A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  xerox.89 prej 20.09.10 22:27

A  do te kishit pranuar te jeni pjese e MASOON-eve po te ju jepej mundesia dhe si mendoni a eshte privilegj te jesh pjese e tyre apo nencmim ???

xerox.89

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Rigerto prej 21.09.10 15:55

Po te me jepje mundesia do te merrja pjese .....por mendoje se eshte e pamundur se eshte nje arganizate shume e vjeter.....dhe do ishte e pamundur te behesh pjese e saj.
avatar
Rigerto

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  0 Negative prej 22.09.10 4:10

Nė jetė nuk ekziston asgjė e pamundur. Do tė ishte privilegj tė isha njė prej tyre.
avatar
0 Negative

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  washington prej 23.09.10 21:34

Ne kete kohe ku zhvillohet nje lufte e madhe midis feve per te dhene definicionin e sakte te zotit , nuk mund te rri pa shprehur rrespektin dhe admirimin per kete organizate ku njerez te feve , rraceve e kulturave te ndryshme jane te gatshem te " ndajne buken ndermjet tyre " ne shenje miqesie , vllazerie dhe rrespekti......

washington

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  JetonT. prej 24.09.10 14:45

Me falni por cfare organizate eshte kjo, se eshte hera pare qe degjoj ?
avatar
JetonT.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Masonet?

Mesazh  Marinus_Scodra prej 24.09.10 22:29

Shume hipoteza te kunderta ngrihen rreth masoneve:
1.njerez te Zotit qe ndajne buken mes tyre;
2. organizate sekrete me pushtet te madh financiar qe adhuron djallin; dhe versione te tjera me me shume fantazi.

Por me sa po shof askush nuk di te thote gje me siguri per masonet, apo cfare jane keta.
Per temen pra s'kam asnje mendim perderisa s'di gje per kete grup.
respekte
avatar
Marinus_Scodra

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Gabriel prej 27.09.10 12:03

Pse JO'!....
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  besnikiii prej 28.09.10 22:03

Kurre nuk dot kisha pranuar. Keta jane antinjerezor, bejne gjithcka per ti arrit qellimet e veta, nuk vjen ne pyetje as ligji i Zotit te keta.

besnikiii

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

AH EHHEHE

Mesazh  patrolla prej 29.09.10 0:52

JetonT. shkruajti:Me falni por cfare organizate eshte kjo, se eshte hera pare qe degjoj ?
UNE TE TREGOJ VELLA I DASHRU SHQIPTAR CKA ASHTE AJO, NUK ESHTE ORGANIZAT POR PARTI POLITIKE SI PER SHEMBULL ...PARTIA SOCIALISTE (PS) KA EDHE KRYETAR SI PERSHEMBULL EDI RAMA.
avatar
patrolla

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  nitimula prej 01.10.10 22:33

Ne, njerzit e zakonshem nuk mund te jemi pjesetar te Masonerise, eshte fakt.
Natyra eshte e ndertuar ne baza te tilla, duhet gjthmon te kete nje prijes, nje organizem qe te na kontrolloj si njerz qe jemi dhe kete kontrolle mbi ne e bejne Masonet.

Me Vie mire qe me ne fund ekzistoka nje vend ku mund te diskutohen keso lloj temash.

Shnet

nitimula

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  bardhi_tr prej 04.10.10 20:51

do kisha shum deshire
avatar
bardhi_tr

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  towiwi prej 05.10.10 11:19

E shoh si cdo shoqeri tjeter qe eshte egzistente, te besh pjese ne nje shoqeri duhet te jesh i pershtatshem per ate, pra nqs e meriton do te jesh pjese e saj, por une do te thoja se nqs beson ne Zot nuk eshte e thene qe te besosh ne nje fe, une nuk jam kunder kesaj shoqerie, pra me pelqen te jem pjese e saj, e kujt nuk do ti pelqente te merrte pjese ne nje elite?!

towiwi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Equinox prej 05.10.10 12:40

Me mire te jesh bari sesa dele e nje kopeje.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  gjinkalla0 prej 05.10.10 17:18

Masonet do te vdesin,sikurse te gjithe njerezit dhe te gjitha krijesat e zotit,prandaj me mire te vuash ne kete jete te shkurter sesa te vuash ne jeten e perjetshme.Mason nuk mund te behet gjdo kush sepse paraprakisht duhesh ta kundershtosh zotin dhe ti nenshtrhesh djallit.
Per tu bere mason njerzit e zakonshem e kane vetem enderr sepse aty bejne pjese vetem miliarderat,kengetearet me fame boterore,aktoret e hollywwoodit etj...pra njezit e thjeshte nuk munden.

avatar
gjinkalla0

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  IdealFerizi prej 05.10.10 18:44

Me gjithe deshire kisha pranuar te behesha Mason.!
avatar
IdealFerizi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  DevilChild prej 06.10.10 0:31

Se pari, te jesh mason nuk eshte aq kollaj si e beni ju! Mason nuk eshte nje individ me performanca normale, per kte t'jeni t'sigurte. Pastaj, gjithe ata qe mendojne se masonet jane njerez antikrisht dhe te dorzuar djallit ... gabohen! Masonet jane thjesht njerez qe sundojne boten dhe prej tyre ka qe jane "musliman", "katolik", "ateist" etj., gjithsesi duhet t'jeni shume te zgjuar, besnik, durimtar etj., qe t'beheni pjese e masoneve (gje qe ju rekomandoj as te mos shpresoni) dhe mos u kapni per faktin "... nuk mund te behem mason sepse masonet jane njerez te nenshtruar djallit", jo ... masonet jane vellezer, por jane vellezer me ngjyre, race, fe, nacionalitete, privilegje ... te ndryshme.
avatar
DevilChild

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  gjinkalla0 prej 06.10.10 0:40

Devill Chilld ...tek ti pajtohem kur the se te behesh mason do ju rekomandoja as te mos shpresoni gje qe eshte shume e vertete, sepse kjo eshte thjeshte nje enderr per ēdo kend.
Mirepo nuk me pelqeu kur thua se nuk i nenshtrohen djallit.
Une po ta bej ty nje pyetje?
A ju thua ti njerzve atyre te cilet vrasin femije ne Palestine dhe gra, a ju thua se jane njerez te zotit apo njerez te djallit?
avatar
gjinkalla0

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  DevilChild prej 06.10.10 13:04

gjinkalla shkruajti:Devill Chilld ...tek ti pajtohem kur the se te behesh mason do ju rekomandoja as te mos shpresoni gje qe eshte shume e vertete, sepse kjo eshte thjeshte nje enderr per ēdo kend.
Mirepo nuk me pelqeu kur thua se nuk i nenshtrohen djallit.
Une po ta bej ty nje pyetje?
A ju thua ti njerzve atyre te cilet vrasin femije ne Palestine dhe gra, a ju thua se jane njerez te zotit apo njerez te djallit?

Shume raste te tilla kane ndodhur ku jane vrare shume njerez te pafajshem dhe fetaret kane brohoritur ne mbrojtjen e tyre. E marrim shembull Bushin, Bin Ladenin, Elizabeten e Pare etj., ku te gjithe keta kane vrare njerez te pafajshem per qellime fetare dhe fetaret kane brohoritur secili per idolin e vet.
avatar
DevilChild

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Rigerto prej 07.10.10 18:09

Eshte e vertete qe nuk duhet te shpesojme shume qe te behemi pjese e masoneve sepse aty marrin pjese vetem njerzit e pasur......
Por ne Shqiperi eshte bere vendi me i ri qe marrin pjese masonet....nuk do permend emra se kush eshte mason ne Shqiperi por jane shume si dhe njezit me te rendesishem ne politike si dhe njerez te pasur ..
Por ne Shqiperi kane marre pjese dhe njerez qe nuk nihen dhe nuk jane te pasuar kete ua siguroj....kaq doja te thoja ......respekte per te gjithe...
avatar
Rigerto

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Zattoo prej 12.10.10 17:35

bbb1 shkruajti:Kure nuk do te beja dicka qe eshte ne kundershtim me krijuesin tim!

Une mesa di Masonet besojne ne nje krijues te cilet e quajne Artitekt, po ashtu per ta Bibla, Kurani dhe Tora jane te shenjta.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  LaCosTa prej 12.10.10 21:40

patrolla shkruajti:
UNE TE TREGOJ VELLA I DASHRU SHQIPTAR CKA ASHTE AJO, NUK ESHTE ORGANIZAT POR PARTI POLITIKE SI PER SHEMBULL ...PARTIA SOCIALISTE (PS) KA EDHE KRYETAR SI PER SHEMBULL EDI RAMA.

Definim me i sakt per masonet deri me sot :D, ti i quan masonet parti politike. Gabim i madh.
avatar
LaCosTa

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  air-force-one prej 13.10.10 23:37

Po une e njoh Masonerine dhe kam deshire te jem anetar i saj ......
avatar
air-force-one

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  white_electricity prej 14.10.10 18:30

Masoneria m'varesisht ne cilin vend zhvillohet, kultivon dokrrat dhe traditat e atij vendi.

Ne Maqedoni eshte mjaft e persosur, i ka 2 lozha te vegjel dhe nje lozhe te madhe.Nese ne nje shtet arrihen te plotesohen 2 lozhe, behet kerkese nga Lozhi kryesor ne Angli, ku ata japin leje dhe vendosin ''driten'' ne Lozh te Madh.Atje si baze ka Krishtin dhe trinitin dhe nuk manifestohen rrituale apo dicka tjeter ne lidhje me muslimante.

Mirepo ke drejte te hysh si musliman, por duhet te mos perdoresh fjale si Allah, Ra, Buda, apo cfaredo personazhi nga ndonje kulture tjeter, por Arkitekti Madh - eshte fjala per zotin monoteist.

Fakti qe llogaritin se zoti qendron ne qiell dhe shikon me syrin e tij kudo...nuk me ben te aplikoj apo te interesohem me shume...

Ne Maqedoni ke 3 Lozhe Masone.Aplikimi behet online apo direkt.Mirepo per shkak te nr te madh te te interesuarve dhe kerkesave te shumta te detajuara nga lozhi procesi mund te zgjat me vite ndoshta.Menyra me e shpejte eshte autoriteti i larte, kualitet i larte, pasuri etj.Si dhe djemte e masoneve mund te kycen shume me lehte edhe ate qysh ne moshen 7 vjecare qe nuk tolerohet per rastet tjera nje moshe kaq e re.

Perseri, ke masoneri ne Arabi (ku bazohet ne ideologjite islamike dhe pranohen vetem muslimane), Indi (me baze ne spiritualizmin indian), etj etj, qe ndoshta nuk kane te bejne fare me krishterizmin.

Nje nder qellimet e masonerise eshte te beje bashkim te shume kulturave, ku secila nuk humb nga historia gje, perveq paraqitjes publike te emrave te perendive, profeteve, engjujve si dhe ca termine tjera qe do duhet te transformohen ne gjuhen masone, si psh Zoti-The Great Architect of The Universe - GAOU - perdoret nga gjithe masonet, pavaresisht nga religjioni, spirtualizmi apo kultura.

Nuk ka te beje me injorancen qe shpallet ne publik, masoneria NUK lufton kunder islamit.
avatar
white_electricity

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  white_electricity prej 14.10.10 22:38

ne fakt mendoj qe per vendet tona kendej do te ishte e arsyeshme te kete shoqeri te ketille, per mua eshte me mire te shoh njerezit te shkojne ne Lozh masonik se sa ne xhami apo kishe...Se paku do te kishte nje ndryshim ne vetedije te njerezve,nga periudha 6 shekullore islamike apo krishtere.''O Zot me ndihmo'' - gjithe keto lutje te perqendruara drejt 1 zoti monoteist,ne sensin e mitologjik qe te kuptojne me mire hehe do kisha shtuar se Zoti I Vetem eshte lodhur duke iu ndihmuar civilizimit qe nuk ngopet kurre,andaj fronin ia ka dhene satanes per ata qe perdorin fjale si :Lufte,Sakrifice,Denim,Prerje,Shkaterrim.
avatar
white_electricity

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  white_electricity prej 14.10.10 22:50

http://www.glm.org.mk/ Masoneria ne Shkup.
avatar
white_electricity

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  genci prej 22.10.10 21:01

po pse jo nese m'kishin shkolluar do tu sherrbeja tėr jetėn
avatar
genci

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Albi4all prej 22.10.10 21:21

pse jo ne jemi mesuar te jemi sherbetor nuk jemi zot te vetes ateher le te jet dikush tjeter
hahah
tung tung
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

POoooooooo

Mesazh  vanina cela prej 03.12.10 18:33

Une per veten time do prANOJA TE BEHESHA MASONE
avatar
vanina cela

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Dejanira prej 05.12.10 23:13

bardhi_zylfo shkruajti:do kisha shum deshire

Po, do kisha dashur shume te jem pjese e masonerise.
avatar
Dejanira

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Zattoo prej 06.12.10 4:09

Masoneria me shume mund te konsiderohet si nje bande sesa si nje sekt, sepse ne mesin e saj gjendet te gjitha profesionet e mundshme.
Ata mbajne ne duart e tyre ēelsat e drejtesise, financave, politikes, mediave etj.
Integrimi ne masoneri nuk eshte i lehte, behet ne forme te sponsorimit, duhet qe dikush nga brenda te flas per ju.
Personalisht nuk me pelqen te lagem ne ujerat e tyre.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

masonet

Mesazh  bardha56 prej 06.12.10 15:35

qe te behesh mason , ne radhe te pare duhet sekret , e dyta duhet te pranosh disa gjera qe kane te bejne me koken tende, duhesh te betohesh ,per shejtanin . me respekt
avatar
bardha56

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  0rges prej 10.12.10 23:11

Jam shume kurjoz, do te isha pjese e tyre per te mesuar.

0rges

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 11.12.10 16:50

Gjer tani, nuk kam lexuar njeri (prej atyre qe shprehen kundra apo pro), qe te thone se: a e njohim Masonerine apo jo? Nese e njohin, cilat jane burimet e tyre (referencat, faktet, literatura etj)? Si mund te jepen gjykime per njerez, organizata e dukuri, nisur vetem nga fjalet e degjuara rastesisht aty-kety?
A e ka lexuar njeri psh. "Graali i Shenjte"; Komiteti i 3000-teve; "Kodi i Davinēit"; Komploti boteror etj? A mund t'i referohemi ndonje studimi konkret e serioz? Si mund ta gjykojme nje gje, kur nuk e njohim direkt; kur nuk studjojme per te etj?

Sipas meje, mire eshte te dallojmw Masonerine nga pseudomasoneria. Ka mjaft njerez negative per te cilet aludohet se jane masone. Por a jane masone apo gjoja masone (uzurpatore)?
avatar
Idlir

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  toni_bbb2000 prej 12.12.10 6:27

une per vedin them jo nuk pranoj edhe arsyja pse jo asht se nuk ja kthej shpinen zotit qe me ka fale edhe me ka then tru qe ti rri larg djallit,
degjohemi ne naj teme tjeter
hajt te fala te gjithve
avatar
toni_bbb2000

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Equinox prej 13.12.10 23:07

Te gjitha keto te arrira qe i kemi fale masonerise jane sajime, mashtrime, genjeshtra, trillime sepse e verteta eshte shtremberuar me qellim nga ata prandaj njerezimi sot eshte ne injorance te vertete...ende nuk e dime origjinen tone e lere me te tjerat.

Te arrirat me te medha te tyre jane lufterat, vrasjet, flijimet, krimet, dhunimet, pedofilia ...
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Albi4all prej 13.12.10 23:31

un di nje rast qe sapo eshte shuar nje mbretri e e madhe mansone e udhehequr nga nje anglez magjistar un personalisht kam fol me te aj ka kerku me u ba ushtar i tij
po nu nuk jam me njerzit qa bajn keq un e urrej te zezen shpresoj qe askush te mos pranoj te behet pjesar sepse per qdo gabim mund te ti vrasin me te dashurit
tung ju pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Equinox prej 13.12.10 23:38

Ajnshtajn, Njuton, Gete sigurisht qe kane qene personalitet jo te sajuara por na kane servirur nje te vertete te sajuar.

Sa per fillim mjafton te lexosh librat qe gjendet ketu ne kete faqe.... qe nese e thone vetem 10% e se vertetes mjafton qe te reflektojme ndryshe...

Mendojme qe kemi evuluar shume me kete teknologji qe posedojme por natyra njerezore nuk ka ndryshuar aspak .Historia eshte duke vazhduar e njejta vetem personazhet kane ndryshuar.

Ne jemi te shkeputur nga burimi, ky eshte problemi kryesor, dikush me qellim na ka futur ne loje.

avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Albi4all prej 14.12.10 0:25

Ato fjal qe thash me par jan plotsht te verteta as un vet nuk e di si arrij te dal nga loja qe hyra me besoni nuk luaj hajgare per ket jan deshmitar edhe blak devil edhe fikrro per mua nese nuk me besoni pyetni ata arrita te largohesha fal se mbretria u shkatrrua nga nje mbretri tjeter se noshta nu nuk do te isha ketu nne net duke ju keshillu juve po po e shoh se qenka e kot noshta do ta kuptoni ateher kur ta provoni vet
kujdes vetem un i di ato dit si kam kaluar pranaj mos u futni ngado se gaboni shum
tung ju pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 14.12.10 14:02

Ja, me ne fund, Yasmina e vertete, e argumentit, e lojalitetit, e ekzigjences, e koherences logjike. Ndoshta me e rendesishme se e vertet
a, eshte kerkimi i qenesishem i saj, dashuria gjer ne devocion per Te (Te verteten). Sot u shfaqe Yasmin, nen driten e duhur per te te njohur. Te pershendes per mendimin tend (jo per masonerine, konkretisht, por per menyren se si e artikulon mendimin tend)!
avatar
Idlir

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 14.12.10 14:06

gjinkalla shkruajti:Devill Chilld ...tek ti pajtohem kur the se te behesh mason do ju rekomandoja as te mos shpresoni gje qe eshte shume e vertete, sepse kjo eshte thjeshte nje enderr per ēdo kend.
Mirepo nuk me pelqeu kur thua se nuk i nenshtrohen djallit.
Une po ta bej ty nje pyetje?
A ju thua ti njerzve atyre te cilet vrasin femije ne Palestine dhe gra, a ju thua se jane njerez te zotit apo njerez te djallit?

Po si lidhet situata ne Palestine me Masonet?
avatar
Idlir

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 14.12.10 14:17

Bashkohem me mendimin e Nexus se problemi qendron ne faktin se: jemi shkeputur prej Burimit. Me sa di une, Masoneria (jo gjojamasoneria, apo mafia masonike) synon ne dy arritje: 1- Ndertimi (Realizimi, Rritja, Ndriēimi) i individit - sic e ka shprehur eshe Yasmin. 2- Rilidhja me Burimin.

Ajo qe e ben Masonerine, me se shumti, te ndryshme prej Rrugeve te tjera, eshte, me sa duket, metoda qe perdor, per arritjen e qellimeve te mesiperme.

avatar
Idlir

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  ANtraX prej 16.12.10 21:44

Pse t`jem si ata Mandej kush jan ata Secret te mbyllur mbrenda nje secreti pse t`mos kem mundesin ti njohim ata "Masoneristet" Para se te hysh ne rradhet e tyre ne menyr inderekte pa e dit fare qe ku je ka hyn dhe ku do te dale....
DHe pse askush nuk din sakt per ata qe nuk ben pjes ne rradhet e tyre...

Shum mir jam keshtu si jam do ta ruaj dhe dhe duhet ta ruajm origjinalitetin ton duke e dit se sa te parendesishem qe jem ...
avatar
ANtraX

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Idlir prej 21.12.10 13:21

Nuk e kuptoj ende (kush mund te me ndihmoje?), se pse disa njerez flasin sikur jane Zoti. Mbi cfare informacioni apo argumenti mbeshtetet hipoteza qe luftrat i shkaktojne Masonet? Vetem Zoti thote: eshte keshtu se keshtu them Une; ndersa njeriu duhet te jape argumenta. Lufta e 1999-tes, ishte lufta per clirimin e Shqiperise (Kosoves). Kujt nuk i pelqen kjo? Qe te mos clirohej Kosova (Shqiperia), domethene qe grate shqiptare te vazhdonin te perdhunoheshin prej rrugaceve serbe?

Edhe nje here: qe forumi te mos banalizohet e te bjere ne nivele ordinere, eshte e nevojeshme te mbeshtetemi ne argumenta, fakte, referenca, arsyetime kur gjykojme nje dukuri, qofte kjo masoneria, qofte feja apo ateizmi, shkenca arti etj; jo te themi:eshte keshtu se keshtu them une.
avatar
Idlir

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  weird prej 21.01.13 3:46

patjeter neqoftese do te isha i denje.
avatar
weird

?

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Luce prej 21.01.13 10:45

JJJOOOOO NE ASNJE MENYRE
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  syri i art prej 21.01.13 11:41

IDLIR ne qoft se te intereson se kush i shkakton lufterat hyr ne konspiraconet boterore ,ne qoft se je mendjehapur do ti kuptosh te gjitha rrjedhat e luftrave ,e deri te 99 ta,nuk ka pas asnje rastesi qe te gjitha jan organizu nga keto shoqeri te fshehta. dhe thenja perqaj e sundo,te thot gje.sod po e bejn kete ,ne te gjith boten e edhe ktu ne kosov,pasi i kan te gjitha te drejtat mbi ne,sepse qe te gjith udheheqsat i pergaditin po keta dhe ne mendojm se kan ardh me na qliru e ndihmu. kaq njehere
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Anon prej 21.01.13 12:43

Pėr tė qenė mason eshte fat ajo eshte njera nder organizatat me te forta!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Luce prej 21.01.13 13:05

fat e quan ti te jesh pjese e nje organizate qe kryen flijime te femijve per rritualet e tyre te kota
apo te behesh adhurues i djallit apo te abuzosh me femijet e tu e shum e shume te tjera
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Anon prej 21.01.13 21:11

Ustjanalani shkruajti:fat e quan ti te jesh pjese e nje organizate qe kryen flijime te femijve per rritualet e tyre te kota
apo te behesh adhurues i djallit apo te abuzosh me femijet e tu e shum e shume te tjera

-NUK DUHET TE PERZIHEN ILLUMINISTET ME FRIMASONET! ATO JANE SIKUR DY POLE TE KUNDERTA!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Muneer prej 21.01.13 23:02

Nuk pranoj te marr urdhera nga asnje person ne kete bote! Arsyeja se pse po kerkoj te verteten eshte qe te jem i lire dhe jo te roberohem nga nje organizate (edhe nqs ato me ofrojne shperblim dijen me te larte sdo pranoja).
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A pranoni te jeni pjese e MASON-erise ???

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi