Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Shko poshtė

Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Mesazh  Magus prej 06.11.10 18:36

Ritual qė tė mendojė vetėm pėr ju

Lloji i magjisė - e kuqe

Pėrbėrsitė:

- Njė pasqyrė e re
- Njė perde e vogėl e zezė

Rituali:

Blej njė pasqyrė tė re, dhe mbuloje me njė perde tė zezė sa tė arrini nė shtėpi.
Ēdo mbrėmje, nė tė njėjtėn kohė, hiqni perden e zezė nga pasqyra dhe para saj veproni (imitoni) gjeste tė dashurisė qė ju presin.
Pas njė cikli 14-ditėsh qė ka filluar Hėna e re, jepjani kėtė pasqyrė magjike personit tė ėndrrave tuaja.

©magjistari
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Mesazh  gramshii prej 12.11.10 8:49

Bravo magjistari keshtu ke vepruar ndonjhere mua dikur me kan dhuruar dicka te till por s`ja kam ditur kuptimin
avatar
gramshii

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Mesazh  yasmin prej 13.11.10 12:04

Disa njerezve mund t'iu duket joshese kjo "magji" ndersa personalisht me duket
qesharake;nuk mund te besh per vete dike me keto lloj ritualesh por nese ke dike qe do te doje te mendoje per ty mund ta besh per vete me ate "gje "te magjishme dhe unike qe fshihet brenda shpirtit tend.....aq me teper qe nuk ngjan as dicka e ndershme t'ia imponosh ndjenjat dikujt me rituale "prej magjistraresh"
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Mesazh  Xhemajl prej 13.11.10 13:24

yasmin shkruajti:Disa njerezve mund t'iu duket joshese kjo "magji" ndersa personalisht me duket
qesharake;nuk mund te besh per vete dike me keto lloj ritualesh por nese ke dike qe do te doje te mendoje per ty mund ta besh per vete me ate "gje "te magjishme dhe unike qe fshihet brenda shpirtit tend.....aq me teper qe nuk ngjan as dicka e ndershme t'ia imponosh ndjenjat dikujt me rituale "prej magjistraresh"


Te lumte yasmin.
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Mesazh  yasmin prej 13.11.10 19:55

Faleminderit Xhemajl qe bashkohesh me mendimin tim lidhur me ritualet e magjise, je i mirepritur edhe te me kritikosh:) shpesh njerezit udhehiqen nga parimi se qellimi justifikon mjetin por asgje nuk justifikon perdorimin e magjise per asnje arsye...
avatar
yasmin

182


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Mesazh  sokolmemeti prej 13.12.12 16:20

Magjia?!Aahhaahahahah ajo nuk egziston cdo gje qe eshte rreth nesh cka e shohim egziston por kesi gjerash ahahah paramendo te te llogaritin si te cmendur duke folur me pasqyren si te borebardha

sokolmemeti

hjfdjahajsjahjajgj

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Mesazh  syri i art prej 27.04.14 23:16

ji mendje hapur,hape zemren dhuro dashuri,vetem keshtu mund te terheqesh dashurin...me rituale nuk fitohet dashuria,ritualet jan manipulim i mendjes...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė mendojė vetėm pėr ju

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi