Ritual - tė tėrheqni dikė drejt jush

Shko poshtė

Ritual - tė tėrheqni dikė drejt jush

Mesazh  Magus prej 01.10.10 13:32

Ritual qė tė tėrheqni dikė drejt jush
(Lloji i magjisė: e kuqe)

Rituali ėshtė i thjeshtė dhe funksionon, nė qoftė se ne koncentrohemi mirė.

Si tė tėrheqni dikė drejt jush? (Duhet tė praktikohet jashtė dhe personi nė fjalė duhet tė jetė jo shumė larg nga ju)

Sė pari meditoni nė njė vend tė lartė dhe tė hapur mirė, tė ndjeni ajrin e pastėr dhe tė freskėt nė ju.
Pastaj lirojeni mendjen tuaj.Mos mendoni asgjė tjetėr, vetėm pėr personin qė ju e shihni normalisht nė largėsi.

Pastaj koncentrohuni nė qėllimin tuaj.Fiksoni personin pastaj thoni:

"Me anė kohės dhe hapėsirės
qė (emri i personit)
Tė mė vjen pa lėnė gjurmė "

Atėherė duhet tė ndodhė diēka jonormale.

Nė fund ju do tė shihni personin qė vjen drejt jush, pa e ditur arsyen e vėrtetė.

E testuar dhe funksionon.

© magjistari
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė tėrheqni dikė drejt jush

Mesazh  gjinkalla0 prej 01.10.10 16:56

Pershendetje magjistar magjine te cilen ta besh nje person qe te doj e provova sot, a ka rezultat menjeher apo duhet pritur gradualisht.
avatar
gjinkalla0

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė tėrheqni dikė drejt jush

Mesazh  Albi4all prej 01.10.10 18:44

Po pergjigjem ne vend te magjistarit nese nuk i pengon.
Ato fjale une i kam mesuar per mendsh dhe ia bera nje vajze per ēdo dite, ajo ishte e fejuar po ēka ndodhi, sot ajo filloi te qante te po ajo ndodhi pasi une u pendova, shkatrrova nje proces djajsh prandaj po te lutem qe te ma falte Zoti per gabimin qe e bera prandaj po te lutem qe te pendohesh per ate qe po ben.

Si nje krijese e tille mund te ja kthej shpinen Atij qe e krijoi, e ata jemi njerzit ata jemi ne qe i besojm nje krijese tjeter siē eshte djalli, mohojm Zotim e besojme krijesen e Zotit.
KETA JEMI NE <<<
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

76


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kam nje pytje per nje ritual

Mesazh  gon1 prej 24.01.11 19:19

Shikova kete ritualitet,desha tju pys juve a mundet p.sh nje njeri i thjesht si une te beje kete ritualitet , pasi une nuk kam haber ne keto gjera dhe a duhet te bej diqka personi para se te ben kete ritual.


avatar
gon1

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė tėrheqni dikė drejt jush

Mesazh  Magic-0ne-one prej 04.02.11 15:30

albi4all shkruajti:Po pergjigjem ne vend te magjistarit nese nuk i pengon.
Ato fjale une i kam mesuar per mendsh dhe ia bera nje vajze per ēdo dite, ajo ishte e fejuar po ēka ndodhi, sot ajo filloi te qante te po ajo ndodhi pasi une u pendova, shkatrrova nje proces djajsh prandaj po te lutem qe te ma falte Zoti per gabimin qe e bera prandaj po te lutem qe te pendohesh per ate qe po ben.

Si nje krijese e tille mund te ja kthej shpinen Atij qe e krijoi, e ata jemi njerzit ata jemi ne qe i besojm nje krijese tjeter siē eshte djalli, mohojm Zotim e besojme krijesen e Zotit.
KETA JEMI NE <<<


Nje keshill e mire
avatar
Magic-0ne-one

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

gabim

Mesazh  Dark Eyes prej 01.09.12 1:07

kjo magji te cilen ju po e thuani nuk me funksionoj qfar thua per kete kur une e bera ne te njejten menyre.
avatar
Dark Eyes

Call Spirit

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - tė tėrheqni dikė drejt jush

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi