A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  yasmin prej 13.12.10 23:14

........................


Edituar pėr herė tė fundit nga yasmin nė 26.12.10 0:08, edituar 1 herė gjithsej

yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Albi4all prej 13.12.10 23:31

un di nje rast qe sapo eshte shuar nje mbretri e e madhe mansone e udhehequr nga nje anglez magjistar un personalisht kam fol me te aj ka kerku me u ba ushtar i tij
po nu nuk jam me njerzit qa bajn keq un e urrej te zezen shpresoj qe askush te mos pranoj te behet pjesar sepse per qdo gabim mund te ti vrasin me te dashurit
tung ju pershendes

Albi4all

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Equinox prej 13.12.10 23:38

Ajnshtajn, Njuton, Gete sigurisht qe kane qene personalitet jo te sajuara por na kane servirur nje te vertete te sajuar.

Sa per fillim mjafton te lexosh librat qe gjendet ketu ne kete faqe.... qe nese e thone vetem 10% e se vertetes mjafton qe te reflektojme ndryshe...

Mendojme qe kemi evuluar shume me kete teknologji qe posedojme por natyra njerezore nuk ka ndryshuar aspak .Historia eshte duke vazhduar e njejta vetem personazhet kane ndryshuar.

Ne jemi te shkeputur nga burimi, ky eshte problemi kryesor, dikush me qellim na ka futur ne loje.


Equinox

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  yasmin prej 14.12.10 0:17


.....................


Edituar pėr herė tė fundit nga yasmin nė 26.12.10 0:04, edituar 1 herė gjithsej

yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Albi4all prej 14.12.10 0:25

Ato fjal qe thash me par jan plotsht te verteta as un vet nuk e di si arrij te dal nga loja qe hyra me besoni nuk luaj hajgare per ket jan deshmitar edhe blak devil edhe fikrro per mua nese nuk me besoni pyetni ata arrita te largohesha fal se mbretria u shkatrrua nga nje mbretri tjeter se noshta nu nuk do te isha ketu nne net duke ju keshillu juve po po e shoh se qenka e kot noshta do ta kuptoni ateher kur ta provoni vet
kujdes vetem un i di ato dit si kam kaluar pranaj mos u futni ngado se gaboni shum
tung ju pershendes

Albi4all

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 14.12.10 14:02

Ja, me ne fund, Yasmina e vertete, e argumentit, e lojalitetit, e ekzigjences, e koherences logjike. Ndoshta me e rendesishme se e vertet
a, eshte kerkimi i qenesishem i saj, dashuria gjer ne devocion per Te (Te verteten). Sot u shfaqe Yasmin, nen driten e duhur per te te njohur. Te pershendes per mendimin tend (jo per masonerine, konkretisht, por per menyren se si e artikulon mendimin tend)!

Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 14.12.10 14:06

gjinkalla shkruajti:Devill Chilld ...tek ti pajtohem kur the se te behesh mason do ju rekomandoja as te mos shpresoni gje qe eshte shume e vertete, sepse kjo eshte thjeshte nje enderr per ēdo kend.
Mirepo nuk me pelqeu kur thua se nuk i nenshtrohen djallit.
Une po ta bej ty nje pyetje?
A ju thua ti njerzve atyre te cilet vrasin femije ne Palestine dhe gra, a ju thua se jane njerez te zotit apo njerez te djallit?

Po si lidhet situata ne Palestine me Masonet?

Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 14.12.10 14:17

Bashkohem me mendimin e Nexus se problemi qendron ne faktin se: jemi shkeputur prej Burimit. Me sa di une, Masoneria (jo gjojamasoneria, apo mafia masonike) synon ne dy arritje: 1- Ndertimi (Realizimi, Rritja, Ndriēimi) i individit - sic e ka shprehur eshe Yasmin. 2- Rilidhja me Burimin.

Ajo qe e ben Masonerine, me se shumti, te ndryshme prej Rrugeve te tjera, eshte, me sa duket, metoda qe perdor, per arritjen e qellimeve te mesiperme.


Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  ANtraX prej 16.12.10 21:44

Pse t`jem si ata Mandej kush jan ata Secret te mbyllur mbrenda nje secreti pse t`mos kem mundesin ti njohim ata "Masoneristet" Para se te hysh ne rradhet e tyre ne menyr inderekte pa e dit fare qe ku je ka hyn dhe ku do te dale....
DHe pse askush nuk din sakt per ata qe nuk ben pjes ne rradhet e tyre...

Shum mir jam keshtu si jam do ta ruaj dhe dhe duhet ta ruajm origjinalitetin ton duke e dit se sa te parendesishem qe jem ...

ANtraX

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  ValtT'Td... prej 20.12.10 17:49

Kam diqka per te then per ju qe thoni se"Une pranoj te jem MASON".Pra ju qe pranoni te jeni mason,a do te pranonit te nxitni nje luft ndaj dy popojve ose me shum,te nisemi nga me e vogla nga lufta e 1999,nuk ju duket asgje kjo luft ran mese 10mije viktima qe te gjithe gati civil,po lufta e dyt boterore kuu u vran mese 50miljon njerez,ju do te pranoni te jeni mason te organizoni luftra,vrasje,komplote,gjenocide etj etj,per qka? Per fam dhe per para.Q'ju duhen ato para e ajo fam kur nuk mund te flini rehat,kur femijet e juaj do ti ushqeni me ato para rrjedha e te cilave eshte nga gjaku dhe lotet e mijera mijra femijeve te tjere.
Pra edhe disa nga ju cekni qellimet e tyre dhe i shendrroni ato si pozitive to ja u beja nje pytje un,ju duhet te ngjiteni ne nje shkemb ju pra po zgjedhni udhen ku me qellim po lendoni trupin e juaj dhe ju pak para se te mberrini nga plaget gjat udhes do te rrezoheni dhe nuk do te mberrini ne cakun e duhur,kshtu do te jet edhe qeshtja masoneris jan ngjitur dhe jan duk u ngjitur te aj shkembi qe e ceka mirepo ne menyr q'njerzore dhe pa dyshim se ata nje dit do te rrezohen.Vije pyetja SI? Si eshte krijuar nje organizat aq e madhe dhe aq e fuqishme por fatkeqsisht qellimet e nje grup individesh po na demtojn me miljon njerezish,do te vij dita kur do krijohet nje tjeter grup ende me i fuqishem dhe qellimi i tyre pozitiv do te "FITOJ".Dhe masonet do te bien,dhe tani ato Biljonet nuk u vlejn ne ket bot,por q'eshte me e rendsishmja si mendojn ose si mendoni se do i jepni llogari ne boten e amshuar "KRIJUESIT TE PLOTFUQISHEM ALL-LLAHUT",ju para tij mendoni te krenoheni se keni organizuar luftra ne te cilat humben jet dhe u derdh gjaku i krijuar nga ALL-LLAHU,mendoni se do te jeni te lumtur?Perjgigjja ime thjesht eshte se ju do te jeni te HUMBUR.Pra ju lutem ne duke filluar nga kosova ee duke mos perfunduar ne asnje shtet tjeter ma merr mendja se jemi te paknaqur me qeverisjen e deri tanishme,qeverisja e deri tanishme eshte nga MASONET,pse nuk mendoni ju te jeni ata te cilet do ta krijojn ate organizten e lartpermendur shum me te fuqishme se MASONET dhe me qellim pozitiv PRO ALL-LLAHUT,pro NJERZIMIT.
avatar
ValtT'Td...

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 21.12.10 13:21

Nuk e kuptoj ende (kush mund te me ndihmoje?), se pse disa njerez flasin sikur jane Zoti. Mbi cfare informacioni apo argumenti mbeshtetet hipoteza qe luftrat i shkaktojne Masonet? Vetem Zoti thote: eshte keshtu se keshtu them Une; ndersa njeriu duhet te jape argumenta. Lufta e 1999-tes, ishte lufta per clirimin e Shqiperise (Kosoves). Kujt nuk i pelqen kjo? Qe te mos clirohej Kosova (Shqiperia), domethene qe grate shqiptare te vazhdonin te perdhunoheshin prej rrugaceve serbe?

Edhe nje here: qe forumi te mos banalizohet e te bjere ne nivele ordinere, eshte e nevojeshme te mbeshtetemi ne argumenta, fakte, referenca, arsyetime kur gjykojme nje dukuri, qofte kjo masoneria, qofte feja apo ateizmi, shkenca arti etj; jo te themi:eshte keshtu se keshtu them une.
avatar
Idlir

156


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  yasmin prej 21.12.10 14:06

..........
avatar
yasmin

350


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  weird prej 21.01.13 3:46

patjeter neqoftese do te isha i denje.
avatar
weird

?

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Luce prej 21.01.13 10:45

JJJOOOOO NE ASNJE MENYRE
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  syri i art prej 21.01.13 11:41

IDLIR ne qoft se te intereson se kush i shkakton lufterat hyr ne konspiraconet boterore ,ne qoft se je mendjehapur do ti kuptosh te gjitha rrjedhat e luftrave ,e deri te 99 ta,nuk ka pas asnje rastesi qe te gjitha jan organizu nga keto shoqeri te fshehta. dhe thenja perqaj e sundo,te thot gje.sod po e bejn kete ,ne te gjith boten e edhe ktu ne kosov,pasi i kan te gjitha te drejtat mbi ne,sepse qe te gjith udheheqsat i pergaditin po keta dhe ne mendojm se kan ardh me na qliru e ndihmu. kaq njehere
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

305


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Anon prej 21.01.13 12:43

Pėr tė qenė mason eshte fat ajo eshte njera nder organizatat me te forta!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Luce prej 21.01.13 13:05

fat e quan ti te jesh pjese e nje organizate qe kryen flijime te femijve per rritualet e tyre te kota
apo te behesh adhurues i djallit apo te abuzosh me femijet e tu e shum e shume te tjera
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  number3 prej 21.01.13 14:42

xxx iluminati,xxx satanism and xxx antichrist +I BELIVE IN JESUS CHRIST+
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Anon prej 21.01.13 21:11

Ustjanalani shkruajti:fat e quan ti te jesh pjese e nje organizate qe kryen flijime te femijve per rritualet e tyre te kota
apo te behesh adhurues i djallit apo te abuzosh me femijet e tu e shum e shume te tjera

-NUK DUHET TE PERZIHEN ILLUMINISTET ME FRIMASONET! ATO JANE SIKUR DY POLE TE KUNDERTA!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  number3 prej 21.01.13 21:23

benxhamin mason je ti
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Muneer prej 21.01.13 23:02

Nuk pranoj te marr urdhera nga asnje person ne kete bote! Arsyeja se pse po kerkoj te verteten eshte qe te jem i lire dhe jo te roberohem nga nje organizate (edhe nqs ato me ofrojne shperblim dijen me te larte sdo pranoja).
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Anon prej 21.01.13 23:08

jo nuk jam mason por kam njė doktorinė masonerike qe ska te bej fare me te ashtuquajturen illuminat!

Vetė sekreti masonerik eshte clirimi nga cdo rroberi
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Flavius prej 21.01.13 23:38

PsikologjiaParapsikologja shkruajti:Nuk pranoj te marr urdhera nga asnje person ne kete bote! Arsyeja se pse po kerkoj te verteten eshte qe te jem i lire dhe jo te roberohem nga nje organizate (edhe nqs ato me ofrojne shperblim dijen me te larte sdo pranoja).

Une kam nje shok qe ka qene mason deri ne shkallen e 9te, ai me ka thene se cdo here qe ngritesha ne nje grade e humbja cdo here nje pjese te lirise personale.
avatar
Flavius

123


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Muneer prej 21.01.13 23:55

flakon shkruajti:
PsikologjiaParapsikologja shkruajti:Nuk pranoj te marr urdhera nga asnje person ne kete bote! Arsyeja se pse po kerkoj te verteten eshte qe te jem i lire dhe jo te roberohem nga nje organizate (edhe nqs ato me ofrojne shperblim dijen me te larte sdo pranoja).

Une kam nje shok qe ka qene mason deri ne shkallen e 9te, ai me ka thene se cdo here qe ngritesha ne nje grade e humbja cdo here nje pjese te lirise personale.

Normalisht sot nuk te dhuron njeri gje falas(te pakte jane ato dijetare qe te dhurojne dije). dhe masonet nuk bejne prjashtim. Te dhurojne fame dhe para ne kembim te lirise tende(jetes tende). Eshte pak a shume si nje pakt me djallin.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Ciroi82 prej 22.01.13 1:00

jo kurre
avatar
Ciroi82

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Marlend prej 22.01.13 2:14

flakon shkruajti:
PsikologjiaParapsikologja shkruajti:Nuk pranoj te marr urdhera nga asnje person ne kete bote! Arsyeja se pse po kerkoj te verteten eshte qe te jem i lire dhe jo te roberohem nga nje organizate (edhe nqs ato me ofrojne shperblim dijen me te larte sdo pranoja).

Une kam nje shok qe ka qene mason deri ne shkallen e 9te, ai me ka thene se cdo here qe ngritesha ne nje grade e humbja cdo here nje pjese te lirise personale.
Do te ishe interesante te na tregoje dicka me teper..
avatar
Marlend

toleranca eshte celesi drejt zhvillimit

141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  number3 prej 22.01.13 14:38

dua te dij kush esht mason ketu ne kete grup kam qef te flas dicka me te ne mesazhe private
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Anon prej 22.01.13 16:02Masoni i parė shqiptarė,mėsoni me hollėsisht se per ēfarė shėrben kjo organizate!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Luce prej 22.01.13 17:45

asnje seshte mason ta siguroj une
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Anon prej 22.01.13 19:05

Ustjanalani shkruajti:asnje seshte mason ta siguroj une

Atehere si mund te keni frike nga masonet kur askush nuk eshte mason !? eshte e pamundurr.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Luce prej 22.01.13 19:21

UNE NUK KAM FRIK NGA MASONET
Po thoja nga forumi asnje nuk eshte mason
jo qe segzistojn masonet
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  number3 prej 22.01.13 19:52

por shum i shoh se kan ne profil stema masonike ndoshta i vejn se u pelqejn
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  number3 prej 22.01.13 19:55

masonet jan njerzit me te degjeneruar bashk me sataniket
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Luce prej 22.01.13 20:09

Po jam shume dakort me ty shoku
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Siroco prej 22.01.13 20:36

number3 shkruajti:masonet jan njerzit me te degjeneruar bashk me sataniket

Ekziston Lozha e BARDHE dhe Lozha e ZEZE dhe nuk jane te njejta.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


239


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Dor1Alb prej 23.01.13 0:44

PO ku kemi kualifikimin e duhur per tu fut ne "MASONERI" te gjith ato qe thon jo sdua te gjith duan ,, te jesh elit boterore sot bohh mua personalisht do me pelqente ,, por jo ne kto "kultet" e rendomta qe e ashtequajn veten mason ,, mbetshi mir me shendet dhe shifni boni naj pun qe tboni lek
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  number3 prej 23.01.13 20:19

masoneria dhe satanizmi esht gjeja me degjeneruar qe ZOTI im ka per ta shkaterruar
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  aqua prej 23.01.13 21:13

Patjeter pse jo
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.282


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Muneer prej 24.01.13 11:07

DOR1ALB shkruajti:PO ku kemi kualifikimin e duhur per tu fut ne "MASONERI" te gjith ato qe thon jo sdua te gjith duan ,, te jesh elit boterore sot bohh mua personalisht do me pelqente ,, por jo ne kto "kultet" e rendomta qe e ashtequajn veten mason ,, mbetshi mir me shendet dhe shifni boni naj pun qe tboni lek


Ja nje rast (une) qe sdua te bej pjese ne eliten boterore! Ja dhe njeqind mije raste te tjera(murgjit budiste) q sduan te bejne pjeese ne eliten boterore.
Ja dhe nje milion raste te tjera (te gjithe ato qe lumturine e shikojne shume larg politikes, dhe e kerkojne ne jeten e perditshme, te larguar nga ambicia dhe egoizmi i pafund) qe nuk kerkojne te bejne pjese e elites boteroree.
Te gjithe ato persona qe kerkojne te bejne pjese ne eliten boterore(qe duan te ngrihen lart e me lart) dhe qe duan te bejne pjese ne masoneri nuk bejne gje tjeter vecse genjejne veten! Egoismi do u kerkoje shume ee me shume dhe qetesine nuk do ta arrijne kurre!
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.........

Mesazh  Devi prej 24.01.13 16:23

24 karat parafolejsa, nuk cfare shtoj me i ka thene te gjitha.
avatar
Devi

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Dor1Alb prej 28.01.13 15:45

PsikologjiaParapsikologja shkruajti:

Ja nje rast (une) qe sdua te bej pjese ne eliten boterore! Ja dhe njeqind mije raste te tjera(murgjit budiste) q sduan te bejne pjeese ne eliten boterore.
Ja dhe nje milion raste te tjera (te gjithe ato qe lumturine e shikojne shume larg politikes, dhe e kerkojne ne jeten e perditshme, te larguar nga ambicia dhe egoizmi i pafund) qe nuk kerkojne te bejne pjese e elites boteroree.
Te gjithe ato persona qe kerkojne te bejne pjese ne eliten boterore(qe duan te ngrihen lart e me lart) dhe qe duan te bejne pjese ne masoneri nuk bejne gje tjeter vecse genjejne veten! Egoismi do u kerkoje shume ee me shume dhe qetesine nuk do ta arrijne kurre!
Degjo i/e dashur secili individ ka mendimin e vet dhe deshirat e veta qe ka nje synim ti plotesoj ato.Nuk thash qe ska njeri qe ska deshir te futet ne ate "ELIT BOTERORE" por thash skemi kualifikimin e duhur ,,,un nuk dua dhe nese dua nuk mund te behem aq i pushtetshem dhe i rendesishem ne ate elit, por te jem pjes e asaj per mua do ishte nje gje madhore,te pakten me mir te me mbys egoismi im se sa egoismi dhe ambicia e ktyre "dele-ve tona qe po na qeverisin " . Ju skeni pse e pelqeni dhe as te beni kshu sic them un ,, thjesht ky esht nje mendim vetjak qe kerkon shum argumenta me te forta per bindje se un e kam gabim .
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  number3 prej 28.01.13 17:00

o ti dori1alb noj mason je??
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Dor1Alb prej 29.01.13 22:45

number3 shkruajti:o ti dori1alb noj mason je??
edhe sikur te isha cte keqe ka ?? Dhe te lutem her tjeter pak me shum etik kur me drejtohesh mua ,,, nese ka mundesi gjithmon ,, !!!
avatar
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  ylli haska prej 29.01.13 23:13

po patjeter .... gjer sa jam shqiptar jam dhe mason..........
avatar
ylli haska

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Round Table prej 07.11.13 16:38

bbb1 shkruajti:Kure nuk do te beja dicka qe eshte ne kundershtim me krijuesin tim~!!!!
Ju qe beni keso gjerash djallezore me vone do te pendoheni ~!!!
respect
te jesh nje Mason do te thoshe te te dish gjithcka.. Edhe ai qe eshte mason e di me mire Biblen se te krishteret dhe Kuranin se muslimanet..Prandaj nje paragjykim i till nuk duhet te jete.. Une sig qe "do te jem" pjese e organizates!
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Muneer prej 07.11.13 17:53

Dor1Alb shkruajti:Degjo i/e dashur secili individ ka mendimin e vet dhe deshirat e veta qe ka nje synim ti plotesoj ato.Nuk thash qe ska njeri qe ska deshir te futet ne ate "ELIT BOTERORE" por thash skemi kualifikimin e duhur ,,,un nuk dua dhe nese dua nuk mund te behem aq i pushtetshem dhe i rendesishem ne ate elit, por te jem pjes e asaj per mua do ishte nje gje madhore,te pakten me mir te me mbys egoismi im se sa egoismi dhe ambicia e ktyre "dele-ve tona qe po na qeverisin " . Ju skeni pse e pelqeni dhe as te beni kshu sic them un ,, thjesht ky esht nje mendim vetjak qe kerkon shum argumenta me te forta per bindje se un e kam gabim .
Ti kujton se murgjit tibetiane nuk i kane aftesite te behen elite e botes? Nuk kane zgjuarsite dhe njohurite qe kane masonet(edhe me shume se aq). E ke provuar ndonjehere te qendrosh duke medituar gjithe diten? E pse nuk behen elite ato? Jane budallenje? Idiote? Pabuksa? Cfare jane?
Nuk pranojne te behen elite e botes por qendrojne te vetmuar, larg botes, se skane nevoje te jene asgje. Ato jane asgje dhe i kane te gjitha. Behu mason, do jesh dicka dhe nuk do kesh asgje.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Round Table prej 10.11.13 11:52

sigurisht qe po
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Jetmira prej 09.09.14 18:14

Ehh injoranc e vertet sa keq me vjen per ju
po pse jeni tverbuart apo qa
nrm qe jo..... masonet te krijojn e ato te shkatrrojn
ato e shtremberojn historin e ju si naiv qe jeni ju besonni
me mir e thjesht edhe e siguroj parajsen sesa masone e tdigjem nflaket e ferrit
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Muneer prej 09.09.14 18:18

Katilja shkruajti:Ehh injoranc e vertet sa keq me vjen per ju
po pse jeni tverbuart apo qa
nrm qe jo..... masonet te krijojn e ato te shkatrrojn
ato e shtremberojn historin e ju si naiv qe jeni ju besonni
me mir e thjesht edhe e siguroj parajsen sesa masone e tdigjem nflaket e ferrit

cdo te thuash me masonet te krijojne e ato te shkaterrojne!! po na cudit.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Jetmira prej 09.09.14 18:33

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:
Katilja shkruajti:Ehh injoranc e vertet sa keq me vjen per ju
po pse jeni tverbuart apo qa
nrm qe jo..... masonet te krijojn e ato te shkatrrojn
ato e shtremberojn historin e ju si naiv qe jeni ju besonni
me mir e thjesht edhe e siguroj parajsen sesa masone e tdigjem nflaket e ferrit

cdo te thuash me masonet te krijojne e ato te shkaterrojne!! po na cudit.
sesht nevoja per tu cudit shih vipat si kan qen e si katandis ti shiko lady gaga qe esht ber si me qen cu nga varri ose lindsy lohan etj.. etj ... ose vrasjet e mistershme te yjeve hollivudjane kush mendon se i kryen apo zhduken papritur
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  M.racer prej 09.09.14 23:00

Shume nga ju ketu mesa po shikoj I ngatrojne Masonet me Iluminatin te cilat jane dy gjera krejt te kunderta. Te jeah Mason nuk do te thot te jesh I pafe ose te adhurosh djallin. Kto jane konspiracione te iluminatit. Sikurse e ka then dhe dikush tjeter ketu ata e njofin Biblen dhe librat e tjerer fetar me mire se kushdo tjeter pasi jane mare qe ne kohet e hershme me studimin e tyre. Masoneria ka egzistuar qe shume shekuj perpara. Ata rruajne sekrete ne radhet e tyre, per arsye se ato sekrete ne mendjen e gabuar do te jepnin efekte shkatruse per njerzimin. Studiojini me mire dike perpara se te paragjykoni. Edhe dicka....ne rradhet e lozhes ka te krishtere, mysliman, cifut, hebre dhe shume besime te tjera. RESPEKTE
avatar
M.racer

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 10.09.14 2:23

Masonet jane nje grup njerezish me qellime te perbashketa qe veprojne sipas disa rregullave te percaktuara dhe te nxjerra nga natyra njerezore. Qellimi i tyre eshte krijimi i kushteve ne planet si per nje vend jetese me te mire sipas nevojave te paraqitura nga vete shumica e njerezimit. Ata e njohin Biblen dhe librat e tjere fetare me mire se kushdo tjeter sepse jane marre qe ne kohet me te hershme me studimin e tyre. Une do te isha pjese e organizates. Po ju....
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  DaniEL prej 10.09.14 5:20

Masonet jane okult i fshehte dhe shoqeri sekrete ku zbatohet "Kodi i Heshtjes" dhe nese e thyen heshtjen dhe jua nxjer sekretin ata te ekzekutojne menjehere njesosj si MAFIA Siciliane ne itali. Pra me dy fjale Masonet jane:"MAFIA BOTERORE" organizate Mafioze.
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Jetmira prej 28.03.15 13:45

Rrregulli i pare Spranohet femrat ne Masoneri, keshtu kam degjuar
po te isha mashkull po, por jam femer
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Azazil prej 29.03.16 1:59

xerox.89 shkruajti:A  do te kishit pranuar te jeni pjese e MASOON-eve po te ju jepej mundesia dhe si mendoni a eshte privilegj te jesh pjese e tyre apo nencmim ???
Masonet,e kane zanafillen qysh nga kryqezatat e para,kur papa urbani i 2te kinse po malltretoheshin katoliket ne Jeruzalem,nderkohe qe sundimin e kishin myslimanet,dhe te 3ja fete jetonin ne harmoni te plote,"dhe mireqenie ekonomike"u nisen kryqtare nga gjermania franca,italia,etj,,hyne ne antaki,turqi,dogjen plackiten vrane e prene,pastaj vazhduan deri ne jeruzalem,ku pasi shum shkrimtare te krishtere e pershkruajne si nje ka kasaphanat me te pameshirshme,vendin e uzerpuan katoliket ku dhe nje grup prej tyre qendroi,bente stervitje ushtarake nuk martoheshin kane pas nje steme 2 veta ne nje kale (.) shenja kuptoni vete "vllazerise" dhe kto cdo personi qe kishte pasuri pra placke nga lufta e depozitonin pasurine e tyre se rruge e gjate deri ne europe,u jepnin nje leter qe me pas mbartesi i kesaj letre ja dorezonte kishes,se kisha hyn patjeter ne cdo histori genocidi,apo abuzimi,dhe kisha i jepte toke fara drithra etj,,mire po kalorsia TEMPULLARET kur uzerpuan jeruzalemin bashke me to hasen ne praktikantet hebrenj qe praktikonin kabalane misticizmat,pretendonin se ndiqnin fene e DAVIDIT,nga ketu me pas kam sh materiale qe mund te ju servir me referenca apo video,se si rrodhen ngjarjet ku futen mbreterit ne borxhe,,besimtaret katolik pane se ky grupacion nuk praktikonte fene te krishtere por praktikonin magjine,shthurjen morale etj,,,ku u ngrit mbreti Frances kapi asokohe koken e tyre ZhakDeMole e varen,,,me pas kta u rigrupuan ne ate qe ne njohim revulucioni Francez ku vajten tek varri i mbretit te Fr etj,,,po dhe kta vete jane ndare ne grupacione,,Masone Fremasone,etjj,,por me te vjetrit & te fuqishmit momentalisht mbeten 7teshja e shimbelit,ku masonet jane gjenerale me grada grand master etj,,ku oligarkia ka per qellim shkaterrimin e lindjes se mesme,pasurimin,shtypjen,se nuk kane te ngopur me gjak e lek. POR NESE ME JEPEJ MUNDESIA DO TI LUFTOJA DERI NE PIKEN E FUNDIT TE FUQISE TIME,PER SHKAK TE KRIMEVE MAKABER QE NDODHIN NEPER BOTE KU ME MIJRA FEMIJE VDESIN URIE,GRA PERDHUNOHEN NE PREZENCE TE FAMILJAREVE TE TYRE,QYTETERIME QE SHKATERROHEN,ETJ TE LLOJIT.
avatar
Azazil

908yughugikgiyguyg


26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  The Punisher prej 06.04.16 20:30

Masonet nuk jane asgje tjeter vecse nje organizate parazite dhe te pavlere per shoqerine ,ata mburren se disa njerez te shquar qe kane lene gjurme ne histori paskan qene masone ,e cfare pastaj ,ato personazhe nuk jane bere te zgjuar edhe te ditur se u bene masone ,jooooooo ata ishin te zgjuar dhe masonet me dinakeri i afruan ne llozhen e tyre per tju vjedhur dijen ,keshtu jane masonet parazite ,kush eshte i pasur dhe kush eshte i zgjuar dhe me ide e afrojne me qellimin e vetem qe te perfitojne . vetem masonet e grades se 32 jane njerez qe fshehin mistere dhe dine dicka me shume se ne te tjeret . masonet nqs do zoteronin vertet nje dije kaq te madhe ata do kishin bere boten sallate ,do kishin shpallur diktaturen masonike . nuk jane asgje tjeter vecse deshtake qe nuk kane pare asnjehere ne jeten e tyre asgje te mbinatyrshme ,qe nuk kane asnje force te mbinatyrshme ,
avatar
The Punisher

168


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  void(b) prej 10.07.17 0:46

sa inat te vjen me keta fetaret "Pėrendia", "Jezu Krishti". Ketu po pyetemi ne te merret mendimi jone,jo mendimi yne i nenshtruar nga "krijuesi" . Pse keta te feve kur jane kaq te mire pse nuk duan qe ne te mesojme te fshehtat pse te jemi ne ninjorance,, mesa di une keta te masonerise jane njerez te zgjuar sepse kane shume dije dhe kjo ka ardhur si pasoje e kohes qe iu kane kushtuar gjetjes se vertetave. Nese religjioni do te miren e njerezimit le ti lere njerzit e lire te gjejne te vertetat e kesaj botes sepse vetem me dije mund te pranohet krijuesi
avatar
void(b)

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  beginning prej 10.07.17 11:36

Masinorit ,iluminat etj etj jan disa nga mashtrimet qe behet njerzimit,duke e devijuare ate nga e verteta,nuk ka nevoi per asnje rituale apo donje kod per te arritur diku,nuk ka asgjekundi per tu arritur ti ktu do ezistosh deri ne pafundesi,mos u mashtroni me kto gjera,ju jeni te gjith drita,mos lejoni hapsira per erresiren tju thot te kunderten,mendja duhet mbyllur dhe te lesh zemren te flas ajo di rrugen drejt shpis ,ju mund te jeni gjithckja e galaksis,mos lejoni tju thon te kunderten,mos vraponi mbas materias,zhjohuni nga gjumi.

beginning

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi