A deshironi te kishit nje takim me Alien

Shko poshtė

A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Dre1 prej 21.10.10 23:14
Po, mendoj qe do te ishte zbavites, duke pasur parasysh teknologjine pothuajse te persosur qe ata posedojne, do te kisha pasur deshire te shijoja teknologjine e tyre.
avatar
Dre1

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Gabriel prej 25.10.10 22:20

Edhe pyet. Do jepja gjithcka vetem per te patur nje kontakt nga afer me qenie jashtoksore.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Zattoo prej 26.10.10 15:41

BOHAN shkruajti:Edhe pyet. Do jepja gjithcka vetem per te patur nje kontakt nga afer me qenie jashtoksore.

Une te them me mire je keshtu i pakontaktuar nga alienet.

Aq sa kam lexuar per persona qe kane pasur takime me aliene jeta e tyre nuk ka me asnje kuptim, humbin cdo deshire per jeten, nuk ju ben asgje pershtypje, as paraja, fama, puna...prandaj me mire keshtu te mbyllur ne boten tone te vogel....

ju pershendes.

avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Gabriel prej 27.10.10 15:34

zattoo shkruajti:
Une te them me mire je keshtu i pakontaktuar nga alienet.

Aq sa kam lexuar per persona qe kane pasur takime me aliene jeta e tyre nuk ka me asnje kuptim, humbin cdo deshire per jeten, nuk ju ben asgje pershtypje, as paraja, fama, puna...prandaj me mire keshtu te mbyllur ne boten tone te vogel....
ju pershendes.

Puna eshte se nuk me pelqen te jem i mbyllur ne boten tone te vogel zattoo.
Gjithe te mirat : )
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Dre1 prej 27.10.10 20:39

Por megjithatė, ende nuk dihet qėllimi i botes jashtėtoksore qė kanė pėr botėn njerzore...
avatar
Dre1

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Luli prej 29.10.10 17:17

Eshte rrezik qe njeriu kur ti takoje alienet ti konsideroje dhe admiroje sikur Zotera.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Fegi prej 29.10.10 18:29

Alien ska vetume njerezit kan bere trillime.
avatar
Fegi

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Gabriel prej 30.10.10 9:38

Fegi shkruajti:Alien ska vetume njerezit kan bere trillime.
Paska akoma njerez qe mendojne qe jemi te vetem ne Univers !..... : )
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Odin prej 30.10.10 11:46

BOHAN shkruajti:
Paska akoma njerez qe mendojne qe jemi te vetem ne Univers !..... : )

Sigurisht nuk iu beson miliona deshmive qe ekzistojne ne bote, por do ti vertetoj vet me syte e tij.
Ky niset ka parimi po se pashe vet nuk besoj....
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  KKK prej 30.10.10 20:22

Varet cfare lloj takimi eshte?
-Lloji i pare
-Lloji i dyte
-Lloji i trete
-Lloji i katert
Gjithsesi nuk do te doja te takoja ndonje alien, cfaredo lloj takimi te jete.
avatar
KKK

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Fegi prej 30.10.10 20:23

Keto jone vetum mashtrime,nga fuqite e medha qe i lansojne per propagand dhe me shite revista e libra.
avatar
Fegi

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

takim me alienet

Mesazh  muli@live.be prej 01.11.10 0:10

Do te ishte diēka e ēuditshme jo vetem per mua, sepse nuk jemi te vetmit qe ekzistojme ne kete univers kaq te zgjeruar e te stermbushur me miliarda galaktika e triliona yjesh e miliarda planetesh ku mund te ekzistoj jeta normale ne mvarsit e kushteve ekzistuese se ku jetojne.

Pershendetje gjithve se do te jete nje kohe shume e afert qe do te kemi nje komunikim me jashtetokesoret por bindja eshte se njerzit do te jene ata qe do ti perzen dhe do ti shpallin lufte sepse deshirojn te jen me te shkathet edhe me te zgjuar se ata.
me pastaj do te filloi belaja, lufta tmerri i gjithe njerzimit.
avatar
muli@live.be

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Anon prej 21.03.14 13:43

Shume njerez thone qe djalli i pershkruar si negativ ne realitet eshte krejtesisht pozitiv. Lozha e londres ne dosjet sekrete ate e pershkruan si nje zjarr blu( i kaltert ) , i urte dhe i shoqerueshem.
Cfare mendoni per kete?
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  ijj prej 21.03.14 18:04

poo dershiroj shum
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  elektronika prej 22.03.14 3:11

Po, patjeter, do te ishte dicka fantastike. Qenie inteligjente te nje planeti tjeter. takim me nje teknologji te avancuar!

Vetem frikacaket te trembur nga feja dhe ata me mendja te shpelare nuk do te donin te kishin nje takim nga afer me qenie inteligjente.
vetem ne fantazite e Hollivudit Alienet trajtohen si agresive por ne te vertete ata jane paqesore (dhe me llogjike te ftohte sa me inteligjent te jesh aq me pak agresiv je). Lidhur me teorine e frikes nga shkaterimi qe propogandohet here pas here do te thosha qe Alienet kane qene ketu qekur ne ishim "majmune" dhe e kishin shume me te lehte per te na shkoteruar nuk do te prisnin deri tani qe ne te jemi te organizuar dhe te kemi arme moderne dhe te thurin plane per te na skllaveruar etj etj etj.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  number3 prej 23.03.14 21:23

ufot edhe mund te jene por video e ketyre gjerave mos u besoni se jan mashtrimet e cia e fuqive te medha.......
avatar
number3

njeri thjesht

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  I Jashteligjshmi 88 prej 17.01.16 12:51

Dhe kush na e thot qe nuk e kemi akuar ndonje alien? Takimi me alienet nuk esht vetem si neper filma qe shikon nje drit dhe te terheq branda ufos....Mund edhe i kemi takuar pa e kuptuar fare
avatar
I Jashteligjshmi 88

Skllavi Modern quhet "i punesuar"

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  leotrimzekaj prej 17.01.16 13:20

Mbase Pėrendia Zoti krijoj gjdo gje ne Univers ateher ne te gjith kete madheshti te krijimit tie gjdo gje sii ne univers si ne multiversee ai eshte i plot fuqishem, edhe nese Pėrendia e ka shkruar te takoj Aijen ateher ashtu qofte e takoj edhe isha shku me ate..
avatar
leotrimzekaj

..Dashuria eshte e vetmja gje qe jemi ne gjendje ta perceptojme, e cila tejkalon dimensionet e kohes dhe hapsires..

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  leotrimzekaj prej 17.01.16 21:35

Un besoj ne Zot keshtu qe edhe pse lezoj keshtu gjerash sdo te thot qe te mos besoj ne zote krijusin tim qe me ka krijuar, un besoj
avatar
leotrimzekaj

..Dashuria eshte e vetmja gje qe jemi ne gjendje ta perceptojme, e cila tejkalon dimensionet e kohes dhe hapsires..

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Pansophia prej 17.01.16 23:40

Termi''Alien'' eshte ne kuptim materialist dhe e identifikon Token si pronen tone. Por ne nuk zoterojme asgje perpos vetes tone, dhe cdo gje jashte saj vjen dhe shkon. Ndaj ne jemi po aq aliene sa edhe ata qe quajturit aliene.

Pansophia

160


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A deshironi te kishit nje takim me Alien

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi