Celular qe ne vitin 1928...?

Shko poshtė

Celular qe ne vitin 1928...?

Mesazh  Estilen prej 27.10.10 9:50Celular qė nė 1928 apo udhėtim nė kohė?
Njė pjesėz filmike nga viti i largėt 1928 ku shfaqet njė grua me celular nė vesh po bėn xhiron nė internet, e pėr mė tepėr ka frymėzuar edhe teori konspirative mbi udhėtimin nė kohė.

Bėhet fjalė pėr pamjet nga filmi “The Circus” i Charlie Chaplin ku njė kalimtare ėshtė kapur rastėsisht nga kamera duke “folur me celular”.

Producenit irlandez i filmave, George Clarke dhe njė fans i Charlie Chaplin tregon se po vėshtronte imtėsisht filmin “The Circus” dhe mbeti i shtangur nga ajo qė pa.

“E pashė dhe e ripashė disa herė dhe nuk mund tė jepja asnjė shpjegim pėr atė qė pashė. Prandaj vendosa hedhjen e videos nė internet dhe pėr tė patur njė ide. I vetmi pėrfundim qė unė mund tė arrij edhe pse disa persona shprehen tė sigurtė, edhe pse duket mjaft qesharak, ėshtė ai qė kemi tė bėjmė me njė udhėtim nė kohė”, deklaron Clarke.

Pjesa mė e madhe e komentuesve tė videos sė hedhur nė Youtube shkruajnė se gruaja ka ngritur dorėn pėr t’u mbrojtur nga dielli. Por ka edhe nga ata tė cilėt komentojnė se kemi tė bėjmė me njė tė vonuar mendore qė ka qenė duke “folur me veten”.

Tė shumtė janė ata tė cilėt nisur nga video shkruajnė se kemi tė bėjmė me njė “udhėtim nė kohė” njė realitet qė tė gjithė e kemi parė vetėm nė filmin “Star Trek”.


Edituar pėr herė tė fundit nga estilen nė 27.10.10 15:31, edituar 1 herė gjithsej

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celular qe ne vitin 1928...?

Mesazh  Xhemajl prej 27.10.10 12:38

Njė adhurues i pasionuar i filmave tė Charlie Chaplinit ende ėshtė i shokuar kur vėrejti se nė njėrin prej filmave tė tij, njė grua shihet duke folur me telefon mobil. Pasi filmi ėshtė xhiruar mė 1928, kur edhe telefonat fiks ishin njė gjė e rrallė, ku burrė nuk po ia gjen fijen logjike kėtij filmi.
Nė incizim shihet njė grua duke folur derisa mban njė send tė ēuditshėm nė vesh. Skena i pėrngjan pamjeve tona moderne ku njerėzit shihen duke folur nė telefonat mobil. Regjisori i cili vėrejti kėtė detaj po mundohet tė gjejė njė zgjidhje logjike, ndėrsa gjėja e parė qė i bie ndėrmend ėshtė se ndoshta gruaja mund tė jetė udhėtare e kohės, qė edhe vetė atij i duket njė ide qesharake. /Telegrafi/

avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celular qe ne vitin 1928...?

Mesazh  DevilChild prej 27.10.10 12:51

Ekziston ndonje video mbi kete ? Eshte uploaduar ne youtube ky filmi i Charlie Chaplin-it apo te pakten kjo pjesa ?
avatar
DevilChild

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celular qe ne vitin 1928...?

Mesazh  Luli prej 27.10.10 13:32

DevilChild shkruajti:Ekziston ndonje video mbi kete ? Eshte uploaduar ne youtube ky filmi i Charlie Chaplin-it apo te pakten kjo pjesa ?

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celular qe ne vitin 1928...?

Mesazh  Gabriel prej 27.10.10 15:24

WOW! Kjo esht vertet shum e cuditshme.
Nuk di c'far pergjijge te jap, mund te kete 1000 arsye per kte situate.
Mund te jete duke degjuar ndonje radio dhe po kendon me ze, po flet me vete, esht e smur mendore etj...etj...
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

106


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celular qe ne vitin 1928...?

Mesazh  Marinus_Scodra prej 28.10.10 21:51


nqs kjo gruaja kishte celular ne 1928, me ke do fliste se atehere s'ka pasur as mbulim me vale?!
avatar
Marinus_Scodra

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celular qe ne vitin 1928...?

Mesazh  ushtaridardan prej 12.06.12 17:26

Une nuk mendoj qe ka pasur radio aq te vogel,sa te mbahej ne vesh,bile radio ka pasur rrallekush ne ate kohe,vetem ndonje familje e pasur.
avatar
ushtaridardan

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Celular qe ne vitin 1928...?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi