Krateri misterioz nė Peru

Shko poshtė

Krateri misterioz nė Peru

Mesazh  Admin prej 21.05.08 19:19

Krateri misterioz nė Peru

Krateri misterioz nė Peru, ėshtė fillimi i njė epoke qė mund te sheh fundin e botės ndėrmjet vitit 2012 dhe 2030Diēka e ēuditshme ndodhi nė Peru. Njė objekt me flakė ra nga qielli. Banorėt e tronditur thane se ajo rėnie u pėrcoll me njė vrimė tė freskėt nė tokė, qė ishte mė shumė se 60 kėmbė e gjerė, 15 kėmbė e thellė, e mbushur me ujė tė vluar dhe avuj tė gazraave tė dėmshme.

Zyrtarėt lokalė konfirmuan nėpėrmjet testeve, se njė “meteorit shkėmbor” e krijoi kraterin. Por ekspertėt e meteorėve anekėnd botės nuk pajtohen.

Rusėt e quajnė atė si njė eksperiment luftarak tė amerikanėve, qė iu ka dalė nga kontrolli. Pu238 po pėrdoret si burim energjie per gjeneratėn e re tė satelitėve ushtarak Amerikan, qė ėshtė shumė e vėrtete. Dhe Pu238 mund ta bėjė ujin qė tė vlojė. Dhe gjithashtu ndriēon. Banorėt lokal, nė raportet e tyre tė para thanė se uji gjithashtu ndriēonte.

Uji ishte parė duke vluar nė krater. Pu238 gjithashtu shkakton sėmundje rrezatimi, kur i pėrzier me pluhurin thithet brenda nė organizėm. Shumė doktor lokal nė Peru, raportuan pėr simptoma qė dukeshin si tė sėmundjeve nga rrezatimi.

Por diēka mė tepėr ndodhi

Krateri ka filluar tė tkurret. Kjo ėshtė gjėja mė e ēuditshme qė ėshtė parė ndonjėhere. Nuk ėshtė teknologji tokėsore ajo qė krijon dhe zhduk njė krater. Si duket nuk ėshtė njė satelit amerikan i rrėzuar poshtė, nga eksperimenti luftarak, siē pretendonte Pravda.

Sipas shumė mendimeve shkencore, ėshtė njė UFO jashtėtoksore, qė ka depėrtuar sipėrfaqen e tokės, pėr tė ndėrtuar bazė nėn sipėrfaqen kontinentale. Ata zakonisht pėr kėtė e perdorin oqeanin. Por ndoshta kjo ėshtė hera e parė nė historine moderne, qė njė UFO depėrton sipėrfaqen tokėsore, nė sy tė tė gjithėve.

Njerėzit panė njė top tė zjarrtė, qė goditi tokėn me njė shpejtėsi marramendėse. Qarqet shkencore mendojn se kjo do tė vazhdoj tė pėrsėritet rregullisht prej tash e tutje.

Krateri I mistershėm Peruvian ėshtė fillimi i njė epoke, qė mund tė sheh fundin e botės, siq e dim, brenda viteve 2012 dhe 2030.

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi