Loja Me Ouija Board

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Loja Me Ouija Board

Mesazh  Fantazmat prej 17.10.10 23:07

Nese ndokush do qe ta formojme nje grup eksploruesish qe ti vertetojme ne menyre faktike keto gjera duke praktikuar se bashku keto gjera te mistershme atehere te lajmroheni ne kete teme dhe mund te formojme po ashtu jo vetem per ne por mund te bejme edhe ndonje dokumentar nese keto gjera ndodhin ne realitet....
avatar
Fantazmat

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Fikrro prej 17.10.10 23:11

I nderuar do te them diēka pa keqkuptime je i informuar se cilat jane rreziqet qe i sjell ouija board, edhe une kisha deshire ti provoja por pas nje kohe kur i kuptova ca gjera ndryshoi mendimi dhe deshira ime...

Te pershendes
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  vrojtusi prej 18.10.10 13:46

Pershendetje

Desha te flas pak rreth kesaj teme qe keni hapur.

Kam njohur sa e sa persona qe ishin ne gjendje te benin gjithēka vetem ta praktikonin kete lloj te thirrjes duke mos i ditur pasojat, por shumica e atyre qe kane qene prezent apo ata qe e kane praktikuar keshillojne te tjeret te mos e bejne nje gje te tille.
Edhe pse me pas kishin aq shume entuziasem per ta praktikuar pas asaj keshillojne te tjeret te mos e bejne, pyetje pse?
A nuk thon se deshira eshte me e madhe se rreziku...
A nuk ishin ata qe ben gjithēka per ta praktikuar....
A nuk ishin ata qe ben sa e sa kerkime per te mesuar tekniken e thirrjes...
...........................................
ēfare duhet te kene keta persona ????????????
Mos ndoshta jan bere tjere persona ????

Jane ata qe ishin ne fillim por vetem se e kuptuan nese hedh nje gur nga nje maj nuk e di se sa larg mund te shkoj apo ke do te godas, tek e fundit eshte vetem nje gur por nese ne fillim nuk e merr me mend se ēfare mund te ndodh me mire mos e hidh.

Pra nese nuk di teknikat mbrojtes nuk di se si te rrisesh forcen mbrojtese rreth teje, nuk di se si te mbrohesh atehere mos e provo sepse mund te ndodh gjithēka sepse ke filluar te luash me diēka qe nuk e njeh me mire mos e provoni, por nese doni mund ta beni
por nese nuk keni njohurit e duhura do te kete shume pasoja per ju dhe per te afermit tuaj.

Respekt
avatar
vrojtusi

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faleminderit

Mesazh  Fantazmat prej 18.10.10 22:14

E kuptoj ju falenderoj per keto keshilla qe jan shum me vend por edhe eshte fakt qe eshte rrezik. Une jam nje njeri qe i dua rreziqet dhe dua te hulumtoj gjerat e rrezikshem gjerat te mistershem por normal duke pregaditur gjithmon ne rradh te par menyre se si duhet mbrojtur. Kur nje njeri njeh rreziqet ateher ai di edhe si ti kundervihet apo te vetmbrohet . FLM
avatar
Fantazmat

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  vrojtusi prej 18.10.10 22:22

Fantazmat shkruajti:E kuptoj ju falenderoj per keto keshilla qe jan shum me vend por edhe eshte fakt qe eshte rrezik. Une jam nje njeri qe i dua rreziqet dhe dua te hulumtoj gjerat e rrezikshem gjerat te mistershem por normal duke pregaditur gjithmon ne rradh te par menyre se si duhet mbrojtur. Kur nje njeri njeh rreziqet ateher ai di edhe si ti kundervihet apo te vetmbrohet . FLM


E vlersoj shum mendimin tuaj dhe e mbeshtes

gjithsesi qfar vlere ka jeta nese nuk i perjetojm emocionet e saj

por jo te luaj me te ne rregull te pakten keshtu mendoj une

pra ti i njeh teknikat e vetmbrojtjes dhe rreziqet e kesaj teknike te thirrjes keshtu

nese do tia arrish qellimit dhe ta realizosh do me pelqente te dija se qfar mundet te zbulonit dhe se si do te mbrohesh
respekt
avatar
vrojtusi

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Fikrro prej 18.10.10 22:26

Me vjen mire qe je trim...ashtu duhet te jesh por trim duhet te jesh aty ku duhet...

Trimi vritet nje here kurse frikacaku shum here

Te pershendes
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  DarkMaster prej 19.10.10 20:43

E di reziqet qe qe te kanosen nese los oujia por une do te pranoj Do te me pelqente ta luaja
avatar
DarkMaster

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Fantazmat prej 19.10.10 21:53

As zoti nuk i don njerzit te cilet jane frikacak po i do ata qe rrezikojne.
avatar
Fantazmat

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Albi4all prej 19.10.10 23:51

me fal qa po te them po un qysh e di se se Zoti i do veq ata qa i besojn e e adhuron vetem zotin jo ata qa i thirrin djajt per ndihm
e me ju besue ata qa jen trima kan ra shehit per atdhe e per fe e jo per gjera te tjera
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Fantazmat prej 20.10.10 21:46

Para se te jepni mendimin lexojeni mir temen nuk eshte cek per kerkim ndihme nga djajt por eshte cek per ti eksploru gjerat e mistershem per tu marr me zbulimin e tyre per ti vertetuar te gjitha keto mistere.
E ti lajm shehit te prehen ne paqe se une vet jam musliman edhe nese don debat per islam pergaditu ma merr menja se ki me mesu islamin prej meje. selam alejkum.
avatar
Fantazmat

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Verejtje

Mesazh  Fantazmat prej 20.10.10 21:50

Ju kisha lutur te gjith antareve qe para se te japin mendimin e tyre te kuptojne mire temen se per ēka behet fjale e ti jepni mendimin ne lidhje me temen e jo ti japim kahje tjeter temes.

Ju faleminderit per mirkuptim.
avatar
Fantazmat

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  maqomaqo3 prej 21.10.10 0:00

A mund te me shpjegoje dikush me imtesi se cfare eshte kjo lloj teknike ose sic e quani ju loje pasi eshte hera e para qe e degjoj ...
avatar
maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Armiri prej 21.10.10 20:45

Une do kisha deshire te madhe ti bashkohesha kesaj.Ju lutem mund te me lajmeroni se ku dhe kur do mblidhemi?
avatar
Armiri

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Dre1 prej 21.10.10 23:10

me falni,ju lutem a mund te me tregoni qellimini dhe funksionin e kesaj loje.
avatar
Dre1

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Fikrro prej 22.10.10 14:36

Dre1 shkruajti:me falni,ju lutem a mund te me tregoni qellimini dhe funksionin e kesaj loje.

Kjo nuk eshte loje eshte thirrja e nje shpirti qe behet me qellime te ndryshme...
avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

loja me ouija board

Mesazh  sergio13 prej 24.10.10 23:13

Deshira e secilit te veproje si te doje per te rrezikuar ose jo, por une per veten time nuk do ta kisha provuar kurre, dhe sa per trimeri nuk besoj se kjo fjale gjen vend ne kete teme, sepse thone dhe nje shprehje qe trimi nuk e ka degjuar kurre kengen e vet, megjithate kush do qe ta provoje le ta provoje paste sukses, dhe pse jo mos te na e tregoje dhe ne eksperiencen qe do te kaloje, paci fat dhe ishalla nuk ju le me pasoja.
avatar
sergio13

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  maqomaqo3 prej 24.10.10 23:55

A mund te na tregoje dikush teknikat mbrojtese te kesaj loje??
avatar
maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  lopaviqi prej 13.01.11 12:24

une kete prove disa here e kam provua dhe nuk ka qene kurr rrezik hera e par ka qene para 13viteve une isha 14 vjeq dhe se bashku me motren e provuam dhe na u pergjigj normal me disa pyetje dikur permendi 10 emra te eprsonave te vdekur une i thash qka do te thuash me kete ai tha te gjithe jemi ketu deri sa te kendon gjei i pare i mengjesit athere shkojme ne u frikuam pak a shum dhe e hjekem menihere duart dhe shkuam per te fjetur kur ne ora 1 e nates nji shishe me uje u shperthye ne koridor dhe rrjedhke uji por jo nuk eshte rrezik siq thoni ju

lopaviqi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Magic-0ne-one prej 23.01.11 18:13

Po shka jeni duke thene si s'ka rreziqe te medha ouija do te thot prej botes se vdekurve te biesh hijen e tij ne ket bote , ajo ka rreziqe edhe une kam luajtur plot her , por jam mborjtur me yllin 5 cepesh !
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  DJ_enis prej 24.01.11 20:14

pershendetje
jam antar i ri jam shum kurioz te di se si eshte kjo loj nuk kam ndegjuar ndonjeher me par per te
avatar
DJ_enis

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Magic-0ne-one prej 25.01.11 18:39

DJ_enis shkruajti:pershendetje
jam antar i ri jam shum kurioz te di se si eshte kjo loj nuk kam ndegjuar ndonjeher me par per te


Se pari blej nje Ouija Board :
Pastaj mbi ouija vendos goten dhe fillo ta sjellesh pastaj duke e sjellur fillo me pytje : Pastaj Ouija do pergjigjen ne menyr te habitshme dhe kur mbaron me pytje permend ca emra te vdekurve ! dhe lesho goten , dhe mbathja me te katertat , derisa te lind djelli shpirtrat do jen me ty , ndonjeher mund te jet edhe demon , por ouija ka nje rregull

Kurr mos luaj vetem Ouija Board[/b]
avatar
Magic-0ne-one

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  DJ_enis prej 25.01.11 21:45

Magic-0ne-one shkruajti:
DJ_enis shkruajti:pershendetje
jam antar i ri jam shum kurioz te di se si eshte kjo loj nuk kam ndegjuar ndonjeher me par per te


Se pari blej nje Ouija Board :
Pastaj mbi ouija vendos goten dhe fillo ta sjellesh pastaj duke e sjellur fillo me pytje : Pastaj Ouija do pergjigjen ne menyr te habitshme dhe kur mbaron me pytje permend ca emra te vdekurve ! dhe lesho goten , dhe mbathja me te katertat , derisa te lind djelli shpirtrat do jen me ty , ndonjeher mund te jet edhe demon , por ouija ka nje rregull

Kurr mos luaj vetem Ouija Board[/b]

hey sapo pash nje video me kete loj
ajo gota leviz vet apo e levizin personat qe luajn e kam shum te paqart kete loj ju lutem me ndihmoni
avatar
DJ_enis

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Fikrro prej 25.01.11 21:49

DJ_eni ne kete menyre luhet me ouija board,mund ta shohesh edhe videon ne vijim;

avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  DJ_enis prej 25.01.11 22:24

Fikrro shkruajti:DJ_eni ne kete menyre luhet me ouija board,mund ta shohesh edhe videon ne vijim;


pershendetje fikrro pash nje video ne youtube nje djal po luante kete lojen kur e pyeti kush je
drasa iju pergjigj S-A-T-A-N cfar mund te ndodh pastaj
dhe desa tju pyes cfar ndodh nese dikush fillon lojen dhe e le ne gjysem nuk e mbaron cfar ndodh ateher
avatar
DJ_enis

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Fikrro prej 25.01.11 22:31

Ja disa storie te ouija board qe gjenden tek tema ''Histori me entitete'';Ouija e internetit!


Loja ouija ne internet nje djaloshi 16 vjecar i ka kushtuar rende, si humbjen e paqes se tij, familja thote se ai eshte pushtuar nga djalli ose nga ndonje shpirt i keq.

Santiago eshte nga nje krahine e Republikes Domenikane, ky qytet i qete eshte trazuar nga nje ngjarje e cuditshme qe ka terhequr vemendejen e vendaseve dhe qindra njerezve te tjere te cilet vijne per te pare se cfare ka ndodh.

Nje djalosh i ri 16 vjeqar kishte filluar lojen e famshme ouija ne internet dhe per nje moment ai kishte filluar te kete sjellje te cuditsheme dhe fenomene paranormale kishin filluar te ndodhnin ne shtepin e tij, fenomene keto qe askush nuk mund ti shpjegoje.

Familja e djalit thone se djali i tyre vuan tmerresisht dhe se nje posedim i keq mbreteron ne trupin e tij.

Ne shtepine e tyre ata degjojne zhurma te cuditshme dhe shfaqje befasuese e tmerruese.

Shume gazetare qe ishin kurioz te dini c'po ndodh ne ate shtepi shkuan e hulumtuan edhe ata jane te shqetesuar dhe jane shume transparent ndaj provave te mbledhura.

Kisha katolike ka qene e pranishme ne te gjithe famulltaret, te cilet kane njohur rastin e ndodhur dhe kane ndjekur 9 dite ne shtepine e djalit duke u perballur me demon qe mund te jene brenda atij te riu.

Fenomenet paranormale qe ndodhin ne ate shtepi jane:

- Dritaret e shtepise behen prej alumini.
- Gjera (sendet) fluturojne.
- Kompjuteri ku djali ishte lidhur ne te me internet u nderpre pashpjegim.

Duke pasur parasysh cfare ka ndodhur prifti njoftoi se ai do te vazhdoje te mbeshtes familjen, ne menyre qe te mund ti shpetojne ketij posedimi te keq, por ne qofte se lutjet nuk do jene te mjaftueshme, Kisha katolike do ti ofroj personat eksorcist per te luftuar kunder te keqes.

Ne shpresojm qe ajo familje ta riktheje paqen dhe shendetin e tyre dhe te vazhdojn nje jete normale.Ouija:Dera e ferrit!

Ouija eshte ende nje mister,nuk eshte e keshillueshme qe te praktikohet sepse pasojat mund te jene te medha.

Ouija eshte nje tabel e cila ka shkronja,numra dhe simbole qe sipas eksperteve jane paranormale,dhe eshte nje mjet komunikimi me boten e te vdekurve shpirtrave.

Disa persona qe kane pasur pėrvoje me tabelen Ouija thone se kjo eshte dera per ne ferr dhe nese ti hyn ne ate dere eshte shum veshtire te dalesh perseri,Ouija ėshtė gjithashtu pjesė e Satanizmi dhe magji e zezė.

Pėr disa kjo ėshtė njė farsė, pėr tė tjerėt ajo ėshtė fuqia e mendjes mbi ēėshtje dhe pėr tė tjerėt portė per nė ferr, e cila ėshtė shumė e rrezikshme pėr tė luajtur pa u pėrgatitur si duhet per perdorimin e saj.

Historia ėshtė plot me raste fatale me pėrvojat e njerėzve qe bene perpjekje per ta luajtur kete "loje", ka persona te cilet kane perfunduar me akte te gjakosura,te tjere persuan sulme histerike e qe ishin zhytyr ne nje depresion te thelle e te veshtire per tu larguar,madje edhe me shenja te paranojes.

Ka shume raste shokuese te adoleshenteve te ndryshem te cilet nga kureshtja e tyre e pesuan keq,ku loja Ouija i qoi deri ne vetevrasje,ose deri tek vrasje e shkove prezent.

Rasti i Stephanie Vallesca

Kjo ishte nje vajze e hareshme dhe e gezuar derisa ne marsin e vitit 1990 vendosi pėr tė luajtur Ouija nė shkollė me disa shokėt e klasės,ata kishin mbushur nje gote me uje aty prane dhe ne mes te seances nga gota filloj te dale tym ku ajo got iu perplas drejt nė fytyrėn e Stephanies.

Qe nga ajo kohe ajo kishte filluar te perjetonte fenomene paranormale,si hije te ndryshme,degjonte zera etj...

Zhytur nga brengat vendosi te largohet nga vendi por kot fenomenet paranormale e percollen ne cdo vend ku shkonte.

Tė jeni tė kujdesshėm!
Loja e Ouija, ėshtė e rrezikshme, ėshtė pika lidhėse per nė ferr.

Nė vijim ėshtė njė pėrvojė e tmerrshme me Ouija,vini re se mund te ndikoj ne sensibilitetin tuaj.Kujdes ne minuten 0:53.

avatar
Fikrro

734


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  DJ_enis prej 25.01.11 22:53

[quote="Fikrro"]Ja disa storie te ouija board qe gjenden tek tema ''Histori me entitete'';Ouija e internetit!Ka shume raste shokuese te adoleshenteve te ndryshem te cilet nga kureshtja e tyre e pesuan keq,ku loja Ouija i qoi deri ne vetevrasje,ose deri tek vrasje e shkove prezent.

hmm i promise i won't play this game
avatar
DJ_enis

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  SweetEmo prej 24.03.11 0:24

a mund dikush te me tregoj detalisht si duhet vepruar per ta luajtur ket loj si duhet te thirret shpirti ne fillim dhe nese vihet gota permbi a leviz vet apo ca? ju lutem me tregoni sepse kam shum deshir ta provoj?!!!!!!
avatar
SweetEmo

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  DJ_enis prej 24.03.11 1:30

SweetEmo shkruajti:a mund dikush te me tregoj detalisht si duhet vepruar per ta luajtur ket loj si duhet te thirret shpirti ne fillim dhe nese vihet gota permbi a leviz vet apo ca? ju lutem me tregoni sepse kam shum deshir ta provoj?!!!!!!
sweet emo nuk ta sygjeroj se pasojat jane shume te rrezikshme mund te shikosh edhe video ku shum njerez qe e kane provuar kete loje kane perfunduar me vdekje
dhe rregulli nr 1 i lojes eshte te mos e luash kurre vetem
avatar
DJ_enis

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  kevin123 prej 29.03.11 22:36

e kam provu un ket lojen funksionon po e kam luajtur ndryshe gjuhe shqip dhe me lek jo gote
avatar
kevin123

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ouija Board

Mesazh  arbri1994 prej 29.03.11 23:55

A ka mundesi bre vllezer me perdor keta vetem, ka edhe video qe shpjegojn qe mund ta perdorim vet..
sepse ne shumicen e rasteve pak ka persona qe e din kete loj ēfare eshte dhe si praktikohet ? pres ndonje pergjigje nga ju !
avatar
arbri1994

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  DJ_enis prej 30.03.11 0:59

arbri1994 shkruajti:A ka mundesi bre vllezer me perdor keta vetem, ka edhe video qe shpjegojn qe mund ta perdorim vet..
sepse ne shumicen e rasteve pak ka persona qe e din kete loj ēfare eshte dhe si praktikohet ? pres ndonje pergjigje nga ju !
rregulli #1 i lojes eshte KURRE MOS LUAJ VETEM
avatar
DJ_enis

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  arbri1994 prej 30.03.11 11:45

DJ_enis shkruajti:
arbri1994 shkruajti:A ka mundesi bre vllezer me perdor keta vetem, ka edhe video qe shpjegojn qe mund ta perdorim vet..
sepse ne shumicen e rasteve pak ka persona qe e din kete loj ēfare eshte dhe si praktikohet ? pres ndonje pergjigje nga ju !
rregulli #1 i lojes eshte KURRE MOS LUAJ VETEM


Arsyea pse .. a per shkak qe mundet me ndodh ndoj se e keqee a naj sen tjeter
avatar
arbri1994

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Albi4all prej 06.04.11 16:02

ne 1 lber te magjis shkruan bile edhe ne shum faqe te netit me sigurt puna me ouija board asht ma mir po para se te merrni hapa te till per te perdorur nje thirrje te shpirtit apo djallit nejse te dyaj jan njejt
mesoni perdorimin e pentagramit dhe te keni me shum besim ne vete
fuqia e pentagramit ben qe ju te jeni i sigurt dhe i mbrojtur
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Albi4all prej 06.04.11 16:03

dhe sa per vetem eshte me sigurt nese i permbahesh rregullave
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  arbri1994 prej 06.04.11 17:06

albi4all shkruajti:ne 1 lber te magjis shkruan bile edhe ne shum faqe te netit me sigurt puna me ouija board asht ma mir po para se te merrni hapa te till per te perdorur nje thirrje te shpirtit apo djallit nejse te dyaj jan njejt
mesoni perdorimin e pentagramit dhe te keni me shum besim ne vete
fuqia e pentagramit ben qe ju te jeni i sigurt dhe i mbrojtur


Qfar pentagrami osht fjala ? qe bon me dit pom intereson ?
avatar
arbri1994

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  maqomaqo3 prej 07.04.11 2:58

DJ_enis shkruajti:
SweetEmo shkruajti:a mund dikush te me tregoj detalisht si duhet vepruar per ta luajtur ket loj si duhet te thirret shpirti ne fillim dhe nese vihet gota permbi a leviz vet apo ca? ju lutem me tregoni sepse kam shum deshir ta provoj?!!!!!!
sweet emo nuk ta sygjeroj se pasojat jane shume te rrezikshme mund te shikosh edhe video ku shum njerez qe e kane provuar kete loje kane perfunduar me vdekje
dhe rregulli nr 1 i lojes eshte te mos e luash kurre vetem
edhe une ne fillim se dija cfare ishte ne gjuhen angleze sic e quajne ata oulija board por pasi kerkova ishte dicka e rezikshme .sa per kto videot mos kujto se jane te verteta dhe te kan futur friken ty se per kte qellim behen te trembin adoleshentet qe mos e praktikojne me .ka edhe raste te vecanta si ato historite me lart por nuk duhen besuar te gjitha. gjeja kryesore eshte qe kure mos praktiko dicka pa ditur se ceshte dhe si mund te mbrohesh.une pyetaketu nese dikush di teknikat mbrojtese po su pergjigj kush ,ndoshta asnje si di.nqs besoni ne zot mos e praktikoni
avatar
maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  SweetEmo prej 17.04.11 1:23

sot me nji shoqe timen e kam provuar lojen ouja board dhe funksionoi se kisha besuar kurr se eshte e vertet po ja qe qenka.. ishte ora 6 pasdite si fillim terruam dhomen dhe ndezem 2qirinj shkronjat i kisha vizatuar ne nje flet te thjesht me laps kimik vendosem goten permbi dhe tham:a eshte ndokush ktu? por se morem me seriozitet filluam te qeshnim asgje nuk ndodhi ashtu qendruam afro 5min kur u bem ni cik me serioz thash therras shpirtin e profit ton ka 1vit qe ka vdekur. pritem pak dhe mpas gota filloi te leviz por shum shum ngadal jo si te ato videot nyoutube qe ecen shpejt gota!! dyshoja se po e levizte shoqja ime po mu betua qe spo e bente ajo.kur pytem se a eshte ndokush ktu gota filloi te shkonte tek PO-ja u friksuam dhe e lam lojen por me pas tham qe duhet ti themi shpirtit te largohet dhe kshu bem filluam te luajm prap gota filloi te shkonte ka pershendetja deri sa ndaloi..!!! ca stresi e. vendosem ta provojm edhe nji her tjeter tftojm edhe shoqe t tjera do behet shm interesante gallat fare mezi spres ta luajm perseri te bejm ca pytje me gjersisht LOL...
avatar
SweetEmo

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Xhemajl prej 17.04.11 14:48

SweetEmo shkruajti:sot me nji shoqe timen e kam provuar lojen ouja board dhe funksionoi se kisha besuar kurr se eshte e vertet po ja qe qenka.. ishte ora 6 pasdite si fillim terruam dhomen dhe ndezem 2qirinj shkronjat i kisha vizatuar ne nje flet te thjesht me laps kimik vendosem goten permbi dhe tham:a eshte ndokush ktu? por se morem me seriozitet filluam te qeshnim asgje nuk ndodhi ashtu qendruam afro 5min kur u bem ni cik me serioz thash therras shpirtin e profit ton ka 1vit qe ka vdekur. pritem pak dhe mpas gota filloi te leviz por shum shum ngadal jo si te ato videot nyoutube qe ecen shpejt gota!! dyshoja se po e levizte shoqja ime po mu betua qe spo e bente ajo.kur pytem se a eshte ndokush ktu gota filloi te shkonte tek PO-ja u friksuam dhe e lam lojen por me pas tham qe duhet ti themi shpirtit te largohet dhe kshu bem filluam te luajm prap gota filloi te shkonte ka pershendetja deri sa ndaloi..!!! ca stresi e. vendosem ta provojm edhe nji her tjeter tftojm edhe shoqe t tjera do behet shm interesante gallat fare mezi spres ta luajm perseri te bejm ca pytje me gjersisht LOL...
Me sa kam lexuar kam pare qe rregulli i pare per te luajtur ouija board eshte te jene prezente 3 persona,ndersa ti e paske lujatur ouija boardin vetem me 1 shoqe ??
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  SweetEmo prej 17.04.11 15:21

xhemajl shkruajti:
SweetEmo shkruajti:sot me nji shoqe timen e kam provuar lojen ouja board dhe funksionoi se kisha besuar kurr se eshte e vertet po ja qe qenka.. ishte ora 6 pasdite si fillim terruam dhomen dhe ndezem 2qirinj shkronjat i kisha vizatuar ne nje flet te thjesht me laps kimik vendosem goten permbi dhe tham:a eshte ndokush ktu? por se morem me seriozitet filluam te qeshnim asgje nuk ndodhi ashtu qendruam afro 5min kur u bem ni cik me serioz thash therras shpirtin e profit ton ka 1vit qe ka vdekur. pritem pak dhe mpas gota filloi te leviz por shum shum ngadal jo si te ato videot nyoutube qe ecen shpejt gota!! dyshoja se po e levizte shoqja ime po mu betua qe spo e bente ajo.kur pytem se a eshte ndokush ktu gota filloi te shkonte tek PO-ja u friksuam dhe e lam lojen por me pas tham qe duhet ti themi shpirtit te largohet dhe kshu bem filluam te luajm prap gota filloi te shkonte ka pershendetja deri sa ndaloi..!!! ca stresi e. vendosem ta provojm edhe nji her tjeter tftojm edhe shoqe t tjera do behet shm interesante gallat fare mezi spres ta luajm perseri te bejm ca pytje me gjersisht LOL...
Me sa kam lexuar kam pare qe rregulli i pare per te luajtur ouija board eshte te jene prezente 3 persona,ndersa ti e paske lujatur ouija boardin vetem me 1 shoqe ??
me sa kam lexuar un kjo loj luhet edhe vetem por rregulli i par i ksaj loje eshte qe kurr te mos luhet vetem kshu qe ma merr mendja qe mund te luhet edhe me 2 vet edhe me 3,4 ndoshta edhe 5 sedi.
avatar
SweetEmo

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Albi4all prej 17.04.11 18:49

sa interesant un kam librin 11 mesime per magji te lart dhe aty eshte
te jesh nen ndikimin e yllit 5 c pra te praktikohet 30 dit me fuqin me te madhe te vullnetit aty shkruan qart se po qe se arrin ndikimin e yllit
edhte me mir te luash vetem
i vetmi kusht eshte qe te ruash ndjenjat dhe qetsin shpirtrore dhe te kesh durim mos te kerkosh diqka qe nuk te pergjigjet me sharje fyerje
zhurm te madhe etj ...
un kshtu mendoj dhe per ket jam i sigurt aj liber gjindet ne qdo sajt per mesim te magjis
prandaj se pari nese nuk e njdeni veten mos e provoni duhet te keni siguri te plot dhe me flani per nderhyrjen
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  SweetEmo prej 18.04.11 0:17

albi4all shkruajti:sa interesant un kam librin 11 mesime per magji te lart dhe aty eshte
te jesh nen ndikimin e yllit 5 c pra te praktikohet 30 dit me fuqin me te madhe te vullnetit aty shkruan qart se po qe se arrin ndikimin e yllit
edhte me mir te luash vetem
i vetmi kusht eshte qe te ruash ndjenjat dhe qetsin shpirtrore dhe te kesh durim mos te kerkosh diqka qe nuk te pergjigjet me sharje fyerje
zhurm te madhe etj ...
un kshtu mendoj dhe per ket jam i sigurt aj liber gjindet ne qdo sajt per mesim te magjis
prandaj se pari nese nuk e njdeni veten mos e provoni duhet te keni siguri te plot dhe me flani per nderhyrjen
Po si quhet aj liber dhe ku mund ta gjejm?
avatar
SweetEmo

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  maqomaqo3 prej 20.04.11 3:18

albi4all shkruajti:sa interesant un kam librin 11 mesime per magji te lart dhe aty eshte
te jesh nen ndikimin e yllit 5 c pra te praktikohet 30 dit me fuqin me te madhe te vullnetit aty shkruan qart se po qe se arrin ndikimin e yllit
edhte me mir te luash vetem
i vetmi kusht eshte qe te ruash ndjenjat dhe qetsin shpirtrore dhe te kesh durim mos te kerkosh diqka qe nuk te pergjigjet me sharje fyerje
zhurm te madhe etj ...
un kshtu mendoj dhe per ket jam i sigurt aj liber gjindet ne qdo sajt per mesim te magjis
prandaj se pari nese nuk e njdeni veten mos e provoni duhet te keni siguri te plot dhe me flani per nderhyrjen
Ej a mund te na shpjegosh se ku behet ky ylli pese cepash ? dhe a ka lidhje me djallin ylli pese cepesh? kam degjuar qe thone se eshte simbol i djallit por nqs eshte i tille ai vetem sa thith me shume demone dhe jo te mbron prandaj po pate mundesi tregonai
avatar
maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Albi4all prej 20.04.11 17:55

nuk e kam ne gjuhen shqipe por kush te do ne gjuhen angleze mund tja u dergoj ne mesazh privat ka shum lloje te yllit 5 cepsh po un e di ate qe sherben si mbrojtje dhe emrat e thirrur jan emra engjujsh te hierarkis se lart
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  ^Drįcula^ prej 27.08.11 12:11

Fantazmat shkruajti:Nese ndokush do qe ta formojme nje grup eksploruesish qe ti vertetojme ne menyre faktike keto gjera duke praktikuar se bashku keto gjera te mistershme atehere te lajmroheni ne kete teme dhe mund te formojme po ashtu jo vetem per ne por mund te bejme edhe ndonje dokumentar nese keto gjera ndodhin ne realitet....


Unė personalisht e njof shume mire kete loje, dhe mesa dij ket e luajn vetem adoloshentet dhe nese bie fjala per rreziqe ato jan te pakta!
avatar
^Drįcula^

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  Blak Devill prej 27.08.11 13:47

^Drįcula^ shkruajti:
Fantazmat shkruajti:Nese ndokush do qe ta formojme nje grup eksploruesish qe ti vertetojme ne menyre faktike keto gjera duke praktikuar se bashku keto gjera te mistershme atehere te lajmroheni ne kete teme dhe mund te formojme po ashtu jo vetem per ne por mund te bejme edhe ndonje dokumentar nese keto gjera ndodhin ne realitet....


Unė personalisht e njof shume mire kete loje, dhe mesa dij ket e luajn vetem adoloshentet dhe nese bie fjala per rreziqe ato jan te pakta!
E ke gabim a e quan rrezik te paket poseijdimin nga nje shpirt
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  maqomaqo3 prej 27.08.11 21:28


E ke gabim a e quan rrezik te paket poseijdimin nga nje shpirt[/quote]
ej blacj devill me thuaj: A luan vete me kte loje ti? a ke luajtur ndonjehere ? nqs jo ku e di ti te verteten reth saj ? nga videot ne youtube qe jane montime? nqs ti e praktikon vazhdimisht kete me thuaj sepse dua te te them nje pyetje dhe ti te me kthesh pergjigjen?
avatar
maqomaqo3

293


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  saimirkoci prej 06.09.11 14:13

un kam deshire me e lujt ket loj i di te gjitha rreziqet kush esht gati per loj vetem ktheni pergjigje
avatar
saimirkoci

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  roberto hasani prej 18.09.11 12:20

Fikrro shkruajti:I nderuar do te them diēka pa keqkuptime je i informuar se cilat jane rreziqet qe i sjell ouija board, edhe une kisha deshire ti provoja por pas nje kohe kur i kuptova ca gjera ndryshoi mendimi dhe deshira ime...

Te pershendes
po e di
avatar
roberto hasani

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  roberto hasani prej 18.09.11 12:26

Magic-0ne-one shkruajti:Po shka jeni duke thene si s'ka rreziqe te medha ouija do te thot prej botes se vdekurve te biesh hijen e tij ne ket bote , ajo ka rreziqe edhe une kam luajtur plot her , por jam mborjtur me yllin 5 cepesh !
kur fillon loja se dua te luaj
avatar
roberto hasani

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Loja Me Ouija Board

Mesazh  MONSTER prej 19.01.12 15:35

me thoni dhe mua
avatar
MONSTER

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi