERE KUJDES
avatar
Blak Devill

250


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 11.02.11 17:10

Rigerto shkruajti:

dhe kjo ..????????Une e di ate magjin per te fluturuar ndersa ket magjin tjeter akoma se di , per te ecur mbi uje duhet nje lidhje mes demonit ndersa per te fluturuar eshte nje ritual i thjesht !
avatar
Magic-0ne-one

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Xhemajl prej 11.02.11 18:26

Po ti shikosh me vemendje, dhe xhirimet e klipeve te chris angel, verehet se te gjitha ato jane mashtrime.
avatar
Xhemajl

344


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  sabedin prej 14.02.11 6:06

xhemajl shkruajti:Po ti shikosh me vemendje, dhe xhirimet e klipeve te chris angel, verehet se te gjitha ato jane mashtrime.


Kush mundet te me tregoj ate "trik" se si mundesh me fluturu

sabedin

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte e mundur kjo gje?

Mesazh  Magic-0ne-one prej 14.02.11 12:35

sabedin shkruajti:
xhemajl shkruajti:Po ti shikosh me vemendje, dhe xhirimet e klipeve te chris angel, verehet se te gjitha ato jane mashtrime.


Kush mundet te me tregoj ate "trik" se si mundesh me fluturu


Per te ecur mbi uje eshte trick ndersa per te fluturuar seshte trick !
avatar
Magic-0ne-one

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi