Zeitgeist: The Movie

Shko poshtė

Zeitgeist: The Movie

Mesazh  Jon prej 18.10.10 20:55

Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist: The Movie ėshtė njė dokumentar amerikan i bėrė nė 2007 nga Peter Joseph.. Qėllimi kryesor i dokumentarit ėshtė tė denoncojė krijimin e miteve dhe shfrytėzimin e tyre nga njė pakicė dominante pėr tė kontrolluar njerėzit. Pėr kėtė arsye ai trajton disa tema tė mėdha si origjina e krishterimit, 11 shtator 2001 dhe sistemi bankar.

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi