A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  ANtraX prej 16.12.10 21:44

Pse t`jem si ata Mandej kush jan ata Secret te mbyllur mbrenda nje secreti pse t`mos kem mundesin ti njohim ata "Masoneristet" Para se te hysh ne rradhet e tyre ne menyr inderekte pa e dit fare qe ku je ka hyn dhe ku do te dale....
DHe pse askush nuk din sakt per ata qe nuk ben pjes ne rradhet e tyre...

Shum mir jam keshtu si jam do ta ruaj dhe dhe duhet ta ruajm origjinalitetin ton duke e dit se sa te parendesishem qe jem ...

ANtraX

12

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  Idlir prej 21.12.10 13:21

Nuk e kuptoj ende (kush mund te me ndihmoje?), se pse disa njerez flasin sikur jane Zoti. Mbi cfare informacioni apo argumenti mbeshtetet hipoteza qe luftrat i shkaktojne Masonet? Vetem Zoti thote: eshte keshtu se keshtu them Une; ndersa njeriu duhet te jape argumenta. Lufta e 1999-tes, ishte lufta per clirimin e Shqiperise (Kosoves). Kujt nuk i pelqen kjo? Qe te mos clirohej Kosova (Shqiperia), domethene qe grate shqiptare te vazhdonin te perdhunoheshin prej rrugaceve serbe?

Edhe nje here: qe forumi te mos banalizohet e te bjere ne nivele ordinere, eshte e nevojeshme te mbeshtetemi ne argumenta, fakte, referenca, arsyetime kur gjykojme nje dukuri, qofte kjo masoneria, qofte feja apo ateizmi, shkenca arti etj; jo te themi:eshte keshtu se keshtu them une.

Idlir

106

Mesazh  weird prej 21.01.13 3:46

patjeter neqoftese do te isha i denje.

weird

1

Mesazh  Luce prej 21.01.13 10:45

JJJOOOOO NE ASNJE MENYRE

Luce

90

Mesazh  syri i art prej 21.01.13 11:41

IDLIR ne qoft se te intereson se kush i shkakton lufterat hyr ne konspiraconet boterore ,ne qoft se je mendjehapur do ti kuptosh te gjitha rrjedhat e luftrave ,e deri te 99 ta,nuk ka pas asnje rastesi qe te gjitha jan organizu nga keto shoqeri te fshehta. dhe thenja perqaj e sundo,te thot gje.sod po e bejn kete ,ne te gjith boten e edhe ktu ne kosov,pasi i kan te gjitha te drejtat mbi ne,sepse qe te gjith udheheqsat i pergaditin po keta dhe ne mendojm se kan ardh me na qliru e ndihmu. kaq njehere

syri i art

218

Mesazh  Anon prej 21.01.13 12:43

Pėr tė qenė mason eshte fat ajo eshte njera nder organizatat me te forta!

Anon

374

Mesazh  Luce prej 21.01.13 13:05

fat e quan ti te jesh pjese e nje organizate qe kryen flijime te femijve per rritualet e tyre te kota
apo te behesh adhurues i djallit apo te abuzosh me femijet e tu e shum e shume te tjera

Luce

90

Mesazh  Anon prej 21.01.13 21:11

Ustjanalani shkruajti:fat e quan ti te jesh pjese e nje organizate qe kryen flijime te femijve per rritualet e tyre te kota
apo te behesh adhurues i djallit apo te abuzosh me femijet e tu e shum e shume te tjera

-NUK DUHET TE PERZIHEN ILLUMINISTET ME FRIMASONET! ATO JANE SIKUR DY POLE TE KUNDERTA!

Anon

374

Mesazh  Muneer prej 21.01.13 23:02

Nuk pranoj te marr urdhera nga asnje person ne kete bote! Arsyeja se pse po kerkoj te verteten eshte qe te jem i lire dhe jo te roberohem nga nje organizate (edhe nqs ato me ofrojne shperblim dijen me te larte sdo pranoja).

Muneer

339

Mesazh  Anon prej 21.01.13 23:08

jo nuk jam mason por kam njė doktorinė masonerike qe ska te bej fare me te ashtuquajturen illuminat!

Vetė sekreti masonerik eshte clirimi nga cdo rroberi
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

374

Mesazh  Flavius prej 21.01.13 23:38

PsikologjiaParapsikologja shkruajti:Nuk pranoj te marr urdhera nga asnje person ne kete bote! Arsyeja se pse po kerkoj te verteten eshte qe te jem i lire dhe jo te roberohem nga nje organizate (edhe nqs ato me ofrojne shperblim dijen me te larte sdo pranoja).

Une kam nje shok qe ka qene mason deri ne shkallen e 9te, ai me ka thene se cdo here qe ngritesha ne nje grade e humbja cdo here nje pjese te lirise personale.
Flavius

108

Mesazh  Muneer prej 21.01.13 23:55

flakon shkruajti:
PsikologjiaParapsikologja shkruajti:Nuk pranoj te marr urdhera nga asnje person ne kete bote! Arsyeja se pse po kerkoj te verteten eshte qe te jem i lire dhe jo te roberohem nga nje organizate (edhe nqs ato me ofrojne shperblim dijen me te larte sdo pranoja).

Une kam nje shok qe ka qene mason deri ne shkallen e 9te, ai me ka thene se cdo here qe ngritesha ne nje grade e humbja cdo here nje pjese te lirise personale.

Normalisht sot nuk te dhuron njeri gje falas(te pakte jane ato dijetare qe te dhurojne dije). dhe masonet nuk bejne prjashtim. Te dhurojne fame dhe para ne kembim te lirise tende(jetes tende). Eshte pak a shume si nje pakt me djallin.
Muneer

سلام موعد المغرب

339

Mesazh  Ciroi82 prej 22.01.13 1:00

jo kurre
Ciroi82

22

Mesazh  Marlend prej 22.01.13 2:14

flakon shkruajti:

Do te ishe interesante te na tregoje dicka me teper..
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

126

Mesazh  Anon prej 22.01.13 16:02

Masoni i parė shqiptarė,mėsoni me hollėsisht se per ēfarė shėrben kjo organizate!
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

374

Mesazh  Luce prej 22.01.13 17:45

asnje seshte mason ta siguroj une
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

90

Mesazh  Anon prej 22.01.13 19:05

Ustjanalani shkruajti:asnje seshte mason ta siguroj une

Atehere si mund te keni frike nga masonet kur askush nuk eshte mason !? eshte e pamundurr.
Anon

374

Mesazh  Luce prej 22.01.13 19:21

UNE NUK KAM FRIK NGA MASONET
Po thoja nga forumi asnje nuk eshte mason
jo qe segzistojn masonet
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

90

Mesazh  number3 prej 22.01.13 19:52

por shum i shoh se kan ne profil stema masonike ndoshta i vejn se u pelqejn
number3

njeri thjesht

159

Mesazh  Dor1Alb prej 23.01.13 0:44

PO ku kemi kualifikimin e duhur per tu fut ne "MASONERI" te gjith ato qe thon jo sdua te gjith duan ,, te jesh elit boterore sot bohh mua personalisht do me pelqente ,, por jo ne kto "kultet" e rendomta qe e ashtequajn veten mason ,, mbetshi mir me shendet dhe shifni boni naj pun qe tboni lek
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

7

Mesazh  aqua prej 23.01.13 21:13

Patjeter pse jo
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.

174

Mesazh  Muneer prej 24.01.13 11:07

DOR1ALB shkruajti:PO ku kemi kualifikimin e duhur per tu fut ne "MASONERI" te gjith ato qe thon jo sdua te gjith duan ,, te jesh elit boterore sot bohh mua personalisht do me pelqente ,, por jo ne kto "kultet" e rendomta qe e ashtequajn veten mason ,, mbetshi mir me shendet dhe shifni boni naj pun qe tboni lek

Ja nje rast (une) qe sdua te bej pjese ne eliten boterore! Ja dhe njeqind mije raste te tjera(murgjit budiste) q sduan te bejne pjeese ne eliten boterore.
Ja dhe nje milion raste te tjera (te gjithe ato qe lumturine e shikojne shume larg politikes, dhe e kerkojne ne jeten e perditshme, te larguar nga ambicia dhe egoizmi i pafund) qe nuk kerkojne te bejne pjese e elites boteroree.
Te gjithe ato persona qe kerkojne te bejne pjese ne eliten boterore(qe duan te ngrihen lart e me lart) dhe qe duan te bejne pjese ne masoneri nuk bejne gje tjeter vecse genjejne veten! Egoismi do u kerkoje shume ee me shume dhe qetesine nuk do ta arrijne kurre!
Muneer

سلام موعد المغرب

339

.........

Mesazh  Devi prej 24.01.13 16:23

24 karat parafolejsa, nuk cfare shtoj me i ka thene te gjitha.
Devi

46

Mesazh  Dor1Alb prej 28.01.13 15:45

PsikologjiaParapsikologja shkruajti:

Ja nje rast (une) qe sdua te bej pjese ne eliten boterore! Ja dhe njeqind mije raste te tjera(murgjit budiste) q sduan te bejne pjeese ne eliten boterore.
Ja dhe nje milion raste te tjera (te gjithe ato qe lumturine e shikojne shume larg politikes, dhe e kerkojne ne jeten e perditshme, te larguar nga ambicia dhe egoizmi i pafund) qe nuk kerkojne te bejne pjese e elites boteroree.
Te gjithe ato persona qe kerkojne te bejne pjese ne eliten boterore(qe duan te ngrihen lart e me lart) dhe qe duan te bejne pjese ne masoneri nuk bejne gje tjeter vecse genjejne veten! Egoismi do u kerkoje shume ee me shume dhe qetesine nuk do ta arrijne kurre!
Degjo i/e dashur secili individ ka mendimin e vet dhe deshirat e veta qe ka nje synim ti plotesoj ato.Nuk thash qe ska njeri qe ska deshir te futet ne ate "ELIT BOTERORE" por thash skemi kualifikimin e duhur ,,,un nuk dua dhe nese dua nuk mund te behem aq i pushtetshem dhe i rendesishem ne ate elit, por te jem pjes e asaj per mua do ishte nje gje madhore,te pakten me mir te me mbys egoismi im se sa egoismi dhe ambicia e ktyre "dele-ve tona qe po na qeverisin " . Ju skeni pse e pelqeni dhe as te beni kshu sic them un ,, thjesht ky esht nje mendim vetjak qe kerkon shum argumenta me te forta per bindje se un e kam gabim .
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

7

Mesazh  ylli haska prej 29.01.13 23:13

po patjeter .... gjer sa jam shqiptar jam dhe mason..........
ylli haska

4

Mesazh  Round Table prej 07.11.13 16:38

bbb1 shkruajti:Kure nuk do te beja dicka qe eshte ne kundershtim me krijuesin tim~!!!!
Ju qe beni keso gjerash djallezore me vone do te pendoheni ~!!!
respect
te jesh nje Mason do te thoshe te te dish gjithcka.. Edhe ai qe eshte mason e di me mire Biblen se te krishteret dhe Kuranin se muslimanet..Prandaj nje paragjykim i till nuk duhet te jete.. Une sig qe "do te jem" pjese e organizates!
Round Table

Libri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

19

Mesazh  Muneer prej 07.11.13 17:53

Dor1Alb shkruajti:Degjo i/e dashur secili individ ka mendimin e vet dhe deshirat e veta qe ka nje synim ti plotesoj ato.Nuk thash qe ska njeri qe ska deshir te futet ne ate "ELIT BOTERORE" por thash skemi kualifikimin e duhur ,,,un nuk dua dhe nese dua nuk mund te behem aq i pushtetshem dhe i rendesishem ne ate elit, por te jem pjes e asaj per mua do ishte nje gje madhore,te pakten me mir te me mbys egoismi im se sa egoismi dhe ambicia e ktyre "dele-ve tona qe po na qeverisin " . Ju skeni pse e pelqeni dhe as te beni kshu sic them un ,, thjesht ky esht nje mendim vetjak qe kerkon shum argumenta me te forta per bindje se un e kam gabim .
Ti kujton se murgjit tibetiane nuk i kane aftesite te behen elite e botes? Nuk kane zgjuarsite dhe njohurite qe kane masonet(edhe me shume se aq). E ke provuar ndonjehere te qendrosh duke medituar gjithe diten? E pse nuk behen elite ato? Jane budallenje? Idiote? Pabuksa? Cfare jane?
Nuk pranojne te behen elite e botes por qendrojne te vetmuar, larg botes, se skane nevoje te jene asgje. Ato jane asgje dhe i kane te gjitha. Behu mason, do jesh dicka dhe nuk do kesh asgje.
Muneer

سلام موعد المغرب

339

Mesazh  Round Table prej 10.11.13 11:52

sigurisht qe po
Round Table

Libri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

19

Mesazh  Jetmira prej 09.09.14 18:14

Ehh injoranc e vertet sa keq me vjen per ju
po pse jeni tverbuart apo qa
nrm qe jo..... masonet te krijojn e ato te shkatrrojn
ato e shtremberojn historin e ju si naiv qe jeni ju besonni
me mir e thjesht edhe e siguroj parajsen sesa masone e tdigjem nflaket e ferrit
Jetmira

661

Mesazh  Muneer prej 09.09.14 18:18

Katilja shkruajti:Ehh injoranc e vertet sa keq me vjen per ju

cdo te thuash me masonet te krijojne e ato te shkaterrojne!! po na cudit.
Muneer

سلام موعد المغرب

339

Mesazh  Jetmira prej 09.09.14 18:33

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:
Katilja shkruajti:Ehh injoranc e vertet sa keq me vjen per ju

cdo te thuash me masonet te krijojne e ato te shkaterrojne!! po na cudit.
sesht nevoja per tu cudit shih vipat si kan qen e si katandis ti shiko lady gaga qe esht ber si me qen cu nga varri ose lindsy lohan etj.. etj ... ose vrasjet e mistershme te yjeve hollivudjane kush mendon se i kryen apo zhduken papritur
Jetmira

661

pershendetje

Mesazh  M.racer prej 09.09.14 23:00

Shume nga ju ketu mesa po shikoj I ngatrojne Masonet me Iluminatin te cilat jane dy gjera krejt te kunderta. Te jeah Mason nuk do te thot te jesh I pafe ose te adhurosh djallin. Kto jane konspiracione te iluminatit. Sikurse e ka then dhe dikush tjeter ketu ata e njofin Biblen dhe librat e tjerer fetar me mire se kushdo tjeter pasi jane mare qe ne kohet e hershme me studimin e tyre. Masoneria ka egzistuar qe shume shekuj perpara. Ata rruajne sekrete ne radhet e tyre, per arsye se ato sekrete ne mendjen e gabuar do te jepnin efekte shkatruse per njerzimin. Studiojini me mire dike perpara se te paragjykoni. Edhe dicka....ne rradhet e lozhes ka te krishtere, mysliman, cifut, hebre dhe shume besime te tjera. RESPEKTE
M.racer

10

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 10.09.14 2:23

Masonet jane nje grup njerezish me qellime te perbashketa qe veprojne sipas disa rregullave te percaktuara dhe te nxjerra nga natyra njerezore. Qellimi i tyre eshte krijimi i kushteve ne planet si per nje vend jetese me te mire sipas nevojave te paraqitura nga vete shumica e njerezimit. Ata e njohin Biblen dhe librat e tjere fetare me mire se kushdo tjeter sepse jane marre qe ne kohet me te hershme me studimin e tyre. Une do te isha pjese e organizates. Po ju....
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

94

Mesazh  DaniEL prej 10.09.14 5:20

Masonet jane okult i fshehte dhe shoqeri sekrete ku zbatohet "Kodi i Heshtjes" dhe nese e thyen heshtjen dhe jua nxjer sekretin ata te ekzekutojne menjehere njesosj si MAFIA Siciliane ne itali. Pra me dy fjale Masonet jane:"MAFIA BOTERORE" organizate Mafioze.
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

79

Mesazh  Jetmira prej 28.03.15 13:45

Rrregulli i pare Spranohet femrat ne Masoneri, keshtu kam degjuar
po te isha mashkull po, por jam femer
Jetmira

661

Mesazh  Azazil prej 29.03.16 1:59

xerox.89 shkruajti:

A  do te kishit pranuar te jeni pjese e MASOON-eve po te ju jepej mundesia dhe si mendoni a eshte privilegj te jesh pjese e tyre apo nencmim ???
Masonet,e kane zanafillen qysh nga kryqezatat e para,kur papa urbani i 2te kinse po malltretoheshin katoliket ne Jeruzalem,nderkohe qe sundimin e kishin myslimanet,dhe te 3ja fete jetonin ne harmoni te plote,"dhe mireqenie ekonomike"u nisen kryqtare nga gjermania franca,italia,etj,,hyne ne antaki,turqi,dogjen plackiten vrane e prene,pastaj vazhduan deri ne jeruzalem,ku pasi shum shkrimtare te krishtere e pershkruajne si nje ka kasaphanat me te pameshirshme,vendin e uzerpuan katoliket ku dhe nje grup prej tyre qendroi,bente stervitje ushtarake nuk martoheshin kane pas nje steme 2 veta ne nje kale (.) shenja kuptoni vete "vllazerise" dhe kto cdo personi qe kishte pasuri pra placke nga lufta e depozitonin pasurine e tyre se rruge e gjate deri ne europe,u jepnin nje leter qe me pas mbartesi i kesaj letre ja dorezonte kishes,se kisha hyn patjeter ne cdo histori genocidi,apo abuzimi,dhe kisha i jepte toke fara drithra etj,,mire po kalorsia TEMPULLARET kur uzerpuan jeruzalemin bashke me to hasen ne praktikantet hebrenj qe praktikonin kabalane misticizmat,pretendonin se ndiqnin fene e DAVIDIT,nga ketu me pas kam sh materiale qe mund te ju servir me referenca apo video,se si rrodhen ngjarjet ku futen mbreterit ne borxhe,,besimtaret katolik pane se ky grupacion nuk praktikonte fene te krishtere por praktikonin magjine,shthurjen morale etj,,,ku u ngrit mbreti Frances kapi asokohe koken e tyre ZhakDeMole e varen,,,me pas kta u rigrupuan ne ate qe ne njohim revulucioni Francez ku vajten tek varri i mbretit te Fr etj,,,po dhe kta vete jane ndare ne grupacione,,Masone Fremasone,etjj,,por me te vjetrit & te fuqishmit momentalisht mbeten 7teshja e shimbelit,ku masonet jane gjenerale me grada grand master etj,,ku oligarkia ka per qellim shkaterrimin e lindjes se mesme,pasurimin,shtypjen,se nuk kane te ngopur me gjak e lek. POR NESE ME JEPEJ MUNDESIA DO TI LUFTOJA DERI NE PIKEN E FUNDIT TE FUQISE TIME,PER SHKAK TE KRIMEVE MAKABER QE NDODHIN NEPER BOTE KU ME MIJRA FEMIJE VDESIN URIE,GRA PERDHUNOHEN NE PREZENCE TE FAMILJAREVE TE TYRE,QYTETERIME QE SHKATERROHEN,ETJ TE LLOJIT.
Azazil

908yughugikgiyguyg

11

Mesazh  The Punisher prej 06.04.16 20:30

Masonet nuk jane asgje tjeter vecse nje organizate parazite dhe te pavlere per shoqerine ,ata mburren se disa njerez te shquar qe kane lene gjurme ne histori paskan qene masone ,e cfare pastaj ,ato personazhe nuk jane bere te zgjuar edhe te ditur se u bene masone ,jooooooo ata ishin te zgjuar dhe masonet me dinakeri i afruan ne llozhen e tyre per tju vjedhur dijen ,keshtu jane masonet parazite ,kush eshte i pasur dhe kush eshte i zgjuar dhe me ide e afrojne me qellimin e vetem qe te perfitojne . vetem masonet e grades se 32 jane njerez qe fshehin mistere dhe dine dicka me shume se ne te tjeret . masonet nqs do zoteronin vertet nje dije kaq te madhe ata do kishin bere boten sallate ,do kishin shpallur diktaturen masonike . nuk jane asgje tjeter vecse deshtake qe nuk kane pare asnjehere ne jeten e tyre asgje te mbinatyrshme ,qe nuk kane asnje force te mbinatyrshme ,
The Punisher

102

Mesazh  void(b) prej 10.07.17 0:46

sa inat te vjen me keta fetaret "Pėrendia", "Jezu Krishti". Ketu po pyetemi ne te merret mendimi jone,jo mendimi yne i nenshtruar nga "krijuesi" . Pse keta te feve kur jane kaq te mire pse nuk duan qe ne te mesojme te fshehtat pse te jemi ne ninjorance,, mesa di une keta te masonerise jane njerez te zgjuar sepse kane shume dije dhe kjo ka ardhur si pasoje e kohes qe iu kane kushtuar gjetjes se vertetave. Nese religjioni do te miren e njerezimit le ti lere njerzit e lire te gjejne te vertetat e kesaj botes sepse vetem me dije mund te pranohet krijuesi
void(b)

15

Mesazh  beginning prej 10.07.17 11:36

Masinorit ,iluminat etj etj jan disa nga mashtrimet qe behet njerzimit,duke e devijuare ate nga e verteta,nuk ka nevoi per asnje rituale apo donje kod per te arritur diku,nuk ka asgjekundi per tu arritur ti ktu do ezistosh deri ne pafundesi,mos u mashtroni me kto gjera,ju jeni te gjith drita,mos lejoni hapsira per erresiren tju thot te kunderten,mendja duhet mbyllur dhe te lesh zemren te flas ajo di rrugen drejt shpis ,ju mund te jeni gjithckja e galaksis,mos lejoni tju thon te kunderten,mos vraponi mbas materias,zhjohuni nga gjumi.

beginning

22

Mesazh  fire prej 31.08.17 10:44

Kush ka informacion per ndonje masoneri aktive ne Shqiperi. ? Jam i interesuar te aplikoj.
fire

11

anetaresimi ne masoneri

Mesazh  misterable prej 06.09.17 21:10

Gjithashtu edhe une njejte si ti Fire, dua te kontaktoj me ndonje mason dhe pasi te mar info te detajuara do te vendosja nese do te behesha mason, a ka kush te me ndihmoj ketu ne forum ?
misterable

life is a Matrix

10

Mesazh  gjemajli{shqipe4life} prej 30.09.17 21:45

cila eshte dobia nese un hyj ne masoneri
gjemajli{shqipe4life}

6

Masoneria

Mesazh  misterable prej 12.10.17 21:42

dmth ketu ne forum nuk ka askush info per anetaresim ne masoneri ?
misterable

life is a Matrix

10

Mesazh  aleksander 45 prej 09.11.17 21:25

JO SEPSE KAN DISA RITUAL QE TA SHPIFIN JETEN JOJO
aleksander 45

Tė gjitha problemet zgjidhen vetė; jepu pak kohe...
nese keni ndonj pytje ,(shqetesim,frik,problem pa zgjidhje ?...)
me lini nje mesazh privat shpresoj qe do te ju ndihmoj
jam online gjithmon keshtu do ju pergjigjem te gjitha mesazheve ..

8

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi