Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Luli prej 04.11.10 17:03

Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Fantazma ndjek Lady Gaga-nLady GaGa beson se ajo ėshtė duke u torturuar nga njė fantazmė e zemėruar.

Ajo sinqerisht beson se ėshtė duke u ndjekur nga njė djalė i quajtur Ryan, i cili e ndjek atė kudo nga njė vend nė tjetrin, derisa ajo ėshtė nė turne.

Njė anėtar i ekipit tė turneve tė Lady Gaga's na deklaroi: “Ajo na ka treguar pėr muaj se ka njė fantazmė mashkull, tė quajtur Ryan, i cili shėtit botėn me tė.

“Ajo ėshtė mjaft e tmerruar nga ky shpirt, por mė shumė se ēdo gjė, ai po e bezdis, pasi nuk e lė vetėm asnjėherė.

“Ai nuk ka bėrė ndonjė gjė tė dhunshme apo tė frikshme, por ajo ėshtė e frikėsuar nga prania e tij. Ajo ėshtė person shumė shpirtėror dhe nė njė mendje me botėn shpirtėrore, ky ėshtė njė hap shumė i largėt, madje edhe pėr tė”.

Burimi ynė vazhdon: “Ajo kontaktoi me fantazmėn dhe organizoi njė seancė, ku mund tė komunikonte me tė dhe i tha qė tė largohet.

“Ajo mblodhi tė gjithė miqtė e saj gjatė vikendit nė Belfast dhe mbajti njė seancė pėr tė folur me Ryanin, pėr tė kuptuar se ēka kėrkonte. Ajo ėshtė e bindur se kėtė e ka marrė si ogur tė keq.

“Megjithėse shumica e miqve tė saj ishin skeptikė, ata u pajtuan tė marrin pjesė”.

Ndėrkohė, Lady Gaga 24-vjeēare shkaktoi zemėrim politik nė Belfast nė koncertin e saj tė shtunėn pėr Halloweenin, duke mbajtur flamurin irlandez trengjyrėsh nė njėrėn dorė dhe duke ngritur gishtin e mesėm nė dorėn tjetėr. Fansat e saj besnikė e quajtėn vendimin e saj si “tė papėrshtatshėm” dhe “tė neveritshėm”.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  bare prej 21.12.10 19:09

pershendetje...un jam nje djale qe me thene te drejten nuk besoj ne gjera te tilla por me ka shtyre nje kuriozitet i madh qe te bashkohem ne kete faqe pas fjaleve qe kam degjuar per te...sa per lady gaga...nqs ne kete foto shihni me kujdes...siper shpines se saj do te vereni nje si tip fytyre mashkullore qe po buzeqesh...iluzion optik...???montazh...???kjo nuk dihet

bare

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LADY ''GAGA''THE VDEKJA E SAJ

Mesazh  lavdimy prej 27.12.10 21:26

te gjith e din se lady gaga eshte e semurĖ e trashegon semundjen e gjyshes dhe eshte me ngat vdekjes se kurr dhe tjetra thjesht lady gaga eshte ne prag te nje qmendurie te madhe ngase eshte personi qe nuk njeh turp dh e mekate eshte person i quditshem dhe si pasoj e vuajtjes dhe denimit nga mekatet e saj zoti denon njerzit ne kete bot qe te vdesin te paqt dhe te paster e jo te njollosur me mekate flm

lavdimy

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Angeloflight prej 02.01.11 2:48

Mendoj se ajo me te vertete ndiqet nga nje fantazme!

avatar
Angeloflight

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  g-kristi prej 17.04.11 15:18

Per Lady Gagan thone se eshte nje kukull e shoqeriss elite..sic ja kta shoqerit qe adhuroj... e dini ke..illuminati... lady gaga do te thote zonje kokboshe...sipas nje historije..dhe lady gaga eshte pjes e ksaj shoqerie [po te shifni vvideoclipin e fundit alejandro..shifni gagan tu pertyp kryqin..ose tu formu trekendeshin..me nje sy sic eshte ai i majti qe perdoret..nga kta njerez.. ka dhe me shum po varja per her tjeter
avatar
g-kristi

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Fatoni prej 20.04.11 3:00

Kjo thjesht ndjek vetveten e saj.Eshte personi ma i tmerrshem qe njoh.Bene gjerat qe lidhen direkt me iluminatin dhe boten e satanizmit.
avatar
Fatoni

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Elsavrana prej 20.04.11 20:15

Eshte humbje kohe te merresh me Lady GAGA qe nga emri qe percjell nje tingull neverites...pa asnje dhrudhme harmonie.'Eshe nje kukull e mjere (e shemtuar po ta shplash nga make-up ) ashtu si shume kukulla te mjera si Marylin Monroe apo e parafundit Madona e tjere. Muzika e saj e boshe, tinguj amorf dhe dashakeqes se percjellin vec hic, vargjet ... te demshem per cdo vesh njerezor.
Ate e ndjek depresioni dhe dipersonaliteti...sepse ka abuzuar shume me ate qe e quajme "e mesmja e arte"
avatar
Elsavrana

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kukulla e Shoqėrisė Elite

Mesazh  nitty prej 28.04.11 12:23

Nė Kėrkim Tė Sė Vėrtetės - Pjesa 8 - Ekspozimi i Lady Gaga's - Kukulla e Shoqėrisė Elite.

A ėshtė Lady Gaga illuminati?

A besoni ju kėtė video:

avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Estilen prej 28.04.11 13:54

Dhe ne e besoi se ajo eshte pjese,ose kukull e elites,c'fare ndryshon tek une si shqiptar..?

E kush duhet te jete tjeter pjese e masonerise,barkengjiturit e afrikes,indigjenet e amerikes,aziatiket e Himalajeve,a po llafolloget sherrberes te ballkanit..? Pa tjeter atje ku eshte elita boterore,atje eshte dhe paraja,e cila sponsorizon atje ku ajo kerkon te legjitimoje interesat e saja.

Ne shqiptareve syte po nga qielli do na ngelen,mbasi ''mjatin''e tokes tone e shijojne ATA te elites se madhe me nje sy te madh ne balle,se bashku me keta te nen/elites tone,me nje djall te madh ne bark .

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  toni_bbb2000 prej 28.04.11 13:58

video kot fare nuk ka lidhje me asnje nga keto s i satanikut e d i djallit e perralla me mbret se keshtu siē thote video-ja na doli kjo si me ken kjo solomoni suleimani
avatar
toni_bbb2000

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 28.04.11 16:22

toni_bbb2000 shkruajti:video kot fare nuk ka lidhje me asnje nga keto s i satanikut e d i djallit e perralla me mbret se keshtu siē thote video-ja na doli kjo si me ken kjo solomoni suleimani

Pse nuk ia bėnė videos njė ritual ndoshta ti na e gjenė te vėrtetėn.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  john abraham prej 28.04.11 20:18

Nje gje eshte e sigurte:
Te gjithe atyre qe ju pelqen te "shendrisin", nuk do te munden kurre ta gjejne driten ne zemrat e tyre.
Jeta e tyre eshte nje errsirre totale, ku e vetmja drite qe kane jane brohorimat e shpirtrave te humbur ne errsirren e tyre.
avatar
john abraham

90


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Estilen prej 28.04.11 21:38

john abraham shkruajti:Nje gje eshte e sigurte:
Te gjithe atyre qe ju pelqen te "shendrisin", nuk do te munden kurre ta gjejne driten ne zemrat e tyre.
Jeta e tyre eshte nje errsirre totale, ku e vetmja drite qe kane jane brohorimat e shpirtrave te humbur ne errsirren e tyre.

Kjo gjithmone sipas pikpamjeve te religjioneve...sepse asnjehere s'ka te vertete absolute.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  john abraham prej 28.04.11 21:52

estilen shkruajti:

Kjo gjithmone sipas pikpamjeve te religjioneve...sepse asnjehere s'ka te vertete absolute.

Jo nuk besoj se shkruajta dicka ne kete, nga pikpamja religjoze.
avatar
john abraham

90


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Estilen prej 28.04.11 22:44

john abraham shkruajti:
Jo nuk besoj se shkruajta dicka ne kete, nga pikpamja religjoze.

Atehere pse sipas jush njerez kaq te dashur nga publiku i mbare botes qenkan ne erresire totale....? Kush eshte drita sipas jush...?

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Blak Devill prej 28.04.11 22:59

Po te vezhgoni mire ne cdo klip ju keni per te pare nga nje simbol te tille
mendohet se edhe justin biber eshte nje iluminant i ri e shume kengetar te tjere me fame.
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  john abraham prej 28.04.11 23:06

estilen shkruajti:

Atehere pse sipas jush njerez kaq te dashur nga publiku i mbare botes qenkan ne erresire totale....? Kush eshte drita sipas jush...?

Dikur te dashur per publikun kane qene xhelatet,qe prisnin koka ne mes te turmave dhe keto te fundit brohorisnin me shume qejf dhe ishin te lumtur.
Sot publiku ka zgjedhur per te perkrahur nje lloj tjeter xhelati.
Une nuk jam kundra artit, por jam kundra marrezise se marrit...
Njerzit inspirohen nga fenomeni "shendrit shpejt-vyshku shpejt".
Drita nuk vjen nga llumi ( si kjo artiste, qe c'do gje eshte, vetem e ndricuar jo), por nga nje burim i paster, i cili nuk te ben te pendohesh pas zgjedhjes tende.
avatar
john abraham

90


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 28.04.11 23:22

blak devill shkruajti:Po te vezhgoni mire ne cdo klip ju keni per te pare nga nje simbol te tille
mendohet se edhe justin biber eshte nje iluminant i ri e shume kengetar te tjere me fame.

Illuminat i bėri tė fameshėm,pa me thuaj ti mua se si ėshtė e mundur qė kaq shpej ta fitoj famėn Lady Gaga,po Justin Bieber,po Rihanna.

Tė ndalemi tek Rihanna dhe te viti 2009 muaji Nėntor,pėr njė muaj,nė fakt pėr 10 ditė shih se sa kėngė ia ka publikuar Rihanna:

-Rihanna - Don't Stop The Music 21 Nėntor 2009
-Rihanna - Unfaithful 23 Nėntor 2009
-Rihanna - We Ride 23 Nėntor 2009
-Rihanna - Wait Your Turn 24 Nėntor 2009
-Rihanna - Hate That I Love You ft. Ne-Yo 29 Nėntor 2009
-Rihanna - Take A Bow 30 Nėntor 2009

Nuk tė duket ēudi e madhe qė pėr njė muaj tė lansohen kaq shumė kėngė sidomos qė tė gjitha kėto kėngė kanė videoklipe.

Nuk ka dyshim qė dikush po i bėnė te famshėm.???!!!!!!!
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Gon! prej 06.05.11 15:54

Kjo ėshtė kryekėput masone, ia shihni se si e bėnė syrin e saj tė majtė pothuaj se nė ēdo spot?
E tek masonė ky sy i ngjan satanit (dexhallit) e qė ata e presin atė me pa durim
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 06.05.11 23:20

Gon! shkruajti:Kjo ėshtė kryekėput masone, ia shihni se si e bėnė syrin e saj tė majtė pothuaj se nė ēdo spot?
E tek masonė ky sy i ngjan satanit (dexhallit) e qė ata e presin atė me pa durim

Po ''tė lumtė'' dhe ti ia ke mbajtur pishtaren (qiriun),vazhdo vazhdo mbaja por kujdes se kur tė harxhohet qiriu mund tė tė digjen gishtat.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Gon! prej 11.05.11 10:49

Kujdes juve se mos po ju digjen gishtat dhe duart, se ju mundoheni tė na e mbani qiriun dhe mundoheni edhe tė na digjni me atė qiri por mund tė digjeni vet pa dyshim, se nuk ėshtė vetėm Lady-Gaga qė simbolizon Djallin, janė edhe shumė tė tjera e tė tjerė si ajo, dhe e adhurojnė atė si Zot, dhe i kushtojnė vargje atij, dhe aj pastaj kthehet kundėr tyre dhe fut nė palc depresionin dhe stresin, dhe pastaj mund ta gjejnė edhe vdekjen ata "Vdekjen e Mistershme" siē e quajnė shumica prej tyre dhe qė u ka ndodhur tė shumtėve nga ky rang.
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 11.05.11 21:51

Gon! shkruajti:Kujdes juve se mos po ju digjen gishtat dhe duart, se ju mundoheni tė na e mbani qiriun dhe mundoheni edhe tė na digjni me atė qiri por mund tė digjeni vet pa dyshim, se nuk ėshtė vetėm Lady-Gaga qė simbolizon Djallin, janė edhe shumė tė tjera e tė tjerė si ajo, dhe e adhurojnė atė si Zot, dhe i kushtojnė vargje atij, dhe aj pastaj kthehet kundėr tyre dhe fut nė palc depresionin dhe stresin, dhe pastaj mund ta gjejnė edhe vdekjen ata "Vdekjen e Mistershme" siē e quajnė shumica prej tyre dhe qė u ka ndodhur tė shumtėve nga ky rang.

Avavavava na dole edhe parashikues,ti nuk e di se ēfarė bėnė ajo gjatė gjithė kohės e vetmja gjė qė di janė videoklipet e saja asgjė tjetėr.Pavarėsisht se ēfarė ka nė klipe ato gjėra bėhen pėr popullaritet dhe gjysma e tyre janė metafora.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Gon! prej 12.05.11 21:15

Mė vjen mir qė ti na ditke mė shum, dhe kush doli tani parashikues? Ti apo unė?
Mė njeh ti mua? Ma ke lexuar mendjen ndoshta? Nga qka bazohesh ti se un nuk di asgjė pėr tė? Po ndoshta unė as spotet nuk ia kam shikuar!!! atė vetėm nė revist e kam parė!!!
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 12.05.11 21:27

Gon! shkruajti:Mė vjen mir qė ti na ditke mė shum, dhe kush doli tani parashikues? Ti apo unė?
Mė njeh ti mua? Ma ke lexuar mendjen ndoshta? Nga qka bazohesh ti se un nuk di asgjė pėr tė? Po ndoshta unė as spotet nuk ia kam shikuar!!! atė vetėm nė revist e kam parė!!!

Mirė pra mos fol pa baza se unė tė paktėn klipet ia kam parė.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Gon! prej 12.05.11 21:46

po ku din ti bre nityyyyy a flas unė me baza a pa baza? A flas unė me paragjykime a pa paragjykime? Ti je mirėmbajtės i kėsaj faqeje? Unė po shoh qė kjo faqe qekna e krijuar pėr debat, pėr mendim tė lirė individual, dhe shoqėrorė, por edhe paragjykimet nuk mungojkan ktu jo!!!
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 12.05.11 21:51

Gon! shkruajti:po ku din ti bre nityyyyy a flas unė me baza a pa baza? A flas unė me paragjykime a pa paragjykime? Ti je mirėmbajtės i kėsaj faqeje? Unė po shoh qė kjo faqe qekna e krijuar pėr debat, pėr mendim tė lirė individual, dhe shoqėrorė, por edhe paragjykimet nuk mungojkan ktu jo!!!

Mos mė thuaj qė nuk mund tė pėrballosh njė kritikė nga unė ose njė kundėrshtim,duhet tė bėhesh i fort Gon,se kėso ''mirmbajtėsish'' do takosh shumė nė jetė.

Ma akuzove artisten time tė preferuar e ti pret qė unė tė hesht,desha tė tė tregoja qė duhesh tė jesh mė i vėmendshėm nė metaforat e Lady Gagas (Mother Monsters forever...).
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Gon! prej 13.05.11 10:31

Unė dhash mendimin tim, e pėr ty ndoshta quhet kritik, dhe ti bėn kėrcėnim ndaj meje tani kur thua "Ma akuzove artisten time tė preferuar e ti pret qė unė tė hesht,desha tė tė tregoja qė duhesh tė jesh mė i vėmendshėm nė metaforat e Lady Gagas (Mother Monsters forever...)."
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Gon! prej 13.05.11 10:37

Mir mir mė fal qė tė (akuzova artisten tėnde), por mendoj qė nuk e akuzova, unė vetėm e dhash njė mendim timin bindės.
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 13.05.11 16:44

Gon! shkruajti:Mir mir mė fal qė tė (akuzova artisten tėnde), por mendoj qė nuk e akuzova, unė vetėm e dhash njė mendim timin bindės.

Mos u brengos o Goni,nuk je i vetmi qė ma akuzon artisten ka miliona tė tjerė,kjo ka tė bėjė edhe me shijen e njeriut atė person qė se do natyrisht qė do gjesh njolla mbi tė siē gjejė unė tek artistėt qė nuk i dua.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Gon! prej 16.05.11 9:10

Atėher, u kuptuam siē i ka hije burrav :), nuk hymė mė thell rreth kėsaj teme, tė pėrshėndes i nderuar.
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 16.05.11 12:44

Mė pėlqen vetja kur arrijė tė mirėkuptohem me tė tjerėt
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

See it :)

Mesazh  g-kristi prej 20.05.11 15:37

kjo Lady gaga eshte shum shit....dhe nqs..do te shohesh nqs ajo eshte pjes e illuminatit ta zgjerroj un pse eshte Do Thuash Ti..Nga e di un ..? ..sesht se e di thjesht..kom pa shum fakte...qe me kan cuar ne 1 mendim te tille...ke alejandro..1.kryqi qe pertypet nga gaga
2.Ke veshja qe ka me te bardha kryqi i kuq KokPosht Qe Tregon Anti-Krisshtin shenj e satanizmit...3.syri i majt ne cdo sekond :)...qe tregon ..serrisht satanizmin...dhe tjetrra qe ti te bindesh..ne 1 pjes..e ke gagen rrethuar me disa burra gati disi disi Errsire..dhe aty ne 1 krah...1 djal mban Pentagramin..dhe 1 tjeter Piramiden...Pentagrami simbol i Satanizmit..kurse piramida e illuminati....hmmm do thuash ti rrastesii jooo sepse smund te jen 4 gjera ne 1 video ..Rrastesi......Dhe Bad romance gjihtashu Paparazi Poker Face te gjitha..dhe [per ty ...1 video e lezetshme..shikoje idhullin tend..ja ku i ke te gjitha kto https://www.youtube.com/watch?v=_NDxMP6i5uo ...:)
avatar
g-kristi

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 21.05.11 12:17

g-kristi shkruajti:kjo Lady gaga eshte shum shit....dhe nqs..do te shohesh nqs ajo eshte pjes e illuminatit ta zgjerroj un pse eshte Do Thuash Ti..Nga e di un ..? ..sesht se e di thjesht..kom pa shum fakte...qe me kan cuar ne 1 mendim te tille...ke alejandro..1.kryqi qe pertypet nga gaga
2.Ke veshja qe ka me te bardha kryqi i kuq KokPosht Qe Tregon Anti-Krisshtin shenj e satanizmit...3.syri i majt ne cdo sekond :)...qe tregon ..serrisht satanizmin...dhe tjetrra qe ti te bindesh..ne 1 pjes..e ke gagen rrethuar me disa burra gati disi disi Errsire..dhe aty ne 1 krah...1 djal mban Pentagramin..dhe 1 tjeter Piramiden...Pentagrami simbol i Satanizmit..kurse piramida e illuminati....hmmm do thuash ti rrastesii jooo sepse smund te jen 4 gjera ne 1 video ..Rrastesi......Dhe Bad romance gjihtashu Paparazi Poker Face te gjitha..dhe [per ty ...1 video e lezetshme..shikoje idhullin tend..ja ku i ke te gjitha kto https://www.youtube.com/watch?v=_NDxMP6i5uo ...:)

Mėso tė flasėsh sė pari mirė dhe thekshėm gjuhėn shqipe se njerėzit si puna jote janė ''illuminatėt'',mė tė mėdhenj qė pėrbuzin gjuhėn shqipe.

Pastaj Lady Gaga ėshtė Artistja mė e madhe nė gjithė botėn dhe ėshtė e natyrshme qė shumė persona kanė tentuar,tentojnė dhe do tė tentojn t'ia ulin famėn,dhe vetėm naviėt si puna jote e besojn.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  g-kristi prej 22.05.11 18:13

ahagghgahghghaghghaghaghghghaghaghgahghaghahgha ik o plako fli gjum
avatar
g-kristi

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 22.05.11 22:34

g-kristi shkruajti:ahagghgahghghaghghaghaghghghaghaghgahghaghahgha ik o plako fli gjum

''Ik fli gjum'',kėto thonė njerėzit qė nuk kanė argumente dhe qė kapen pas videove pa vlerė,vinė e shesin mend kinse dinė dicka e nė fund mbesin pa fjalė e thonė ik fli gjum,i vetmi qė po shkruan sygjumur je ti se mua me vetėdije tė plotė nuk mund tė ma manipuloj asnjė lloj video mendjen.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  1989 prej 16.06.11 3:59

g-kristi shkruajti:kjo Lady gaga eshte shum shit....dhe nqs..do te shohesh nqs ajo eshte pjes e illuminatit ta zgjerroj un pse eshte Do Thuash Ti..Nga e di un ..? ..sesht se e di thjesht..kom pa shum fakte...qe me kan cuar ne 1 mendim te tille...ke alejandro..1.kryqi qe pertypet nga gaga
2.Ke veshja qe ka me te bardha kryqi i kuq KokPosht Qe Tregon Anti-Krisshtin shenj e satanizmit...3.syri i majt ne cdo sekond :)...qe tregon ..serrisht satanizmin...dhe tjetrra qe ti te bindesh..ne 1 pjes..e ke gagen rrethuar me disa burra gati disi disi Errsire..dhe aty ne 1 krah...1 djal mban Pentagramin..dhe 1 tjeter Piramiden...Pentagrami simbol i Satanizmit..kurse piramida e illuminati....hmmm do thuash ti rrastesii jooo sepse smund te jen 4 gjera ne 1 video ..Rrastesi......Dhe Bad romance gjihtashu Paparazi Poker Face te gjitha..dhe [per ty ...1 video e lezetshme..shikoje idhullin tend..ja ku i ke te gjitha kto https://www.youtube.com/watch?v=_NDxMP6i5uo ...:)
asnjeher nuk me ka pelqyer lady gaga , megjithate kenget i ka te bukura me ritem ... kjo video shum interesante , nuk e kisha par ndonjeher me aq vemendje ... flm
avatar
1989

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  toni79 prej 02.08.11 18:18

ledy gAGA eshte nje person shum i mir edhe ju ndihmon njerzve po ju fanatik feter jeni shum idijota
avatar
toni79

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nert prej 02.08.11 20:14

Jam shume dakord me 1989, kenget jane shume te bukura pa videoklipet qe ajo ben. Te them te drejten si kam pare asnjehere videoklipet e saja por pasi e pashe videon mesazhet ishin vertet shume te qarta sidomos te alehandro qe videoklipi s kish pike lidhje me tekstin e kenges
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  TIRAMISU99 prej 02.08.11 20:46

ore qe lady gaga eshte ecmendur..nuk eve kush ne dyshim...por ne fakt ajo kaqen nje fenomen kohet fundit si muzikante gjithashtu edhe si shembull per menyren esaj te veshjes dhe makiazhit si personazh i vecantne te gjitha kohrat emuzikes botrore...dhe kshtu mendoj se ajo ka sajuar nje histori ket punen efantazmes per te ber buje ashtu si gjithe videot muzikore apo ne jeten esaje personale ku ka qen dhe protagoniste eshume skandaleve dhe fenomeneve te ndryshme...pra eshte ne total ekrisur nga trrut ekokes.....
avatar
TIRAMISU99

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  jani001 prej 03.08.11 0:07

hahahah po ajo eshte vet si fantazem, ku ka fantazem ti dali perpara asja, ajo i trem te gjitha
avatar
jani001

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  nitty prej 03.08.11 16:10

nga jani001

hahahah po ajo eshte vet si fantazem, ku ka fantazem ti dali perpara asja, ajo i trem te gjitha

nga TIRAMISU99

ore qe lady gaga eshte ecmendur..nuk eve kush ne dyshim...por ne fakt ajo kaqen nje fenomen kohet fundit si muzikante gjithashtu edhe si shembull per menyren esaj te veshjes dhe makiazhit si personazh i vecantne te gjitha kohrat emuzikes botrore...dhe kshtu mendoj se ajo ka sajuar nje histori ket punen efantazmes per te ber buje ashtu si gjithe videot muzikore apo ne jeten esaje personale ku ka qen dhe protagoniste eshume skandaleve dhe fenomeneve te ndryshme...pra eshte ne total ekrisur nga trrut ekokes.....

Tė vetmit fantazma dhe tė ēmendurit jeni ju,qė nuk dini ēfarė ėshtė njė Artist por merrni ēekiēin e filloni tė gjykoni.

Nuk mund ta pėrdorėsh ēekiēin gjykues pa ditur tė ngulitėsh mirė njė gozhdė.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  rebelisistemit prej 03.08.11 16:41

MOS JA SHANI LEDI GAGAN KETIJ,SE E PASKA PIK TE DOBET,,,SE DIJA QE LEDI GAGA KISHTE KAQ FANSA TE TERBUAR MESHKUJ
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  TIRAMISU99 prej 03.08.11 17:23

o ti nitty mos je gje i cmendur ti.... jo per gje por ashtu si ti kemi dhe ne te drejten tone te shprehim mendimin tone personal ne ket forum...dhe kjo lady gaga eshte ecmendur se lun as topi se nuk ethem vetem une por dhe shume te tjere persona dhe burra me te mir se ti.dhe qe po behet skandl dhe shembulli me ikeq per te gjith te rinjte ne gjith boten...dhe ket ekan kritikuar dhe shume personalitete ne te gjith boten e po na embroke ti.....po nejse pune per ty por cathemi ne puna jone.kemi te drejten tone per te shpreh mendimet tona....kaq dhe her tjeter kujdesu te shprehesh mendimin tend personal pa ber shembull shprejet ete tjereve.....
avatar
TIRAMISU99

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  IndigoStar prej 16.08.11 4:54

nitty shkruajti:


Tė vetmit fantazma dhe tė ēmendurit jeni ju,qė nuk dini ēfarė ėshtė njė Artist por merrni ēekiēin e filloni tė gjykoni.

Nuk mund ta pėrdorėsh ēekiēin gjykues pa ditur tė ngulitėsh mirė njė gozhdė.

O NITTY GAGA

GAGA qenke mor djal na cave me nder ktyre te tjerve
Ik re .......... Edhe femija 2 vjec bindet kur i jep fakte per nje gje

Ti Gaga nga mendja Gaga nga Goja
Ik re se na merzite
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  BloddyRibbon prej 10.12.11 13:53

spo di vallahi a po e njek naj fantazem lady gaga kurr skom degju veq kom degju gje ndoshta eshte deg shoqerore me illuminatin.
avatar
BloddyRibbon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

lady gaga a eshte pjesemarse e illuminatit.

Mesazh  BloddyRibbon prej 10.12.11 14:24

Ne fakte kam degjuar shume se lady gaga eshte pjesemarrese e illuminatit kjo pyetje akoma nuk dihet por une besoj se eshte keshtu nga disa video te klikuara ne youtube por kjo nuk ka rendesi.Rendesi ka se gjeja qe bene si prove qe lady gaga eshte me illuminatin eshte se nga disa kenge te saj si jane poker face dhe paparazi kur i kthen mbrapsht dalin disa fjale te tjera te frikshme satanike por ka disa prova edhe ne fotot e asaj si kjo..Ky ndoshta nuk e keni vrere por ajo po bene nje gjashte te vogel ne sy qe simbolizon primaiden e illuminatit dhe numrin 666 qe eshte numer satanik por une besoj se ajo edhte me illuminatin lereni komentet e tuaj per mendimin e juaj.
avatar
BloddyRibbon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  lavdim.bossi prej 10.12.11 14:35

ani edhe po bon pyetje a eshte kjo pjesmarrese
jo qe eshte pjesmarrese poe eshte kukulla e illuminatit pa dyshim tashme eshte betuar ne emer te luciferit edhe ketu dihet esenca e krejt historise se saj.!!!!

lavdim.bossi

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  lavdim.bossi prej 10.12.11 14:37

mua po me duket se LADY GAGA po i ndjek fantazmat edhe kjo me ket pamje po i trishton fantazmat..!!!!!

lavdim.bossi

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  BloddyRibbon prej 10.12.11 14:52

nese ju nuk mund ta shihni foton prekeni ikonen me anen e djathte te mausit gjejeni ku eshte open in new tab kliko aty lart do te shfaqet nje webfaqe dhe do ta shihni foton.
avatar
BloddyRibbon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

GAGA: Do vdes si Lady Diana!

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 10.12.11 17:06

A e dini se cila eshte ekstravaganca e radhes e Lady Gaga? Ajo beson dhe eshte e fiksuar se po perjeton te njejtat gjera si princesha Diana.

Lady Gaga beson se ajo eshte misherimi i Lady Dianes ne shekullin e 21-te. Lady Gaga mendon se gezon famen e princeshes, por se ka ankthet e saj.

"Ka pare ne enderr sikur vdiq ne te njejten menyre si Diana dhe ka nje frike te jashtezakonshme se fama qe ka do ta vrase", thote nje burim prane artistes.

Kenga e Lady Gaga-s "Paparazzi" flet pikerisht per rrezikun qe i vjen nje personi nga te qenit 'famoz'.

"Diana eshte martire e fames se madhe.Vdiq prej saj", ka deklaruar me pare per "Daily Mail", Lady Gaga.
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lady Gaga - Kukulla e Illuminatit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi