MANTRA

Shko poshtė

MANTRA

Mesazh  Neo prej 26.10.10 14:25


Po patėt vesh muzikalė, po patėt zemėr e cila mund ta kuptojė muzikėn – dhe jo vetėm ta kuptojė, por edhe ta ndjejė – atėherė mantra ju ndihmon, meqė atėherė mund tė bėheni njė me ata tinguj tė brendshėm dhe tė lėvizni me ta, gjer tek shtresat gjithnjė e mė subtile e mė subtile. Pastaj vjen ēasti kur tėrė tingujt qetohen dhe mbetet vetėm tingulli universal.

Mantra ėshtė fjalė ose frazė e pėrdorur si objekt pėr meditim...
Pra, mantra ėshtė njė mbėshtetje pėr meditim.

Qėllimi i praktikės sė saj mund tė jetė njė pėrfitim fizik apo shpirtėror.
Edituar pėr herė tė fundit nga Neo nė 18.09.15 22:34, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 16.10.11 22:49

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 27.12.11 2:02avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 05.02.12 23:15

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 09.02.14 16:49

Mahamrityunjaya Mantra

Kjo eshte Mantra qe une personalisht e perdor:OM TRYAMBAKAM YAJAMAHE

SUGANDHIM PUSHTIVARDHANAM

URVAARUKAMIVA BANDHANAAN

MRITYUR MUKSHIYA MAMRITAT


Edituar pėr herė tė fundit nga Neo nė 18.09.15 23:10, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 12.03.15 22:23

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 18.09.15 22:12

Om Om Om

Sarvesham Svastir Bhavatu

Sarvesham Shantir Bhavatu

Sarvesham Poornam Bhavatu

Sarvesham Mangalam Bhavatu

Om, Shanti, Shanti, Shanti

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 09.11.15 21:16

Ma Amba Lalitha Devi
Parashakti Sundari
Namastasyai,
Namastasyai,
Namastasyai,
Namo Namah(a)
Ma Amba Lalitha Devi
Mahamay Mangale
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Mahakali Bhairavi
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Mahalakshmi Vaishnavi
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Ma Sarasvati Brahmi
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Durga Devi Shankari
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Uma Parvati Shive
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Ma Bhavani Ambike
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Annapurna Lakshmi Ma
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Kamala Katyayani
Namastasyai,
...
Ma Amba Lalitha Devi
Tvam Brahmani Gayatri
Namastasyai

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 07.12.15 15:06

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Neo prej 08.12.15 21:05Sachara Chara Para Purna Shivoham Shivoham (2x)
Nityananda Swarupa Shivoham Shivoham (2x)
Sachara Chara Para Purna Shivoham Shivoham (2x)
Nityananda Swarupa Shivoham Shivoham (2x)
Anandoham (16x)
Namah (2x)
Shivoham(32x)
Om Namah Shivaya (32x)
Sachara Chara Para Purna Shivoham Shivoham (2x)
Nityananda Swarupa Shivoham Shivoham (2x)
Anandoham (16x)
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Zattoo prej 01.03.16 23:41

Prembabanda - Gayatri Mantra

Nje mantra me vibrim te fuqishem, ndegjim te mire....:)


avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: MANTRA

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi