Kukulla prej dylli

Shko poshtė

Kukulla prej dylli

Mesazh  izabelaselimi prej 02.11.10 11:49

Kukulla prej dylliSi mund te krijojme nje kukull perfekte prej dylli:

1.Duhet te zgjidhni qirinjte me ngjyren e preferuar te personit( psh. cfare ngjyre i pelqen personit)

2.Duhet te kryhet diten e enjte mbas mesnate

3. Hena duhet te jete e plote, perballe jush dhe ndritcme

4.Shkrini ne fillim dyllin dhe me pas krijoni( koken, kembet, trupin, duart)

5. Merrni nje kolor (ngjyra nuk ka rendesi), pikturoni syte, hunden, gojen dhe vetullat

6.Tek pjesa e trupit shkruani inicjalin e personit qe ju keni ne mendje dhe zemer.

Keshtu ju keni krijuar kukullen tuaj prej dylli. Funksionon dhe eshte 100%.
avatar
izabelaselimi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kukulla prej dylli

Mesazh  Ariu prej 06.12.13 21:50

I sakte materiali por nese mundem do te doja te shtoja dicka.
Kukulla prej dylli mund te perdoret ne shume menyra.
Nuk ka rendesi me cfare ngjyre behet kukulla mjafton qe gjate dhe para ndertimit te vendoset se ke person perfaqeson.
Ne fund te procesit te ndertimit shkruhen inicialet si eshte thene edhe nga krijuesi/a e temes. Mire eshte te shkruhen ne pjesen ku mendohet te jete barku ose ne pjesen e kurrizit.

Kjo kukull mund te perdoret per rituale me peshe dhe eshte funksionale 100%.
Per ta mbledhur me mire energjine shponi gishtin dhe derdhni 3 pika gjak ne koken e kukulles.avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kukulla prej dylli

Mesazh  55 prej 08.12.13 9:07

Kjo lloj magjie quhet Popet Magick *magjia e kukullave* futet tek grupi i sympattetik magick dhe mund te behet nga cilidomjafton te dish emrin e personit dhe datelindjen e tij, plus lidhur me nje lemsh me ngjyra varet nga lloji i magjis-Sherben per te kthyer mbrapsht magjin si edhe per te bere keq-Po te mbushet me disa barera-
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kukulla prej dylli

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi