Loja Me Ouija Board

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  maqomaqo3 prej 20.04.11 3:18

albi4all shkruajti:sa interesant un kam librin 11 mesime per magji te lart dhe aty eshte
te jesh nen ndikimin e yllit 5 c pra te praktikohet 30 dit me fuqin me te madhe te vullnetit aty shkruan qart se po qe se arrin ndikimin e yllit
edhte me mir te luash vetem
i vetmi kusht eshte qe te ruash ndjenjat dhe qetsin shpirtrore dhe te kesh durim mos te kerkosh diqka qe nuk te pergjigjet me sharje fyerje
zhurm te madhe etj ...
un kshtu mendoj dhe per ket jam i sigurt aj liber gjindet ne qdo sajt per mesim te magjis
prandaj se pari nese nuk e njdeni veten mos e provoni duhet te keni siguri te plot dhe me flani per nderhyrjen
Ej a mund te na shpjegosh se ku behet ky ylli pese cepash ? dhe a ka lidhje me djallin ylli pese cepesh? kam degjuar qe thone se eshte simbol i djallit por nqs eshte i tille ai vetem sa thith me shume demone dhe jo te mbron prandaj po pate mundesi tregonai

maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Albi4all prej 20.04.11 17:55

nuk e kam ne gjuhen shqipe por kush te do ne gjuhen angleze mund tja u dergoj ne mesazh privat ka shum lloje te yllit 5 cepsh po un e di ate qe sherben si mbrojtje dhe emrat e thirrur jan emra engjujsh te hierarkis se lart

Albi4all

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  ^Drįcula^ prej 27.08.11 12:11

Fantazmat shkruajti:Nese ndokush do qe ta formojme nje grup eksploruesish qe ti vertetojme ne menyre faktike keto gjera duke praktikuar se bashku keto gjera te mistershme atehere te lajmroheni ne kete teme dhe mund te formojme po ashtu jo vetem per ne por mund te bejme edhe ndonje dokumentar nese keto gjera ndodhin ne realitet....


Unė personalisht e njof shume mire kete loje, dhe mesa dij ket e luajn vetem adoloshentet dhe nese bie fjala per rreziqe ato jan te pakta!

^Drįcula^

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Blak Devill prej 27.08.11 13:47

^Drįcula^ shkruajti:
Fantazmat shkruajti:Nese ndokush do qe ta formojme nje grup eksploruesish qe ti vertetojme ne menyre faktike keto gjera duke praktikuar se bashku keto gjera te mistershme atehere te lajmroheni ne kete teme dhe mund te formojme po ashtu jo vetem per ne por mund te bejme edhe ndonje dokumentar nese keto gjera ndodhin ne realitet....


Unė personalisht e njof shume mire kete loje, dhe mesa dij ket e luajn vetem adoloshentet dhe nese bie fjala per rreziqe ato jan te pakta!
E ke gabim a e quan rrezik te paket poseijdimin nga nje shpirt

Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  maqomaqo3 prej 27.08.11 21:28


E ke gabim a e quan rrezik te paket poseijdimin nga nje shpirt[/quote]
ej blacj devill me thuaj: A luan vete me kte loje ti? a ke luajtur ndonjehere ? nqs jo ku e di ti te verteten reth saj ? nga videot ne youtube qe jane montime? nqs ti e praktikon vazhdimisht kete me thuaj sepse dua te te them nje pyetje dhe ti te me kthesh pergjigjen?

maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  saimirkoci prej 06.09.11 14:13

un kam deshire me e lujt ket loj i di te gjitha rreziqet kush esht gati per loj vetem ktheni pergjigje

saimirkoci

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  roberto hasani prej 18.09.11 12:20

Fikrro shkruajti:I nderuar do te them diēka pa keqkuptime je i informuar se cilat jane rreziqet qe i sjell ouija board, edhe une kisha deshire ti provoja por pas nje kohe kur i kuptova ca gjera ndryshoi mendimi dhe deshira ime...

Te pershendes
po e di

roberto hasani

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  roberto hasani prej 18.09.11 12:26

Magic-0ne-one shkruajti:Po shka jeni duke thene si s'ka rreziqe te medha ouija do te thot prej botes se vdekurve te biesh hijen e tij ne ket bote , ajo ka rreziqe edhe une kam luajtur plot her , por jam mborjtur me yllin 5 cepesh !
kur fillon loja se dua te luaj

roberto hasani

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  MONSTER prej 19.01.12 15:35

me thoni dhe mua

MONSTER

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  MONSTER prej 19.01.12 15:36

Fantazmat shkruajti:Nese ndokush do qe ta formojme nje grup eksploruesish qe ti vertetojme ne menyre faktike keto gjera duke praktikuar se bashku keto gjera te mistershme atehere te lajmroheni ne kete teme dhe mund te formojme po ashtu jo vetem per ne por mund te bejme edhe ndonje dokumentar nese keto gjera ndodhin ne realitet....
jeni gati??
avatar
MONSTER

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  valentinaa prej 20.01.12 12:26

albi4all shkruajti:nuk e kam ne gjuhen shqipe por kush te do ne gjuhen angleze mund tja u dergoj ne mesazh privat ka shum lloje te yllit 5 cepsh po un e di ate qe sherben si mbrojtje dhe emrat e thirrur jan emra engjujsh te hierarkis se lart
kisha dashur te mi dergosh ate liber ne msn
privatisht mbase kam deshir te lexoj dhe po e kerkoj po nuk po mund ta gjej
faleminderit per mirkuptinim
me rrespekt V . D
avatar
valentinaa

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

OUIJA si krijoet dhe shpirti si thiret

Mesazh  berat95 prej 14.06.12 1:07

kur e luajm ket loje pls tregoni :

Kjo loje eshte shume e perhapur une ketu po them si luhet
rregulla te perhapur jane
mos luaj vetem
nuk duhet te te kap paniku
dhe ne fillim duhet te mbrohesh


SI LUHET:

mjetet
2 qirinj te kuq
ouija
miqte
1 gote

FILLIM VENDOSIM OUIJAN NE TAVOLIM DHE GOTEN LART PERGJIGJES PO GHE TE MBAHET NJE GISHT NGA SECILI ANTAR LART ASAJ GOTE NDEZIM QIRINJT

DHE TE JENE ANASH OUIJAS DHE THERRASIM SHPIRTIN QE E DUAM TE PRANISHEM PREFEROHET QE PAS NJE PERGJIGJEJE JO OUIJA MOS TE PERDORET PER GJYSEM ORE MOS BENI PYETJE QE SHPIRTI NUK I KA QEJF

LARGIM I DEMONEVE OSE SHPIRTRAVE NGA SHTEPI

NE NJE NAT TE MERRET OUIJA DHE TE DALIM JASHT TE NDEZIM NJE ZJARR DHE TA DJEGIM ATE PASTAJ TA SHUAJ ZJARRIN ME UJE TE PASTER DHE TE FTOHT
avatar
berat95

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Blak Devill prej 16.06.12 14:19

Ouija mund edhe te blihen por dhe kjo nuk eshte menyre e gabuar personalisht e kame provuar kete menyre dhe funksionon
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  clee prej 16.06.12 14:24

kam shikuar video ne youtube qe nga kjo loje ka dhe pasoja..sepse ti therret nje shpirt por mund te pushtohesh nga nje djall.... nuk e di a ishin reale ato video por te fusnin friken

clee

69


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ouija Board

Mesazh  Gaxhai prej 19.08.12 22:17

Ju lutem nese keni mundesi mund te me tregoni si mund ta bej kete 'loje' dhe nese keni mundesi nje ritual per mbrojtje gjate 'lojes'. Ju flm
avatar
Gaxhai

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Gabriel prej 20.08.12 0:37

Nje keshille: Mos provoni ta beni ritualin, ka pasoja te pariparushme nqs rezulton i suksesshem.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  bardhi14 prej 20.08.12 13:21

E kam provuar personalisht me disa kusherinje dhe funksionon vertete por mund te jete edhe e rrezikshme.
avatar
bardhi14

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  saimirkoci prej 23.09.13 9:05

Nqs do mund te lujme ouija board ku mund ta blesh ouija board ne Shqiperi apo ska...
avatar
saimirkoci

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  besnikpertan prej 23.09.13 11:16

Kisha nje pyetje si behet komandimi i oulja bord,ato shkronja a jone per komandimin tone.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  besnikpertan prej 23.09.13 17:30

A mund te me kallxoj dikush se si luhet kjo loje, si behen pytjet shpirtave, dhe per ēka sherbejn ato shkonja diēka me detajish dikush nese mundet te me tregoj, sepse jam n'gjendje ta therras ēfardo shpirti apo fryme qe dikush nuk ka guxuar ta therras.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Just-Me prej 15.11.13 19:23

une e kam provuar ndryshe,, ne nje flete kam shenuar alfabetin numrat nga 1-9 dhe 0 dhe ne fund te fletes anash Po Jo Mirupafshim dhe ka levizur,, nuk ka pas ndonje rrezik
avatar
Just-Me

Magic World

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi