Magji dhe Rituale

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 29.11.10 19:34

black devil me tregon se si te theras nje shpirt
pamvarsisht kerkesave po edhe te demonve a ke mundsi te me tregosh dhe cila eshte mbrojtja nga ta rrethi apo ylli pes cepsh
mos harro si ta thras dhe si te komunkoj me ta si te morhem ok
tung te pershendes

Albi4all

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PARASHIKIM ME ANE TE LARASKES

Mesazh  Blak Devill prej 29.11.10 19:38

NJE MENYRE PER PARASHIKIMIN E TE ARDHMES ESHTE ME ANE TE LARASKAVE NESE NE OBORRIN E SHTEPIS TUAJ KA SHUME NUMURONI SA TJU ZE SYRI DHE PERGJIGJJA ESHTE KETU
NJE PER HALL
DY PER QEJF
TRE PER VAJZ
KATER PERDJAL
PSE PER ARGJEND
GJASHT PER AR
SHTAT PER NJE SEKRET QE SDUHET THENE KURR

Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

wien

Mesazh  wien prej 30.11.10 0:38

sju kam kuptura apo smundem ta gjej pergjigjjen

wien

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SHPIRTRAT SI MUND TI DALLONI

Mesazh  Blak Devill prej 01.12.10 16:38

NESE JU VRENI NE NJE VEND KETO FENOMENE ATHERE AJO SHTEPI KA SHPIRTRA

1 NESE ESHTE FTOHT NJE TEMPERATUR TE ULET
2 NESE VRENI NJEREZ QE SHFAQEN DHE ZHDUKEN
3 NESE SHIHNI FENOMENE SI LEVITIMI I SENDEVE PA ASNJE SHKAK
4 NESE DEGJONI ZHURRMA ZINXHIRRESH OSE ZHURMA TE TJERA
5 NESE SHIHNI DHOMA QE PASI KALON NJE KOHE ATO NUK SHIHEN ME
6 NESE JU HUMB NJE SEND QE NUK E GJENI DOT
7 NESE NJERZIT SILLEN CUDITSHEM

NUK ESHTE E THENE TE NDODHIN TE SHTATA FENOMENET POR MJAFTON DISA DHE DIREKT DALLOHET QE NE ATE SHTEPI KA SHPIRTRA

VENDET KU RRIN SHPIRTRAT
SHPIRTRAT PELQEJN VENDE TE VJETRA SI
SHTEPI TE RRENUARA
BANESA ME HISTORI
GUVA
VENDE TE LIDHURA ME MAGJIN
BANESA MAGJISTARESH
VENDE KU KANE VDEKUR NJEREZ
KETO ISHIN VENDET QE SHPIRTRAT I FREKUENTOJN

SI TE RIMERNI SENDET KUR NJE SHPIRT I KA MARRE
PER TE RRIMARR SENDE QE I KANE MARRE SHPIRTRAT MJAFTON QE TE SHKONI NE VENDET KU JU KANE HUMBUR DHE TE THONI ME ZE KETO FJALE
DUA QE SENDIN E HUMBUR TE MA KTHENI
PASI TE KENE KALUAR DISA DITE JU DO TE SHIHNI SENDIN QE KENI HUMBUR NE NJE VEND QE NUK E PRISNI

Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

RITUALET JO GJITHNJE TE NEVOJSHME

Mesazh  Blak Devill prej 01.12.10 16:44

KETU DO TE JAP NJE INFORMACION RRETH RITUALEVE MAGJISE QE JO GJITHMON ESHTE E NEVOJSHME

MAGJI PER DASHURINE
GJITHMON KUR SHIKONI MAGJITE TE INTERESUAR ME SHUME GJEN PER MAGJI DASHURIE POR NUK ESHTE E NEVOJSHME QE GJITHMON TE BESH NJE MAGJI PER NJE PERSON MUND TI THUAS NDIENJAT E TUA ATIJ DHE AI MENJEHERE DO TE BIE NE MENDIME DHE DO TA SHIHNI SE E KENI FITUAR

HAJMALIT TALISMANET
NUK ESHTE E NEVOJSHME GJITHNJE TE MBASH NJE TALISMAN PER TE SHMANGUR FATIN E KEQ POR THJESHT MOS MENDO PER KEQ DHE FAT TE MIRE DO KINI

PRISHJE TALISMANI
PER TE PRISHUR NJE TALISMAN VARET SE CFARE MAGJI BEN MJAFTON TE BESHE TE KUNDERTEN E MAGJISE SE TALISMANIT

Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  lindormorina prej 03.12.10 12:32

blak devill shkruajti:KETU DO TE JAP NJE INFORMACION RRETH RITUALEVE MAGJISE QE JO GJITHMON ESHTE E NEVOJSHME

MAGJI PER DASHURINE
GJITHMON KUR SHIKONI MAGJITE TE INTERESUAR ME SHUME GJEN PER MAGJI DASHURIE POR NUK ESHTE E NEVOJSHME QE GJITHMON TE BESH NJE MAGJI PER NJE PERSON MUND TI THUAS NDIENJAT E TUA ATIJ DHE AI MENJEHERE DO TE BIE NE MENDIME DHE DO TA SHIHNI SE E KENI FITUAR

HAJMALIT TALISMANET
NUK ESHTE E NEVOJSHME GJITHNJE TE MBASH NJE TALISMAN PER TE SHMANGUR FATIN E KEQ POR THJESHT MOS MENDO PER KEQ DHE FAT TE MIRE DO KINI

PRISHJE TALISMANI
PER TE PRISHUR NJE TALISMAN VARET SE CFARE MAGJI BEN MJAFTON TE BESHE TE KUNDERTEN E MAGJISE SE TALISMANITa mund te tregosh disa rituale te plota dhe te lehta

lindormorina

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

NJE PUSHTIM NE TRUP

Mesazh  Blak Devill prej 03.12.10 16:25

KJO ESHTE NJE TEM QE DUA TA PREK PER SHKAK SE KETU SHUME NGA JU NUK I DINE MIRE RREZIQET E MAGJIS KEMI PUSHTIME TE NDRYSHME POR NJERI PREJ TYRE ESHTE ME I RREZIKSHMI PUSHTIMI I NJE DEMONI DJALLI SHPIRTI TE ZI OSE NJE KONTROLLIM KETO KETU MUND TI NDODHI GJITHKUJT QE PERZIHET NE RITUALE PA E DITUR MAGJIN KETO TEMA DO TI PREK ME KUJDES
THIRRJA PUSHTIM
ME ANE TE THIRRJES MUND TJU PUSHTOJ NJE SHPIRT KETE E DINE TE GJITHE PO SI? SHPIRTRAT SHOHIN FRIKEN TUAJ DHE MOS PERGATITJEN SHPIRTERORE PO KETE SHOHIN DHE DEMONET POR DEMONET JANE ME TE RREZIKSHEM ATA NE QOFTE SE NUK JE I MBROJTUR TE FUTEN NE TRUP DUKE TE SHKATERRUARR DITA DITES NGA PAK
DJALL PUSHTIM
KY NUK ESHTE NDONJE FENOMEN QE NDODH SHESH POR EDHE KY DUHET TRAJTUAR DJALLI PREK NJERZIT QE TALLEN ME FIGUREN E TIJ QE NUK FALEN NUK MBAJN LIBRA FETAR ETJ POR ME SHUME PREK TE DESHPERUARIT DHE ATA QE SHAJN IMAZHIN E ZOTIT
KONTROLL PUSHTIM
KONTROOLI NUK ESHTE DICKA E LEHTE ESHTE NJE MAGJI QE KERKON SHUME PUNE DHE TE HARXHON SHUME ENERGJI POR MUND TE KAP CDOKEND KJO LLOJ MAGJI MUND TE SHMANGET NESE MBROHESH ME ANE TE FORMULAVE OSE DUKE U FALUR

Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MAGJI MALLKUSE

Mesazh  Blak Devill prej 03.12.10 20:43

MALLKIMI ESHTE NJE ARTE I RREZIKSHEM KU PERDORIMI I SHPIRTRAVE ESHTE I NEVJSHEM NJE MALLKIM ESHTE DUKE PERDORUR SHPIRTRATDHE ESHTE NJE ARTE QE PAS TRE DITEVE SHPIRTRAT E MARRIN NJERIUN E MALLKUAR NE FERR POR KA MALLKIME ME TE LEHTA QE BEHEN THJESHT SA PER TI SHKAKTUAR NJE DEM ARMIKUT DEMI MUND TE JETE I MADH OSE I VOGEL POR KA TE RREZIKSHEM NE KETE ART MALLKIMI SE NESE JU E PRAKTIKONI SHUME LIGJI I MAGJIS 3 HER 3 DO TE VEPROJ KUNDRA JUSH DUKE JUA KTHYER KETE KETE 3-FISH MALLKIMIN TUAJ POR MOS HARRONI SE SE EDHE NESE MALLKIMI JUAJ NUK FUNKSIONON AI KA PER TE BERE PUNE HERET A VON DHE JU DO TA SHIHNI DEMIN TUAJ SEPSE EDHE NESE BENI SI ZEMERGUR JU NJE DIT DO JU VIJ GJYNA PER ATE QE BETE PRANDAJ MOS HARRONI SE DO JETE E VESHTIR TE PENDOHENI NE ATE KOHE

Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

OUIJA BOARD

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 9:31

KJO ESHTE NJE RIT I RREZIKSHE PER SHUME ARSYE UIJA BORD MUND TE NGATERROJ SHPIRTRAT DUKE SJELL NJE SHUMLLOJSHMERI SHPIRTRAT DUKE JUA BERE GJITHCA TE RREZIKSHME PRANDAJ DUHET TE MBROHENI KA SHUME LLOJ MBROJTJESH POR NUK ESHTE E THENE TI PERDORIN TE GJITHA PARASYSH NE KET RIT ESHTE QE SHPIRTRAT NUK DUHEN TE SHAHEN NE ASNJE MENYRE DHE NE ASNJE MENYRE TE BESH SI I FORT BERBALLE TYRE POR KA EDHE SHUME RREZIQE TE TJERA NE KETE LOJ PRANDAJ NUK JUA KESHILLOJ TA PROVONI DO GJENI VETEM RREZIQE DHE NE FUND DO TJU PUSHTOJN SHPIRTRAT

Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

FOTO TE PENTAGRAMIT

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 20:02


avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SIMBOLET SATANIKE

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 20:24

NE VIJIM JANE DISA SIMBOLE QE KANE LIDHJE ME SATANIN

KETO SIMBOLE PERDOREN SHPESH NE RITE SATANIKE QE PERFSHIJN THIRRJET E DJALLIT OSE TE SHPIRTRAVE TE TJER TE KEQINJE
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

TEMPULLI I KAFKAVE

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 20:38

NJE TEMPULL KU MBIZOTROJN VETEM SHPIRTRAT DHE DEMONET NE KETE TEMPULL NJERZIT E QUAJNE IMAGJINAT POR KJO NUK ESHTE E VERTET MAGJISTARET E KANE FSHEHUR NGA SYTE E KURESHTARVEEdituar pėr herė tė fundit nga blak devill nė 27.03.11 17:47, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

HISTORI MAGJISTARESH

Mesazh  Blak Devill prej 27.12.10 13:46

NE KETE TEM JU DO TE SHIHNI DISA HISTORI MAGJISTARESH
SE-OSIRIS
NJE PREJ MAGJISTAREVE ME TE HERSHEM KA QENE MAGJISTAR SE-OSIRIS I CILI ISHTE ENDE FEMIJ KUR MPOSHTI BANE SHPIRTIN NJE PREJ SHTRIGANEVE ME TE LIGJ ETIOPIANE SE-OSIRIS E SHENDRROI NE KRIMB GJARPRIN QE I NDERSEU SHTRIGANI SHPERNDAU ERRESIREN QE KISH PLLAKOSUR TOKEN DHE SIKTERSIN SHKULMIN E NJE FLAKE QE MBARTTE SHPIRTIN E SHTRIGANIT TE LIG
VIRGJILI
KA DISA STUDIUES TE MENDIMIT SE POETI I MADH ROMAN VIGJILI KA QENE MAGJISTAR NDERKOHE NUK KA PIK DYSHIMIQE VIGJILI KA QENE POETI ME I MADH VEPRA E TIJ NE FUSHEN E MAGJIS KA QENE KRIJIMI I NJE TALISMANI USHUNJEZASH QE MBROJTI QYTETIN E TIJ NGA NJE MURTAJ E LLAHTARSHME
AGRIPA
FILOZOF GJERMAN KORNELIUS AGRIPA SHKROI NJE LIBER RETH ARTIT TE MAGJIS ME TITULL FILOZOFIA OKULTE EDHE PSE I HYRI STUDIMIT ME ZELL TE MADH ATIJ NUK I PELQENTE IDEJA E EKZISTENCES SE SHPIRTRAVE TE PADUKSHEM DUKE METUAR SE GJITH MAGJITE E KESAJ BOTE SHKAKTOHESHIN NGA [ FUQIT PLANETARE ]
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PENTAKLI

Mesazh  Blak Devill prej 27.12.10 14:00

KETU PO JU JAP INFORMACION RRETH NJE SIMBOLI MAGJI ME SAKT PENTAKLIT
PENTAKLI SIMBOL I MAGJIS ESHTE NJE DEKLARAT E GUXIMSHME PER VENDI TONE NE GJITHESI.pentagram paraqet njė koncept tė lashtė qė mund tė
gjendet nė mendimin filozofik nė tė dy Lindjes dhe Perėndimit. Edhe pse mbi 8.000 vjet
e vjetėr, imazhi i pentagram ėshtė i aplikueshėm nė botėn tonė moderne. pentagram
na tregon se ne kemi aftėsinė pėr tė sjellė Shpirti nė Tokė, kjo vlen pėr ēdo fushė tė
praktike qė jetojnė ditė-pėr-ditė, si dhe mendohet shpirtėrore. Aftėsia pėr tė sjellė
Shpirt nė Tokė ėshtė ajo qė na bėn tė tėrė.
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KARTA PER TE HEDHUR FALL

Mesazh  Blak Devill prej 01.01.11 20:02

LETRAT TAROT KETO LETRA JANE BERE SHUME TE FAMSHME POR ESHTE NJE PYETJE A JANE TE VERTETA PARASHIKIMET E TYRE??? SHPESH KETO PARASHIKOJNE SHUME MIRE POR KA RASTE QE NUK PARASHIKOJNE ASGJE DMTH PARASHIKOJNE GABIM KETO LETRA NUK KANE LIDHJE ME MAGJINE MAGJISTARET PERDORIN NJE GRUP KARTASH ME 8 ELEMENTE
UJ
TOK
ZJARR
AJER
LAGESHTI
THATESIA
TE NXEHTIT
TE FTOHTIT
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 01.01.11 23:18

un mendoj se letrat tarot kan te bejn me magjistaret
fillestaret magjistar duhet te mesojn perdorimin e letrave tarot
eshte nje gje fillestare per ata
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

NJE METODE PER TE THIRRUR NJE XHIND

Mesazh  Blak Devill prej 26.02.11 11:57

METODEN QE PO JAP ME POSHTE SHERBEN PER TE THIRRUR NJE XHIND
Koha me e mire eshte ora pas mesnate pasi ne ate kohe ato jane me aktive.

Shkon ne nje dhome te qete e ndeze nje qiri dhe fillon te thuash fjale ndjellese per ta (emer atij xhindit qe do me qene prezent) dhe fillon te thuash dua pranine e ketij xhindi dhe dua te bej marrveshje me te, nese nuk ka efekt me te paren vazhdo te thuash prap ato gjera duke i percjelle me fishkellime te vogel, pasi fishkellima i terheq ata dhe pas nje kohe mund te ndjesh pranine e tij dhe mund te ndodh qe te flet ne vesh, pastaj gjerat tjere shkojne vet por per ēdo aksion tanin ai kerkon kompenzim.
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LAVJERRESI

Mesazh  Blak Devill prej 25.03.11 16:35

LAVJERRESI ESHTE NJE NGA MJETET ME TE LEHTE AI KA DISA PERDORIME SI
GJETJA E GJERAVE TE HUMBURA
RITE
PARASHIKIM I TE ARDHMES
PYETJE PER JETEN E KALUAR

-GJETJA E GJERAVE TE HUMBURA
NESE ESHTE E MUNDUR TE KENI NJE FOTO TE OBJEKTIT MUND TA MBANI ATE LART OSE NESE JO JU KIENI MENDJEN VETEM TE AJO GJE DHE FILLONI TE PYESNI SI
A JAM NE DREJTIM TE DUHUR?

-PARASHIKIM I TE ARDHMES
KJO ESHTE SHUM E THJESSH MJAFTON QE JU TE BENI PYETJE DHE LAVJERRSI DO GJEJ PERGJIGJEN ME PO OSE JODUKE U LEKUNDUR
LAVJERRESI PERDORET EDHE PER KARTAT TAROT

-RITE
PYESNI LAVJERRESIN SE KUR ESHTE KOHA ME E MIRE PER TE BERE RITE TE CAKTUARA

-JETA E KALUAR
SHKRUANI DISA DATA TE CAKTUARA ME MUAJIN DHE VITIN DHE PYESNI LAVJERRSIN AI DO DREJTOHET NGA DATA

LAVJERRESI ESHTE MIRE TE NDERTOHET ME NJE ZINXHIR DHE ME NJE KRISTAL
PERGJIGJET
PO NE DREJTIM TE AKREPAVE TE ORES
JO NE TE KUNDERT TE AKREPAVE TE ORES

avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

RIT PER PARA

Mesazh  Blak Devill prej 25.03.11 16:36

KJO MAGJI DUHET BERE DITEN DHE OREN E DUHUR NE OREN E JUPITERIT.
JU DO TJU DUHEN DY QIRINJE NJE JESHIL DHE NJE I BARDH
QIRIU JESHIL PARAQET PARAT
QIRIU I BARDH PARAQET JU
VAJOSINI QIRINJTE ME VAJ.PASI TI VAJOSNI GJATE RITIT NUK DUHENI SHQETESUAR DHE TE KENI NJE DESHIR TE FORT PER PARA QE VIJN TEK JU
QIRINJTE DUHEN TE JENTE 8 INC LARG NJERI- TIETRIT PASTAJ THUAJ

PARATE PARAT VIJNE TEK UNE
ME BOLLEK TRI HER TRE
MUND TE JEM I PASURUAR NE TE MIR TE MENYRAVE
ASNJE DEMTIM NE RRUGEN E SAJ
KJO UNE I PRANOJ AQ GRIMCA TE JETES
ME SILL PARA TRI HERE TRE

RITI DUHET TE PERSERITET PER 8 DITE DHE CDO DITE QIRIU I BARDHE TE AFROHET NJE INC ME AFER QIRIUT JESHIL.KUR QIRINJTE TE PREKEN MAGJIA KA MBARUAR JU DUHET TE FILLONI DITEN E ENJTE NE OREN E JUPITERTIT

avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re:

Mesazh  BLADE prej 05.04.11 5:57

Tju ndihmoj pak per se behet fjal pak fare.
avatar
BLADE

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

re

Mesazh  sergio13 prej 07.04.11 9:54

sa per kuriozitet ne cfare ore eshte ora e jupiterit flm
avatar
sergio13

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  anacondaaa prej 12.04.11 13:25

nese nuk e shenon te gjithat ateher mos sheno fare per arsyje sigurie qfar eshte kjo nuk jan te gjitha fjalet per arsye sigurie ateher mos shenoni fare ok

anacondaaa

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Nikolaos prej 12.04.11 21:53

Dita e enjte eshte dita qe rrjedh nga Jupiteri. ne italisht Jupiterit i thone GIOVE dhe GIOVEDI do te thote e ENJTE ose "dita e Jupiterit" oret qe i perkasin Jupiterit diten e enjte jane
00 -01
07 -08
14 -15
21 - 22

Nė astrologji Jupiteri lidhet me pasurinė, suksesin, bollėkun, fitoren, ligjet, fenė, filozofinė, zbavitjet, udhėtimet, zgjerimin, zmadhimin, fatin e mirė, arsimin, gjuhėt e huaja.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 15.04.11 12:28

Nikolaos shkruajti:Dita e enjte eshte dita qe rrjedh nga Jupiteri. ne italisht Jupiterit i thone GIOVE dhe GIOVEDI do te thote e ENJTE ose "dita e Jupiterit" oret qe i perkasin Jupiterit diten e enjte jane
00 -01
07 -08
14 -15
21 - 22

Nė astrologji Jupiteri lidhet me pasurinė, suksesin, bollėkun, fitoren, ligjet, fenė, filozofinė, zbavitjet, udhėtimet, zgjerimin, zmadhimin, fatin e mirė, arsimin, gjuhėt e huaja.
e skat
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ZHIVA

Mesazh  Blak Devill prej 26.04.11 16:08

ZHIVA perdoret kunder syrit te keq dhe kunder magjive
TLISMAN
marrim nje cop dhe hedhim zhiven aty pastaj e qepim dhe e mbajm te varur


Edituar pėr herė tė fundit nga blak devill nė 28.04.11 16:28, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 26.04.11 16:09

anacondaaa shkruajti:nese nuk e shenon te gjithat ateher mos sheno fare per arsyje sigurie qfar eshte kjo nuk jan te gjitha fjalet per arsye sigurie ateher mos shenoni fare ok
ME DUKET SE ISHIN TE SHUMTE ATO MESAZHE PER RITIN E FLUTURIMIT
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

OUIJA BOARD

Mesazh  Blak Devill prej 28.04.11 20:30

KJO loj eshte shume e perhapur une ketu po them si luhet
rregulla te perhapur jane
mos luaj vetem
nuk duhet te te kap paniku
dhe ne fillim duhet te mbrohesh
SI LUHET;
mjetet
2 qirinj te kuq
ouija
miqt
1 got
FILLIM
VENDOSIM OUIJAN NE TAVOLIM DHE GOTEN LART PERGJIGJES PO GHE TE MBAHET NJE GISHT NGA SECILI ANTAR LART ASAJ GOTE NDEZIM QIRINJT
DHE TE JENE ANASH OUIJAS DHE THERRASIM SHPIRTIN QE E DUAM TE PRANISHEM PREFEROHET QE PAS NJE PERGJIGJEJE JO OUIJA MOS TE PERDORET PER GJYSEM ORE MOS BENI PYETJE QE SHPIRTI NUK I KA QEJF

LARGIM I DEMONEVE OSE SHPIRTRAVE NGA SHTEPI
NE NJE NAT TE MERRET OUIJA DHE TE DALIM JASHT TE NDEZIM NJE ZJARR DHE TA DJEGIM ATE PASTAJ TA SHUAJ ZJARRIN ME UJE TE PASTER DHE TE FTOHT
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Magji dhe rituale

Mesazh  King prej 29.04.11 18:25

blak devill shkruajti:KJO loj eshte shume e perhapur une ketu po them si luhet
rregulla te perhapur jane
mos luaj vetem
nuk duhet te te kap paniku
dhe ne fillim duhet te mbrohesh
SI LUHET;
mjetet
2 qirinj te kuq
ouija
miqt
1 got
FILLIM
VENDOSIM OUIJAN NE TAVOLIM DHE GOTEN LART PERGJIGJES PO GHE TE MBAHET NJE GISHT NGA SECILI ANTAR LART ASAJ GOTE NDEZIM QIRINJT
DHE TE JENE ANASH OUIJAS DHE THERRASIM SHPIRTIN QE E DUAM TE PRANISHEM PREFEROHET QE PAS NJE PERGJIGJEJE JO OUIJA MOS TE PERDORET PER GJYSEM ORE MOS BENI PYETJE QE SHPIRTI NUK I KA QEJF

LARGIM I DEMONEVE OSE SHPIRTRAVE NGA SHTEPI
NE NJE NAT TE MERRET OUIJA DHE TE DALIM JASHT TE NDEZIM NJE ZJARR DHE TA DJEGIM ATE PASTAJ TA SHUAJ ZJARRIN ME UJE TE PASTER DHE TE FTOHT

Pershendetje
Desha te flas pak rreth kesaj loje e cila kam pare se kerkohet shume ne forum per te ditur se si luhet dhe ēfare arrihet permes saj.
Loja e famshme me Ouija Board eshte shum e rrezikshme per fillestaret duke pasur parasysh njohurit e tyre siperfaqesore rreth magjise dhe efekteve te saj ne boten shpirterore dhe fizike ku gabimi me i vogel mund te kthej jeten e nje personi i cili eshte i kenaqur me jeten e tij pavarsisht te ardhurave ekonomike etj
dhe problemve ne familje.
Magjia mund ta kthej jeten e nje personi ne nje katastrofe te vertet duke i bere me shume dem sesa mire sepse magjia eshte nje dimension tjeter me rregulla dhe ligje te rrepta dhe te pathyshme personi i cili ndikohet nga magjia apo perdor magjine duhet te respektoj ne maksimum rregullat dhe ligjet e magjise, ta marr me seriozitet dhe me besim per te arritur ate qe do ose per te mposhtur ate qe e ka pushtuar (nese ndikohet nga magjia )
Per fillestaret magjia eshte nje bote e bukur plot drite dhe vetem gjera te bukura per ate qe e perdor por CDO GJE NE KETE BOTE E KA NJE CMIM TE CAKTUAR
Prandaj duhen vite e vite pune e kerkime per te arritur qe te perdoresh magjine sipas rregullave te saj.
Per te perdorur ate pak qe meson duke mos kaluar jashte kufijve te dijes tende per te provuar ate qe nuk e di dhe nuk e kupton jeta nuk blihet prandaj nuk eshte mire te luhet me te.
Per te arritur perdorimin e sigurt te magjise duhet te besosh fuqishem ne te sepse per ate qe nuk e beson magjia per te nuk ekziston megjithate ai njeri mund te ndikohet nga magjia por pa e kuptuar ate ai nuk do te jet e ne gjendje qe ta luftoje.
Per te perdorur magjin dhe per te qene i sigur duhet te merren masat mbrojtese ndaj ndikimeve te saj dhe mbrojtja me e fuqishme eshte PENTAGRAMI(ylli 5cepesh) i cili duhet te dihet si te praktikohet dhe nese praktikohet rregullisht ai largon te gjihta ndikimet (Xhindet) qofte te mire ose te keqij duke qene drejtperdrejt nen ndikim te Perendis se tij.
Pra magjia nuk eshte e rrezikshme nese perdoret sipas rregullave te saj pa kaluar jashte asaj qe di.
Por duhet te keni kujdes sepse nje deshire e vogel mund ta shkaterroj jeten e dikujt tjeter dhe te ndryshoj rrjedhen e jetes. Prandaj duhet te mendoni mire para se ta perdorni ate. Gjithashtu magjia nese drejtohet tek dikush mund te ktheht perseri prapa
Prandaj po ju tregoj nje nga ligjet e saj "LIGJI I TREFISHT I RIKTHIMIT"i cili funksionon ne shumicen rasteve te perdorimit te magjise, prandaj shumica e atyre qe perdorin magjin e pesojne.
Duhet treguar kujdes i madh edhe me thirrjet ndaj entiteteve sepse jane shum te rrezikshem nese nuk dini si te mbroheni.
KING
avatar
King

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PER TE GJETUR PUNE

Mesazh  Blak Devill prej 30.04.11 21:22

TE nxjerrim ne gazet nje lajmerim per pune aty mund te shkruani per pagen etj.Marrim nje qiri blu te thell pasi ngjyra blu eshte ngjyra e jupiterit dhe eshte e perkryer per te gjetu pune.Vendoseni qiriun lart nje majtese dhe posht mbajteses nje tabak hekuri.Lexoje disa here deshiren per pune sa ta fiksoni permendesh pastaj formojm me letren e deshire nje kon dhe e djegim ne qiri.Hiri duhet te bjere lart tabakut te letres.Kur letra eshte djegur te merret hiri dhe ta hedhim ne nje kuti te vogel.Te merret kutia dhe ti hedhim brenda nenexhik dhe te varroset afer nje peme.


Edituar pėr herė tė fundit nga blak devill nė 17.05.11 19:34, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

THIRRJA E SHPIRTRAVE

Mesazh  Blak Devill prej 30.04.11 21:52

KUJDES SHPIRTRAT MUND TJU PUSHTOJN
PARA SE TE PROVONI RITIN KRYENI MBOJTJEN

MBROJTJA
SHKOJME NE NJE VEND KU JU NUK DO TE SHQETESOHENI DHE RELAKSOJME TE GJITHA PJESET E TRUPIT DHE SHPIRTINULUNI DHE MEDITONI DHE IMAGJINONI NJE DRIT TE BARDH TE FUQISHME QE JU PERSHKON
NGRIHUNI NE KEMB HAPNI KRAHET DHE THONI;
PARA MEJE RAFAEL
MBRAPA MEJE GABRIEL
NE DORA IME E DJATHT MIKAEL
NE DORA IME E MAJT ARIEL
RRETH MEJE NDRICOJNE YJET ME FLAK
DHE NE GJOKSIN TIM NDRICON YLLI 6 RREMESH I ADONAIT
RITI TE PERSERITET 6 HERE

THIRRJA E SHPIRTRAVE
MERRNI DY QIRINJE TE GJAT TE BARDH DHE BEJME NJE RRETH ULEMI NE MES TE RRETHIT DHE QIRINJTE I VENDOSIM NE TE MAJT DHE N TE DJATHT
DHE THEMI FJALET
U HEQ SHULIN DYERVE
UNE THERRAS KETU SHPIRTRAT
I THERRAS NE PAQE
EJANI NE KETE VEND O SHPIRTRA
Age spiritus apud nos hac hora

MEDITONI MBI KATER DREJTIMET VERI JUG LINDJE PERENDIM NE RRETH ULUNI NE POZICION MEDITUES
SHENIM UNE JU KAM DALE BORXHIT JU DHASHE SI TE MBROHENI UNE NUK MBAJE PERGJEGJSI
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

HAJMALIA E JUPITERIT

Mesazh  Blak Devill prej 07.05.11 21:17

NE GOOGLE IMAGE KERKONI SIMBOLIN E JUPITERTI GDHENDENI ATE NE DITEN E MERKUR DHE VARENI NE QAFE CDO DITE TE MERKUR DO SJELL URTESI DHE PASURI
TE GDHENDET DIKU NE DICKA NE NDONJE SEND
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SUPERSTICIONE PER MACET

Mesazh  Blak Devill prej 09.05.11 20:01

Po te enderrosh nje mce te barrdhe do kesh fat
Po te shohesh nje mace te bardh ne rrug do kesh fat
Sjell ters po te shohesh nje mace te bardh naten
Nese nje mace po pastron veshet athere do te bjere shi
Nese shikon nje mace te huaj te zez ne verande athere do kesh mbaresi
Eshte nje ogur i mire kur degjon nje mace te teshtij
Kur nje mace fle mbi te katerta putrat do te thote se do bej kohe e keqe
Kur shkon ne shtepi te re fute macen ngas dritarja keshtu nuk do te iki
Kur shikon nje mace me nje sy peshty ne gishtin e madhe te dores ngjeshe ne pellemben e dores dhe shpreh nje deshir
Ne HOLLAND macet nuk lejoheshin te rrinin ne dhomat ku beheshin biseda sepse mendohej qe shperndanin gjithcka ne qytet
Per te larguar fatin e keq kur te del nje mace e zez para ec ne forme rrethi pastaj shko ne vendin ku e pe dhe numuro deri ne 13
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SHTRIGAT

Mesazh  Blak Devill prej 02.06.11 21:09

Ketu po them disa gjera qe di per shtrigat
KUSH MUND TE BEHET SHTRIG ?
tradita na refejne qe po te lindesh pas gjashte motra ve te jesh vajze e shtat dhe nena te jete vajze e shtat ose mjafton te jesh vaje ose mbes shtrige
SABAT
SABAT nje feste qe preferohet nga shtrigat ndodh 4 here ne vit datat jane
31 tetor
2 shkurt
1 maj
nata e SHEN SANIT
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PARAGRAF NGA BIBLA E DJALLIT

Mesazh  Blak Devill prej 04.06.11 12:31

Dhe ai qe cdo merite nuk e meriton║.║Un nuk mund te jem sherbetori i dikujt qe mban kuroren e te madherishmit pa ofruar asgje ne shkembim║.║Ai eshte e keqja e fshehur sepse nuk thote ate cfare eshte║.║Ai nuk eshte zoti im, zoti duhet te perulet para madherise time te zjarrte
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LAJMERIM

Mesazh  Blak Devill prej 07.06.11 23:08

UNE i bera publike te plota 3 rituale ne fq e pare te kesaj teme ritet jane
PARASHIKIMI I SE ARDHMES
THIRRJA E SHPIRTIT
ANIFORNIUMI
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SATANI

Mesazh  Blak Devill prej 08.06.11 10:20

Dita e SATANIT eshte e Hena
Ngjyra e tij eshte e kaltra e kuqja dhe e zeza
Kafshet e tij jane bricjapi gjarprinjt dragoi
Numrat e tij jane 2 11 4 [666 eshte simbolika e moshes se ujorit kur ai do te sundoj]
Zodiaku i tij jane Ujori Bricjapi
Planetet e tij jane URANI VENUSI
Dresjtimet e tij jane 2 jugore dhe lindore
Dita me e rendesishme per te eshte 23 DHJETORI kjo dite duhet respektuar nga cdo satanist
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LEGJIONET SHPIRTRORE TE DEMONEVE

Mesazh  Blak Devill prej 08.06.11 10:46

Disa nga ne mund ta dime se cdo demon ka legjionet e veta shpirterore qe i binden une po ju jape emrat e disa demoneve bashke me legjionet qe kontrollojne
A-B
AGAES LEGJIONET 31
AMON LEGJIONET 40
AIM LEGJIONET 26
ALLOCES LEGJIONE 36
AMDUSIAS LEGJIONE 29
AMY LEGJIONE 36
ANDRAS LEGJIONE 30
ANDREALPHUS LEGJIONE 30
ANDROMALIUS LEGJIONE 36
ASMODAY LEGJIONE 72
BALAM LEGJIONE 40
BARBATOS LEGJIONE 30
BATHIN LEGJIONE 30
BELETH LEGJIONE 85
BELIAL LEGJIONE 80
BIFORONS LEGJIONE 60
BOTIS LEGJIONE 60
BUER LEGJIONE 50
BUNE LEGJIONE 30
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

LEGJIONE E SHPIRTRAVE TE DEMONEVE PJ2

Mesazh  Blak Devill prej 08.06.11 10:53

C-F
CAMIO LEGJIONE 30
CIMERIES LEGJIONE 20
CROCELL LEGJIONE 48
DANTALIAN LEGJIONE 36
ELIGOR LEGJIONE 60
FLAUROS LEGJIONE 36
FOCALOR LEGJIONE 30
FORAS LEGJIONE 29
FORUNES LEGJIONE 29
FURCAS LEGJIONE 20
FURFUR LEGJIONE 26
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje .

Mesazh  xhema prej 15.06.11 22:58

blak devill shkruajti:NE GOOGLE IMAGE KERKONI SIMBOLIN E JUPITERTI GDHENDENI ATE NE DITEN E MERKUR DHE VARENI NE QAFE CDO DITE TE MERKUR DO SJELL URTESI DHE PASURI
TE GDHENDET DIKU NE DICKA NE NDONJE SENDDesha tju pyes a vetem diten e merkure duhet te bahet ne qafe nuk lejoheti diteve tjera dhe ku mund te gdhendet ne ndoje cope druri apo plastike se nuk e kam te qart nese mund te me tregoni me hollesisht dhe si eshte efekti i saj sa duhet pritru efekti i saj shpresoj se me ktheni pergjigje.
avatar
xhema

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DEBIMI I ZJARRIT

Mesazh  Blak Devill prej 17.06.11 21:07

Ky rit eshte nje rit i fuqishem qe arrin te debosh nga trupi yt gjerat negative dhe nje rit qe te mbron
E bejme nje rreth me qirinj te kuq ne mes te rrethit vizatojme nje pentagram me nje rreth ulemi ne rreth ne forme medituese dhe imagjinojme rreth ketij rrethi me qirrinje nje zjarre nje zjarre qe po ju mbron nga cdo e keq dhe qe po djeg gjerat e keqia pasi te meditojme 5 minuta ne kete menyre themi fjalet 3 here:
Ne emre te zotit te zjarrit
une jame i mbrojtur nga gjerat negative dhe te keqija
Zjarr para meje
Zjarr mbrapa meje
Zjarr ne te djathten time
Zjarr ne te majten time
une jame i mbrojtur
nga rrethi i zjarrit
AMEN
Kujdes ndiqeni kete rit me perpikmeri ky eshte shume i fuqishem ka nje influenc te madhe kur e kame provuar kete e kame ndjer fuqine e ketij riti
Riti mund tju mbroj vetem ju nga demonet shpirtrat e keqinje dhe sulmet e magjistareve
QIRINJTE E KUQ MOS TE JENE AROMATIK PASI KJO DO KONSIDEROHEJ FYERJE PER ATE QE JU MBRON
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

THIRRJE PER TE VDEKURIT

Mesazh  Blak Devill prej 17.06.11 21:20

Ky rit te behet ne mesnate na duhet nje pishtar ose qiri vere ose gjak dhie dhe te ndertoni nje rreth mbrojtes per tu mbrojtur
Ne mesnat shkojme para varrit te atij qe do ta therrasim dhe vizatojme pentagramin e djallit me vere ose gjak dhie futemi ne rreth mbrojtes mbajem pishtarin ose qiriun larte qe te bej drit dhe thei lutjen

UNE I BEJ THIRRJE KETIJ SHPIRTI
EJA KETU EJA KETU
DIL NE SIPERFAQE DHE EJA NE PAQE
NE EMER TE SATANIT
AVE SATAN

Per ta larguar mjafton te thuash
une te theme ty te largohesh l
largohu ne paqe
kthehu ne mbreterin e zgjedhur
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MAGJIA E BARDHE DHE E ZEZ

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 20:34Magji do tė thotė: mrekulli, ēudi, aftėsi e jashtėzakonshme qė ka dikush pėr tė ndikuar tek tjetri etj., e sipas Franc Bardonit, ajo konsiderohet edhe si shkencė e shenjtėKy nocion, qė ka njė tė kaluar shumė tė largėt e qė pėrdoret edhe sot e kėsaj dite nė mbarė rruzullin tokėsor, interpretohet nė mėnyra nga mė tė ndryshmet dhe zakonisht merret si sinonim i sė keqes, por qė nė fakt nuk ėshtė plotėsisht e vėrtetė.

Magji do tė thotė: mrekulli, ēudi, aftėsi e jashtėzakonshme qė ka dikush, pėr tė ndikuar tek tjetri etj., e sipas Franc Bardonit, ajo konsiderohet edhe si shkencė e shenjtė.

Siē dihet, nė natyrė gjithēka rrezaton. Njeriu si qenie me komplekse ka llojin e veēantė tė rrezatimit. Rrezatimi, sipas parimit tė pėrgjithshėm tė antipolaritetit, mund tė jetė pozitiv ose negativ, tėrheqės ose dėbues, i mirė ose i keq etj. Gjithashtu, rrezatimet varen edhe nga shkalla e zhvillimit tė jetės shpirtėrore tė personit.

Mendimet, dėshirat, ndjenjat tona paraqesin burim shumė tė madh tė energjisė rrezatuese. Nė qoftė se jeta jonė shpirtėrore ka njė drejtim tė caktuar, atėherė edhe rrezatimet pėrkatėse kanė karakterin e vet tė caktuar. E nė qoftė se nė tė kundėrtėn, u nėnshtrohen labiliteteve tė ndryshme, atėherė edhe rrezatimet pasuese do t'u nėnshtrohen oscilimeve tė pėrhershme dhe dobėsimit tė tyre.

Drejtimi i caktuar i mendimeve (energjisė psikike), i drejtuar qoftė pėr tė mirė, qoftė pėr tė keq, nė qoftė se ka karakter stabėl, formon rrymė tė fortė psikike, e cila rrezaton nė rreth dhe formon tek rrethi ndjenjėn e simpatisė ose antipatisė, dashurisė ose urrejtjes etj.

Kjo energji psikike ėshtė sikurse ēdo lloj tjetėr i energjisė, neutrale: as e mirė as e keqe, i mirė ose i keq ėshtė pėrdorimi i saj. Tė dy kėto komponentė e ndjekin njėri-tjetrin. Sikurse nata, qė nė mėnyrė tė pashmangshme ndjek ditėn, po kėshtu edhe e mira zėvendėson tė keqen nė ēdo hap. Dallimi qėndron vetėm nė kuptimet individuale, sepse derisa diēka nė sytė e dikujt ėshtė e mirė, pėr tjetrin ajo mund tė ketė kuptim negativ.

Parimi i pėrgjithshėm natyror formohet nga e mira, ndėrsa e keqja ėshtė prodhim i mospranimit tė sė mirės. Kėtu pra, qėndron edhe esenca e magjisė. Nė fushėn e "Magjisė sė Bardhė", vihen nė dukje nė rend tė parė, lutjet e ndryshme, nė tė cilat: dėshira, besimi, dashuria dhe shpresa e koncentruar veprojnė nė mėnyrė magjike.

Kėshtu pra, secili mendim, nė qoftė se ėshtė i pastėr, intensiv dhe stabėl, ka tendenca qė tė realizohet. Nė qoftė se nė kėtė bindje ekziston edhe besimi i patundur se ajo do tė plotėsohet dhe se dėshira e caktuar do tė realizohet, atėherė veē janė tė plotėsuara kushtet kryesore qė tė vijė gjer te realizimi i qėllimit.

"Magjinė e Bardhė" mund ta aplikojė vetėm ai individ, qė ka arritur ta njohė vetveten, i cili ka transparent mendimin dhe esencėn e jetės, si dhe me ushtrime tė gjata dhe tė mundimshme, ka arritur tė koncentrojė gjithė forcėn e vet psikike dhe ta pėrkryejė deri nė atė masė mendimin sa qė qėllimisht dhe vetėdijshėm ta pėrdorė me qėllim qė t'i shėrbejė sė mirės.

Pra, "Magjia e Bardhė" vjen si rezultat i produktit tė sė mirės dhe operimet e saj janė: shėrimet psikike, lutjet, largimet e vetive tė paqendrueshme tė karakterit, zhvillimin e aftėsive mentale etj.

Ndėrsa, pėr dallim nga kjo, "Magjia e Zezė" si rezultat ka produktin e sė keqes. "Magjia e Zezė" ka pėr qėllim qė tė prishė dhe tė shkatėrrojė gjithēka qė ėshtė lartėsuar si e bukur dhe si e mirė, ashtu qė e keqja tė triumfojė mbi tė mirėn.

Veprimet e individit qė zbaton "Magjinė e Zezė" janė tė lidhura ngushtė me interesat materiale dhe plotėsimin e motiveve nga sferat mė tė ulėta shpirtėrore e sidomos ajo seksuale, nėpėrmjet sė cilės instiktet e shėmtuara dhe nervat e topitura duhet tė gjejnė kėnaqėsi. I lidhur pėr kėto veprime tė llojit mė tė ulėt, ai gjen kulmin e kėnaqėsisė nė dhimbjet e huaja. Nderi, dinjiteti, dhembshuria, keqardhja janė ndjenja, tė cilat qysh nė fillim i shuan nė vete.

Pėr lexuesin e rėndomtė kjo gjendje ėshtė e vėshtirė tė kuptohet, sepse ajo ėshtė transcendentale, njė gjendje e cila shumė vėshtirė kapet nėpėrmjet pesė shqisave qė i pranon shkenca bashkėkohore. Si krahasim mund tė merret orgazma ku humbin kufijtė midis objektives dhe subjektives.

Nė kohėn e sotme, kur shkenca ka arritur pėrparime tė mėdha nė kėrkimet teknike, industri, mjekėsi etj, njeriu modern vėshtirė edhe pajtohet me kėtė dukuri, qė nė biseda formale vlerėsohet si marrėzi supersticioze (besim i kot), por, prapėseprapė nė thellėsitė e shpirtit tė tij fshihet njė dozė e misteriozitetit.

Lind pyetja pėrse?

Sepse gati tė gjitha arritjet shkencore i plotėsojnė vetėm nevojat tona materiale, fizike etj.! Po shpirti (psika) ku mbeti?

Ai mbeti nė prapavijė. Gjithashtu, nė prapavijė mbeti edhe ana etike e njeriu! Pra, shkenca harroi se pranė kauzalitetit fizik, ekziston edhe ai psikik dhe ai ėshtė shumė mė i rėndėsishėm pėr jetėn e njeriut (kėtė e vėrtetojnė edhe kėrkimet mė tė reja nė lidhje me trurin, nga tė cilat rezulton se truri i njeriut ėshtė njė gjigant i fjetur dhe se kapaciteti i tij shfrytėzohet vetėm 4%).

Njeriu modern mashtrohet kur mendon se shkenca e kompjuterizimit do t'i zgjidhė tė gjitha dilemat tona. Ajo me tė vėrtetė lehtėson jetėn tonė elementare, por nuk i zgjidh dot tė gjitha mungesat, pėrkundrazi, ajo na bėn qė t'i ndiejmė edhe mė qartė ato...!

Por, edhe pėrkundėr kėtij mosbesimi, njeriut modern nuk i pengon qė edhe sot, si para disa mijėra vjetėsh, tė lidhet ngushtė me disa dukuri pėr tė cilat pikėrisht ai shpreh dyshim, e nė anėn tjetėr ato i ruan me xhelozi, si: bartjen e unazės nė gisht, zinxhirit, shamisė etj. (si dhuratė nga mė e dashura, nga miku, shoku etj.), pėr t'i sjellė, kujtim, fat, disponim, dashuri etj.

Po tė shikohen zakonet e popullit, do tė vėrejmė se ato janė tė mbushura me rituale magjike, tė cilave ju pėrmbahet edhe ai, pra, njeriu modern. Nė ato rituale dihet saktėsisht secili veprim dhe kush duhet ta bėjė. Tė gjitha kėto veprime nė tė shumtėn e rasteve kanė karakter pozitiv. Mirėpo, sikurse "Magjia e Bardhė", qė disponon me veprime tė shumėllojshme dhe shumėdrejtimėshme, ashtu edhe "Magjia e Zezė" operon me shumėllojshmėri ceremonish, rrjedhash e kahjesh pėr orientimin e mendimeve.

Pėr rituale magjike zakonisht pėrdoren pjesė tė trupit dhe tė rrobave. Duhet tė vėmė re se tė gjitha sekrecionet, si: jashtėqitja, urina, djersa, por edhe thonjtė, flokėt, dhėmbėt e sidomos gjaku e sperma, pas ndarjes, mbesin nė gjendje okultike nė raport me trupin, nga i cili e kanė prejardhjen, pasi ato pėrmbajnė energjinė rrezatuese tė po atij trupi.

E siē e pamė edhe mė lart, energjia e gjithmbarėshme natyrore pėrshkon nė masė mė tė madhe ose mė tė vogėl gjithēka qė ndodhet nė natyrė, pavarėsisht se a janė qenie tė gjalla apo tė vdekura. Pasi qė tė gjitha kėto gjėra (edhe njeriu me gjithė pėrbėrjen e tij), u nėnshtrohen kėtyre lėvizjeve tė pandėrprera tė grimcave, ato e pranojnė kėtė energji, e absorbojnė, e transformojnė dhe nė raste tė caktuara, siē ndodh tek rastet e operacioneve magjike, edhe e emetojnė atė.

Kėto operime magjike, tė cilat nė esencėn e vet bazohen nė aktivizimin e energjisė, nuk duhet tė na ēudisin, e sidomos sot, nė kohėn e zbulimeve tė mėdha elektronike. Nė mėnyrė tė njėjtė sikurse energjia e emetuar nėpėrmjet radio-valėve, qė bartet nėpėr eter, qė nė radioaparatet pranuese tė shndėrrohet nė zė ose fotografi, po kėshtu edhe energjia e pjesėve tė ndryshme tė trupit, e sidomos ajo psikike mund tė shėrbejė si detektor ose indikator.

Duhet tė theksojmė se tė gjitha dėshirat dhe mendimet tona paraqesin energjinė, e cila aq sa ėshtė e fortė, po aq nxit ndjeshmėri tė pastėr dhe tė fortė. Gjithashtu, suksesi i ritualit ėshtė i lidhur ngushtė me kualifikimin moral, si tė personit qė operon me kėtė lloj energjie, ashtu edhe tė atij kundėr tė cilit ėshtė drejtuar ajo.

Sikurse te radio-valėt, mendimi mund tė rrezatojė mė fortė ose mė dobėt, varėsisht nga fuqia e energjisė me tė cilėn ėshtė i pėrcjellė. Nė qoftė se emetimi ėshtė mė i fuqishėm, edhe radio-valėt do tė transmetohen mė larg, edhe pranimi i tyre do tė jetė mė i mirė. Kėshtu pra, edhe mendimi kur ėshtė mė intensiv, veprimi i tij do tė jetė mė i fuqishėm...

Dhe sė fundi dua tė theksoj se, pavarėsisht nga tempoja e jetės nė shoqėritė e sotme ku ne jetojmė, e cila ėshtė aq e shpejtė, dinamike, automatike dhe e ngarkuar me mendime materialiste (sidomos nė perėndim), synim themelor i secilės qenie njerėzore duhet tė mbetet kultivimi i mendimeve dhe veprimeve pozitive.

Forca krijuese e njeriut, qoftė psikike apo fizike, ėshtė e pakufishme. Jeta e tij ėshtė shesh ku zhvillohen procese tė panumėrta emocionale, mendore e trupore, prandaj varet plotėsisht prej tij se ēfarė fare do tė hedhė nė kopshtin shpirtėror.
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 21:42

blak devill shkruajti:

Magji do tė thotė: mrekulli, ēudi, aftėsi e jashtėzakonshme qė ka dikush pėr tė ndikuar tek tjetri etj., e sipas Franc Bardonit, ajo konsiderohet edhe si shkencė e shenjtė

A mund tė ma tregosh ndonjė mrekulli qė ėshtė bėrė nga magjia tė lutem?
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 21:56

Si pershembull ?? mbase nuk jane mrekulli qe i njheh gjith bota por une di plote raste shermi me magji qe per ate qe u sherua kjo njihet si nje mrekulli
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 21:59

mbase ti nuk beson ne kete gje qe une thashe por cdo njeri ka rrugen e tij e lire eshte zgjedhja te besoj ose jo ate gje nuk e ka asnjeri ne dore
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 22:02

blak devill shkruajti:Si pershembull ?? mbase nuk jane mrekulli qe i njheh gjith bota por une di plote raste shermi me magji qe per ate qe u sherua kjo njihet si nje mrekulli

Doje tė thoje shėrimi apo jo,pra nėse dikush shėrohet ta zėmė me njė barė mgjikė kjo cilėsohet si mrekulli,atėherė ne shohim mrekulli ēdo ditė nga medikamentet mjeksore.

Ke ndonjė shembull tjetėr tė lutem diēka qė ta bindė kokėn skeptike tė nitty-t!
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 22:17

PO ka ty mbase nuk te besohet por eshte dicka e cuditshme nje raste qe me kujtohet tregonte se si nje djale me kacer ishte sheruar nga nje magjistare dhe sa per ato barerat mjeksore nuk hyjne ne magji magjistari barerat i pergatit me perberes natyror te cilat kane efekte
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 22:23

blak devill shkruajti:PO ka ty mbase nuk te besohet por eshte dicka e cuditshme nje raste qe me kujtohet tregonte se si nje djale me kacer kancer ishte sheruar nga nje magjistare dhe sa per ato barerat mjeksore nuk hyjne ne magji magjistari barerat i pergatit me perberes natyror te cilat kane efekte

Prapė jobindėse pėr kokėn time,a mund tė mė tregosh me ēka ėshtė shėruar ai djali,me fjalė magjike,ritual,simbol magjik apo me ndonjė tjetėr version magjik.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 22:33

ME RITUAL
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 22:37

Mund tė tregohesh mė i gjerė tė lutem mė duket sikur ajo qė flet e ke dėgjuar nga dikush tjeter,dhe ti po ma pėrcjellė.

Mund tė mė tregosh ēfarė ka pėrdorur nė ritual?
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 22:46

ok ok ok magjistari perdori nje rit te vjeter te bazuar ne nje perendi okulte dhe pase 2 ditesh djali u permiresua mjetet qe u perdoren ishin nje thik magjike qe quhet athame nje kup me uje 1 qiri me ngjyre te kuqe dhe ne qiri e gdhendur nje vule dhe temjan rituali zgjati 1 ore
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 22:55

blak devill shkruajti:ok ok ok magjistari perdori nje rit te vjeter te bazuar ne nje perendi okulte dhe pase 2 ditesh djali u permiresua mjetet qe u perdoren ishin nje thik magjike qe quhet athame nje kup me uje 1 qiri me ngjyre te kuqe dhe ne qiri e gdhendur nje vule dhe temjan rituali zgjati 1 ore

Kėtė ngjarjen e ke parė ti gjė,ta ka treguar dikush,mė garanton qė ai djali ishte vėrtet i sėmurė nga kanceri dhe ne fund a mund tė ma vėrtetosh qė kjo ka ndodhur me tė vėrtet.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Xhemajl prej 18.06.11 22:59

Ne keto raste qe premend black devil,sherimin nga magjistaret besoj se nuk e ben magjistari, mirpo bindja e vet personit te semure, se magjistari do ta sheroj.
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 23:30

xhemajl shkruajti:Ne keto raste qe premend black devil,sherimin nga magjistaret besoj se nuk e ben magjistari, mirpo bindja e vet personit te semure, se magjistari do ta sheroj.

Nuk ėshtė gjithēka nė jetė sugjestion dhe autosugjestion,nuk vepron gjithmonė ndėrdija nė ne,duhet gjetur kuptimin dhe arsyen ēdo gjė sot ka njė shpjegim tė plotė dhe bindės pėr gjithēka.

Por si duket sonte blak devill po mendon se ēfarė pėrgjigje tė me jap e zura ngushtė mė duket,mė mirė tė mos mė jap pėrgjigje fare se do vazhdoj ta pyes pėrseri.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 19.06.11 0:13

eshte shum gabim i rende te perzihen sugjestionet ne gjendjen hipnotike
me formulat magjike te magjistarve
e sidomos te atyre qe jan te fuqishem
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 19.06.11 17:53

nitty shkruajti:
Kėtė ngjarjen e ke parė ti gjė,ta ka treguar dikush,mė garanton qė ai djali ishte vėrtet i sėmurė nga kanceri dhe ne fund a mund tė ma vėrtetosh qė kjo ka ndodhur me tė vėrtet.

E cfare do fitoja une sikurr te rreja mua nuk me intereson nese dikush beson ose jo per mua nuk eshte ndonje gje nuk eshte prap asgje nese dikush thote qe kjo eshte rrene mua as kjo nuk me intereson dhe te siguroj une qe e di mire kete ngjarje qe ishte ai djale i diagnostifikuar me kancer kete e kishin konfirmuar dhe familjaret e tije


Edituar pėr herė tė fundit nga blak devill nė 19.06.11 17:59, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 19.06.11 17:57

nitty shkruajti:
Nuk ėshtė gjithēka nė jetė sugjestion dhe autosugjestion,nuk vepron gjithmonė ndėrdija nė ne,duhet gjetur kuptimin dhe arsyen ēdo gjė sot ka njė shpjegim tė plotė dhe bindės pėr gjithēka.

Por si duket sonte blak devill po mendon se ēfarė pėrgjigje tė me jap e zura ngushtė mė duket,mė mirė tė mos mė jap pėrgjigje fare se do vazhdoj ta pyes pėrseri.
ahahahhhaha mesoje mire kete qe po te theme kjo qe thua ti qe me zure ngushte nuk eshte ti thjeshte mendon keshtu por dije dicka nuk eshte e lehte te me zesh mua ngushte mbase mendon se po e theme kete per te ber pershtypje por nuk eshte ashtu sa per ate qe do vazhdosh te pyesesh mund te vazhdosh une nuk kame problem
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 19.06.11 19:06

E cfare do fitoja une sikurr te rreja mua nuk me intereson nese dikush beson ose jo per mua nuk eshte ndonje gje nuk eshte prap asgje nese dikush thote qe kjo eshte rrene mua as kjo nuk me intereson dhe te siguroj une qe e di mire kete ngjarje qe ishte ai djale i diagnostifikuar me kancer kete e kishin konfirmuar dhe familjaret e tije

Pėr atė qė flet duhet tė mbash pėrgjegjėsi,duhet tė kesh vėrtetėsi dhe tė jesh i saktė se sot tė gjithė flasim si tė duam,por vlerėsohen ata qė flasin tė vėrtetat,tė besueshmet tė logjikshmet dhe tė arsyeshmet,se pallvara siē i quaj unė ėshtė shumė lehtė tė flasėsh.

Nuk duhet tė jemi aq shumė naivė tė besojmė gjithēka,le tė jemi me vigjilent!Ato fjalėt me tė verdhe qė ti kam ngjyrosur a mund tė mi vėrtetosh tė lutem,thjesht dua fakte?


ahahahhhaha mesoje mire kete qe po te theme kjo qe thua ti qe me zure ngushte nuk eshte ti thjeshte mendon keshtu por dije dicka nuk eshte e lehte te me zesh mua ngushte mbase mendon se po e theme kete per te ber pershtypje por nuk eshte ashtu sa per ate qe do vazhdosh te pyesesh mund te vazhdosh une nuk kame problem

Normal qė do vazhdoj tė tė pyes se gjersa nga ty pres pėrgjigje,ti qeshesh dhe mė jep minipėrgjigje si ''ME RITUAL'',ose edhe ato pėrgjigje qė mi ke dhėnė kryefjalėn e kanė pasur tė shkruar gabim si p.sh.,kancer-(kacer),shėrim-(shermi) etj...,kjo mė bėri tė mendoj dhe mė hapi dyshime se shkrimet e tua janė shumė pak tė vėrteta tė mos themi fare hiq.
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 19.06.11 19:24

GJithkush ben gabime ne te shkruajtur ne kete forum nuk jemi te korigjojme gabime
avatar
Blak Devill

128


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi